Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #12511  
Old 10-10-2012, 13:48
yogibear's Avatar
yogibear yogibear is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2008
Location: Diósgyőr
Posts: 67
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Sőt, szerintem a csatáink 90%-ában az ellenfelek több pénzt költöttek, mint mi. Simán csináltak 2-3000 hekis bontásokat, miközben esetleg mi azt túl drágának ítéltük meg. Persze könnyű arra fogni a vereséget, hogy az ellenfélnek túl sok pénze van...

Persze hogy konnyu arra fogni, mer talán van benne valami
Ha nalunk annyi zseton lett volna most ezer hekikkel elorebb lennenk de igy nem
Arrol nem beszelve hogy majdnem minden tamadasnal 100k katikat engedtek el. aztan ha megis beutnek elengedtek meg parszazezret, en meg kapok nulla hekit, de nincs is ezzel baj ,ha lenne mibol en is ezt csinalnam! de legalalabb ne tegyél ugy mintha ennyire nem szamitana a penz! es meg szép hogy lebontunk tobbezer hekit , egy nem hadis orinak tobb 10yard mig visszafedezi, en elhiszem h ti vagytok a májerek meg minden ,tudom h nem veletlenul tartotok ott ahol ,es a raklap penzer is megdolgoztatok, de ne gondold már hogy más klán nem tudna ekkora taktikai huzásokat megvalositani ,ha lenne miböl.
Pénz beszél...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12512  
Old 10-10-2012, 14:41
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by yogibear View Post
de ne gondold már hogy más klán nem tudna ekkora taktikai huzásokat megvalositani ,ha lenne miböl.
Pénz beszél...
Mas nem tud termelni, csak mi tudtunk? Amugy en igenis azt gondolom, hogy van, amire mas nem lenne kepes, barmilye is van.
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #12513  
Old 10-10-2012, 14:56
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by crion View Post
Ha valakit megütsz alulról és vissza támad és Te alábontassz, majd alulról ütöd még pár sereggel, ami ugye nem lehet tul kicsi a seregdobás miatt mert ugye ha már ilyen jól taktikázol akkor ezzel is számolsz akkor mondjuk jó lenne ha ennek utána számolnál hogy 2 átlagos ország mekkora sereggel üti be a másikat ezzel a beetetéssel hogy a másik ugy gondolja hogy te max sereggel mentél ki ráadásul 8 tábornokkal...

Azzal biztos mindenki tisztában van hogy a földnek van a legnagyobb értéke de azért ha valakit igy megütsz akkor az alábontás szintén tartalék függő is lehet vagy szövi függő.
hol írtam, hogy max. sereggel? Ezt te gondoltad bele. Én azt írtam, hogy olyan sereget küldök ki, ami felülről is átütni 8 tábornokkal. Legalább is ő ezt gondolhatja. Ez közel sem azt jelenti, hogy max. sereget küldtem ki és engedni kellene. Mutatok rá példát

2011-09-16 05:00:56 Ezüst Árnyak (#580211) elfoglalt 149
hektárt x) országától.
2011-09-16 07:00:55 Ezüst Árnyak (#580211) elfoglalt 62
hektárt x) országától.
2011-09-16 07:00:55 Ezüst Árnyak (#580211) elfoglalt 137
hektárt x) országától.
2011-09-16 07:00:55
[-5 kör] x) elfoglalt 62 hektárt Ezüst Árnyak
(#580211) országától.
2011-09-16 07:00:55
[-5 kör] x) elfoglalt 151 hektárt Ezüst Árnyak
(#580211) országától.
2011-09-16 09:00:54 Ezüst Árnyak (#580211) elfoglalt 49
hektárt x) országától.

harcoltam egyszerre 10 ország ellen is. Azt az A-s korszakomat szerettem )))
Szóval az a lényeg, hogy ha használod a fejed és tudsz olyat lépni, amire nem számít a másik, akkor nyert ügyed lehet. És még milliárdok sem kellenek hozzá. Tudnék sok taktikát mondani, de mindenki tanulja meg a saját stílusát és saját maga tapasztalja meg, hogy milyen érzés, egyelőre felépített taktikával legyőzni az aktuális ellenfelet

Akkor olcsó volt a nyersi nagyon, ezt még hozzátenném

igaz, hogy itt alábontanom nem sikerült, de ott hibázott ebben a szituban az ellen, hogy korán fokozott rám két körre, folyamatosan frissítettem a pontlistát és mikor két körön láttam, küldtem a két sereget, de alábontanom már nem sikerült, vagy nem tudtam eldönteni, hogy ki indította előbb a két sereget és azért nem is csináltam nagyon semmit. Erre már nem emlékszem

És alacsonyabb hekin elég szépen lehet így játszadozni. Természetesen minél magasabban vagy, annál másabb a szitu. Magas hekin biztos nem lett volna ilyen ez a csata. De szerintem 5-6k hekiig simán be lehet vállalni egy ilyen csatát. Talán picit még tovább is.

Last edited by Hex; 10-10-2012 at 15:19..
Reply With Quote
  #12514  
Old 10-10-2012, 15:39
yogibear's Avatar
yogibear yogibear is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2008
Location: Diósgyőr
Posts: 67
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Amugy en igenis azt gondolom, hogy van, amire mas nem lenne kepes, barmilye is van.

Ebbe nem ertunk egyet, sztem a top klanok tagjainak többsége azert tapasztalt es elismert jatekos, sot barmelyik csopiba tudnek osszeszedni egy klanravalo jatekost akik barkivel felvennék a versenyt ha ugy adodna, na de ez mar csak fantazmagoria
Mindenesetre en mar keszitem a popcorn t es varom a dragon elleni összecsapást
bár az odáig vezetö uton se fogtok unatkozni, legalabbis remelem )

Last edited by yogibear; 10-10-2012 at 15:43..
Reply With Quote
  #12515  
Old 10-10-2012, 15:49
Mors Mors is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Senki nem vitatja, hogy lehet jó kis dolgokat játszani pénz nélkül is, de azért jó pár olyan move van(köztük az alap seregelengedés, komolyabb bontások, felugrás) amihez kell. Meg az is szempont mondjuk, hogy egy hosszabb ütésváltásnál milyen gyorsan tudod kiszedni, mert nyilván 10 nagyonaktív tag 2000 yard tartalékkal, piacon figyelő támadókkal mondjuk ezt könnyebben megoldja, mint egy olyan szövi, ahol kevésbé aktívak a tagok és 100yard az összvagyon.

Ha nem számít a pénz, akkor a Dragon miért nem x éve ütötte fel magát top1-nek, miért várt annyi évet?. A Tisztítótűz meg próbálkozzon úgy, hogy 2k hekin termelik meg a felmenetelhez szükséges pénzt, kérdés, hogy megy-e így akkor is?

Persze ez is játék része, ezt meg is kellett termelni, csak mondjuk aki egy éve van az 1/a-ban megyeget szépen felfele, elért a top aljáig, annak azért egy 1-2-3 yard értékű seregelengedés is sok, amit nem szivesen vállal, arra meg pláne nincs pénze, h napokig tartó ütésváltásokba bonyolódjon olyanokkal, akiknek meg annyi van, h ezt az összeget meg se érzik. Úgyhogy inkább megpróbálja nem költeni a pénzét és minimalizálni a földveszteségét. Aztán fent említett pénzesebbektől megkapja, hogy ő mekkora béna..Holott nem feltétlen csak ezen múlott.
Reply With Quote
  #12516  
Old 10-10-2012, 15:51
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by yogibear View Post
Ebbe nem ertunk egyet, sztem a top klanok tagjainak többsége azert tapasztalt es elismert jatekos, sot barmelyik csopiba tudnek osszeszedni egy klanravalo jatekost akik barkivel felvennék a versenyt ha ugy adodna, na de ez mar csak fantazmagoria
Akkor tedd azt, es szedd ossze. (Addig is mondd meg, ki vagy)
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 10-10-2012 at 15:54..
Reply With Quote
  #12517  
Old 10-10-2012, 16:59
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Mors View Post
Senki nem vitatja, hogy lehet jó kis dolgokat játszani pénz nélkül is, de azért jó pár olyan move van(köztük az alap seregelengedés, komolyabb bontások, felugrás) amihez kell. Meg az is szempont mondjuk, hogy egy hosszabb ütésváltásnál milyen gyorsan tudod kiszedni, mert nyilván 10 nagyonaktív tag 2000 yard tartalékkal, piacon figyelő támadókkal mondjuk ezt könnyebben megoldja, mint egy olyan szövi, ahol kevésbé aktívak a tagok és 100yard az összvagyon.

Ha nem számít a pénz, akkor a Dragon miért nem x éve ütötte fel magát top1-nek, miért várt annyi évet?. A Tisztítótűz meg próbálkozzon úgy, hogy 2k hekin termelik meg a felmenetelhez szükséges pénzt, kérdés, hogy megy-e így akkor is?

Persze ez is játék része, ezt meg is kellett termelni, csak mondjuk aki egy éve van az 1/a-ban megyeget szépen felfele, elért a top aljáig, annak azért egy 1-2-3 yard értékű seregelengedés is sok, amit nem szivesen vállal, arra meg pláne nincs pénze, h napokig tartó ütésváltásokba bonyolódjon olyanokkal, akiknek meg annyi van, h ezt az összeget meg se érzik. Úgyhogy inkább megpróbálja nem költeni a pénzét és minimalizálni a földveszteségét. Aztán fent említett pénzesebbektől megkapja, hogy ő mekkora béna..Holott nem feltétlen csak ezen múlott.
a legnagyobb gond, hogy te alapnak gondolod a seregelengedést. Lehet ám folyamatosan mozogni is a pontlistában, hogy ne tudjon két körre állni... Taktika dönti el a legtöbb dolgot. EGy jól, előre átgondolt taktikával sokra lehet vinni A-ban, mivel sok olyan játékos van, aki nem gondolja át, hogy mit tesz és rajtuk könnyű lehetfeljutni.

no de tényleg sokat írkálok mostanság megyek kutyát sétáltatni
Reply With Quote
  #12518  
Old 10-10-2012, 17:01
lacy lacy is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Location: Makó
Posts: 130
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Eredeti szerző: yogibear Üzenet megjelenítése
Ebbe nem ertunk egyet, sztem a top klanok tagjainak többsége azert tapasztalt es elismert jatekos, sot barmelyik csopiba tudnek osszeszedni egy klanravalo jatekost akik barkivel felvennék a versenyt ha ugy adodna, na de ez mar csak fantazmagoria



és ha egy nem Top klán menetel majd fel pár taggal a top felé,és akkor se tudtok mit kezdeni velük,akkor mire fogjátok majd a dolgot?
majd arra,hogy ezek csomót termeltek lent hogy valahogy felérjenek.a pénz nem terem magától
Reply With Quote
  #12519  
Old 10-10-2012, 17:42
Mors Mors is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
a legnagyobb gond, hogy te alapnak gondolod a seregelengedést. Lehet ám folyamatosan mozogni is a pontlistában, hogy ne tudjon két körre állni...
mert elég alap
A folyamatos mozgás a pontlistában szintén nem egy ingyentaktika. nem tudom, hogy neked ezt hogy sikerült kivitelezned, de tekintve h nálam(meg gondolom azért pár emberkénél) ha 2 körre ugranak, akkor a következő 1-2 másodpercben mennek a seregek, ezért még mp-s frissítéseknél is jóesélyed van rá, h mire ugrasz, már kapod a sereget. Ha feltételezed, hogy 59mp-nél megy ki a sereg, ugorhatsz egyet 58kor és ha igazad volt, valóban nyersz vele. Ha tévedtél már megy rád a sereg és elngedsz, vagy beengedsz Viszont ha ezt látták egyszer nálad, könnyen lehetséges h 1 perccel kv előtt fognak indítani, és azért a kv előtti x percet azért nem hiszem h másodpercenkénti ugrálással töltenéd. Nem mondom, hogy rossz taktika, de limitált felhasználhatóságú és kétséges sikerességű. Persze a legtöbb kevésbé alkalmazott taktika ilyen. Ezért nem nevezem ezeket alapnak, és nevezem alapnak az elengedést vagy a felugrást. Arról nem is beszélve, hogy ha mondjuk 3-4 vs 3-4 ben harcoltok a sikerhez elég sokszor többtízezres ugrások kellenek, csupán abból a célból, h odamenj a célponthoz, hogy tudj támadni. Ez mégcsak nem is taktika, mégis elég sokba kerül.

Mindenesetre örülök, ha vannak, akiknek 2-300milából megvan, hogy face-to face leverjetek mondjuk 2-3000 hekit egy 4-5 vs 4-5 harcban olyan ellenfelekről, akik vissza is akcióznak, nekem ez még eddig nem sikerült, de majd igyekszem előállítani ezt is
Reply With Quote
  #12520  
Old 10-10-2012, 18:01
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Szerintem egészen egyszerű a megoldás. Akkora hekin kell lenni, ahol van elég anyagi tartalékod a csatározáshoz.

Pár éve 5-600k hekin lenni óriási dolog volt, kevesen voltak olyan magasan. A második legnagyobb klán volt 5 milliós, a harmadik 3 milliós. Mostanra itt a sok lufioszág, olyan top5-ös klánok, akiknek a nevét sosem hallottam, csak amikor aztán leverik őket és széthullanak. És olyan 600k-s országok, akik azért panaszkodnak, hogy az ellenfelük megengedheti magának a seregengedést.

De ha annyira kell a 9000 heki, vagy a top30 megfelelő tartalék nélkül, akkor pedig viselni kell azt, hogy esetleg leverhetnek.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 15 (0 members and 15 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:46.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu