Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #121  
Old 10-10-2012, 18:22
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Kétlem, hogy visszavetné ez a hadisokat. Egy tolis lop, utána jó pár körig 'bénult'. Azalatt pedig a hadi, főképp az ork legalább kétszer megfordul 3-7(8) sereggel.
akkor te nem láttál még jól kiépült felest
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Hex For This Useful Post:
Sponsored Links
  #122  
Old 10-10-2012, 18:38
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Kétlem, hogy visszavetné ez a hadisokat. Egy tolis lop, utána jó pár körig 'bénult'. Azalatt pedig a hadi, főképp az ork legalább kétszer megfordul 3-7(8) sereggel.
Azért abba belegondoltál, hogy egy tolis simán lophat 5-6 kör távból alulról is, amire egy hadis nem tud reagálni?
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #123  
Old 10-10-2012, 20:51
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Azért abba belegondoltál, hogy egy tolis simán lophat 5-6 kör távból alulról is, amire egy hadis nem tud reagálni?
Igen belegondoltam Mindkét stílusban játszodtam, igaz nem vagyok valami nagy pro. De azt is tudom, hogy a jelenlegi viszonyok a hadis országoknak kedveznek, amit mi bizonyítana jobban, minthogy eltűntek nagyrészt a tolik, magukkal vonva a varik eltűnését is.

Ez a javaslat nem a hadi országok megnyesését kívánja szolgálni, hanem a tolisok(és vele együtt a varisok) újbóli megjelenését. És ahogy egyre fennebb jut az ember, annál értékesebb a föld, és annál inkább kijön egy hadi előnye. A többieknek marad a fedezés, amire az anyagiakat elő kell teremteni(+egy tolis nagyjából ingyenföld egy hadinak)

Az 5-6 körhöz meg annyit, hogy 4k pont az még 2 kör egy hadisnak, ha olyanok a csoportkörülmények, amíg egy toli 40%al kevésbé hatékony ilyen távból
Reply With Quote
  #124  
Old 10-10-2012, 21:02
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Igen belegondoltam Mindkét stílusban játszodtam, igaz nem vagyok valami nagy pro. De azt is tudom, hogy a jelenlegi viszonyok a hadis országoknak kedveznek, amit mi bizonyítana jobban, minthogy eltűntek nagyrészt a tolik, magukkal vonva a varik eltűnését is.

Ez a javaslat nem a hadi országok megnyesését kívánja szolgálni, hanem a tolisok(és vele együtt a varisok) újbóli megjelenését. És ahogy egyre fennebb jut az ember, annál értékesebb a föld, és annál inkább kijön egy hadi előnye. A többieknek marad a fedezés, amire az anyagiakat elő kell teremteni(+egy tolis nagyjából ingyenföld egy hadinak)

Az 5-6 körhöz meg annyit, hogy 4k pont az még 2 kör egy hadisnak, ha olyanok a csoportkörülmények, amíg egy toli 40%al kevésbé hatékony ilyen távból
játszottál már orkot b-ben 9% házzal? több kérdésem nekem nincs amúgy
Reply With Quote
  #125  
Old 10-10-2012, 21:17
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
játszottál már orkot b-ben 9% házzal? több kérdésem nekem nincs amúgy
Nem, és egy jóideig nem is fogok. Én csak leírtam egy javaslatot, ami elősegítené a játék sokszínűségét, egyáltalán nem írtam, hogy ebbe az irányba kell elmenni. Épp ezért kértem ki tapasztaltabbak véleményét és érvelését, de ehelyett enyhe személyeskedés jön csak.

Szerintem te is és sokan mások látják, hogy egyre inkább változtatásra szorul a játék toli téren, és jó lenne valamiképp színesebbé tenni a dolgot. És jó lenne, ha ezek érvekkel és ellenérvekkel történnének...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pirostraktor For This Useful Post:
  #126  
Old 10-10-2012, 22:07
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Igen belegondoltam Mindkét stílusban játszodtam, igaz nem vagyok valami nagy pro. De azt is tudom, hogy a jelenlegi viszonyok a hadis országoknak kedveznek, amit mi bizonyítana jobban, minthogy eltűntek nagyrészt a tolik, magukkal vonva a varik eltűnését is.

Ez a javaslat nem a hadi országok megnyesését kívánja szolgálni, hanem a tolisok(és vele együtt a varisok) újbóli megjelenését. És ahogy egyre fennebb jut az ember, annál értékesebb a föld, és annál inkább kijön egy hadi előnye. A többieknek marad a fedezés, amire az anyagiakat elő kell teremteni(+egy tolis nagyjából ingyenföld egy hadinak)

Az 5-6 körhöz meg annyit, hogy 4k pont az még 2 kör egy hadisnak, ha olyanok a csoportkörülmények, amíg egy toli 40%al kevésbé hatékony ilyen távból
kezdjük a végéről, 4k pont/2 kör az alsó szinteken max kis csoportra érvényes, nagyobb csoportban 4k kör már bőven nem 2 kör..
engem spec nem zavarna a javaslat(csak kérdeztem.. ), sőt örülnék, ha valami olyan változás lenne a játékban, ami visszahozhatja a tolikat és a varikat, mégiscsak változatosabb lenne a játék..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #127  
Old 10-11-2012, 04:45
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Alapesetben én a problémát inkább abban látnám, hogy a régi játékosoknak már több személyisége van, régen játszik, felessel nehezebb az ő számára előírt topba jutni, új játékosok meg kevesen vannak.

lennének új játékosok, szerintem több lenne az ilyen fajjal játszó játékos is.
Reply With Quote
  #128  
Old 10-11-2012, 07:11
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
Alapesetben én a problémát inkább abban látnám, hogy a régi játékosoknak már több személyisége van, régen játszik, felessel nehezebb az ő számára előírt topba jutni, új játékosok meg kevesen vannak.

lennének új játékosok, szerintem több lenne az ilyen fajjal játszó játékos is.
Ebben is van igazság, de valakitől nem veheted el azt amiért évekig szenvedett...

A második rész pedig épp az amit fordítva közelítünk meg mi ketten Szerintem épp azért nincsenek új játékosok, mert elment hadi felé a játék (a tekiíró gnómtengerről inkább ne beszéljünk.) Jelen esetben hiába mondod valakinek, hogy gyere próbáld ki ezt a játékot, mert izgalmas csatákat vívhatsz, amikor kezdésnél a legtöbb fajról le kell beszéld, mert a hadisodás miatt halálra vannak ítélve.

Egy kezdőnek pedig egyszerűbb bekempelve lopkodni vagy varizni, mint hadakozni. Csak nagy büszkén fellép, hogy simán átment az 5ösön, és aztán a sokbankos hadisok közt éhendöglik Ezért mászott ki belőlem az a javaslat, amit sokféleképpen lehet módosítani szerintem. Ha az az 1yard sok, akkor lehet venni 15%al is. A fórumnak ez volna a lényege nem? Hogy megosszuk a meglátásaink és próbáljuk előrevinni a játékot
Reply With Quote
  #129  
Old 10-11-2012, 08:11
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
Alapesetben én a problémát inkább abban látnám, hogy a régi játékosoknak már több személyisége van, régen játszik, felessel nehezebb az ő számára előírt topba jutni, új játékosok meg kevesen vannak.

lennének új játékosok, szerintem több lenne az ilyen fajjal játszó játékos is.
nem ez a probléma szerintem, utoljára kb 2 éve kipróbáltam mire jó még a toli.. kb semmire, mert nincs mit lopni, vagy ha van, akkor azt sokkal drágábban megtorolják rajtad
bár szerintem, ha ez a módosítás bekerülne az is csak rövidebb távon segítené a tolikat(bár ez azért több dologtól függene), de már ha csak a félelfre bekerülne az is érdekes lehetne
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #130  
Old 10-11-2012, 10:47
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
nem ez a probléma szerintem, utoljára kb 2 éve kipróbáltam mire jó még a toli.. kb semmire, mert nincs mit lopni, vagy ha van, akkor azt sokkal drágábban megtorolják rajtad
bár szerintem, ha ez a módosítás bekerülne az is csak rövidebb távon segítené a tolikat(bár ez azért több dologtól függene), de már ha csak a félelfre bekerülne az is érdekes lehetne
Igen, csak rövid távon segítene az valószínű, de ha már megjelennek a tolis országok nagyobb számban az már fél siker, mert az aztjelenti, hogy sokkal több érdemi visszajelzés születne a hátrányokról és a kiküszöbölendő bakikról.

Jelenleg a toli csak arra jó, hogy éplistázzon és szövitmérjen. Max gyújtás meg hasonlók egy szövifight esetén, de ez elenyésző ahhoz képest, hogy egy tolis kb. az ideje 70%ában unalomra van ítélve, mert érdemben egy hadi országhoz sem tud hozzapiszkálni. Ezt most nem ártás szinten értem, hanem haszonszerzés, és ugyebár egy tf felest is fenn kell tartani valamiből.

Na most, jelenleg az a szitu, hogy ilyenkor a 20-30 bank miatt lényegében semmit sem tudsz ellopni és vagy tanyázol, ami eleve gyengít, vagy bevállalod valaki könnyebb célpont megcsapolását. Válasz? Több sereg, tövig és újrázhatsz, mert a veszteségeket nincs amiből pótold, mert az ellopott anyag,pénznek többszörösét leverik rajtad.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
bank Raven Segítség 6 08-13-2009 13:45
ház vs. bank Jakutszk Stratégia & Tippek 56 02-28-2009 20:55
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-25-2007 23:31
05.13. Bank Ati Hódító Kézikönyv 7 07-17-2007 11:02
Bank működése apija Elvetett javaslatok 8 03-07-2007 21:06


All times are GMT +1. The time now is 00:08.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu