Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Jó lenne egy ilyen lehetőség?
Igen, szerintem ez nagyon jó lenne! 17 44.74%
Nem, szerintem ez egyáltalán nem lenne jó! 17 44.74%
Talán jó lenne, de nem így. Más ötletem van! (Ötletkifejtés hsz formájában.) 4 10.53%
Voters: 38. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #121  
Old 03-15-2008, 06:45
Tavacska Tavacska is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Egy kis számítás:

2 hónap alatt 57 ország kért névátírást.

Tehát a várható szám az 257/17. Ez 15 országot takar csoportonként.
15-ből kb 8-cal kerülsz kapcsolatba, abból mondjuk 4-gyel olyan rossz lesz a viszony
....

Gee, ha nem lesz állásod felveszlek, szükségem van egy jó könyvelőre, aki igy le tudja redukálni a számokat
Sponsored Links
  #122  
Old 03-15-2008, 13:25
Kirhal Kirhal is offline
Member
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 108
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

én támogatom,és legyen névváltoztatási lehetőség
  #123  
Old 03-16-2008, 03:46
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Hm Hm. Továbbra is az egyetlen normális ellenérv a 'lusta vagyok/nem vagyok hajlandó átnézni pér nevet egy listán" volt.

Tavacska: Mi a valószínűsége, hogy egy 1900 fős csoportban ha 15-en átírják a nevüket, akkor te mind a 15-tel összetalálkozol, és örök ellenségek lesztek úgy, hogy minden csoportban őt kelljen figyelned? Szerintem én az 50%-okkal így is bődületesen túlbecsültem. Mellesleg az 'állandóan figyelnem kell' szituációt sem értem. Ott egy ország a pontlistán, aminek "Alpakkafakanál12" a neve (#950870) a sorszáma, a 180. helyen van a pontlistán 38010 pontértékkel, mellesleg gnóm, gömb ment, és már beverted, de a tolik buktak, tehát 2 nagy zöld kocka és egy nagy piros kocka virít mellette. Most ő galád módon el akar tűnni előled, és vesz egy új nevet. Átírja magát "Nikkelteáskancsó99"-re, a sorszáma (#950870), a 180. helyen van a pontlistán, 38010 pontértékkel, mellesleg gnóm, és ott virít mellette a 2 zöld és az 1 piros kocka.
Erre hogy reagál egy játékos?
Így: "Úristen, ez meg ki, Jézusom, soha nem fogom megtalálni az ellenségem, elmegyek szabadságra, mielőtt sunyin agyonver. Segítség!" ?
Nem.
Ez életszerűbb: "Aha, szóval a kis szemét fakanél szökni próbált! Na elmentelejk a Jegyzetekbe, hisz az azért van, hogy jegyzeteljek bele. Mellesleg az egyéni pontlistámon magától átíródott a neve, még csak fel sem kell vegyem újra."

Lévén hogy a pontlistádra is sorszám alapján veszed fel, nem név alapján. A sorszám meg megmarad, tehát az egyéniden is látod azonnal a változást, nem kell úgy megtapasztalnod ezt, hogy egy vadidegen ori megtámad... Vadidegen, akiről az Isten kegyelméből megvan minden adatod...

Mellesleg a való életben sem az emberek neve alapján tartják nyilván a másik embert. (Legfejebb a ahverod tart nyilván a neved alapján. Mindenhol máshol azonosító alapján. A bankban számlaszám alapján... Bármilyen közszolgáltatónál külön kapsz egy azonosító számot... A kényelmi szolgáltatásoknál (telefon, internet, stb...) szerződésszám alapján... A magánnyugdíjpénztárban TAJ szám alapján... A hatóságok a személyi igazolvány számod alapján... A munkahelyeden meg törzsszám alapján (vagy a telefonos melléked alapján)... Ha valamilyen gyárban melózol, még durvább, kapsz egy egyen'védőruhát', és onnantól kezdve te nem Szabó Jenő vagy, hanem "59823-as". )

És ha már itt tartunk, Atinak az volt ezzel a problémája, hogy nem elfogadható stílusú leveleket küldtek neki ezzel kapcsolatban.
Sehol más ellenérvet nem olvastam tőle. Szerintem nem kell a szájába szavakat adni, el tudja dönteni ő is, hogy a névátírással magával, vagy pedig az emberek kultúráltsági szintjével van-e probléma. (Eddig még csak a másodikról nyilatkozott.)

Az meg egyszerű csúsztatás (hú de finoman fogalmaztam meg a hazugságot), hogy nincs rá igény. Ami nem létezik, az semmi. Aki meg semmi, az senki. Szóval azok, akik a múltkor éltek ezzel a lehetőséggel (értsd: igényük volt rá), illetve a mostani téma támogatói (akiknek a jövőben is lenne rá igénye), mind senkik. Hm...

Most jelenleg Magyarország demokratikus köztársaság. Ha mondjuk lesz egy vezetőnk, aki királlyá koronáztatja magát, és kikiáltja a királyságot, és elfoglalja fél európát, akkor neki is megtiltjuk, hogy a Magyar Köztáraság-ot Egyesült Hun Birodalommá keresztelje? :O
És az ellenérv az lesz, hogy "De akkor új földrajz atlaszt kell vegyek, mert ami most van, abban még Magyar Köztársaság van..." Ez van. Ez olyan, mintha most még mindig Pannon provincia lennénk. Eszerint a logika szerint a Magyarország egy irritáló név, hiszen ezt is meg kellett jegyezni annak idején, sőt, meglehetősen furcsának is hathatott.

Szerintem ez pontosan egy olyan játék, ahol belefér egy ilyen. Főleg, hogyha keményen le van szabályozva, és a változások ott vannak mindenki számára lehívhatóan.

De ha már az eddigi eddig felvetett korlátozások kevésnek bizonyultak, akkor az eddig felmerülteket lehet tovább szigorítani úgy, hogy a normálban összesen 1x lehessen nevet változtatni, többször ne, anarchban meg 10x.

Az 5000 Ft VIP kört meg nem támogatom. Az kicsit durva... Az úgy fejben számolva majdnem 7000 VIP kör. 3k VIPnél nem kéne feljebb menjen normálban, 1,5k-nál meg anarchban. A javítás (1-2 karakter) meg ennyinek sem szabadna lenni.

/A 99%-ról: Hány ellenző levél futott be a supportra (vagy Atinak)? Sokat mondok, ha azt mondom, hogy max többszáz. Az a többszáz játékos közelebb van az 1%-hoz, mint a 99%-hoz, szerintem./
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 

Last edited by [HTPA]GeeForce; 03-16-2008 at 04:21..
  #124  
Old 03-16-2008, 06:56
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Gee: az első felével az a gond hogy 1. nem mindenki vipes, 2. nem mindenki függő mint te, 3. honnan veszed hogy névátírás közvben se a helyezése se az értéke nem változik?

A második felére, szal téged csak a haverjaid tartanak névről számon? Jah a H-ban biztos úgy referál rád mindenki aki az orid meglátja hogy:" jah 'tom a 234127..." Meg itt a fórumon is csak a regisztrációs sorszámodon szoktunk emlegetni /csak tudnám a Gee mióta szám/, a tanító néni is csak a személyiszámodon hívott ki felelni. Tudod itt se gépek játszanak gépek ellen, akkor pl név se kéne, minek?!
Mikor jött hogy egyszerre több országod lehet, akkor is enyhén zavaró lett mikor sokan sok oriból kezdtek irogatni, ha erre még rájön hogy aztán változtatni is lehet...
És képzeld mivel nem vagyok függő és rajtam kívül szerintem sokan nem azok, más dolgom is akad mint hogy a játékon lógjak mikor csak nethez jutok, nem vagyok hajlandó napi rutinként felvenni, azt hogy megnézzem aznap épp kinek szottyant kedve nevet átírni. Évente egyszer még hajlandó vagyok.
Másrészről ha pl 1 hónapig senki nem írta át lehet nem is nézek oda többet, aztán jöhet a meglepi.
Az automatizálás a legnagyobb baromság ebben a hülyeségben.

Atit meg nem zavraja, 1. infós a kódjaiba nem zavar bele mint a sorszámok átvariálása, 2. Nem játszik, /ok én se, csak mivel vmit itt eldöntötök az automatice megy a Q-ra is, nagyon nem örülnék ha ez ott megjelenne/
  #125  
Old 03-16-2008, 07:34
Pali papa's Avatar
Pali papa Pali papa is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Budapest VII ker.
Posts: 522
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Tavacska: Mi a valószínűsége, hogy egy 1900 fős csoportban ha 15-en átírják a nevüket, akkor te mind a 15-tel összetalálkozol, és örök ellenségek lesztek úgy, hogy minden csoportban őt kelljen figyelned?
...
Az meg egyszerű csúsztatás (hú de finoman fogalmaztam meg a hazugságot), hogy nincs rá igény.
Most jelenleg Magyarország demokratikus köztársaság. Ha mondjuk lesz egy vezetőnk, aki királlyá koronáztatja magát, és kikiáltja a királyságot, és elfoglalja fél európát, akkor neki is megtiltjuk, hogy a Magyar Köztáraság-ot Egyesült Hun Birodalommá keresztelje? :O/
Gee az a probléma, hogy kezdesz elHóhérosodni.
Ha valaki nem ért egyet hazugsággal vádolod és személyeskedsz. Ezt teszed Vilmával is. Szerintem mielőtt "finoman" lehazugozol valakit aki már akkor is hódozott mikor Te még nem is tudtál róla, légyszíves számolj el 10-ig és csak utána válaszolj.
A magam részéről továbbra sem ellenzem a névátírást az anarchban, de elfogadom, hogy a magyar verzióban csak 8 évente legyen. Ha elírta elrontotta akkor még az elején tud törölni, újat regelni, ha nem, itt a normálban úgysem tudja eladni, tehát, ha rosz nevet választott olyat amit nem tud vállalni később az az Ő baja.
__________________
Légy kedves gyermekeiddel, hiszen ők választják ki neked a szociális
otthont.


http://s1.sfgame.hu/index.php?rec=67834 Az én kicsi varázslóm...
  #126  
Old 03-16-2008, 08:39
Swiss's Avatar
Swiss Swiss is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Limassol
Posts: 315
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Pali papa View Post
Gee az a probléma, hogy kezdesz elHóhérosodni.
Ha elírta elrontotta akkor még az elején tud törölni, újat regelni, ha nem, itt a normálban úgysem tudja eladni, tehát, ha rosz nevet választott olyat amit nem tud vállalni később az az Ő baja.

Én tutira élnék vele, mind normálban illetve anarchban is, ha ez egy ellenszolgáltatáshoz lenne kötve (X VIP/karakter/teljes változtatás) engem nem zavarna. Ahogy lehet venni karácsonykor sorszámot, lehetne akár húsvétkor átírást is. Szerintem ez alapvetően üzleti kérdés, ha Atinak megéri azt a mennyiségű VIP-et, hogy néha dühös leveleket kell olvasnia, én támogatnám a javaslatot. Az, hogy pontosan mi mennyibe kerülne Atira bíznám, ebben mégse legyen demokrácia! A lehetőség adott lenne, az élne vele aki megteheti és meg akarja tenni. Előttem többen is mondták, hogy ezt sunyiságra meg menekülésre lehetne használni, ezzel egyetértek de szvsz a többség tényleg arra használná amire való. (elgépelés javítása, v. anarchban átvett ori átnevezése)

Hajrá Gee én egyetértek veled!
  #127  
Old 03-16-2008, 10:10
Pali papa's Avatar
Pali papa Pali papa is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Budapest VII ker.
Posts: 522
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Swiss!
Anarch az más, ott simán működhet, bár mivel ezt kézzel kell átírni kérdéses mekkor a többletmunkát jelent ez az alkalmazott supportosnak.
A normál más, egy elgépelést nem hiszem, hogy nem veszel észre egy két héten belül, akkor pedig egyszerűbb egy új orit regelni...
Van olyan név a listámon, amit ha meglátok és a közelembe ér akkor ütni AKAROM, és azt hiszem Ő is engem. Miért legyen az az előnye, hogy 3 hónap múlva mikor a közelembe ér akkor Ő tudja én ki vagyok én ne tudjam Ő kicsoda és simán rámkészül majd molesztálni kezd. Ne kelljen még egy plussz opciót vizsgálgatnom rendszeesen, hogy ugyanmár valaki az elleneim közül változtatott-e nevet?
Tehát normálban max évente... Akkor is úgy, hogy legyen lehozva ki mire változtatott...
Ja és ha valaki normálban nevet akar változtatni előtte utána ne kérhessen mailcímátírást x hónapig, esetleg legyen ellenőrizve az hogy honnan léptek be az utóbbi időben - szóval mindenképpen legyen a normálban erre szigorított szűrő- nehogy az legyen, hogy mégiscsak azért kell átírni a nevet, mert valahogy más tulajdonba került az a fránya ori...
__________________
Légy kedves gyermekeiddel, hiszen ők választják ki neked a szociális
otthont.


http://s1.sfgame.hu/index.php?rec=67834 Az én kicsi varázslóm...
  #128  
Old 03-16-2008, 10:42
Swiss's Avatar
Swiss Swiss is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Limassol
Posts: 315
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Pali papa View Post
Swiss!

Tehát normálban max évente... Akkor is úgy, hogy legyen lehozva ki mire változtatott...
Ja és ha valaki normálban nevet akar változtatni előtte utána ne kérhessen mailcímátírást x hónapig, esetleg legyen ellenőrizve az hogy honnan léptek be az utóbbi időben - szóval mindenképpen legyen a normálban erre szigorított szűrő- nehogy az legyen, hogy mégiscsak azért kell átírni a nevet, mert valahogy más tulajdonba került az a fránya ori...
Az írásod első részével egyetértek, amit beidéztem az szerintem most is szabályt sért, normálban nem lehet orikat adni-venni. A rendszer amennyire én emlékszem IP alapján szűr, manapság egy dinamikus IP-t generáló router kijátszhatja a rendszert. Ha nem így lenne, elnézést nem túl mélyek a számítástechnikai ismereteim. Lehetett olvasni itt a külsőn, hogy normálban is vannak multisok.
Az "évente max. egyszer lehet"-et támogatom én is. Azért vettettem fel a húsvétot, hogy nehogy arra essen mikor sorszámot is lehet venni, mert akkor szerintem is teljes lenne a káosz. Ez alapján egy évben kétszer kellene ráfordítanod egy kis időt, hogy leellenőrizd a feketelistádon szereplő orik paramétereiben történt-e változás. (Húsvétkor sorszám szerint, Karikor név szerint) Azt gondolom, hogy a feketelistások nem egy két hete reggelt orik, így a sima elírásnál a friss oriknál maradhat a törlés.
  #129  
Old 03-16-2008, 10:49
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Höh. Pali, remélem nem veszed tolakodásnak, de megkérdezem Tőled: Szerinted, ha nem lenne rá igény, akkor létezne ez a topic? Vagy lennének támogatói? Most mond ki magadban a választ.... Máris rájöhetsz, hogy kijelenteni azt, hogy egyáltalán nincs is rá igény, elég ... 'furcsa' nem? Főleg hogy a témát nem is én hoztam fel, hanem mások kezték el pedzegetni egy másik topicban, ez azért lett megnyitva, hogy amaz ne legyen leoffolva 0-ra... Tehát mondjuk ki: van rá igény! Aki ennek ellenkezőjét állítja, azzal nem tudok, és nem is akarok mit kezdeni. Főleg, hogy olyan dolgokat hoznak be ebbe a topicba, aminek nincs hozzá köze.

De vissza a témához.

Jelenleg szélmalomharcot vívsz, mivel az alap javaslatban úgy szerepelt, hogy első évben egyáltalán ne lehessen, a második évtől kezdve maximum évente egyszer. Az is benne volt, hogy ha normál csoportban van az ország, igenis legyen leközölve (legalább 2 helyen) a régi és az új neve. Tehát a kívánalmaidnak teljesen megfelel a korábban részletesen összefoglalt javaslat. Mondjuk ennek csak örülök.

A javaslat normálban inkább a névjavításra van, anarchban meg a tulajdonoscsere maitt. Szerintem most a normál csoportos multisokkat ne keverjük ide, nyilván nem az a cél, hogy a normálban így próbálj meg kibújni az alól, hogy nem vehetsz/adhatsz át orit.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 

Last edited by [HTPA]GeeForce; 03-16-2008 at 10:51..
  #130  
Old 03-16-2008, 10:58
Pali papa's Avatar
Pali papa Pali papa is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Budapest VII ker.
Posts: 522
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Gee!
Én csak Vilma miatt szóltam, Ő pedig nem állította hogy nincs igény. Csak rámutatott kicsit poénkodva a számításodban lévő csúsztatásokra.
(köztünk maradjon szoktad a tényeket színezni kicsit...)
Alapból nekem mindegy, hogy van, vagy nincs orinévátírás. Jómagam meg vagyok elégedve az általam választott orinevekkel, és anarchban is csak saját készítésű orijaim vannak, de elfogadom van rá igény. Pontosan ezért is támogattam, és támogatom most is.
A multizást pedig abszolút ne vegyük ide, mert az egy komlex téma és nagyon ingoványos talaj... Egyetértek.
__________________
Légy kedves gyermekeiddel, hiszen ők választják ki neked a szociális
otthont.


http://s1.sfgame.hu/index.php?rec=67834 Az én kicsi varázslóm...
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 07:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu