Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Fantasy, szerepjátékok > Online RPG > Hollószárnyak
Register Stats Members List Today's Posts

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1311  
Old 06-12-2007, 15:12
naramis naramis is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Bcs
Posts: 117
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Ahogy érkeznek mindenkinek bicentéssel köszönök, Hyas üdvözlésére mosoly jelenik meg szám szélén, majd én is szokásnak megfelelően üdvözlöm.
Majd megvárom míg mindenki nagyjábol befejezi a reggelit. Halk köhintés útán így szólok:

- Üdvözlök mindenkit, Quintar vagyok a Thersos házból, mint mindenki bizonyára tudja pap vagyok. A Nagyúr felkért hogy tartsak vele a következő útra, mely felkérést természetesen nem utasíthattam vissza. Hogy pontosan mi lesz a feladatom, Én magam sem tudom. Alysium "barátom" ( ezta szót furcsán ejtem mintha most mondaném először) röviden bemutatta a csapatot, így arra akövetkeztetésre jutottam, hogy mivel mindenki a kardforgatásban jeleskedik, így nekem jut valamiféle hmmm, varázslatos támogatás. Minden erőmmel azon leszek hogy teljesítsem a nekem jutó feladatokat, és igyekszem beilleszkedni a csapatba, még ha ez nehéz feladatnak is. Mindenkit megkérnék, hogy Quintarnak szólítson. Nos ennyit magamról, ha kérdés van, csak nyugattan kérdezzetek.

Majd várok. Ha nincs kérdés akkor fertályóra mulva felmegyek a nagyúrhoz, ha van kérdés akkor csak miután mindenkinek válaszoltam, utánna megyek.

A nagyúr szobájához érve, bebocsájtást kére. A szokásoknak megfelő üdvözlet után, elmondom hogy itt vagyok és indulásra készen állok.

Last edited by Chris; 06-12-2007 at 18:22..
Sponsored Links
  #1312  
Old 06-13-2007, 07:06
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation Közérdekű közlemény

Naramis ma napközben nem ér rá játszani, így két megoldás van:
1. megvárjuk, és utána indultok a városból
2. Elindultok, és a beszélgetést későbre halasztjátok.

Vélemények?

Én csak úgyis annyit majd amit írtam, hogy vállalja e a felgyógyítást, stb. Meg általános kérdések.
Életbevágóan fontos nincs, úgyhogy nekem mindkét verzió jó.

Massza Rex előzőleg jelezte, hogy Farkas nincs beszédes kedvében, Alysium nem most először találkozik Quintarral, szóval akkor akár indulhattok is...
Az út elég hosszú lesz, szóval bőven lesz időtök beszélgetni
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/

Last edited by Chris; 06-13-2007 at 07:22..
  #1313  
Old 06-13-2007, 07:32
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default P.sz. 3737, Kyel 1. havának 16. napja, az Ezüst órája, Yankar

Mindnyájan lovon utaztok (kivéve Grent, aki pónin ül) még a nagyúr és az úrnő is (a hiányzó lovakról Hyas gondoskodott). Vylia a már megszokott távolsággal követ titeket. Az út eseménytelenül telik. Az első nap éjszakáját a szabadban töltitek. Felváltva örködtök. Az éjszaka nyugodtan telik. Reggel folytatjátok az utat, napközépre éritek el Alcara falait.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/

Last edited by Chris; 06-13-2007 at 09:27..
  #1314  
Old 06-13-2007, 07:37
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Indulás előtt ellenőrzöm a készleteinket és legalább négy napi élelem beszerzéséről gondoskodom az egész csapatnak. Mivel Vylia "tagsága" igen kérdéses ezért őt nem számolom az élelemnél. Magamhoz egy plussz nagy kulacsot veszek a málhába, ahelyett ami folyton az övemen lóg vízzel teli.

Last edited by Chris; 06-13-2007 at 07:41..
  #1315  
Old 06-13-2007, 09:09
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Útközben, illetve ha megállunk pihenni csak akkor zavarom Quintart a már előzőekben feltett kérdésemmel, ha éppen senki nem érdeklődik felőle, illetve ha éppen nem elfoglalt.
Kicsit fáradtnak tűnök, ezért a pihenők alkalmával a környezet adta lehetőségekhez mérten pihenek a természet lágyölén, ha éppen nincsen semmi feladat kiosztva rám.

Last edited by Chris; 06-13-2007 at 09:22..
  #1316  
Old 06-13-2007, 09:27
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default P.sz. 3737, Kyel 1. havának 17. napja, a Vas órája, Alcara

Alcarahoz érve Hyas, megy oda a kapuörséghez beszélgetni. Láthatóan nem váltanak sok szót, de mivel távolabb vagytok tőlük, nem halljátok. Kisvártatva int Hyas, hogy jöhettek. Magabiztosan vezet titeket át a város forgatagán. Yankarhoz képest a város tarka, és élénk. Úgy veszitek észre a lakosok nagyrésze sötéthajú, sötétszemű, napbarnított bőrű ember. Más küllemű embereket is láttok, de ők jóval keveseben vannak. A divat is teljesen másmilyen errefelé: a férfiak fodros elejű inget, szűkszárú nadrágot, és csizmát hordanak, a nők fogdos és csipkés agyon díszített ruhakölteményeket, melyekre a mély dekoltázs jellemző. Sok férfinál láttok fegyvert, leggyakrabban tőrkardot.
Míg a Véres Tőr nevű fogadóhoz értek, többen megbámulnak titeket. Az úrnő és Vylia láthatóan és hallhatóan osztatlan sikert arat a férfiak körében. Míg Grent és Alysiumot kimondottan ellenszenves pillantások kísérik.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
  #1317  
Old 06-13-2007, 11:40
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Amikor belépünk a kapun és megpillantom a tarka ruhájú olajosbőrű embereket, halkan káromkodni kezdek és közelebb húzódok a Nagyúr-ékhoz, lehetőleg úgy, hogy az egyik oldalon Farkas is takarjon a népek elöl.

Minden igyekezeted ellenére páran még így is észrevesznek.

Hyas foglal szobákat, majd Vyila is intézkedik a saját szobájánt illetően. Kis csapatotok jó nagy feltűnést okoz a fogadóban.

Ki mihez kezd a nap hátralévő részében?

Last edited by Chris; 06-13-2007 at 12:15..
  #1318  
Old 06-13-2007, 12:29
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A fogadóból, ha a Nagyúr nem akar kimenni akkor ki sem mozdulok és ott is a szobáink közelében maradok mindíg fegyverrel a kezem ügyében. enni sem megyek le, megkérem Stancil-t vagy valaki embert a többiek közül, hogy hozzon fel ételt. rendesen morgolódok magam elé. Olykor imádkozva de többnyire elég feszülten.
Stancil szívesen segít neked. Vacsoraidőig komolyabb bonyodalmak nélkül megúszod a napot. (A továbbiak alakulásában, a többiek is szerepet játszanak, így arról majd később.)

Last edited by Chris; 06-13-2007 at 12:32..
  #1319  
Old 06-13-2007, 15:07
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Nem értem, mi ez a nagy ellenszenv ismét, de az előző városban is kaptam belőle, így itt már nem zavar annyira.
A fogadóban ha nincsen éppen semmi, odamegyek Vyliához és megpróbálok beszélni vele, ha nem zárkózik el a témától. Utána Quintarral próbálok diskurálni, illetve leginkább a szobában töltöm az időm, melynek nagy részét pihenéssel, meditálással töltök.
Vylia szívesen beszélget veled de csak az étkező részben, a szobájába nem enged be. Miről akarsz vele beszélgetni?

Last edited by Chris; 06-13-2007 at 17:59..
  #1320  
Old 06-13-2007, 19:52
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Általános dolgokról beszélek vele kérdezgetem, próbálom kicsit közelebb húzni a csapathoz, hacsak ő nem kívánja fenntartani ezt a távolságot. Elmondom, hogy talán egyszer épp az ő segítségére lesz szükségünk, vagy neki a mi segítségünkre. Leginkább szeretnénk tudni, hogyha eljön az idő, hogy ki védi a hátunkat, illetve, ha úgy alakul, akkor kinek védjük a hátát. Ezen kívül csak egyszerű dolgokról, merre járt eddig az életében, mivel keresi a kenyerét, szereti-e a munkáját, stb. egyszerű szimpla kérdéseket teszek fel, illetve válaszolok, ha úgy gondolom, csak hogy egy kis ismeretet szerezzek róla.
Annyit mond, hogy egy tehetős ifini nemesnek dolgozik, és Farkast kell megvédenie és épségben elkísérnie Ifinbe, a többiek védelme nem az ő munkája. Épp befejezi a rendelést mikor egy piros-feketébe öltözött, hosszú hullámos hajú fiatal férfi oda lép az asztalotokhoz:
- Jó estét szép hölgyem! - mosolyog Vyliára - Ön ennél jobb társaságot érdemel... - tekint feléd lenézően - Megengedi, hogy csatlakozzam? - kérdi, majd a választ meg sem várva, leül Vylia mellé.
- Ön pedig jobb ha távozik... - közli a fickó rád nézve.

Last edited by Chris; 06-13-2007 at 21:16..
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:30.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu