Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1361  
Old 05-11-2007, 17:43
merlin merlin is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 138
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Matador View Post
Eddig tíz javaslat van,csak hogy ne felejtsük el :

1.álljunk vissza a 20%-ra maluszok nélkül
2.álljunk át 25%-ra maluszok nélkül
3.álljunk vissza a 30%-ra maluszok nélkül
4.jó ahogy most van
5.csökkentsük a maluszokat
6.legyen ahogy most van, de adjunk időt
7.legyen ahogy most van, de lehessen fajt váltani
8.legyen ahogy most van, de ha megtámadnak, a támadóval szemben éljenek a régi elf gyengébb maluszai
9.a maluszok mértéke függjön a bebetonozottság mértékétől
10.az ártóvarik közül a tolvajok felfedéséért és a térkapunyitásért ne vonódjon +3% a varikészültség
AndrewB ne
Lopi: köszönöm
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1362  
Old 05-11-2007, 17:44
Stev's Avatar
Stev Stev is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Budapest
Posts: 468
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
nahh épp ez az, most azt szeretnéd, hogy elolvassak 300 gyakorlatilag értelmetlen hsz-t, amitől nem mozdult előrébb a téma?
ahhoz most fáradt vagyok és most nincs is fölös 2-3 órám erre
Nyugi, alig 200 hszről van szó, amiből már csupán kis százalék a felesleges szócséplés, kezdenek kialakulni a módosítási javaslatok alapjai.
__________________
"Alkoholista az aki annyit iszik mint mi, csak ellenszenves"

http://stevzland.myminicity.com/ind
Reply With Quote
  #1363  
Old 05-11-2007, 19:03
merlin merlin is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 138
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

ez egy idézett:

Sziasztok!

Azoknak, akik most kapcsolódnak be, kapásból 5 másik témával nyitnék, ide lehet írni mindenfélét:

http://forum.queosia.com/showthread.php?t=1779
http://forum.queosia.com/showthread.php?t=1781
http://forum.queosia.com/showthread.php?t=1784
http://forum.queosia.com/showthread.php?t=1782
http://forum.queosia.com/showthread.php?t=1769

Aki pedig komolyan gondolja az érveléseket, az ebben a topicban maradhat. Előrebocsátom, hogy ez a megbeszélések topic, itt allergiás vagyok a szétoffolásra, úgyhogy akinek ilyen késztetései vannak, az vagy a fenti 5 téma valamelyikében, vagy sehol.

Ha offolásokba fullad a téma, akkor zárom, totál szétoffolt téma van már elég.

Ezek után finomítás terén járható útnak tartom a térkapunyitás kivételét az ártók közül, és a nem konkrétan ártó szándékú akciók átminősítését: meggyőzhető vagyok a felfedés és az emberlopás ilyen mivoltáról.

Ilyen irányban érdemes gondolkodni.
Reply With Quote
  #1364  
Old 05-12-2007, 08:43
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Valahogy sejtettem, hogy a 8-9-est kár is ragozni, a többihez pedig nem nagyon akarok hozzászólni, szóval remélem kitaláltok valamit.
Reply With Quote
  #1365  
Old 05-12-2007, 14:12
Életfa#2 Életfa#2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Közben, nagy nehezen rájöttem, hogy mi az, ami úgy istenigazándiból piszkálja a csőröm. Hát az a vélemény, hogy az elf a tamagocsi ori! Pedig a gnóm van olyan jó erre a szerepre, meg talán az óriás is. Csak ez utóbbit eddig még nem próbáltam, így erről nem nyilatkoznék. Viszont a gnómmal igen, összehasonlításhoz itt van mindkettő: az elf tamagocsi orim, és ahogy a gnóm kinéz, szintén 1300 hekin, tudós személyiséggel:

ház: 225 (16.875 civil)
kocsma: 27
raktár: 7
könyvtár: 34
őrtorony: 190 (30% őrtorony-bónusz)
barakk: 192 (11.439 íj)
templom: 274 (39.156-41.100 varázsló)
kocsma: 151 (9.060 tolvaj)
tanya: 200 (kajaegyenleg: +194-től -195-ig)

Az összehasonlításhoz a gnóm morálját 75%-nak, az elfét 98%-nak véve:
a gnóm hadi védelme 16,8%-kal nagyobb
az elf varivédelme 6,1%-kal nagyobb
a tolit meg nem hasonlítanám össze, mert a gnómnak sokkal kevesebb toli is elég, mert egy tamagocsi orit kb. csak a tekilopás vág hasra, az meg nem megy gnóm ellen... De, hozzá kell tennem, hogy ha az ember gnómmal játszik, akkor kipróbálhatja az MF hadit is. Működik, bár ilyenkor nem árt, ha a belépés nem csak egy pillanatra szól.
Reply With Quote
  #1366  
Old 05-13-2007, 10:13
nyolcvan nyolcvan is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 131
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Életfa#2 View Post
Közben, nagy nehezen rájöttem, hogy mi az, ami úgy istenigazándiból piszkálja a csőröm. Hát az a vélemény, hogy az elf a tamagocsi ori! Pedig a gnóm van olyan jó erre a szerepre, meg talán az óriás is. Csak ez utóbbit eddig még nem próbáltam, így erről nem nyilatkoznék.
Egy óriást sokkal nehezebb szétkapni, mint egy gnóm-ot. Már csak azért is, mert egy óriásnak szinte nem kell tolvaj, ezért lehet még több katonája/varija. A gnómnak meg ott a 30%os veszteség, vagyis a gnóm sokkal jobban hull.
A gnómnál lehet hogy több a toli, hadi támadó és védőerőtöbblet, de sokkal sérülékenyebb is.
Szerintem az óriás sokkal jobban megfelel biztonságosabb játékra vagy "tamagocsizásra", mint a gnóm.
Reply With Quote
  #1367  
Old 05-13-2007, 10:20
nyolcvan nyolcvan is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 131
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Életfa#2 View Post
a tolit meg nem hasonlítanám össze, mert a gnómnak sokkal kevesebb toli is elég, mert egy tamagocsi orit kb. csak a tekilopás vág hasra, az meg nem megy gnóm ellen...
szerintem egy gnómmal sok több tolvajt kell tartani
nem a tekilopás miatt, hanem a varigyilok, gyújtogatás, emberlopás ellen.
Szerintem arra a gnóm nagyon érzékeny.
Reply With Quote
  #1368  
Old 05-13-2007, 21:33
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mivel az elfes dolog már a megfontolások között van, gondolom nem katasztrófa, ha tovább folytatom ennek a témának az offolását.
A gnómot semmiképp nem nevezném tamagocsi fajnak. A gnóm inkább univerzális. Vármilyen játékstílus játszható vele. Hadinak a legalkalmasabb, merthogy hadizásra csak bónusza van, malusa nincs, de attól még lehet varis vagy tolis is, lehet vele napi 20 órát vagy 2 belépést is játszani. Verekszik, varázsol, lop, bányászik, kaját termel. Minden területen van nála jobb faj, de egy sincs amelyik így, általánosságban akár csak megközelítené.

És hozzáteszem, rengeteg embert láttam itt sírni a napokban, ezek miért nincsenek ott most a megfontolásnál? Kivárják, hogy megszülessen a döntés nélkülük, aztán sírhassanak megint?
Reply With Quote
  #1369  
Old 05-14-2007, 09:11
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Shí:
Vannak, akik nem sírnak, sőt, akik nem is érintettek telejs mértékben (pl nem minden országuk elf vagy ork) tehát racionálisan, elfogultságmetnesen képesek beírni ide...
Úgy, hogy modnjuk előtte vettek papírt/ceruzát (excel táblát, stb) és kicsit próbálkoztak...

Sőt, olyanok is vannak, akik a játékon belül, gyakorlatban próbálták ki a dolgokat. És itt elsősorban nem magamra gondolok, mert nekem elf országom jelenleg csak az 5. szinten van, 350 hektáron. De én is kipróbáltam ezt-azt. Meg számoltam is. Vannak nálam tapasztaltabb, nagyobb hekis elfek is.

Az ő véleményük sokat érhet.

A sírókkal nem kell foglalkozni.
Az elf túl erős volt így, ezzel az elfek és az orkok is egyet kell értsenek.
Most viszont túl sebezhető. Ezzel is egyet kell értsen mindkét tábor.

Olyan kompromisszum kell, ami egyik tábor további játékát sem teszi lehetetlenné. (persze, semmi sem lehetetlen, de azért mégis...)

Egyébként egyet értek veled. A gnóm univerzális. Tamagocsizni is lehet vele... Meg szépeket odaütni is.
Reply With Quote
  #1370  
Old 05-14-2007, 16:48
BuMi BuMi is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 1
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Nézhetjük ez bármilyen oldalról...Az Elf így nagyon megjárta...
Mitagadás, haszontalannak érzem magam a szöviben... Felméréseken kívül sokra nem mennek velem...Igaz visznek védelemnek íjat támadáshoz egy pár katonát,de ennyi...
Lopni??? Miremegyek azzal a pár tekivel ,anyaggal...Ha frankón csinálod kipiacozod a cuccost,és nem kerülsz senkinek a látókörébe pár teki és pár kő,fa stb.miatt...
Ahol én ott vagyok a magányos Elfen kívül nincs talán olyan ori kihez ne lehetne beütni,egy jól összerakott szövinek... Márpedig ha jól gondolom ez a játék szól arról is hogy ki hogyan van összerakva,egyéniben és szöviben egyaránt...
Szóval kár hogy ezt lett az Elfel!!!(( Topog a topp 10 körül,haladni csak a hadisok álltal tud haladni,(persze a támadásokban csak gyenge sereget tud adni)Fokozatosan lemarad a szövitől....
Szóval én nem bánnám ezeket a változásokat.ha magányos az Elf,de szövibenlévőre maradjanak a régi felállások...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Faji varik Szecsa Általános beszélgetés Hódítós témákban 146 07-21-2007 21:28


All times are GMT +1. The time now is 01:26.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu