Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1271  
Old 08-28-2010, 11:49
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Kati View Post
Ne ragaszkodjunk már a 9000-10000 begin_of_the_skype_highlighting**************9000-10000******end_of_the_skype_highlighting hekin való forduláshoz 1 szemért. Annak kellene örülni, hogy kedvet kapnának többen a játékhoz és visszahoznák a szabis
orikat. Meggyőződésem, ha 5-6000 hekiről lehetne fordulni egy kis életet hozna a hódítóba. Szét kell nézni minden csoportban és látni lehet, hogy mennyi szabis van. Biztos vagyok benne, sokan nem azért nem játszanak, mert nincsen idejük, hanem nem látnak reményt a haladásra.
A kék szám sem ettől értékelődik majd le, hanem a klánvezér megerősítéses ötlettől.
Ez különben egy 1 hónapos teszt időszakkal kiderülne, hogy mi is fog történni.
Elbeszélgethetünk erről hónapokig, az eredményt úgysem fogjuk megtudni csak egy teszteléssel.


Na ezzel a gondolatmenettel teljesen egyetértek.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1272  
Old 08-28-2010, 12:35
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Palinkas View Post
Na ezzel a gondolatmenettel teljesen egyetértek.
Én is egyetértek

A miérteket kellene megvizsgálni miért mi történik ....

Pl 1 év alatt valaki közepes játéktudással és közepes tőkével eljut a top 30 ba , annak esze ágában sem lesz lefordulni szerintem ... inkább gazagítja a top 30 táborát és forog 2 ből .
Miért gondolom így ? Mert látom , hogy csak az fordul le akit egyébként leütnének ...

A fix hekiről legyen 5-6k heki lefordulnának az emberek aki nem akar giga orit magának ( az életben sem mindenki megalomániás ) .

Ez a rész nem anyira a forduláshoz tartozik de pontosan ugyanolyan tüneteket produkál a játék mint a világ gazdasága ( egy túlfújt lufi ami ki fog durani , ahogy az életben is megtörtént lásd gazdasági válság )

Totya
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kalapácska For This Useful Post:
  #1273  
Old 08-28-2010, 13:05
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Kati View Post
Ne ragaszkodjunk már a 9000-10000 hekin való forduláshoz 1 szemért. Annak kellene örülni, hogy kedvet kapnának többen a játékhoz és visszahoznák a szabis
orikat. Meggyőződésem, ha 5-6000 hekiről lehetne fordulni egy kis életet hozna a hódítóba. Szét kell nézni minden csoportban és látni lehet, hogy mennyi szabis van. Biztos vagyok benne, sokan nem azért nem játszanak, mert nincsen idejük, hanem nem látnak reményt a haladásra.
A kék szám sem ettől értékelődik majd le, hanem a klánvezér megerősítéses ötlettől.
Ez különben egy 1 hónapos teszt időszakkal kiderülne, hogy mi is fog történni.
Elbeszélgethetünk erről hónapokig, az eredményt úgysem fogjuk megtudni csak egy teszteléssel.
Nem tudom,hogy mióta játszol, de amikor még 4000heki sem kellett a tophoz A-ban, akkor is sok volt a szabis ori lentebb.

Quote:
Originally Posted by Szesy View Post
Szerintem az a nagy szakadék a gond.
Minden csoportban ha a max föld körül lép fel az ember akkor a következő csoport top alja körül van már ha az emlékeim jók.
B-ből A-ba lépés esetén ez nem igaz ami nem lenne gond ha nem ilyen éles lenne az eltérés.
Amit Rob mondott, hogy fagyasszuk be a mostani top alját és az legyen az egyik forduláűsi pont 1 szemért és húzzunk egy másik határt fél szemért, az jónak tünik, de.
Még mindig nagyon magasnak tünik az a 9k határ.

Nem lehetne esetleg minden szinten feljebb tolni a max földdel való fellépés határát?

Így B-ből nem 2400 lenne a maximum amivel fel lehet lépni, hanem egy magasabb heki szám.
Így A-ban kevesebb területet kéne szerezni/fedezni a topig ami az aránytalanságot is csökkenthetné
Nem akarok kötözködni, de logikailag bukó amit írsz. Rögtön 5-ben 200-ról a 3x-osára mászol fel 600-ra,legalábbis, ha minden csopiból maxxal akarsz lépni mint irtad...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #1274  
Old 08-28-2010, 13:34
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Nem akarok kötözködni, de logikailag bukó amit írsz. Rögtön 5-ben 200-ról a 3x-osára mászol fel 600-ra,legalábbis, ha minden csopiból maxxal akarsz lépni mint irtad...[/quote]

Ne bolondoz 400 hekiről beszélsz nem 8000-ről ....
Reply With Quote
  #1275  
Old 08-28-2010, 14:09
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Kati View Post
Ne ragaszkodjunk már a 9000-10000 hekin való forduláshoz 1 szemért. Annak kellene örülni, hogy kedvet kapnának többen a játékhoz és visszahoznák a szabis
orikat. Meggyőződésem, ha 5-6000 hekiről lehetne fordulni egy kis életet hozna a hódítóba. Szét kell nézni minden csoportban és látni lehet, hogy mennyi szabis van. Biztos vagyok benne, sokan nem azért nem játszanak, mert nincsen idejük, hanem nem látnak reményt a haladásra.
A kék szám sem ettől értékelődik majd le, hanem a klánvezér megerősítéses ötlettől.
Ez különben egy 1 hónapos teszt időszakkal kiderülne, hogy mi is fog történni.
Elbeszélgethetünk erről hónapokig, az eredményt úgysem fogjuk megtudni csak egy teszteléssel.
az ötlet nagyszerű.. csesszük szét az A-t azoknak, akik akarnak ott játszani azok miatt, akik nem..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #1276  
Old 08-28-2010, 14:44
Artúr's Avatar
Artúr Artúr is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy forró fürdő közben átgondoltam a lehetőségeket, és elképzelhető, hogy a fix hektáros fordulásról meggyőzhető vagyok. Az alacsonyabb, 2x körbeforduló verzió MELLETT, mert úgy érzem, hogy az a megoldás konkrétan megfelel egy adott réteg igényeinek.

A legfőbb bajom az, amit az előbb írtam: iszonyúan bonyolítja a fordulási feltételeket.

Nem zárkózom el tehát egy ilyen lehetőségtől sem, de azért itt még meggyőzésre várok.

Ati!
Alapból mindig az egyszerűséget támogatom mert az hosszabb távon kifizetődőbb!
De itt nem olyan lényeges bonyolításról van szó. Két fordulási lehetőség helyett hármat figyelembe venni nem olyan bonyolult. A már idáig jutó játékosok (remélem) átolvassák, átgondolják, megfontolják hogyan forduljanak. Van rá idő bőven. Tehát nem gáz a három verzió.

Egyébként a 4-5, max 6 k hekit tartom a reálisnak a fixhektáros forduláshoz. A 9-10 k heki a mostani állapot rögzítése lenne, ami nem könnyítés az elösször fordulóknak.
A személyiségenkénti "lépcsős" emelkedést nem támogatom, mert felesleges bonyolításnak tartom.

Aki kíváncsi rá, egy kis adatsor a saját gyűjteményemből:

Top 30% 2008.10.17-én ~ 214.000 pont ~ 4512 hektár
Top 30% 2009.07.01-én 284.400 pont ~ 6.000 hektár
Top 30% 2009.11.28-án 352.491 pont ~ 7.433 hektár
Top 30% 2010. 07.18-án 421.800 pont ~ 8898 hektár
Ma: Top 30% 2010. 08. 28-án 424.819 pont ~ 8962 hektár
__________________
I am a man who walks alone...

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták kínaiul; mi realisták meg lőni.

Eladó egy kitűnő állapotban lévő II. világháborús francia karabély. Sosem lőtek vele, egyszer leejtették.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Artúr For This Useful Post:
  #1277  
Old 08-28-2010, 14:56
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

[/quote]

Aki kíváncsi rá, egy kis adatsor a saját gyűjteményemből:

Top 30% 2008.10.17-én ~ 214.000 pont ~ 4512 hektár
Top 30% 2009.07.01-én 284.400 pont ~ 6.000 hektár
Top 30% 2009.11.28-án 352.491 pont ~ 7.433 hektár
Top 30% 2010. 07.18-án 421.800 pont ~ 8898 hektár
Ma: Top 30% 2010. 08. 28-án 424.819 pont ~ 8962 hektár[/quote]


A mostani helyzet egy kicsit úgy tünik mintha sértené az új játékosok érdekeit a régebiek javára ......
Akik a topban vannak azok szerintem azért vannak mert a B ből akarnak lefordulni ...

Egyezünk ki 6k hekiben és go

Totya
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kalapácska For This Useful Post:
  #1278  
Old 08-28-2010, 14:59
Szesy Szesy is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Mitchelstown
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post

Nem akarok kötözködni, de logikailag bukó amit írsz. Rögtön 5-ben 200-ról a 3x-osára mászol fel 600-ra,legalábbis, ha minden csopiból maxxal akarsz lépni mint irtad...
Az csak feltételes módban írtam, hogy HA a max földel lépek.
Igen igaz a háromszorosával lépek de akkor már a következő csopi top köreinek a környékén vagyok nem?
Nem emlékszem régóta nem léptem szintet mert A-ban kicsit messze vagyok a fordulástól.

Viszont Ha B-ből max földel is sikerül felépni igen csak messze vagyok a toptól
Reply With Quote
  #1279  
Old 08-29-2010, 14:03
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Egy forró fürdő közben átgondoltam a lehetőségeket, és elképzelhető, hogy a fix hektáros fordulásról meggyőzhető vagyok. Az alacsonyabb, 2x körbeforduló verzió MELLETT, mert úgy érzem, hogy az a megoldás konkrétan megfelel egy adott réteg igényeinek.

A legfőbb bajom az, amit az előbb írtam: iszonyúan bonyolítja a fordulási feltételeket.

Nem zárkózom el tehát egy ilyen lehetőségtől sem, de azért itt még meggyőzésre várok.
Súlyosan ellenzem a 2x korbefordulásos rendszert. Meg a "fél személyiséget", meg ezeket...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #1280  
Old 08-29-2010, 14:09
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Szesy View Post
Még mindig nagyon magasnak tünik az a 9k határ.

Nem lehetne esetleg minden szinten feljebb tolni a max földdel való fellépés határát?
Valamilyen szinten fenn kell tartani a magas hekire törők motiváltságát, mert ha nem jön új föld fölfelé, akkor hasonlóan kellemetlen helyzet áll elő mint amikor a felfedezés hirtelen a sokszorosára drágult, nem tudom emlékeztek-e még rá.

A lenti szintek maxhekijének (további) növelése a jelenleginél még visszább szorítaná a tolis és az alacsony hekis, nem fokozgatós hadis játékformákat.

Köztes megoldás a fél szemért való fordulás 4k hekiről. Biztosan ez is csökkenteni fogja a friss föld mennyiségét így lassítani az eddigi maximumok további döntögetését, de kisebb mértékben mint ahogy az alacsony hekiről való egységes fordulás (ill fordítgatás B-ből) eredményezné.
----

Abban, hogy a teljes szemért való fordulás illetve fordítás a top30%-ból, vagy egy magas fix hekiről, vagy pedig lépcsőzetesen magas hekikről zajlana, nagy különbséget nem tudok tenni. Csak kettő egyszerre fölösleges ezekből.
Talán az utóbbi a legszimpatikusabb, mert hasonlít a lentebbi szintek feltételéhez, ugyanakkor kicsivel nagyobb mozgást biztosít mint az egyféle fix heki (teljes szemért). Nehogy a végén kialakuljon egy elfláp az elfmocsár helyett.
__________________


Last edited by Princ; 08-29-2010 at 14:22..
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Princ For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 22:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu