Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #121  
Old 06-14-2009, 10:08
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 6%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Barbara View Post
off
Értelmét veszti a téma ha elmegy a személyeskedés irányába. Szemernyivel nem kerültök közelebb a megoldáshoz.
Pool-ék a játék adta kereteket maximálisan kihasználják. A játékstílus nem fog bekerülni a "leggálánsabb Hódítós gesztusok top10 gyűjteménye" c. 3soros lábjegyzetbe de a cél ezek szerint szentesíti. Türelem és hozzáállás kérdése. Innentől nem téma.
on
Lusta voltam végigolvasni a belinkelt témát ugyanilyen szituban úh ha már elhangzott amit írok hurrogjatok.
A helyzet közel sem reménytelen.
Ha idáig jól játszottatok akkor 0 tartalék mellett is van fejenként minimum 40k egység az országaitokban. Ehhez jön h a komplett szövi újrázhat 2szer. Ha jól értelmezem a katona és a nyersanyag amik sarkalatos pontok.
Kiárultok szabiztok újrázik az egész szövi. Legyen 2 törpe. Újrázás közben megmentitek a kiárulásból a pénzt.
Védettség alatt 2 teljes fedezés. A törpékkel mindez célzottan. Haladással gond nem lehet. Diplomáciával háborúval hamar el fogtok jutni addig ahol most vagytok. Pool-ék a kezetekre játszanak a piaccal mindenkit széttermeltek odalent.
Innentől a saját termelésből kétszer annyit fedeztek vissza mint amennyit elvisznek. Nekik van egy határ ameddig mehetnek nektek meg egy pont lesz 1200 hektár körül ahol átépülhettek és fogjátok a seregeket.
Végre valaki, aki segíteni próbál, köszönöm szépen
Az újra gombot én, csak akkor használom, ha nagyon ledarálnak, ilyen esetben nem valószínű, hogy újráznék.
Egyszer még nagyon régen B-ben újráztam, azóta összehoztam minden csopit.
Van már nekünk is pár ötletünk erre a dologra, de ez is egy lehetőség marad.
Még1-szer köszi
Reply With Quote
Sponsored Links
  #122  
Old 06-14-2009, 10:24
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 5%
Longevity: 99%
Default

Szeretem, amikor szeretnek
Reply With Quote
  #123  
Old 06-14-2009, 10:27
Barbara Barbara is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default !

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Ezzel csak az a gond, hogy már 1.100 hekiről indulnak. A haladással meg az a gond, hogy a sokfedezést be is kell építeni, ami két törpénél könnyebb, de ahhoz elég sok bányát kell tartaniuk, meg tele is kell rakni egységgel, amiből nem sok van piacon, vagy ha igen, akkor majdnem mindig maxos áron.
Nem olyan könnyű ez...

Így tisztább a kép. Ezek szerint amint fellépnek nem tudnak feljebb jutni.
A kiárulás/újrázás módosul akkor. Az egységeik felét adják el csak a maradékot leutalják a frissen újrázottaknak.
A leutalt egységekből termelésből és piacról így összejön 31k egység ennyi kell 2 teljes fedezéshez. Ez belefér a 72 körbe ezalatt érinthetetlenek. A beépítés megoldható a kiárulásból befolyt pénzből piacról. Ha mást nem akkor elég a törpöket beépíteni a célzott fedezésekkel legalább 100+ bányájuk lesz fejenként.
Az üresek feltöltése ekkor nem szempont. 200 hektárral lesznek feljebb mint a legközelebbi aktív ország. Fejenként 600 barakk és 15% torony még a bányák mellett is belefér ekkor. Telepakolva szövisegítséggel fogjátok őket.
Reply With Quote
  #124  
Old 06-14-2009, 10:39
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

továbbá nekem még egy valami eszembe jutott...

támadáshoz csak 50%-ot lehet vinni, tehát a 4 nagy ország ne mtud fullra kimenni rátok, csak 1 tag + 3-nak a fele serege (egyforma felépítés mellett természetesen)

ti is 4-en vagytok (gondolom), védekezéshez viszont el lehet hívni a szövetség tagjaitól az összes létező egységet, fullra. elitek, íjászok, minden...

a kérdés (ezt majd számold ki, nyilván nem tudom ezt megtenni, mert egyikőtök oriját se láttam még sose, és nyilván nem is tartozik rám), hogy ha ők nem tudnak kimenni fullra, és ráadásul (mondjuk) lefelé támadnak 20 körre (ugye sok sereg hullik el azért....) nem tudjátok-e hárítani valami módon az ütést?
ha az összes létező egységeteket benyomjátok a támadott oriba, nem pattannak le?

Nem tudom mekkora különbség van az orik között, de mondjuk 4-500 hektárra tippelek max. (ha ennél több, akkor valószínű tudnak akkora sereget küldeni, hogy semmiképp ne pattanjanak, de én ebben sem vagyok biztos)

okosak vagytok, és van számológépetek. üljetek össze, és próbáljátok ki.

(nyilván nem számolok seregcserével, mert sokba kerül, és gondolom nincs is sok egység a piacon. ezért a meglévővel tippelgetek. - tehát ha vagytok 4-en, és mindenkiben van 10% torony, 50% barakk, és íj/elitesek vagytok, akkor az full elhívás esetén 10%tornyíj, 30% íj, 160% elit.
ez 1200 hektár esetén:
120 torony = 6.720 duplaíj (40-es lakitekivel számolok, mert az az átlag)
360 barakk = 20.160 simaíj (-- " --)
1920 barakk = 107.520 elit (-- " --)

ez összességében (fajotokat nem tudom, nem is érdekel, ezért faji bónuszok nélkül számolva! ezért csak felduplázom a tornyozott íjászok számát)

33.600 íjász + 107.520 elit

erre tudnak kitámadni (1700 hektárról!) az alábbiakkal:
850 + 425 + 425 + 425 = 2125 barakk-nyi lóval
tehát 119.000 lovas, amit le tudnak küldeni hozzátok (szintén 40% lakitekivel számoltam)

ebből lejön a útközbeni elhalálozás, ami 20 körre vetítve nem kevés egység.
meg ugye a támadás is lefelé történik, tehát semmi bónuszt nem kapnak rá.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #125  
Old 06-14-2009, 10:40
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

ez pusztán számtani gondolatmenet, egyik féllel sincs bajom, de eléggé fel lett pörgetve a topic, gondoltam beleírok én is, legyen egy full független hozzászólás...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #126  
Old 06-14-2009, 10:53
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 6%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
továbbá nekem még egy valami eszembe jutott...

támadáshoz csak 50%-ot lehet vinni, tehát a 4 nagy ország ne mtud fullra kimenni rátok, csak 1 tag + 3-nak a fele serege (egyforma felépítés mellett természetesen)

ti is 4-en vagytok (gondolom), védekezéshez viszont el lehet hívni a szövetség tagjaitól az összes létező egységet, fullra. elitek, íjászok, minden...

a kérdés (ezt majd számold ki, nyilván nem tudom ezt megtenni, mert egyikőtök oriját se láttam még sose, és nyilván nem is tartozik rám), hogy ha ők nem tudnak kimenni fullra, és ráadásul (mondjuk) lefelé támadnak 20 körre (ugye sok sereg hullik el azért....) nem tudjátok-e hárítani valami módon az ütést?
ha az összes létező egységeteket benyomjátok a támadott oriba, nem pattannak le?

Nem tudom mekkora különbség van az orik között, de mondjuk 4-500 hektárra tippelek max. (ha ennél több, akkor valószínű tudnak akkora sereget küldeni, hogy semmiképp ne pattanjanak, de én ebben sem vagyok biztos)

okosak vagytok, és van számológépetek. üljetek össze, és próbáljátok ki.

(nyilván nem számolok seregcserével, mert sokba kerül, és gondolom nincs is sok egység a piacon. ezért a meglévővel tippelgetek. - tehát ha vagytok 4-en, és mindenkiben van 10% torony, 50% barakk, és íj/elitesek vagytok, akkor az full elhívás esetén 10%tornyíj, 30% íj, 160% elit.
ez 1200 hektár esetén:
120 torony = 6.720 duplaíj (40-es lakitekivel számolok, mert az az átlag)
360 barakk = 20.160 simaíj (-- " --)
1920 barakk = 107.520 elit (-- " --)

ez összességében (fajotokat nem tudom, nem is érdekel, ezért faji bónuszok nélkül számolva! ezért csak felduplázom a tornyozott íjászok számát)

33.600 íjász + 107.520 elit

erre tudnak kitámadni (1700 hektárról!) az alábbiakkal:
850 + 425 + 425 + 425 = 2125 barakk-nyi lóval
tehát 119.000 lovas, amit le tudnak küldeni hozzátok (szintén 40% lakitekivel számoltam)

ebből lejön a útközbeni elhalálozás, ami 20 körre vetítve nem kevés egység.
meg ugye a támadás is lefelé történik, tehát semmi bónuszt nem kapnak rá.
Nem akarok sokat elárulni,de nem íj-elitben vagyunk ,és kb. 600 hekivel van nekik fejenként többjük.
Úgy még talán tudnánk védeni,hogy szép lassan mind beállunk íjba ,és akkor úgy az összes sereget átküldjük.
Ez is egy megoldás.
Reply With Quote
  #127  
Old 06-14-2009, 11:00
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 5%
Longevity: 99%
Default

Mit szólsz ahhoz Gee, ha a támadó több lovat küld mondjuk 15.000-el, mint ami barakkhelye van?
Igaz, hogy a körnél elmegy a +15k, de akkor a 3 segítő ori is még tud küldeni +7.500/ori lovat
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #128  
Old 06-14-2009, 11:20
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Mit szólsz ahhoz Gee, ha a támadó több lovat küld mondjuk 15.000-el, mint ami barakkhelye van?
Igaz, hogy a körnél elmegy a +15k, de akkor a 3 segítő ori is még tud küldeni +7.500/ori lovat
Azt szólom, hogy a támadó fél ügyes, és a siker érdekében képes áldozatot hozni, és a győzelem megérdemelt.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #129  
Old 06-14-2009, 13:12
Barbara Barbara is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default #2

Ha Admin Ati hajlandó véleményezni vmit akkor lenne egy második ötletem is.
Reply With Quote
  #130  
Old 06-14-2009, 15:56
Khazad-Dum Khazad-Dum is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Kárpátalja, Borzsova
Posts: 163
Activity: 0%
Longevity: 89%
Arrow

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Mit szólsz ahhoz Gee, ha a támadó több lovat küld mondjuk 15.000-el, mint ami barakkhelye van?
Igaz, hogy a körnél elmegy a +15k, de akkor a 3 segítő ori is még tud küldeni +7.500/ori lovat

Hu bocsi, hogy beleszólok, de nem százalékosan tud elhozni segítséget. Ha igen és gondolom a legtöbb katonával támadó ori megyen ki földre akkor akár mennyi katonát kiküldhet akkor sem tud egy darabbal sem elhozni 50%-kal többet. Ha pedig ez igaz akkor küldhetsz 15000 lóval többet ha a többiektől már nem tudsz elhozni egy darabot se. Ha nem jól gondolom akkor át kell még olvasnom párszor súgüt.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
14. Háború Ati Hódító Kézikönyv 8 04-14-2008 09:42
Háború menüpont Redback Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 06-19-2007 11:17
érdekes háború! J.Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 05-23-2007 09:03
Általanos Háború Y-ban spok Fontos események 34 09-23-2006 02:13
Háború módosítás. karesz6 Elvetett javaslatok 12 08-01-2006 22:37


All times are GMT +1. The time now is 09:54.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu