Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Mi legyen az elfek specvarijával szabadság alatt?
Szabin lévő elf ország ellen nem lehet gömbözést kezdeményezni. 5 5.81%
Az elf specvarija szabi alatt is fentmarad, körönként levonva bizonyos rúnamennyiséget. 18 20.93%
A súgóba írjuk be hátránynak a specvari hiányát szabi alatt. 16 18.60%
Jó úgy ahogy most van. 27 31.40%
Szabin lévő, bármilyen fajú ország ellen nem lehet gömbözést kezdeményezni. 20 23.26%
Voters: 86. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #121  
Old 04-03-2006, 16:42
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Előrebocsátom, van elf orim, kettő is. És nem zavar a mostani rendszer. Egyrészt ritkán megyek szabira, másrészt ha mégis- mert egyikkel volt rá példa- eladom a sereget, és kész. Mellette adok el tekit is bőven, így aki gömböl csak azt látja, hogy van egy rakás pénzem, de macerás lenne kiszámolni, mit fogok venni belőle ha visszajövök szabiról Legfeljebb az okozhat problémát, hogy leesnek a piaci árak, és a sereg mégiscsak hazajön onnan, de ennyi kockázat meg belefér.
Sponsored Links
  #122  
Old 04-04-2006, 11:42
Morisz's Avatar
Morisz Morisz is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 160
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel
Előrebocsátom, van elf orim, kettő is. És nem zavar a mostani rendszer. Egyrészt ritkán megyek szabira, másrészt ha mégis- mert egyikkel volt rá példa- eladom a sereget, és kész. Mellette adok el tekit is bőven, így aki gömböl csak azt látja, hogy van egy rakás pénzem, de macerás lenne kiszámolni, mit fogok venni belőle ha visszajövök szabiról Legfeljebb az okozhat problémát, hogy leesnek a piaci árak, és a sereg mégiscsak hazajön onnan, de ennyi kockázat meg belefér.
Hát igen így lehet vele trükközni de ez már megint egy változtatós topic
  #123  
Old 04-04-2006, 23:27
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Synkel
Előrebocsátom, van elf orim, kettő is. És nem zavar a mostani rendszer. Egyrészt ritkán megyek szabira, másrészt ha mégis- mert egyikkel volt rá példa- eladom a sereget, és kész. Mellette adok el tekit is bőven, így aki gömböl csak azt látja, hogy van egy rakás pénzem, de macerás lenne kiszámolni, mit fogok venni belőle ha visszajövök szabiról:) Legfeljebb az okozhat problémát, hogy leesnek a piaci árak, és a sereg mégiscsak hazajön onnan, de ennyi kockázat meg belefér.
persze, eladod és kész, ha olyan a csoport, hogy el tudod adni nagy szopó nélkül:)
esetleg lehetne egy olyna kompromisszumos megoldás, hogyha az elf orira fel van téve a specvari mikor szabira megy, akkro az a szabadság végéig megmarad, de mikor visszajön, lejár.. minden más varija az elfnek is a megszokott módon lejárna.. szerintem nem olyan halálos módosítás, de hasznos volna:)
  #124  
Old 04-15-2006, 01:36
olasz
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Artúr
Sziasztok

Az elf specvarijával kapcsolatban vetném fel, hogy szabi alatt a (lejáró varázslatok miatt) gömbölésel látható milyen egységei vannak. Ezen talán lehetne változtatni mert minden más faj varázslata is lejár a szabival, de ez más fajnak nem is gond mivel nem lehet szabizó ellen akciózni. Gömbölni viszont lehet.

Ezen okokból, ha elfel játszom 10* is meggondolom elmenjek-e szabira.

2 megoldási javaslatot is tennék:

1. Szabin lévő elf elleni gömbölés mindig legyen sikertelen.
vagy
2. Ne járjon le a specvarija szabi alatt. (cserébe pl. körönként levenne valamennyi rúnát)

Ezzel talán orvosolhatnánk ennek a (príma) fajnak ezt a hiányosságát

(Igen tudom, el lehet adni az egységeket hogy ne legyenek "szem előtt", stb. de mért kéne trüközni ha más fajjal sem kell?)

Kösz a figyelmet.
Jo az ötlet, én azt támogatom, hogy szabi alatt semelyik orit ne lehessen gömbözni, mert igy egy uj modositással egyformán segitünk minden fajnak, aki szabira megy, és még az elf problémát is orvosoljuk!
  #125  
Old 04-17-2006, 09:34
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Smile

Quote:
Originally Posted by olasz
Jo az ötlet, én azt támogatom, hogy szabi alatt semelyik orit ne lehessen gömbözni, mert igy egy uj modositással egyformán segitünk minden fajnak, aki szabira megy, és még az elf problémát is orvosoljuk!
ezt már mindenki elvetette. szóval marad a trükközés elffel.
  #126  
Old 04-18-2006, 12:29
olasz
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
ezt már mindenki elvetette. szóval marad a trükközés elffel.
Kár, mert sztem nem fair az elffel szemben, hogy neki a szabi miatt elkell adnia a seregeit!
Ezt semmilyen más orinak nem kell!
Akkor az elffel mér szurunk így ki? A specvari minden fajnak jár és minden fajnak nagyon jo is a specvarija (mondjuk én a törpéét is erősiteném a teljes raktárvédelemmel), és egyiket sem sujtja az, hogy a szabi alatt kár éri a specvarija miatt. Mert az elfet kár éri, mert megláthatják az oriját, ami egyéb esetekben nem fordulhatna elő (főleg ha VIP-es ori!).
De ha ezt ugy korrigáljuk, hogy neki nemjárna le a szabi alatt, az meg a többi orira nézve jelentene megkülönböztetést. (bár ha a szabirol visszajövet meg egyből lejárna, akkor ugy jo lenne ez a megoldás is)
De én továbbra is azt mondom, hogy szabi alatt egyik orit se lehessen gömbözni, ugy ahogy toli akciot sem lehet végrahajtani ellene, még informácioszerzőt sem (gondolok itt épületfelmérésre, szövifelmérésre...stb)
Akkor gömbözni mért lehet?
  #127  
Old 05-17-2006, 22:24
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

mint már írták menj fel bármilyen topba egy szinten, az orik többsége szabis és a legtöbbjük full sereges. csak azt várják mikor állsz be termelni. ha meg nem állsz be termelni és hagysz komolyabb sereget, akkor minek jöttél fel a topba?

igenis aki vállalta az elfet a rengeteg előnyével az vállalja ezt a komolyabb hátrányt is!
  #128  
Old 05-18-2006, 10:04
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Jól láttam, hogy Atis még nem szólt hozzá a témához?!

Szerintem elég annyi változtatás, hogy a spec varázslatok ne járjanak le szabi alatt!
A többi lejárhat, azok nem érdekesek
  #129  
Old 05-18-2006, 10:28
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Kisbér
Jól láttam, hogy Atis még nem szólt hozzá a témához?!

Szerintem elég annyi változtatás, hogy a spec varázslatok ne járjanak le szabi alatt!
A többi lejárhat, azok nem érdekesek :D
mégjobb, ha mikor visszajössz szabiról, akkor járnak le. így nem lesz örökös fajivarid, ha csak piacolni lépegetsz be, de a normálisan játszók viszont nem lesznek hátrányban, ha ki kell menniük szabira
  #130  
Old 05-18-2006, 10:53
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by director
mégjobb, ha mikor visszajössz szabiról, akkor járnak le. így nem lesz örökös fajivarid, ha csak piacolni lépegetsz be, de a normálisan játszók viszont nem lesznek hátrányban, ha ki kell menniük szabira
Wow mekkora 5let!
Gratta Director...!
(nem is értem, hogy ez nekem miért nem jutott eszembe)
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 11:50.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu