Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #121  
Old 03-10-2007, 11:09
sema034 sema034 is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 60
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by csukja View Post
De nem érted, ÍGY SE LENNE EGYENSÚLY, ugyan úgy maradna minden mer kevesebb támadóerőt/védőerőt adó támadót/védőt lehetne tartani mert több kaja kéne nekik, tehát több tanya, kevesebb heki marad, stb. és ugyanúgy mindenki lovast/elitet/íjjászt fog használni, csak a kezdők használnának védőt/támadót.
Te ezt kiszámoltad vagy csak a hasadra ütöttél????
Reply With Quote
Sponsored Links
  #122  
Old 03-10-2007, 11:12
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Off
Szerintem érzi ezt a játékot, és ebből kifolyólag utánozhatatlan tehetsége van benne, a pirosakat meg az irigyeitől kapta.
/Off
Reply With Quote
  #123  
Old 03-10-2007, 11:16
csukja csukja is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 104
Activity: 0%
Longevity: 94%
Talking

Keressétek fel atit és ő majd megmondja hogy hülyeséget akatok bevezetni!
Reply With Quote
  #124  
Old 03-10-2007, 11:20
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by csukja View Post
Keressétek fel atit és ő majd megmondja hogy hülyeséget akatok bevezetni!
Arra is sor kerülhet, egyelőre még csak beszélgetünk a dologról.
Reply With Quote
  #125  
Old 03-10-2007, 13:49
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Na mondom: A-ban nem nagyon divatozik a vegyes sereg. Ha a támadó csak 10%-al nagyobbat üt mint a ló, akkor a játékosok 99%-a támadóval fogja lerohanni az ellent. Azaz a játék csúcscsoportjából kivettél két egységet azért, hogy másik kettőt kicsit túlbonyolítva ugyan, de lehessen használni.

Ugyan a védő a jelen számításod szerint nem véd többet az íjnál, és az erőd se adja a toronybónuszt( mellesleg barakkot és tornyot kihajítanád az erőd kedvéért). Azaz teljesen felborítottad a játék meglévő egyensúlyát, fogalmad sincs, hogy milyen következményekkel járna egy ilyennek a bevezetése, de te mondod másnak, hogy nem számol, csak dobálózik a véleményekkel. Nem személyeskedni akarok, de előbb a saját hozzáállásodat gondold át szerintem.
Reply With Quote
  #126  
Old 03-10-2007, 14:06
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Na mondom: A-ban nem nagyon divatozik a vegyes sereg. Ha a támadó csak 10%-al nagyobbat üt mint a ló, akkor a játékosok 99%-a támadóval fogja lerohanni az ellent. Azaz a játék csúcscsoportjából kivettél két egységet azért, hogy másik kettőt kicsit túlbonyolítva ugyan, de lehessen használni.

Ugyan a védő a jelen számításod szerint nem véd többet az íjnál, és az erőd se adja a toronybónuszt( mellesleg barakkot és tornyot kihajítanád az erőd kedvéért). Azaz teljesen felborítottad a játék meglévő egyensúlyát, fogalmad sincs, hogy milyen következményekkel járna egy ilyennek a bevezetése, de te mondod másnak, hogy nem számol, csak dobálózik a véleményekkel. Nem személyeskedni akarok, de előbb a saját hozzáállásodat gondold át szerintem.
Ebben teljesen igazad van, az A-ban senki nem tartana pacit, mert ott az nem szempont, hogy etetni is kell, meg ház kell neki, van pénz a lefokozásra.
És ezzel a problémával nem tudok mit kezdeni, mint mondtátok az A-ban teljesen más a játék. Annak persze megint nem lenne értelme, hogy az A kedvéért bele legyen foldozgatva ebbe a javaslatba (ha egyáltalán működik úgy, ahogy gondolom)
De 4szint játékélménye javulna, miközben az A-é nem romlana, ha ez elérhető, akkor meg kell lépni.

Synk: Ez szerinted milyen vélemény, hogy: "Ez ugye csak vicc", meg "A védő katona, ezért lakjon a barakkban", "Most egyensúly van"?
Ezekkel nem tudok mit kezdeni.

Nem tudom, hogy jó e az elgiondolás, de azt látom, hogy érdemes foglalkozni vele, és ha nagyon elbonyolódna, akkor hagyni kell a fenébe. Viszont nem valószínű, hogy akár fél éven belül bekerülne, tehát van idő mindent átgondolni, és nagy az esélye, hogy valahol megbukik, de talán mégse.
Reply With Quote
  #127  
Old 03-10-2007, 14:20
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Ebben teljesen igazad van, az A-ban senki nem tartana pacit, mert ott az nem szempont, hogy etetni is kell, meg ház kell neki, van pénz a lefokozásra.
És ezzel a problémával nem tudok mit kezdeni, mint mondtátok az A-ban teljesen más a játék. Annak persze megint nem lenne értelme, hogy az A kedvéért bele legyen foldozgatva ebbe a javaslatba (ha egyáltalán működik úgy, ahogy gondolom)
De 4szint játékélménye javulna, miközben az A-é nem romlana, ha ez elérhető, akkor meg kell lépni.

Synk: Ez szerinted milyen vélemény, hogy: "Ez ugye csak vicc", meg "A védő katona, ezért lakjon a barakkban", "Most egyensúly van"?
Ezekkel nem tudok mit kezdeni.

Nem tudom, hogy jó e az elgiondolás, de azt látom, hogy érdemes foglalkozni vele, és ha nagyon elbonyolódna, akkor hagyni kell a fenébe. Viszont nem valószínű, hogy akár fél éven belül bekerülne, tehát van idő mindent átgondolni, és nagy az esélye, hogy valahol megbukik, de talán mégse.
Én nagyobb összeggel mernék fogadni, hogy ez nem fog sose bekerülni. Nem játszottam akkortájt mikor még divatozott az őrposzt, és nem volt a mai értelemben vett őrtorony, de ahogy hallottam, nem egyik napról a másikra ment a bevezetése, pedig annak értelme is volt. Itt most két katona és két épület feleslegessé tételéről van szó, azaz a haszna legalábbis megkérdőjelezhető.

Az meg szerintem nagyon helytálló vélemény, hogy a védő katona, lakjon barakkban, ugyanis minden katonatípus barakkban lakik. Az íjász is csak csata idején vonul toronyba, egyébként ott foglalja a helyet a barakkban, ahogy jelen pillanatban a támadó és védő is.

Azt se merném kijelenteni, hogy az A játékélménye nem romlana. Kíváncsiságból kérdezz meg pár topklántagot vagy vezért, mennyire örülnének neki, ha a piacon felhalmozott sok millió lovuk illetve íjuk egyik pillanatról a másikra értékét vesztené? Számold ki, hány % ork tudós/tábornok támadó kell egy 30/30 barakk/torony elf tudós átütéséhez. Meg hasonlók.

Másik: a férőhely. Ez a 80/erőd nekem kicsit erőltetetten hasraütésszerűnek tűnik. Miért épp 80? Azért, mert ennyi védő veszi fel a versenyt a 40 tornyos íjásszal. Hány törpe vagy gnóm támadó férne 30% tekivel egy ilyen erődbe? Akárhogy nézem, a védekezés lehetőségét egy az egyben elvennéd mindenkitől, mert ennyi támadót a tornyos íjak a torony védőbónuszával se fognának meg, nemhogy a toronybónusszal gyengült védelem...

Ha akarnám, asszem tudnék még pár konkrét ellenpéldát felhozni, hogy miért átgondolatlan és rossz a javaslat.
Reply With Quote
  #128  
Old 03-10-2007, 14:37
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Egy kicsit hanyagolom a témát, amíg nem számolgatok kicsit.

De a 40 miért 40? Miért nem 50, vagy 35?
A 80 nem végső szám, de elsőre jónak tűnik szerintem. És nyilván erőltetett, mert önkényesen kell meghatározni, hogy mennyi legyen.

Egyébként ez szerintem nem javaslat, csek egy ötlet vagy elmefuttatás, ha javaslat lenne, akkor nem itt lenne.

Másrészt: Van jó pár hozzászólás ezen a fórumon, aminek az a baja, hogy szaporodnak a beüthetetlen klánok. Na ez erősen gátat vetne nekik.
Reply With Quote
  #129  
Old 03-10-2007, 17:26
bubuman1's Avatar
bubuman1 bubuman1 is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: UK
Posts: 68
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Egy kicsit hanyagolom a témát, amíg nem számolgatok kicsit.

De a 40 miért 40? Miért nem 50, vagy 35?
A 80 nem végső szám, de elsőre jónak tűnik szerintem. És nyilván erőltetett, mert önkényesen kell meghatározni, hogy mennyi legyen.

Egyébként ez szerintem nem javaslat, csek egy ötlet vagy elmefuttatás, ha javaslat lenne, akkor nem itt lenne.

Másrészt: Van jó pár hozzászólás ezen a fórumon, aminek az a baja, hogy szaporodnak a beüthetetlen klánok. Na ez erősen gátat vetne nekik.
Ezzel teljes mértékben eggyet értek!!Egy kicsit legalább egyenlőek lennének az erőviszonyok és színesebbé tenné a játékot,ami mindíg fontos,mert ha nem fejlődik/mindíg csak a régi dolgok maradnak/,egy idő után unalmas is lehet egyeseknek !!Jó az szerintem,ha válogathatsz az egységekben,úgy mint egy pár játékban!!Ott is vannak olyan egységek amik lehet,h. erőben egyformák mégis mindenki mást használ!!!
Reply With Quote
  #130  
Old 03-10-2007, 18:30
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by bubuman1 View Post
Ezzel teljes mértékben eggyet értek!!Egy kicsit legalább egyenlőek lennének az erőviszonyok és színesebbé tenné a játékot,ami mindíg fontos,mert ha nem fejlődik/mindíg csak a régi dolgok maradnak/,egy idő után unalmas is lehet egyeseknek !!Jó az szerintem,ha válogathatsz az egységekben,úgy mint egy pár játékban!!Ott is vannak olyan egységek amik lehet,h. erőben egyformák mégis mindenki mást használ!!!

Ugye nem érted? Esetleg nem is akarod érteni. Nem válogathatsz továbbra sem. Mindenkit tele lesz támadóval és védővel, aztán majd jön két elképesztő ötletekkel felvértezett játékos, akiknek eltökélt szándéka, hogy adnak valami szerepet a lovasnak meg az íjásznak is, hogy ha már részei a játéknak, lehessen használni is őket, ha más nem, legalább a rövid fordulós játékokban...

Gratulálok a színesítéshez, én egy pirosat kérek majd ha lehet
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Súgó project :) Ati Megvalósult javaslatok 121 06-24-2007 09:43
Piacról hazafelé tartó, elrabolt katonák? Csocsó Általános beszélgetés Hódítós témákban 32 05-29-2007 19:10
számitanak e a férőhely nélküli katonák Markal Segítség 16 09-16-2006 21:55
Elmenő katonák Csocsó Lezárt hibák 9 07-21-2006 10:46
Elmenő katonák -Fegya- Megvalósult javaslatok 24 07-20-2006 16:20


All times are GMT +1. The time now is 22:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu