Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1281  
Old 01-19-2007, 18:57
Viz Viz is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 694
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi View Post
Nekem nem tetszik, de ez nem gond, ízlések és pofonok
Viszont ez a gyerek szerintem egy kicsit többet tud. A zenéről is.

http://www.youtube.com/watch?v=jTwcu...elated&search=
Teljes egyetértés
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1282  
Old 01-19-2007, 19:06
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by bimmbimm View Post
Valóban jól nyomja a srác, nagyon jól!
Ő hegesztette át Johann Pachelbell Canon-ját gitárra.

Ez lenne az eredeti (ha valaki talál jobb minőséget, ami jól szól, nem hamis, nem ovisok játszák, az érdekelne):
http://www.youtube.com/watch?v=0bMPJYavinc

Ez lett belőle (biztosan sokan ismeritek):
http://video.google.com/videoplay?do...67696931541082

és akkor ezt hallgatom most
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #1283  
Old 01-19-2007, 21:11
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi View Post
Nekem nem tetszik, de ez nem gond, ízlések és pofonok
Viszont ez a gyerek szerintem egy kicsit többet tud. A zenéről is.

http://www.youtube.com/watch?v=jTwcu...elated&search=
Finom kis dallamos zene

Kicsit fajsúlyosabb, ahol szintén tud a srác valamit a zenéről:
http://youtube.com/watch?v=o_LjXh7MnZc

Azoknak, akik szerint a metál 'csak játék az erősítővel, de nem zene', egy kis metál akusztikus gitáron (ha nem ismerném a számot, azt mondanám valami latinos szám ):
http://www.youtube.com/watch?v=KJoHXhHwTa4
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #1284  
Old 01-19-2007, 21:30
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Viz View Post
Én ezt nem nevezem zenének még ha azt mondod nehéz is csinálni.
Azért szerintem egy hatalmas jazzongorista vagy egy bármilyen jóravaló zenésznek a nyomába se ér ennek a nehézsége.
Csak kukkantsd meg pl Hendrix hogy játszott gitáron, és utána ítéld meg ez mi.
Vagy nézd meg Pet Metheny-t aki 42 húros gitáron nyomja, ha annál ezt nehezebbnek tartod akkor nemtom
Azt nem mondom hogy ne hallgasd, mert kinek ez kinek az tetszik de ez semmiképp nem zene, inkább afféle zörej.
És nem a zúzással van bajom, mart az is egy műfaj, ami metaálban pl sokkal nehezebb ( persze attól függ milyen zúzásról van szó ) merthogy gyorsan hibátlanul játszani egyértleműen milliószor nehezebb.
De ebbe nem akarok belemenni; ízlések és pofonok, ezen meg mindig csak felhúzom magam
Én pedig azt mondom hogy ebben a ZENÉBEN is van olyan terület amit legalább annyira nehéz csinálni mint az általad belinkelteket és leaglább annyira művészet csak sokkal elvontabb. Én az általad irtaknak is teljes mértékbne elismerem a művészetét sőt álíthatom hogy nagyobbak az összes általam kedvelt zenét készítő embereknél de hidd el hogy közüllük is van 1-2 (nem a gyerek a videón. Ő csak szimplán jó.) aki megközelíti az ő szintjüket.

Másrészről: Direkt leírtam hogy "aki ezt a zenét nem ismeri annak NEM fog tetszeni". Amennyiben ez érvényesül kéretik úgy nézni mint érdekességet. Amennyiben erre nem vagy képes és utánna nem bírod ki hogy szétoltsd azt a zenét amit szeretek anélkül hogy az egészre a legkevesebb rálátásod lenne akkor pedig kérlek ne nézd meg vagy tartsd magadban a véleményed.

Rengeteg zene van amit nem szeretek. Sőt! De még soha egyikre sem mondtam hogy ez nem zene/csak artikulátlan üvöltözés/egyszerű káromkodások sorozata, hanem ha valaki mutatni akarta hogy mennyire jó akkor végighallgattam esetleg más számokat is amit ajánlott és a legtöbb esetben megtaláltam az adott zenében az értéket. Amennyiben nem sikerült és még akkor sem tudtam azt hogy ez meg ez tetszik benne akkor megmondtam hogy nekem nem tetszik de hát ízlések és pofonok. Ha jól láttam páran ezt tették alattad és nem tiporták porig az egészet. Sorry.
Reply With Quote
  #1285  
Old 01-19-2007, 21:38
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Mellesleg szerintem a két zenei stílust nem lehet összehasonlítani mivel a kettő tűz és víz. A rock soha nem fog összeférni a technoval se a jazz és egyéb stílusok viszont az elektronikus zenékkel meglepődnétek mennyit össze lehet hozni ezekből. Ha van valaki a fórumról aki esetleg járt a maydayen(techno party kb 15000 fővel) 2005 ben és 2006 ban akkor ő is megmondhatja hogy a mayday himnusza 2005 ben gitárkísérettel szólt (élő) 2006 ban rap alapja volt (szintén élőben előadva) egy másik dj meg kongákkal játszott. Ja és én már láttam ojan live ot ahol a dj egyszerre 2 szintetizátoron nyomta miközben 15x annyi gombot csavargatott mint a gyerek a videón. (anthony rother@hyperspace)
Reply With Quote
  #1286  
Old 01-19-2007, 21:58
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by karesz6 View Post
Én pedig azt mondom hogy ebben a ZENÉBEN is van olyan terület amit legalább annyira nehéz csinálni mint az általad belinkelteket és leaglább annyira művészet csak sokkal elvontabb. Én az általad irtaknak is teljes mértékbne elismerem a művészetét sőt álíthatom hogy nagyobbak az összes általam kedvelt zenét készítő embereknél de hidd el hogy közüllük is van 1-2 (nem a gyerek a videón. Ő csak szimplán jó.) aki megközelíti az ő szintjüket.

Másrészről: Direkt leírtam hogy "aki ezt a zenét nem ismeri annak NEM fog tetszeni". Amennyiben ez érvényesül kéretik úgy nézni mint érdekességet. Amennyiben erre nem vagy képes és utánna nem bírod ki hogy szétoltsd azt a zenét amit szeretek anélkül hogy az egészre a legkevesebb rálátásod lenne akkor pedig kérlek ne nézd meg vagy tartsd magadban a véleményed.

Rengeteg zene van amit nem szeretek. Sőt! De még soha egyikre sem mondtam hogy ez nem zene/csak artikulátlan üvöltözés/egyszerű káromkodások sorozata, hanem ha valaki mutatni akarta hogy mennyire jó akkor végighallgattam esetleg más számokat is amit ajánlott és a legtöbb esetben megtaláltam az adott zenében az értéket. Amennyiben nem sikerült és még akkor sem tudtam azt hogy ez meg ez tetszik benne akkor megmondtam hogy nekem nem tetszik de hát ízlések és pofonok. Ha jól láttam páran ezt tették alattad és nem tiporták porig az egészet. Sorry.
Annyit tennék hozzá, hogy én majdnem a létező legerősebb metált szeretem legjobban, ezt tartom igazi zenének.... de egy világhírű együttes koncertjére is csak párezer ember látogat el, a hazai jók koncertjeire csak igen kevesen (pár100). Ha valahol megszólal a techno, oda meg csődülnek az emberek. Tehát lehet kritizálni a gépzenéket, de valami kell hogy legyen benne (légy és a sz@r esete? ). Aki ezt szereti, annak meg ez az igazi zene
Jobban örülnék ha elfogadottabb lenne az a stílus is amit én szeretek, de egyelőre marad az a verzió, hogy fülhallgatóval hallgatom, azt is csendben, nehogy megszóljanak a környezetemben élők érte, és megírom ide, hogy mi is az (vagy belinkelek egy kis hangulatkeltőt ).

Szóval nem szidni, hanem próbálni megérteni! (én így próbálom kezelni ), mert valóban nem lehet összehasonlítani.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #1287  
Old 01-19-2007, 22:00
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Annyit tennék hozzá, hogy én majdnem a létező legerősebb metált szeretem legjobban, ezt tartom igazi zenének.... de egy világhírű együttes koncertjére is csak párezer ember látogat el, a hazai jók koncertjeire csak igen kevesen (pár100). Ha valahol megszólal a techno, oda meg csődülnek az emberek. Tehát lehet kritizálni a gépzenéket, de valami kell hogy legyen benne (légy és a sz@r esete? ). Aki ezt szereti, annak meg ez az igazi zene
Jobban örülnék ha elfogadottabb lenne az a stílus is amit én szeretek, de egyelőre marad az a verzió, hogy fülhallgatóval hallgatom, azt is csendben, nehogy megszóljanak a környezetemben élők érte, és megírom ide, hogy mi is az (vagy belinkelek egy kis hangulatkeltőt ).

Szóval nem szidni, hanem próbálni megérteni! (én így próbálom kezelni )
Respect.
Reply With Quote
  #1288  
Old 01-20-2007, 14:33
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hogyaza...
Nah nem tudom ez hogy került a gépembe, de rögtön ki is tessékelem

Melody Boys-Nyisd ki babám az ajtót
Reply With Quote
  #1289  
Old 01-20-2007, 14:46
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mgőőőőrülök miket elő nem kotrok

Neoton Familia - Yo-yo



Baby Gabi & Lala - Darabokra szakítod a szívemet
Reply With Quote
  #1290  
Old 01-20-2007, 14:52
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Beatrice - Azok a boldog szép napok
...mikor még nem voltáááááááááál,
az volt az igazi nyáááááááár
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu