Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #121  
Old 12-23-2006, 19:30
Zsáni's Avatar
Zsáni Zsáni is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,389
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Ati és Zsáni, tűnés Remy flörtös topicjába, ha megint nem birtok magatokkal
na de kérlek
ne zavarkodjatok el minket
Sponsored Links
  #122  
Old 12-23-2006, 20:52
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by Zsáni View Post
na de kérlek
ne zavarkodjatok el minket
cafatka!!
  #123  
Old 12-23-2006, 23:37
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Régebb nem volt szokás teleszemetelni a megbeszélés topicocat, remélem karácsony után megint visszatérünk az alapvetéshez.
  #124  
Old 12-23-2006, 23:40
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Erről a szinesités-kényszerről mindig az ágyúk-ostromtornyok-hobbitok meg hasonló javaslatok jutnak eszembe... Szerintem bőven elég kombinációs lehetőség van most is: 8 faj, 9 személyiség, 5 (na jó, 7) féle továbbképezett egység, stb..
hmm. általában egyetértek, én sem szeretek működő dolgokat variálni
ám:
az a helyzet, hogy pl. egy félelffel akarok nyomulni az 5. szinten, és van teszem azt 9 személyiségem, mire is jó az?
tudós, tolvaj ezek kellenek, és?? vándor értelmetlen, kivéve, ha visznek a szövik felfelé, tábornok, harcos teljesen értelmetlen, kereskedő, gazdálkodó úgyszintén, varázsló lehetek, meg tulélő is, bár ezt elvből nem választom soha, tehát összesen 2 értelmes, és 3 erőltetettet választok a 9 helyett...
hol van itt kihasználva bármi is?
mindenképpen kellenének még használható személyiségek, vagy egy 10., ami lehet táposabb
  #125  
Old 12-23-2006, 23:46
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
hmm. általában egyetértek, én sem szeretek működő dolgokat variálni
ám:
az a helyzet, hogy pl. egy félelffel akarok nyomulni az 5. szinten, és van teszem azt 9 személyiségem, mire is jó az?
tudós, tolvaj ezek kellenek, és?? vándor értelmetlen, kivéve, ha visznek a szövik felfelé, tábornok, harcos teljesen értelmetlen, kereskedő, gazdálkodó úgyszintén, varázsló lehetek, meg tulélő is, bár ezt elvből nem választom soha, tehát összesen 2 értelmes, és 3 erőltetettet választok a 9 helyett...
hol van itt kihasználva bármi is?
mindenképpen kellenének még használható személyiségek, vagy egy 10., ami lehet táposabb

Szerintem félelfnek a tudós, tolvaj, túlélő után leginkább a harcost érdemes választania, a zsákmányhoz ugyanis szépen ad hozzá, sőt a gazdálkodó se rossz.
Ettől függetlenül engem nem zavarna, ha lenne egy igazán tápos személyiség csak 9-es fölött választhatóan. Egyéb esetleg a korábban felvetett építész lenne aminek értelme is van, és nem lehet túlzottan tápos variációkat kihozni belőle.
Régebben futott egy topic asszem Monro jegyezte, ahol a meglévő személyiségeket változtatta volna meg, hogy mindnek legyen gyakorlati haszna is, és szerintem igazából ez lenne a járható út.
  #126  
Old 12-24-2006, 08:17
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
hmm. általában egyetértek, én sem szeretek működő dolgokat variálni
ám:
az a helyzet, hogy pl. egy félelffel akarok nyomulni az 5. szinten, és van teszem azt 9 személyiségem, mire is jó az?
tudós, tolvaj ezek kellenek, és?? vándor értelmetlen, kivéve, ha visznek a szövik felfelé, tábornok, harcos teljesen értelmetlen, kereskedő, gazdálkodó úgyszintén, varázsló lehetek, meg tulélő is, bár ezt elvből nem választom soha, tehát összesen 2 értelmes, és 3 erőltetettet választok a 9 helyett...
hol van itt kihasználva bármi is?
mindenképpen kellenének még használható személyiségek, vagy egy 10., ami lehet táposabb
1. Szerintem a gazdálkodó még a félelfnek is jó, tübb gabonatermelés-kevesebb tanya-több bármi más (már ha tartasz tanyát, viszont serintem a tübbség nem tanyafree).
2. A varázsló szintén hasznos mindenkinek, aki a távolbalátáson, a teljes krónikán és a vérszomjon mást is varázsol.
3. A túlélő erőltetett?! Az egyik legfontosabb személyiség. És az elveid, amelyek miatt nem választod, azért nem jellemzik a többséget.
4. A tudós és a tolvaj persze egyértelmű.
(ezt zárójelbe teszem, mert egy félelfnél tényleg nem sok értelme van, de másnál...
5. Én a kereskedőt is szeretem, 15-20 bank már simán fedezi a mindennapi kültségeit a 600 hektáros varázsló országomnak, aminek amúgy nem sok bevétele van. Több területen nyilván több bankom lesz, arányosan növekedve a területemmel.)

A 3 "harcos" személyiség egy varázslónál vagy egy tolvajnál tényleg kiesnek, de ha a fenti 5-öt mind elsajátátod, akkor már a 6. körödben tartasz, és azért még a kis kék 6-os országok sem jellemzőek a játékra, nemhogy a 9 személyiségesek.

De jó, rendben, szinesitsünk. Viszont akkor mutassatok egy rendes javaslatot, aminek van értelme, nem túlzás, és olyasmit ad, ami még nincs. Mert ez a "szinesitsünk, mer' az jó, de semmi ötletünk nincs" szvsz tök fölösleges szószaportás.

Last edited by laci; 12-24-2006 at 08:19..
  #127  
Old 12-24-2006, 10:42
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hammi View Post
Elmagyaráznád egy hulla hogy rakja fel a fajivarit, úgy mégis?
Én támogatnám ezt a személyiséget, aki 10szer körbefordult megérdemli.
Szerintem ha te azt se tudod miről beszélsz ne szólj ellene
A vérszomjat hogyan is teszi fel?
Örülök hogy sikerült végiggondolnod a dolgokat...

Szerintem nem kellene beteni egy annyira táp személyiséget, mint a genus.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #128  
Old 12-24-2006, 11:01
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
A vérszomjat hogyan is teszi fel?
Örülök hogy sikerült végiggondolnod a dolgokat...

Szerintem nem kellene beteni egy annyira táp személyiséget, mint a genus.
de azért te se panaszkodnál, ha lene, akkor sem, ha bármikor választható lenne te is ork sziesztával rombolnál, és vigyorogva mondanád: "nesztek, ezt akartátok? "
  #129  
Old 12-24-2006, 11:14
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki View Post
de azért te se panaszkodnál, ha lene, akkor sem, ha bármikor választható lenne te is ork sziesztával rombolnál, és vigyorogva mondanád: "nesztek, ezt akartátok? "
Az egy dolog, hogy nyilvánvalóan használnám (ha már egyszer ez lenne a legerősebb személyiség )
De szerintem borítaná a mostani egyensúlyt, a tolisokat kb ellehetetlenítené.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #130  
Old 12-24-2006, 12:25
dreaman68 dreaman68 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Aszód
Posts: 676
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Zsáni View Post
szerintem az enyém
Támogatom

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
hmm. általában egyetértek, én sem szeretek működő dolgokat variálni
ám:
az a helyzet, hogy pl. egy félelffel akarok nyomulni az 5. szinten, és van teszem azt 9 személyiségem, mire is jó az?
tudós, tolvaj ezek kellenek, és?? vándor értelmetlen, kivéve, ha visznek a szövik felfelé, tábornok, harcos teljesen értelmetlen, kereskedő, gazdálkodó úgyszintén, varázsló lehetek, meg tulélő is, bár ezt elvből nem választom soha, tehát összesen 2 értelmes, és 3 erőltetettet választok a 9 helyett...
hol van itt kihasználva bármi is?
mindenképpen kellenének még használható személyiségek, vagy egy 10., ami lehet táposabb
nem lennél te toli 9 személyiséggel.... azon kellene gondolkodni h a harcos beállítotságú oriknak kellene egy új személyiség mert ebből van a legtöbb.

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Az egy dolog, hogy nyilvánvalóan használnám (ha már egyszer ez lenne a legerősebb személyiség )
De szerintem borítaná a mostani egyensúlyt, a tolisokat kb ellehetetlenítené.
sztem egy varis se bírná ki... főleg ha akit ártóz közel van.

elhangzott az építész is. sztem ez csak egy "feltöltő" személyiség. nem hiszem h tolonganának érte -bocsesz annak aki kitalálta- valami olyasmi kellene ami %ban erősebbé tesz. persze nem irreálisan és nem annyira h szaladgáljanak vele
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Új személyiség lopások ellen SiMON Megbeszélések 288 02-24-2010 22:21
Mellik a legjobb személyiség? Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 71 03-12-2007 23:46
Elf tolvajhoz személyiség ??? Loxhero007 Segítség 20 12-14-2006 22:28
vari személyiség módosítás Steve Elvetett javaslatok 50 11-05-2006 13:03
Reply: új faj 9 személyiség után?... King Elvetett javaslatok 26 05-14-2006 15:03


All times are GMT +1. The time now is 03:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu