Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #121  
Old 01-01-2009, 17:32
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szecsa, mióta nem játszol szerintem óriásit változott a játék. Egyre kevesebb aki hadval akar játszani és sereggel áll ki ellened. Most a tolizás - varizás a nagyon menő, hogy mi az oka nem tudom, de imádják. Ez ellen viszont nem árt bankot tartani, mert pénz viszont kell legyen az oridba ha játszol, mert nem tudod mikor kell töltened vagy építkezned esetleg ha véletlen valamelyik mégis kimozdulna cserélned.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #122  
Old 01-01-2009, 17:44
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Köszönöm, Reni Ezért boldog szülinapot kívánok Neked is!
Amugy a vari/tolizáshoz kevesebb lélekjelenlét kell szerintem. Legalábbis, gondolom én, hogy elnyomod a készülidet, aztán óránként elég ránézned, és lopni stb csak negyed nap múlva tudsz igazán.
S akkor ilyen 4 fős vari/toli szöviket kell elképzelni/készülni mostanság? Elég rémisztően hangzik. De ahogy én tapasztaltam, minél magasabbra jutunk egy csoportban, annál kisebb értéke van pl. a toliknak. Hiszen bejön a távolsági minusz, míg pl. 7-8 ezer pontra a lopás az eredeti 20-30%-a addig a sereg elérhet oda 3-4 kör alatt is.
Reply With Quote
  #123  
Old 01-01-2009, 17:45
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Reni View Post
Szecsa, mióta nem játszol szerintem óriásit változott a játék. Egyre kevesebb aki hadval akar játszani és sereggel áll ki ellened. Most a tolizás - varizás a nagyon menő, hogy mi az oka nem tudom, de imádják. Ez ellen viszont nem árt bankot tartani, mert pénz viszont kell legyen az oridba ha játszol, mert nem tudod mikor kell töltened vagy építkezned esetleg ha véletlen valamelyik mégis kimozdulna cserélned.
Nagyon sokat látok L-ben is 2-3% kocsmás óriást... ezt sosem értettem. A gnómoknak 5-6is, olyannak, aki hadis beállítottságú, tehát tényleg érdemes bankot tartani. Nálam még a hadi tolvajnál is van minimális, mert gyakran sok pénz fordul meg, és ha kiszúrja egy full tolvaj, akkor legalább egy kicsit legyen védve.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #124  
Old 01-01-2009, 19:05
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Szecsa View Post
Köszönöm, Reni Ezért boldog szülinapot kívánok Neked is!
Amugy a vari/tolizáshoz kevesebb lélekjelenlét kell szerintem. Legalábbis, gondolom én, hogy elnyomod a készülidet, aztán óránként elég ránézned, és lopni stb csak negyed nap múlva tudsz igazán.
S akkor ilyen 4 fős vari/toli szöviket kell elképzelni/készülni mostanság? Elég rémisztően hangzik. De ahogy én tapasztaltam, minél magasabbra jutunk egy csoportban, annál kisebb értéke van pl. a toliknak. Hiszen bejön a távolsági minusz, míg pl. 7-8 ezer pontra a lopás az eredeti 20-30%-a addig a sereg elérhet oda 3-4 kör alatt is.
Nem ma van a szülinapom, de köszönöm elbénáztam megint a beállítást, bocsi akit félrevezettem vele.

Nem tudom mihez kell több lélekjelenlét, én pl. nem tudnék tolis vagy varis lenni és tűrni hogy ütnek megelégedve azzal hogy csak tolikkal vagy varikkal vághatok vissza.

Jobb ha felkészülsz sok ilyennek fogsz találkozni, minél feljebb mész annál többel. Arra ami régen volt hogy jókat lehetett harcolni ne számíts, ez már ritkaságszámba megy, holott régebben minden lépésnél belebotlottál egy-egy jó vagy ha nem is jó, de játszani akaró szövibe. Most a csiribiris szövik vannak túlsúlyban.
Reply With Quote
  #125  
Old 01-01-2009, 19:08
Dark Elder Dark Elder is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Nagyon sokat látok L-ben is 2-3% kocsmás óriást... ezt sosem értettem. A gnómoknak 5-6is, olyannak, aki hadis beállítottságú, tehát tényleg érdemes bankot tartani. Nálam még a hadi tolvajnál is van minimális, mert gyakran sok pénz fordul meg, és ha kiszúrja egy full tolvaj, akkor legalább egy kicsit legyen védve.
Érdekes.... mintha pár oldallal előrébb talán én is valami hasonlót írtam volna.. csak pár rész kihagyásával, mégis meglincselésíg fajult majdnem az egész... szóval, ha valaki nyit egy topic-ot, talán félre kéne tenni a személyes ellentéteket és szubjektíven nyilatkozni... vagy minimálisan építő jelleggel... és ez nem pénz és egyéb kérdése, de általában 5ös szinteken még óriással is lehet lopni, még akkor is ha csak 1- vagy max 2 kocsmája van. 4-5 körös orikkal meg simán lehet bűvészkedni, de ennek ára van. sokszori éjszakázás , vagy ébresztés. a többit meg mindenki saját szája ízen alakítja. Dehát páran úgyis jobban tudnak mindenkitől mindent... BOCSÁNAT. Páran úgyis jobban utálnak mindenkinél ... mivel hasonló dolgokkal foglalkozom életem során a mindennapokban, tudom miért van. Úgyhogy köszike minden egyes embernek ! Hasonlóan sikeres évet minden hódosnak 2009-ben is !


ja igen... a bank az tényleg kell.. 200 milláíg elég egy óriásnál a 6-7... mert sziesztával simán lefogja a pénzét. Tanya... elég a 10-12 raktár... tanya nélkül, ha egy hadisnál jár a sereg, kihúzza 10 köríg is...
Reply With Quote
  #126  
Old 01-01-2009, 19:08
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Nagyon sokat látok L-ben is 2-3% kocsmás óriást... ezt sosem értettem. A gnómoknak 5-6is, olyannak, aki hadis beállítottságú, tehát tényleg érdemes bankot tartani. Nálam még a hadi tolvajnál is van minimális, mert gyakran sok pénz fordul meg, és ha kiszúrja egy full tolvaj, akkor legalább egy kicsit legyen védve.
Van ahol muszáj ennyit tartani ha nem akarod hogy az egész négyes szövi rajtad mutyizza le a készülijét
Viszont még így is simán beférsz hozzájuk és ütheted őket.
Reply With Quote
  #127  
Old 01-01-2009, 19:11
Dark Elder Dark Elder is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Reni View Post
Nem ma van a szülinapom, de köszönöm elbénáztam megint a beállítást, bocsi akit félrevezettem vele.

Nem tudom mihez kell több lélekjelenlét, én pl. nem tudnék tolis vagy varis lenni és tűrni hogy ütnek megelégedve azzal hogy csak tolikkal vagy varikkal vághatok vissza.

Jobb ha felkészülsz sok ilyennek fogsz találkozni, minél feljebb mész annál többel. Arra ami régen volt hogy jókat lehetett harcolni ne számíts, ez már ritkaságszámba megy, holott régebben minden lépésnél belebotlottál egy-egy jó vagy ha nem is jó, de játszani akaró szövibe. Most a csiribiris szövik vannak túlsúlyban.
Sajnos ez is igaz.... Dehát minden változik, sok ember úgy boldogúl ahogy tud... ezt meg mindenki maga válogatja... én sem játszottam még jót tolis és varis orikkal... végűl is, azért van 4-5 féle sereg a hódban , mert hódító... és nem sorceror vagy akármi is a neve... de tény hogy szükség van a varikra és tolikra is.
Reply With Quote
  #128  
Old 01-01-2009, 19:21
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Reni View Post
Jobb ha felkészülsz sok ilyennek fogsz találkozni, minél feljebb mész annál többel. Arra ami régen volt hogy jókat lehetett harcolni ne számíts, ez már ritkaságszámba megy, holott régebben minden lépésnél belebotlottál egy-egy jó vagy ha nem is jó, de játszani akaró szövibe. Most a csiribiris szövik vannak túlsúlyban.
Azért velünk még lehet játszani! A varázsló- és tolvajakciók csak hab a tortán.

Quote:
Originally Posted by Reni
Van ahol muszáj ennyit tartani ha nem akarod hogy az egész négyes szövi rajtad mutyizza le a készülijét
Viszont még így is simán beférsz hozzájuk és ütheted őket
Jogos, nekem is kellett tartani az orkomnál B-ben 6%kocsmát, hogy ne mindenki engem húzzon, pedig nem is volt mit. 100 tekercs/3fajta /lopás, és rendszeresen jártak...természetesen -5körről. Na ott nekem is volt annyi, hogy szégyelltem.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #129  
Old 01-01-2009, 19:28
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

De nerfelve lett a hadizás vagy mi? Nem értem, hogy miért éri meg jobban tolizni.
Az addig oké, hogy egy óriás ellen sokat nem lehet tenni tolik ellen, igazábol annyira nem is érdemes, hiszen ha az hadis sokkal nagyobb károkat tud okozni.
Most hogy más fajoknál mi a helyzet, nem tudom. Az biztos, hogy a gnómnak a tekercslopáson kívűl sok minden fájhat, és a többi fajnak meg jórészt majdnem minden.
Majd próbálok erre figyelni fentebbi szinteken, köszi
Reply With Quote
  #130  
Old 01-01-2009, 20:08
sutike31005 sutike31005 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 329
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Szerintem nem csak pénz és ráfordított idő kérdése egy 0házas óriás, vagy egy 1-2körös ork... Bizony itt a piac, ami nélkül meg vagy velük halva. Ennyi!
Gondold el, hogy kiveszem a tekercsből/nyersből valamiből a pénzem, és ezt teszi az egész szövetség. És mi szépen felvásároljuk az egész katonapiacot. 3x annyiból fogsz tudni az óriásba embert fokozni, és csak annyit, amennyit hagyunk...Ugyanez a gabonapiaccal.

Jah, hogy te ezt nem tudod elgondolni, mert a másik országod uralja a neked fontos piacrészeket? így tényleg csak ráfordított idő és a fenti ország pénzének kérdése...
megnézem mikor veszed ki az A-n a katipiacot..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tippek törpe országoknak... Stratégiák törpékkel... tohom Stratégia & Tippek 563 06-11-2011 22:07
Eladó Országok hulla Fontos események 62 11-23-2010 21:00
4 óriás 1 szöviben? Jimmy Segítség 121 08-27-2007 21:40
Óriás túlélő személyiséggel? Baaangg Segítség 31 01-01-2007 21:26
Túl erős az óriás doscar Elvetett javaslatok 4 08-16-2006 19:22


All times are GMT +1. The time now is 06:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu