Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Földleadás gátlása (részleteket találsz a 19. oldalon, lap alján)
Minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld 5 5.00%
Minimum föld + az újrázás után is megmaradó minimum föld + baráti mallusz 51 51.00%
Anarchista csoportba áthelyezés 22 22.00%
J.K.SZ. bejelentő 26 26.00%
Újrázási lehetőségek lekorlátozása 14 14.00%
Földvesztés 20 20.00%
Katonai morál romlása 16 16.00%
Gyújtogatás erősödése 20 20.00%
Multiple Choice Poll. Voters: 100. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1231  
Old 01-08-2008, 10:43
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,634
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Te látod hogy tudták volna védeni,vagy nem. De akkor azt áruld el nekem, hogy miben különbözik ez az eset Tuvalu és Grabi esetétől???
Ha jól emlékszem,akkor vagy közvetlen a támadás előtt,vagy a távolozás után tette ki Grabi az íjakat a piacra,így az abszolut védhető seregeket szándékosan nem védte.Asszem itt a különbség. Az X&W topban sok sok hete üresen álltak a fickók .. remélem érthető
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Sponsored Links
  #1232  
Old 01-08-2008, 13:01
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
leírom 3x:
a piaci utalás nem jksz, amíg nincs megtiltva, hogy te nem veheted be a haverod cuccát a piacról.
tessék megérteni.

másold be nekem azt a szabályt ami tiltja hogy 50 000 ért vegyek be gabonát, mégha rájöttem is (gömbözéssel),hogy kié. amíg nincs ien szabály, addíg nem hogy nem jksz, de még csak szabálytalanság se.
Ákos, szerintem a JKSZ definíciója, hogy két vagy több szöviben nem lévő ország valamilyen módon összedolgozik.
Ebbe a definícióba belefér a piaci utalás.
Más kérdés, hogy az összedolgozás mikor büntethető.
Az én definícióm szerint az is JKSZ, ha
-Felhívom telefonon X klán vezérét, hogy vigyázzon, mert mellé ment Y klán.
-A felfedezési határ kitólása a változtatás előtt 4. helyre bontással, akár minden megbeszélés nélkül. (ráutaló magatartás)
-Újrázás előtti földleadás.
-A kisklán tanyafree országainak támogatása állandó olcsó gabonával.
-Különböző információk átadása más országoknak.
Még soká sorolhatnám...

Azt hiszem, Te máshogy definiálod a JKSZ-t és a más definíciód miatt vitatkozunk.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
  #1233  
Old 01-08-2008, 14:36
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Újabb szabis országot figyeltek ki aki visszamenekült szabira, nem hiszem hogy Ati ebben sem lát olyat amire ráakaszthatná a szabályos játék védelme cimkét.Roppant érdekes ezen országok kronikájában előforduló nevek ismétlődése.
hát igen Serg, ezek síkprofik
valami delej is lehet a tekintetükben (avagy az ütéseikben), hiszen célpontjaik megzavarodnak, és védekezés helyett a törlés, és szabigombot nyomogatják veszettül mindig úgy, hogy azért más ne jusson földhöz
bevezethetnénk specvarinak: Delej
  #1234  
Old 01-08-2008, 15:04
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem el kellene törölni minden több országra meg jksz-re vonatkozó szabályt, és csináljunk egy csomó anarchos csoportot. Ha egyeseknek szabad, legyen szabad mindenkinek... Akkor legalább megszűnne a csalás. Én biztosan nem játszanék tovább, mert eddig nem nagyon jött be az anarch, de azért tutira maradnának szép számmal játékosok.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #1235  
Old 01-08-2008, 17:41
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

csak azt áruljátok el minek mondjátok a magatokét?
szerintem, ha valakit olyanért kivágnak mint engem és őket ilyenért nem akkor innentől kezdve szerintem bizonyítva van, hogy mindenki hiába mondja a magáét...nameg így az a rész is kicsit vicces, amikor benne áll a levélben, hogy a hódítónak nagyon fontos a tiszta játék
és megvallom, idegesít, de csak mosolyogni tudok rajta (kínomban valószínűleg), hogy mi folyik itt...elkeserítő
  #1236  
Old 01-08-2008, 19:28
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
"Ezen az oldalon jelentheted be, ha szerinted valamelyik játékos a játékban szabálytalanul, a játék keretein túllépő szövetséget alkotott. Vagyis olyan játékosokkal játszik össze, akik a játékon belül nem szövetségesei. Az ilyen összejátszás a szabályok súlyos megszegésének minősül, mely elegendő bizonyíték mellett az érintett országok azonnali áthelyezését eredményezi az anarchista csoportba."

jksz jelentő lap teteje ha vkinek pénzt, vagy bármi értéket, tekit, rúnát, katit, hekit adsz át TUDATOSAN akkor az jksz. az hogy ez tényleg tudatos volt-e az már nem bizonyitható 100%osan, de ettől te egy szövetségen kivüli személlyel játszottál össze.
Ezen felül igazad van,hogy senkire se lehet ezt rábizonyitani
ehh mekkorát tévedsz. sajnos nem olvastad, vagy nem értelmezted amit korábban írtam, ezért még 1x.

begömbözök egy országot aki nem szövetségesem, és látom hogy az ő gabonáját veszem a piacról az összegből.
beírom a saját szövifórumomra, hogy xy gabonája van kinn, látom a gömbökből, én ezt ugyan beveszem. Azaz 100 % osan bizonyítom, hogy TUDOM kinek a gabonáját veszem be. TUDATOSAN veszem be !!!

A Te olvasatodban ez JKSZ, én szerintem meg a játék adta lehetőség, ami nem szabálytalan.sima piaci vásárlás.

Költői kérdés , hogy melyik verzió a hivatalos...

a vásárlás semmiképp nem lehet szabálytalan, a megbeszélés igen.
vajon hány eset volt eddíg a hódban, hogy a piaci utalásokat üziben beszélték meg?

  #1237  
Old 01-08-2008, 19:34
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Ati remélem te sem hiszed el, hogy ennyi topos ország ne vette volna észre a seregeket, csak pont akkor amikor leforditották a "szemfüleseket". Te látod hogy tudták volna védeni,vagy nem. De akkor azt áruld el nekem, hogy miben különbözik ez az eset Tuvalu és Grabi esetétől??? mert itt sorozatos "furcsaságokról" van szó... mint külső szemlélő nem látok különbséget a 2eset között, azon felül hogy ott "kivételes" résztvevők voltak...
nőjjünk már fel...

kutyát nem érdekli ki mit hisz.

volt távol nézés? nem volt?

akkor meg kaparhatod a falat heteken át, akkor sem mondhatod, hogy ő bizony látta a seregeket.

és ha volt távol, és látta a seregeket?
honnan tudod , hogy biztosan tudta volna védeni az ütéseket?
távelőtt elkölti a pénzét, azt csókolom...

próbáljunk már értelmesen gondolokozni, ne csak a levegőbe dobálózni, hogy biztos ez történt meg az. 1000 buktató van abban, hogy Te biztosra mond, hogy egy földleadás JKSZ.
  #1238  
Old 01-08-2008, 19:46
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Ákos, szerintem a JKSZ definíciója, hogy két vagy több szöviben nem lévő ország valamilyen módon összedolgozik.
Ebbe a definícióba belefér a piaci utalás.
Más kérdés, hogy az összedolgozás mikor büntethető.
Az én definícióm szerint az is JKSZ, ha
-Felhívom telefonon X klán vezérét, hogy vigyázzon, mert mellé ment Y klán.
-A felfedezési határ kitólása a változtatás előtt 4. helyre bontással, akár minden megbeszélés nélkül. (ráutaló magatartás)
-Újrázás előtti földleadás.
-A kisklán tanyafree országainak támogatása állandó olcsó gabonával.
-Különböző információk átadása más országoknak.
Még soká sorolhatnám...

Azt hiszem, Te máshogy definiálod a JKSZ-t és a más definíciód miatt vitatkozunk.

valóban, például a gabona kirakása soha a büdös életben nem lehet JKSZ, mivel bárki beveheti azon az áron, nem csak a tanyafree kis klán.

nem nagyon értek a jksz-es esetekhez ezekszerint, de a legtöbb esetben kéne lennie olyannak, aki kárt is szenved a jksz folyamán, aki ellen irányul a jksz nem?

a földleadáskor elkövetett szabálytalanságot nem is hívnám jksz nek, inkább szabályos játék védelmének, hiszen a "szövetség" tagja ellen irányuló akció , jelen esetben földszerzés,így nemigen nevezhető "szövetségnek"...

de persze ezt Ati mondja meg mi micsoda.
  #1239  
Old 01-08-2008, 20:26
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
valóban, például a gabona kirakása soha a büdös életben nem lehet JKSZ, mivel bárki beveheti azon az áron, nem csak a tanyafree kis klán.

nem nagyon értek a jksz-es esetekhez ezekszerint, de a legtöbb esetben kéne lennie olyannak, aki kárt is szenved a jksz folyamán, aki ellen irányul a jksz nem?
Kárt szenvedő mindig van. Szerintem az is kár elszenvedése, hogy például lassabban haladok, mint az, akinek például utalnak.
De nézzük a gabona kirakását. Igazad van abban, hogy mindenki megveheti az olcsón kirakott gabonát. De csak a kis klán tudja biztosan, hogy lesz a piacon olcsó gabona. Ezért sokkal kisebb tartalékokkal is kimehetnek kisklánba. Tehát gyorsabban fejlődhetnek, mint mások. Tehát azok ellen irányul, akik nem használnak ilyen nagyon tágan értelmezett JKSZ-t.

Szerintem a gabona kirakása is büntethető, ha például itt a fórumon a nagy klán vezére leírja, hogy a kis klán azért is volt olyan eredményes, mert ő rendszeresen olcsó gabonával támogatta őket. Ehhez hasonló beismerése volt például Wandnak, amikor beismerte, hogy több országot visz. Repűlt is.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
  #1240  
Old 01-08-2008, 20:35
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
nőjjünk már fel...



próbáljunk már értelmesen gondolokozni, ne csak a levegőbe dobálózni, hogy biztos ez történt meg az. 1000 buktató van abban, hogy Te biztosra mond, hogy egy földleadás JKSZ.
Ákos, amikor az az ori, ami kizárólag 4 másik orit enged be magához területre, miután szabira ment, a szabi alatt távolt néz a 0 varázslójával, majd ész nélkül visszajön és töröl, mert nem a megfelelő orik jönnek felé, az elég látványos, vagy mondjuk úgy "minősített" esete a jksz-nek

ha neked a valóságban ilyen eseteket kéne védened, felkopna az állad
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu