Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 04-24-2006, 18:35
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ez a 3-4 hónapig termelős szövi hol termel? A mezőny közepén kitéve minden arrajáró támadásának? Ha igen, akkor nem termelők, hanem aktív támadó szövik lesznek, már csak a kényszer miatt is: meg kell bosszulni a lopást, fosztást, hasonlókat. Nyugodtan termelni A-n kívül csak félreeső helyen lehet: 199 hekin, vagy a csoportok topjában. A 199 heki nem elég félreeső...
Sponsored Links
  #112  
Old 04-24-2006, 18:43
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

igen én is erről beszélek...topban. 199 hekin pedig tökéletes. vip ori gnóm és fél és múlva kapod a nagyoridnak a megírt tekiket.
semmi értelme, elrontja a játékot!
  #113  
Old 04-24-2006, 18:56
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ilyen vagy olyan formában mindenki igyekszik készletet felhalmozni. Legfeljebb az egészen kezdők nem.
Mondok egy számot: 5mrd-re le van korlátozva a készlet. Ha nekem van ennyim, egy kezdőnek továbbra sincs esélye ellenem, sőt megkockáztatom, hogy egy kezdő ellen még hozzá se kell nyúljak a milliárdos tartalékomhoz. Összetalálkozok egy másikkal akinek van ennyije. Valószínűtlen, hogy addig ütnénk egymást, míg tart a pénzünk, elvégre nem azért termelgettünk eddig, hogy két hétig irthassuk egymást egy másik szövivel.
Ugyanezen elven ha nekem 5mrd tartalékom van, de egy másiknak 10, akkor se fogunk a végsőkig háborúzni, már csak azért sem, mert nincs rálátásunk a másik tartalékaira, és még ezen is lehet variálni.

Konkrét példa: nemrégibenösszeakadtunk egy ilyen termelő szövivel. Volt tartalékuk rendesen, messze több mint nekünk. Csak macerás volt hozzájutniuk. Ugyanis a támadó seregeink hol mészároltak, hol meg fosztottak, azaz hiába szabadítottak fel több 100 millát, elkölteni nem nagyon tudták. A vége az lett, hogy elmenekültek felfele, mi pedig szépen profitáltunk a háborúból. Lehet erre mondani, hogy háborúban nem fosztani akar az ember, de kérdem én: miért nem? Mészárral okozok neki 100 milliós kárt, fosztással adott esetben ennek ötszörösét, ráadásul kényszerítem, hogy a tartalékaival óvatosan bánjon. Szal csak technika kérdése, és ezeket a termelőket is sarokba lehet szorítani, mert attól kezdve, hogy nem áll rendelkezésére korlátlan mennyiségben pénz csak a játéktudás és az aktivitás számít.
  #114  
Old 04-24-2006, 19:00
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nem érted és nem 5 mrd-kről beszélek...5 mrd 1 komolyabb szöviháb magas hekin.

termelős és aktív szövihábról beszéltem, ami esélytelen és csak a pénz dönti el ez a baj.
a termelő-termelő nem fog összebalhézni, mert legtöbb esetben ismerik egymást vagy nem erre akarják ellőni.
  #115  
Old 04-24-2006, 19:06
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike
nem érted és nem 5 mrd-kről beszélek...5 mrd 1 komolyabb szöviháb magas hekin.

termelős és aktív szövihábról beszéltem, ami esélytelen és csak a pénz dönti el ez a baj.
a termelő-termelő nem fog összebalhézni, mert legtöbb esetben ismerik egymást vagy nem erre akarják ellőni.
De értem. Az általam említett példában mi voltunk az aktív, és ők a termelő szövi. És győztünk, ráadásul komoly nyereséggel zártuk a bulit. Most abba ne menjünk bele, hogy a kezdők akiknek fogalmuk sincs a tartalék lényegéről esélytelenek, mert azok esélytelenek aktív és termelő szövivel szemben egyaránt. Majd egyszer megszerzik a szükséges gyakorlatot. És ismerek olyan szövit is, nem egyet, akik átgázolnának rajtunk, és nem csak termelők, sőt elsősorban nem azok.

Nekem van aktív és termelő orim egyaránt, és jól érzem magam így. Már csak azért is, mert vannak a hódon kívül egyéb dolgaim is, és 3 orit aktívan nem tudnék elvinni. Olykor még a kettő is gondot okoz
  #116  
Old 04-24-2006, 19:10
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

hát szuperek voltatok meg mázlisok, hogy nem álltak le veletek, de ettől függetlenül a probléma továbbra is fennáll.

nem az dönti el h ki hogyan tud ügyeskedni, taktikázni...hanem a pénz!! regelj kisorit, vipeld be/menj fel a topba mnt-zz le mindenkivel és termelj...ez a fontos, nem a harc és a játék
  #117  
Old 04-24-2006, 19:25
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike
hát szuperek voltatok meg mázlisok, hogy nem álltak le veletek, de ettől függetlenül a probléma továbbra is fennáll.

nem az dönti el h ki hogyan tud ügyeskedni, taktikázni...hanem a pénz!! regelj kisorit, vipeld be/menj fel a topba mnt-zz le mindenkivel és termelj...ez a fontos, nem a harc és a játék
Még egyszer utoljára elmondom, hogy mi voltunk anyagilag hátrányban. És a magam részéről nem érzem magam roppant szerencsésnek, mert igen jövedelmező volt őket ütni. Mellesleg ha valaki két napig próbálkozik, aztán felszalad 12 kört, arra nem igazán lehet azt mondani, hogy megkönyörült rajtunk, és nem vert szét minket...

No de a lényeg, a véleményem ebben a témában én elmondtam ,és tartom is, jó ez így ahogy van. A továbbiakban nem fogok hozzászólni a dologhoz, hacsak valaki valami egészen új ötlettel elő nem áll

Muszáj hozzátennem: a taktikázás döntötte el a dolgot.
  #118  
Old 08-11-2006, 15:26
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike
te mondod miért nem jó ez a mostani rendszer. szerinted miért tölt meg ennyi oldalt ha jó lenne és korrekt??

felvázolom mi is történhet: pörög egy nem termelős szövi nincs sok mrd tartaléka. beleköt egy 3-4 hónapig termelős oriba sok-sok mrd tartalékkal. röhögnek h leírtották a varijaikat és a tolijaikat, esetleg lerengettek 100 épületet, holnapra újraveszik és előbb-utóbb elsöprik az aktív szövit.

és miért? nem a tudás, trükk, cselek után, hanem mert termeltek jó hosszan és bármit meg tudnak venni amit az ellen ártott nekik. inkorrekt mérhetetlen módon és szerintem ennek kéne legfontosabb javításnak lennie a hódítóban
Eggyetértek bár nekem is van termelő orim és szeretek is gazdag lenni. Már nyertünk meg szövikkel komolyabb csatákat ugy hogy tulajdonképpen részt sem vettem benne aktívan hanem csak a pénzt nyomtam a szövijeimbe de brutális ütemben. Elköltöttem a kettőből 1 milliárdot. az ellennek hamarabb fogyott el a pénze.
  #119  
Old 08-11-2006, 18:49
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by karesz6
Eggyetértek bár nekem is van termelő orim és szeretek is gazdag lenni. Már nyertünk meg szövikkel komolyabb csatákat ugy hogy tulajdonképpen részt sem vettem benne aktívan hanem csak a pénzt nyomtam a szövijeimbe de brutális ütemben. Elköltöttem a kettőből 1 milliárdot. az ellennek hamarabb fogyott el a pénze.
Szerintem Hüpike mikor gazdag termelő orikat emleget, nem 2 mrd lebeg a lelki szemei előtt
  #120  
Old 08-11-2006, 21:28
Never Never is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 462
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Üdv
Sztem egyáltalán nem inkorrekt, hogy nagyon nagy előnye van annak a szövinek,amelyik 1-2 évig 199 hekin tekitírt, azzal a szövivel szemben, amelyik ugyanezt nem tette meg.
Ha vkinek van hozzá türelme,tegye
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 6 (0 members and 6 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 19:28.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu