Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1201  
Old 05-10-2007, 08:48
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Artúr View Post
Mindenképp olyan javaslat kell ami egységesen jó minden csoportban, mert ilyen a játék rendszere, tehát ilyet fog (esetleg) elfogadni a vezetőség.
A 8.-as számú ezt nem tudja. Hogy mi a hibája azt kifejtettem az 1101 és 1115. számú hsz-ban.
Hogy a malusz jól működő rendszer legyen minden szinten, abból kell kiindulni ami a különbség egy normál csoportos és egy 1/A-s elf között.
Ez pedig a katonai védelem mértéke. Normálban ez kissebb a kocsmák és templomok javára.
Tehát az optimális megoldás egy katonai védelemmel (barak/torony %-al) arányosan növekedő malusz.

A vari maluszra jó a 1-2%-al kissebb fáradás. A rúna meg nem tétel.
nekem az a problémám - az amúgy szellemes - védelemtől függő malusz rendszerrel, mert ebben az esetben ha kiderül elfünk faja - és látjuk hogy bőszen ártózik -, akkor kapásból tudjuk, hogy a védelme messze van egy betonelfétől. ez szerintem kiszolgáltatottá teszi az elf tolikat, és nem fognak igazi alternatívát jelenteni a félelfekkel vagy emberekkel szemben.

ettől én még persze nyugodtan fogok aludni
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1202  
Old 05-10-2007, 09:07
merlin merlin is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 138
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Stev View Post

1-4 kár is beszélni róla
5. talán jó megoldás lenne ha sikerül megtalálni az arany középutat
6. nem megoldás, csak halasztás
7. nem kivitelezhető
8. ez az egyik legjobb szerintem, de csak ha bármelyik szövimet támadják, és az ellen bármelyik szövijét támadhassam vagyis szövi vs szövi (Synkel felvetésére szerintem megoldható lenne hogy 1/Aban egyéni ütésnél csak 1 vs 1 legyen), mondjuk utolsó akciótól számított 12 órára, és talán lehetne hogy már akkor ne legyen malusz ha még csak látom hogy jön a sereg.
9. nekem személy szerint valami ilyesmi tetszik a legjobban, aki elég merész hogy ne bunkerből játsszon mert ráér, viszont szereti az elfet, annak hadd legyen lehetősége mást is játszani vele.
10. lényegében a 8. egy része, ha védekezni akarok nincs malusz, ha meg mondjuk csak le kéne lopni, 1 tk +3%ért még mindig nem gáz, nem kell mindjárt 5öt nyitni!
nekem a 8, 9 nagyon bonyisnak tünik, egyébként jó
ezért támogatom a 10-t
Reply With Quote
  #1203  
Old 05-10-2007, 10:44
Artúr's Avatar
Artúr Artúr is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by lacqa View Post
nekem az a problémám - az amúgy szellemes - védelemtől függő malusz rendszerrel, mert ebben az esetben ha kiderül elfünk faja - és látjuk hogy bőszen ártózik -, akkor kapásból tudjuk, hogy a védelme messze van egy betonelfétől. ez szerintem kiszolgáltatottá teszi az elf tolikat, és nem fognak igazi alternatívát jelenteni a félelfekkel vagy emberekkel szemben.

ettől én még persze nyugodtan fogok aludni
Egy normál csopis elf toli legalább 20% kocsmával játszik. Ebből aki kicsit is ért a játékhoz tudhatja, hogy nem lehet betonelf. Saccra azt mondanám nincs több a torony és a barakk együtt 45% nál. Tehát sereggel, ha nem is könnyen de üthető. Nem lennének ellehetetlenítve az elf tolik.

A betonelfek problémája pedig nem normál csopis problma hanem 1/A-s.
1/A ban pedig ahol kell az erős katonai védelem, meg az élezés, simán vannak 30-30%-os vagy 35-35%-os elfek. Náluk a malusz nagyobb lenne. Így (korábbi javaslatom szerint) az ártózástól parázó hadisok is védettebbek lennének.

Szerintem ez a javaslat az egyensúly megteremtését szolálja.
__________________
I am a man who walks alone...

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták kínaiul; mi realisták meg lőni.

Eladó egy kitűnő állapotban lévő II. világháborús francia karabély. Sosem lőtek vele, egyszer leejtették.

Last edited by Artúr; 05-10-2007 at 11:34..
Reply With Quote
  #1204  
Old 05-10-2007, 11:36
Hamilkár Hamilkár is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 33
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Sziasztok!

Eddig kényszerszabin voltam és most értesültem a változásról.
Lehet, hogy mások már írták ezt, de szerintem nagy kitolás így belepiszkálni egy fajba, minden előzmény nélkül....
Egy szint közepén lévő játékos, aki az eredeti paraméterekkel választotta az Elfet, mint én is, jól megszívta!
A szövetségeseim is toliként számolnak velem, nem tamagocsiként!!!
És igenis kiváló tolvaj lehet, illetve volt eddig az Elf, egy megfelelő szövetségben.... Most konkrétan púp a hátukon!

Szóval köszi! Remek változtatás és biztosan elősegíti a játék népszerűségét vagy akármilyét!
Gratulálok is, gondolom nagy meló lehetett kitalálni ezt a fajgyilkos megoldást!

P
Reply With Quote
  #1205  
Old 05-10-2007, 11:52
merlin merlin is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 138
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Hamilkár View Post
Sziasztok!

Eddig kényszerszabin voltam és most értesültem a változásról.
Lehet, hogy mások már írták ezt, de szerintem nagy kitolás így belepiszkálni egy fajba, minden előzmény nélkül....
Egy szint közepén lévő játékos, aki az eredeti paraméterekkel választotta az Elfet, mint én is, jól megszívta!
A szövetségeseim is toliként számolnak velem, nem tamagocsiként!!!
És igenis kiváló tolvaj lehet, illetve volt eddig az Elf, egy megfelelő szövetségben.... Most konkrétan púp a hátukon!

Szóval köszi! Remek változtatás és biztosan elősegíti a játék népszerűségét vagy akármilyét!
Gratulálok is, gondolom nagy meló lehetett kitalálni ezt a fajgyilkos megoldást!

P
a háborgáson már rég túlvagyunk, most éppen az észszerű egyezséget kutatjuk
Reply With Quote
  #1206  
Old 05-10-2007, 11:55
Blasi Blasi is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 26
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Egy kérdésem lenne azzal az ötlettel kapcsolatosan,h ha az elf országát, vagy szövetségesét támadás érni, akkor megszünnének a máluszok: pontosan,h képzelitek ennek a megvalósítását?! a fő gond szerintem az lenne,h mi számít támadásnak?: pl: hadüzenet?(ami elég ritka), vagy már egy lopás esetén is? és mondjuk ezek után mennyi időre tünnének el a máluszok? szerintem ezt eléggé nehézkes lenne megvalósítani...
Reply With Quote
  #1207  
Old 05-10-2007, 12:05
Hamilkár Hamilkár is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 33
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by merlin View Post
a háborgáson már rég túlvagyunk, most éppen az észszerű egyezséget kutatjuk
Merlin, ez nem háborgás, hanem a véleményem!
És mint említettem, eddig nem volt lehetőségem hozzászólni.

P
Reply With Quote
  #1208  
Old 05-10-2007, 12:12
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 11%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Hamilkár View Post
Merlin, ez nem háborgás, hanem a véleményem!
És mint említettem, eddig nem volt lehetőségem hozzászólni.

P
Van a fórumon egy dühöngő nevezetű topic
Egyébként szerintem nincs probléma a kirohanásoddal...mi is így reagáltunk az első 1k hozzászólásban ... aztán kicsit lenyugodtak a kedélyek..bár én már némileg tapasztaltam a hatását a dolognak,mégis nyugodtan és kreatívan próbálok hozzáállni a dologhoz .. hogy Ati is belássa a dolog egyáltalán nem jó és inkorrekt hatását .. Tehát ha visszaolvasol,amihez azért kell némi elszántság,akkor nem csak a kalapunkat emeljük meg előtted,de tisztába jössz az eddigi kirohanások és személyeskedések negatív mivoltával
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #1209  
Old 05-10-2007, 12:15
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Artúr View Post
Egy normál csopis elf toli legalább 20% kocsmával játszik. Ebből aki kicsit is ért a játékhoz tudhatja, hogy nem lehet betonelf. Saccra azt mondanám nincs több a torony és a barakk együtt 45% nál. Tehát sereggel, ha nem is könnyen de üthető. Nem lennének ellehetetlenítve az elf tolik.

A betonelfek problémája pedig nem normál csopis problma hanem 1/A-s.
1/A ban pedig ahol kell az erős katonai védelem, meg az élezés, simán vannak 30-30%-os vagy 35-35%-os elfek. Náluk a malusz nagyobb lenne. Így (korábbi javaslatom szerint) az ártózástól parázó hadisok is védettebbek lennének.

Szerintem ez a javaslat az egyensúly megteremtését szolálja.
ártózás nem csak az A-ban van ha a B-ben G-ben is, és ott ezek szerint simán menne. márpedig akkor nem ér semmit az egész.

néztem a számaidat, és ott szinte semmi hatása nem lenne egy átlagos elfre. tehát átgondolva: ezekkel a százalékokkal egyáltalán nem támogatom. pont a békés felfedezők szívnak vele, ők továbbra is védetlenek egy brutál hadissal szemben, akik meg ok nélkül szivathatták a hadisokat, azok meg ezt továbbra is megtehetik, viszont könnyebben ráfáznak (akár fel se tegyék a faji varázslatukat...). szóval ebben a formában én úgy látom, hogy ez a senkinek nem jó kategória, viszont jól elbonyolítjuk vele a játékot...
Reply With Quote
  #1210  
Old 05-10-2007, 12:27
Hamilkár Hamilkár is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 33
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Matador View Post
Van a fórumon egy dühöngő nevezetű topic
Egyébként szerintem nincs probléma a kirohanásoddal...mi is így reagáltunk az első 1k hozzászólásban ... aztán kicsit lenyugodtak a kedélyek..bár én már némileg tapasztaltam a hatását a dolognak,mégis nyugodtan és kreatívan próbálok hozzáállni a dologhoz .. hogy Ati is belássa a dolog egyáltalán nem jó és inkorrekt hatását .. Tehát ha visszaolvasol,amihez azért kell némi elszántság,akkor nem csak a kalapunkat emeljük meg előtted,de tisztába jössz az eddigi kirohanások és személyeskedések negatív mivoltával

Szép lassan haladok a visszaolvasással is!
Viszont a hozzászólásom inkább volt gúnyos, mint dühös ))
Szerintem a kultúráltan megfogalmazott kritikára, bírálatra is szükség van ahoz, hogy változás leegyen ezen a téren.
És a "fúú, de kár érte. légyszi ne legyen már mégse" nem hiszem, hogy hatásos! Igenis érezze a managenent, hogy a módosítás nem arat osztatlan sikereket. )
no, de vissza az olvasáshoz ....

P
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Faji varik Szecsa Általános beszélgetés Hódítós témákban 146 07-21-2007 21:28


All times are GMT +1. The time now is 03:29.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu