Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #131  
Old 09-30-2006, 09:55
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Sziasztok!A támadóbónusz bevezetését(15%)csak akkor támogatom ha nem vezetjük be a klánszintű toli vari akciókat!Ugyanis akkor nem csak a többi faj támadó ereje lenne növelve hadi szinten hanem az orknak egy(most is meglévő toli vari) hátránya alakulna ki és ezt én nem támogatom mert ez nagyjábol az orkok kihalásához vezetne és a gnómok előretöréséhez!A másik a túlerőbónuszt is úgy kell kialakítani hogy semmiféle extrém esetben ne legyen egyik faj se (pl a fizikailag sokkal gyengébb gnóm)támadásban erősebb az orknál szerintem ez így reális nem véletlen lett az orknak és a többi fajnak annyi bónusz és malus kitalálva
Reply With Quote
Sponsored Links
  #132  
Old 09-30-2006, 10:44
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
A másik a túlerőbónuszt is úgy kell kialakítani hogy semmiféle extrém esetben ne legyen egyik faj se (pl a fizikailag sokkal gyengébb gnóm)támadásban erősebb az orknál szerintem ez így reális nem véletlen lett az orknak és a többi fajnak annyi bónusz és malus kitalálva
Hát pedig az esetek száma igencsak közelít az eszméletlensokhoz ha hozzávesszük, hogy 8 faj és 10 ori kotyvaszából lehet egy klánt összerakni, toronnyal vagy anélkül, tekivel vagy személyiségekkel felruházva így valószínűleg nem tudsz olyan %-okat adni, hogy egyik szélső esetben se legyen megváltozott erősorrend. Viszont ez csak megszokás kérdése...

Ma is a gnóm a 2. legjobb támadó sőt védő is... Így aztán lehet vitázni rajta, hogy így gyengusz fizikailag ha sokkal okosabb mint mások. Nem csak baltával lehet háborúzni Serg. A gnóm más szempontok miatt érvényesül.
Reply With Quote
  #133  
Old 09-30-2006, 12:09
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mindig meglepődök, ha valaki orkok és gnómok kapcsán realitásról beszél))
Reply With Quote
  #134  
Old 09-30-2006, 14:54
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Hát pedig az esetek száma igencsak közelít az eszméletlensokhoz ha hozzávesszük, hogy 8 faj és 10 ori kotyvaszából lehet egy klánt összerakni, toronnyal vagy anélkül, tekivel vagy személyiségekkel felruházva így valószínűleg nem tudsz olyan %-okat adni, hogy egyik szélső esetben se legyen megváltozott erősorrend. Viszont ez csak megszokás kérdése...

Ma is a gnóm a 2. legjobb támadó sőt védő is... Így aztán lehet vitázni rajta, hogy így gyengusz fizikailag ha sokkal okosabb mint mások. Nem csak baltával lehet háborúzni Serg. A gnóm más szempontok miatt érvényesül.
Nekem akkor is fura hogy egy fáradékony fizikailag gyenge faj legyen a legerősebb akik tulajdonképpen elkorcsosultak
Reply With Quote
  #135  
Old 09-30-2006, 15:02
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Igazából most is túl erős a gnóm,de lehet én látom rosszul!
Reply With Quote
  #136  
Old 09-30-2006, 20:09
McLoad McLoad is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Nagyvárad
Posts: 135
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Sziasztok!A támadóbónusz bevezetését(15%)csak akkor támogatom ha nem vezetjük be a klánszintű toli vari akciókat!Ugyanis akkor nem csak a többi faj támadó ereje lenne növelve hadi szinten hanem az orknak egy(most is meglévő toli vari) hátránya alakulna ki és ezt én nem támogatom mert ez nagyjábol az orkok kihalásához vezetne és a gnómok előretöréséhez!A másik a túlerőbónuszt is úgy kell kialakítani hogy semmiféle extrém esetben ne legyen egyik faj se (pl a fizikailag sokkal gyengébb gnóm)támadásban erősebb az orknál szerintem ez így reális nem véletlen lett az orknak és a többi fajnak annyi bónusz és malus kitalálva
Szerintem külön kéne választani a klán toli-vari akciokat mondjuk egy másik topicba és ebbe maradjon csak a kláncsaták megreformálása. Amugy szerintem monro ötlete a tulerö bonusszal jó és csak azt kéne eldönteni mennyi legyen a maximuma. Aztán be is lehetne vezetni.
Reply With Quote
  #137  
Old 10-01-2006, 06:37
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma View Post
Mindig meglepődök, ha valaki orkok és gnómok kapcsán realitásról beszél))
Láma magához a felvetéshez nincs hozzáfűznivalód? Érdekelne a véleménye mindenkinek aki játszott valaha fenn.
Reply With Quote
  #138  
Old 10-01-2006, 07:39
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem olvasok vissza, de asszem korábban már írtam, hogy nekem tetszi a túlerőbónusz. A beton orik előnye némileg lecsökken, ha pedig kevesebb lesz a beton, több a barakkférőhely, még akármi is kisülhet a végén
Reply With Quote
  #139  
Old 10-01-2006, 08:22
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Láma magához a felvetéshez nincs hozzáfűznivalód? Érdekelne a véleménye mindenkinek aki játszott valaha fenn.
Sztem ez a túlerőbónusz jó ötlet, bár a hatékonyságát még meg kéne vitatni sztem, de kétségtelen, hogy ez a 15% is nagyot lendít a klántámadások hatékonyságán. Monjduk nem igazán értem miért nem lehet egyszerűen eltörölni klánban a toronybónuszt
Reply With Quote
  #140  
Old 10-01-2006, 13:27
Életfa#2 Életfa#2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma View Post
Monjduk nem igazán értem miért nem lehet egyszerűen eltörölni klánban a toronybónuszt
Mondjuk talán azért, mert ha eltörlöd klánszinten, akkor ezzel együtt eltörlöd egyéniben is! És nekem nem tetszik ez a túlerőbónusz sem: nem lehetséges egyszerre kétfajta kiépítési mód a védekezésre. Vagy az egyik irányba építi ki magát az ori, vagy a másikba, de, ha a kettőt nem lehet összehangolni, akkor kalap. És nem lehet... Aminek az a vége, hogy egy orit vagy egyéniben, vagy klántámadással, de be lehet ütni! Legalábbis az A topjában. Ez a szabály innentől kezdve egyértelműen azoknak fog kedvezni, akik több időt tudnak a játékra fordítani. Pusztán csak amiatt, mert így akkor több alkalommal tudnak támadást indítani... (Egyébként a gondot magas szinten az okozza, hogy alacsony szinten a védekező orinak védekeznie kell a tolvajok, és a varik ellen is, pont emiatt van az, hogy egy adott ámadási formával szemben könnyebb védekezni, mint a megfelelő átütő-erőt összeszedni. Magas szinten azonban a tolvajok és a varik ellen nincs szükség akkora védelemre, hisz az ország puszta mérete már egész jó védelmet ad. Így túl sok hely marad a katonai védelemre... És ezen önmagában a klánszintű toli/vari-akció sem segít!)

Inkább megadnám klánszinten is a tábornokbónuszt (ha már egyszer van külön 5 tábornoka a klánnak is!), és a felfelé támadási bónuszt is. Szerintem nincs oka annak, hogy ez meg van vonva...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 21:53.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu