Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #121  
Old 02-06-2007, 10:47
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Steve View Post
Goldy abszolút nem értem mért pont a kezdőket hozod fel. Ők azok akik sok rúnát nem fogyasztanak, ez pedig taktikai változás lenne, tehát inkább fentebb érződne szerintem a hatása. Egy mostani oriban ha nem akciózk sokat varival akkor gyülemlik azért endesen a rúna. Hameg akciózik akkor valószínűleg több temploma van és nem lesz problémája. Nekem eddig alsóbb szinteken egyedül akkor kellett normálban piacról vennem rúnát amikor orkkal voltam...

Találtam a napokban óriást egy kocsmával, tisztánlátás fent... no comment

Miért? mert tapasztalat...
játszom egy kezdő országgal és egyszer csak azt veszem észre hogy már gömbözni se maradt rúnám, pedig teljesen normális játékot játszottam vele...
bele ütköztem egy szövibe mf-ként, jött a száraz-vihar, rúnám alig venni kellett de a gabona ára is felment szal még a segélyem is elment a kis csetepatéra 400 hekin. A lopás is korlátozott lehetőség volt mivel gömbre és kapunyitásra is 5ször megondoltad hogy elpazarlod-e...

Most pl gondolj bele ebbe az angol játékban ahol 90 napod van hogy szintet lépj, hol halmozol ott fel rúnakészletet?

Ezzel a módosítással a kezdők nagyon gyengévé és szivathatóvá válnának mágia ügyileg.
Sponsored Links
  #122  
Old 02-06-2007, 10:52
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Red face

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
Miért? mert tapasztalat...
játszom egy kezdő országgal és egyszer csak azt veszem észre hogy már gömbözni se maradt rúnám, pedig teljesen normális játékot játszottam vele...
bele ütköztem egy szövibe mf-ként, jött a száraz-vihar, rúnám alig venni kellett de a gabona ára is felment szal még a segélyem is elment a kis csetepatéra 400 hekin. A lopás is korlátozott lehetőség volt mivel gömbre és kapunyitásra is 5ször megondoltad hogy elpazarlod-e...

Most pl gondolj bele ebbe az angol játékban ahol 90 napod van hogy szintet lépj, hol halmozol ott fel rúnakészletet?

Ezzel a módosítással a kezdők nagyon gyengévé és szivathatóvá válnának mágia ügyileg.
Ritkán értek egyet Goldyval az eltérő életszemléletünk miatt, de most igaza van...
  #123  
Old 02-06-2007, 13:44
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
Miért? mert tapasztalat...
játszom egy kezdő országgal és egyszer csak azt veszem észre hogy már gömbözni se maradt rúnám, pedig teljesen normális játékot játszottam vele...
bele ütköztem egy szövibe mf-ként, jött a száraz-vihar, rúnám alig venni kellett de a gabona ára is felment szal még a segélyem is elment a kis csetepatéra 400 hekin. A lopás is korlátozott lehetőség volt mivel gömbre és kapunyitásra is 5ször megondoltad hogy elpazarlod-e...

Most pl gondolj bele ebbe az angol játékban ahol 90 napod van hogy szintet lépj, hol halmozol ott fel rúnakészletet?

Ezzel a módosítással a kezdők nagyon gyengévé és szivathatóvá válnának mágia ügyileg.
Goldy, azért van ennek egy másik oldala is. Ha a rúnahiány lesz, szerinted ki fogja pazarolni arra, hogy kezdőkre 36 köröket pakolásszon? Én a magam részéről tutira eladnám inkább, főleg, hogy a drágasága mellet még értelmetlen is az akcióm
Szal lássuk be, hogy az ok nélküli ártózásokat kicsit visszavethetjük ezzel. pl az élőhalottakat se fogják hobbiból rengetni meg tűzgolyózni.
  #124  
Old 02-06-2007, 14:39
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Goldy, azért van ennek egy másik oldala is. Ha a rúnahiány lesz, szerinted ki fogja pazarolni arra, hogy kezdőkre 36 köröket pakolásszon? Én a magam részéről tutira eladnám inkább, főleg, hogy a drágasága mellet még értelmetlen is az akcióm
Szal lássuk be, hogy az ok nélküli ártózásokat kicsit visszavethetjük ezzel. pl az élőhalottakat se fogják hobbiból rengetni meg tűzgolyózni.
Akik már felhalmoztak jó nagy mennyiséget szerinted ez hol fogja érdekelni?
Olyan szöviket akik az 5. szint alján tanyáznak akár évek óta...
  #125  
Old 02-06-2007, 15:58
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
Miért? mert tapasztalat...
játszom egy kezdő országgal és egyszer csak azt veszem észre hogy már gömbözni se maradt rúnám, pedig teljesen normális játékot játszottam vele...
bele ütköztem egy szövibe mf-ként, jött a száraz-vihar, rúnám alig venni kellett de a gabona ára is felment szal még a segélyem is elment a kis csetepatéra 400 hekin. A lopás is korlátozott lehetőség volt mivel gömbre és kapunyitásra is 5ször megondoltad hogy elpazarlod-e...

Most pl gondolj bele ebbe az angol játékban ahol 90 napod van hogy szintet lépj, hol halmozol ott fel rúnakészletet?

Ezzel a módosítással a kezdők nagyon gyengévé és szivathatóvá válnának mágia ügyileg.
Ez érdekes, nekem még az ork orimmal sem volt gondom a rúnával, ahol 6-7% templom volt. Ettől függetlenül lehet probléma, de nem hinném h ez a jellemző.
  #126  
Old 02-06-2007, 18:12
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Penya View Post
Ez érdekes, nekem még az ork orimmal sem volt gondom a rúnával, ahol 6-7% templom volt. Ettől függetlenül lehet probléma, de nem hinném h ez a jellemző.
Hadi oriként 5% templommal gnómmal nekem igenis akadtak problémáim a rúnával...

Ha fele annyit termeltem volna, az már eléggé szivacs állapott lett volna
  #127  
Old 02-06-2007, 18:32
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
Akik már felhalmoztak jó nagy mennyiséget szerinted ez hol fogja érdekelni?
Olyan szöviket akik az 5. szint alján tanyáznak akár évek óta...
Van ebben igazság, de öszintén melyik a gyakoribb a folyamatosan fejlödö orik, vagy az 5szint alján a rúnában hemzsegő orik... és baromira egyetértek hogy nem biztos hogy fent kell lenni minden védő varázslatnak... mert akár egy gnómot akár egy óriás hadist megnézel, szinte mindig fent van a fajivari, a védelem, legtöbbnél a mágikus pajzs, és mondjuk gyakran látom a tisztánlátást is... és tényleg jobb lenne ha nem az lenne hogy majnem minden ütésem után kapnám a száraz/vihart, meg egyéb ártokat néhol... nem beszélve hogy sokan ha van elég rúnájuk csak hobbiból is ártoznak másokat, mert mért ne... sztem picit felértékelödnének a varázslatok, ha kevesebb lenne a rúna termelés...
1kérdés a végére: mi értelme van a vérszomjnak és a védelemnek??? mert jelen pillanatban úgy áll a helyzet hogy a hullák kivételével az emberek 80%-n fent van a védelem állandóan, a vérszomj pedig minden nem hulla orinál 100%... van értelme ezeknek most???... igen, mert a hullákkal szemben ennyi erőfölénye van minden más fajnak pluszban. De öszintén erre válaszoljon mindenki: ezek a varázslatok azért lettek kitalálva hogy mindenki feltegye mindig? vagy azért hogy ezzel is lehessen játszogatni, hogy mikor rakjam fel és mennyi időre?
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #128  
Old 02-06-2007, 18:38
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Red face

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
1kérdés a végére: mi értelme van a vérszomjnak és a védelemnek??? mert jelen pillanatban úgy áll a helyzet hogy a hullák kivételével az emberek 80%-n fent van a védelem állandóan, a vérszomj pedig minden nem hulla orinál 100%... van értelme ezeknek most???... igen, mert a hullákkal szemben ennyi erőfölénye van minden más fajnak pluszban. De öszintén erre válaszoljon mindenki: ezek a varázslatok azért lettek kitalálva hogy mindenki feltegye mindig? vagy azért hogy ezzel is lehessen játszogatni, hogy mikor rakjam fel és mennyi időre?
Hát szerintem A-ban a top-os országok 90%-ának nem megy a védelem vari, csak ha nagyon muszáj... Különben nem lenne készültsége senkinek sem...
Azt ne felejtsd el, hogy ugye min. 2 körre kell feltenni a védelem varit körönként... Ami mondjuk egy gnóm esetében a teljes regenerált készültségét jelenti. Magyarul ha mindig pakolgatná, akkor nem lenne másra készültsége...
És a top-os országok 90%-a nem tudja 2-3 körnél többre feltenni

A vérszomj pedig nem minden esetben megy... Van szitu, amikor le kell bontani az összes templomot És ugye akkor nincs aki felrakja

Persze mindenképpen jobb lenne, ha ezek kikerülnének a játékból... A hullának meg megmaradna... De az erején 30%-ról lejebb vennénk 15%-ra... De ez már egy másik topic témája
  #129  
Old 02-06-2007, 19:50
Non Omnis Moriar Non Omnis Moriar is offline
Member
 
Join Date: Jun 2006
Location: Budapest
Posts: 210
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Steve View Post
Bea amit mondasz abban van némi értelmetlen rész: attól hogy keveset van gépnél mért rakhassa fel ingyen a védővarikat? Mijazhogy büntetés a kezdőkkel meg a keveset játszókkal szemben? Szerintem akkor meg a mostani helyzet bünti a varisoknak, mert semmi előnyük nincs a sok templomukból, mindenki ugyanúgy fel tudja rakni az összes védővarit, mint egy élezett varis.
Na jó, B verzió... Nincs szerepe a rúnának... Legyen szerepe úgy, hogy ha gyenge vagyok variból költhessek extra rúnát plusz siker százalékokra.
Ecce, máris lesz kereslet több rúnára és több lesz az értelme is
  #130  
Old 02-06-2007, 20:05
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Non Omnis Moriar View Post
Na jó, B verzió... Nincs szerepe a rúnának... Legyen szerepe úgy, hogy ha gyenge vagyok variból költhessek extra rúnát plusz siker százalékokra.
Ecce, máris lesz kereslet több rúnára és több lesz az értelme is
Remélem viccnek szántad.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Karaván módosítása Cyby_ Megvalósult javaslatok 29 12-20-2006 07:38
1/A korlátozások módosítása Láma Elvetett javaslatok 29 07-04-2006 11:17


All times are GMT +1. The time now is 06:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu