Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #121  
Old 03-02-2008, 10:24
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Robin View Post
Összegezve, addíg örülj amíg egy 150 fős csopiból 100-an szabin vannak minthogy egy 50 fős csopiban mindenki aktív.
Arról nem is beszélve, hogy ezáltal Te is sokkal kézenfekbőbb célpont leszel mások számára.

Úgyhogy ezt a témát nagyon óvatosan kell megközelíteni.

Még nincs döntés, de akármi lesz is, egy már biztosan látszik: igencsak fel fogja forgatni a csoportok addig megszokott életét. Talán az 1/A lesz az egyetlen kivétel.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #122  
Old 03-02-2008, 10:40
Robin Robin is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 262
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Arról nem is beszélve, hogy ezáltal Te is sokkal kézenfekbőbb célpont leszel mások számára.

Úgyhogy ezt a témát nagyon óvatosan kell megközelíteni.

Még nincs döntés, de akármi lesz is, egy már biztosan látszik: igencsak fel fogja forgatni a csoportok addig megszokott életét. Talán az 1/A lesz az egyetlen kivétel.
Na meg halkan hozzáteszem hogy a szabis orik adotta taktikai lehetőségeket egy hadis azért kihasználja, emre33 amennyire nekem lejött hadis, szal inkább az előnyét kellett volna látnia...

Én jelenleg csak románban vagyok aktív, de ott pl a B-ben 38 ori van, ebből 21 szabis. Ha onnan eltűnnek a szabis orik akkor azt hiszem elég nyílvánvaló hogy ez mit fog jelenteni...
Reply With Quote
  #123  
Old 03-02-2008, 20:43
emre33 emre33 is offline
Banned
 
Join Date: Dec 2006
Location: https://t.me/pump_upp
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Mindenkinek az érvét megértem, de akkor nekem akkor se fer, hogy harcolni akarok, de nincs kivel, mert mindenki szabin van, és fel szeretnék jutni.
Harcolás helyett pedig felfedezés iszonyú sok pénzért.

Új ötlet:
Ha a csoport szabin lévő országok aránya egy bizonyos %-ot meghalad, akkor a felfedezés legyen olcsóbb.
Reply With Quote
  #124  
Old 03-03-2008, 22:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by emre33 View Post
Mindenkinek az érvét megértem, de akkor nekem akkor se fer, hogy harcolni akarok, de nincs kivel, mert mindenki szabin van, és fel szeretnék jutni.
Tipp: normál csoportban játssz, ne a lassúban, ahol magasabb szintre már mindenki elunta a 3 órás köröket, és inkább kiszállt; és ne is a gyorsban, ahonnan már 5. szintről kiesik az országok javarésze.

Úgy vélem, hogy az ilyen speciális csoportoknak nem szabad, hogy a normál járékmenetre bármi hatásuk is legyen, ezért a fejlesztéseket nem ezen csoportok sajátosságainak figyelembevételével végezzük.

Ha ezekben a csoportokban szeretnél játszani, legyél tisztában azzal, hogy nagyon már játékstílust igényelnek, mint a normál játék. Innentől pedog ez már stratégiai kérdés, amire külön téma van, ha ezzel kapcsolatban kérdésed van még, akkor azt kérlek, hogy ott tedd fel.
__________________
Hódító * Queosia

Last edited by Ati; 03-03-2008 at 22:28..
Reply With Quote
  #125  
Old 03-03-2008, 23:13
Robin Robin is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 262
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by emre33 View Post
Mindenkinek az érvét megértem, de akkor nekem akkor se fer, hogy harcolni akarok, de nincs kivel, mert mindenki szabin van, és fel szeretnék jutni.
Harcolás helyett pedig felfedezés iszonyú sok pénzért.

Új ötlet:
Ha a csoport szabin lévő országok aránya egy bizonyos %-ot meghalad, akkor a felfedezés legyen olcsóbb.
1.: mennyi katiról beszélsz amikor azt írod hogy iszonyú drága??

2.: Ha sokan szabin vannak akkor nyugodtabban tudsz katit termelni, nem kell virrasztani, stb...

3.: Bizonyos heki alatt nem hinném hogy bárhol gond lenne az "iszonyú katimennyiség"
Reply With Quote
  #126  
Old 03-22-2008, 19:44
emre33 emre33 is offline
Banned
 
Join Date: Dec 2006
Location: https://t.me/pump_upp
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Lehet már tudni, hogy a 7.0 verzióba belekerül-e valamilyen modosítás?

Meg ugy összeségébe jól lenne átfogni az uj verzió ujdonságait (kérdéses témákat) mert ez igy most a sok, és hosszú topikok miatt nehezen átlátható.
Reply With Quote
  #127  
Old 03-22-2008, 20:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by emre33 View Post
Lehet már tudni, hogy a 7.0 verzióba belekerül-e valamilyen modosítás?

Meg ugy összeségébe jól lenne átfogni az uj verzió ujdonságait (kérdéses témákat) mert ez igy most a sok, és hosszú topikok miatt nehezen átlátható.
A megfontolás alatt lévő témák azok, ami a neve: megfontolás alatt lévő témák. Innen vagy bekerül valami, vagy elvetésre kerül, semmi nem garantálja, hogy be fog kerülni a következő verzióba. Volt már példa arra, hogy egy 99%-ban elkészített modul az utolsó pillanatban kikerült, és azóta se került játékba, sőt nincs is tervbe véve.

Ugyanez igaz a szabadság változására is: vagy bekerül valamilyen módosítás ezzel kapcsoatban, vagy nem.

Mivel ez a játék egészét gyökeresen megváltoztatja, ezért nem lesz elkapkodva semmi ezzel kapcsolatos döntés.

A módosítások végleges listáját a módosítások beveztésekor olvashatod, bár néhány témához már írtam, hogy elkészült, azok már 99%, hogy bekerülnek. Természetesen 100% majd csak akkor, ha bekerült, és a bekerülést követő néhány hét múlva is még a játékban maradt.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #128  
Old 03-23-2008, 01:08
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Én nem értem ezt a dolgot...vagy átsiklottam valami felett, de szerintem ez hülyeség. Attól, hogy kikerülnek a régi szabis országok, attól a játék még ugyanúgy számolja a köröket, vagy tévedek? Különben ha a top 29%-on álló ország felett mindenki szabizik, majd hirtelen visszajön az első, kétlem, hogy 2körre lesz a 2. helyezettől. Ugyanúgy meg lesz az a kb 30-40kör. Akkor meg nem mindegy? Most azért nem hiszem, hogy érdemes szórakozni vele...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #129  
Old 03-23-2008, 09:10
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Én nem értem ezt a dolgot...vagy átsiklottam valami felett, de szerintem ez hülyeség. Attól, hogy kikerülnek a régi szabis országok, attól a játék még ugyanúgy számolja a köröket, vagy tévedek? Különben ha a top 29%-on álló ország felett mindenki szabizik, majd hirtelen visszajön az első, kétlem, hogy 2körre lesz a 2. helyezettől. Ugyanúgy meg lesz az a kb 30-40kör. Akkor meg nem mindegy? Most azért nem hiszem, hogy érdemes szórakozni vele...
Ugyan ez nem a segítség rész... A körtáv 2dologtól függ: pozíció és pontszám.
Na most ha a szabisok kikerülnének mondjuk, azzal a pozíció csökken, ergo a körök csökkennek. Persze ha a közvetlenül utánam lévő orinak sokkal több pontja vban, akkor még jóhogy nem lesz tőlem 2körre.

Ez egy igen fajsúlyos kérdés, és nekem nem nagyon van ötletem, hogyabn lenne a legjobb... Szerintem ebbe csak Ati lát bele igazán.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #130  
Old 03-23-2008, 09:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Ugyan ez nem a segítség rész... A körtáv 2dologtól függ: pozíció és pontszám.
Na most ha a szabisok kikerülnének mondjuk, azzal a pozíció csökken, ergo a körök csökkennek. Persze ha a közvetlenül utánam lévő orinak sokkal több pontja vban, akkor még jóhogy nem lesz tőlem 2körre.

Ez egy igen fajsúlyos kérdés, és nekem nem nagyon van ötletem, hogyabn lenne a legjobb... Szerintem ebbe csak Ati lát bele igazán.
Arról nem is beszélve, hogy ez a top30%-okat is igencsak megbolygatja. Aki eddig lazán bennevolt, az lehetséges, hogy azonnal kiesik, és szinte esélytelenül áll majd egy jóval lentebbi helyen.

Szóval aki a "most azonnal és rögtön változzon valami, mert csak" elvet szorgalmazza, az üljön le, és egy kicsit gondolkodjon, hogy ennek milyen hatásai is lesznek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kláncsaták megreformálása aúú Megbeszélések 238 08-06-2007 19:52
Nagy orik előnye -Fegya- Megbeszélések 328 04-27-2007 22:35
A szabis orik ne számítsanak bele a pontlistába! Hunor a sirály Elvetett javaslatok 2 04-09-2007 14:52
Saját pontlista - Ellenséges orik szine Non Omnis Moriar Elvetett javaslatok 1 02-15-2007 13:17
A-ban szabin lévő ori beütése?! Leóka Elvetett javaslatok 41 12-17-2006 13:07


All times are GMT +1. The time now is 02:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu