Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 12-11-2007, 17:47
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by taszi View Post
te mondod nekem,hogy nem indoklok,és nem gondolkozom amikor csak ugyanazt tudod fújni?
Ugyanazt tudom fújni, de részletesen leírva az érveimet... neked még csak annyi érved volt, hogy nem gond, már most is van ilyen, vagy hogy tekivel is meg lehet csinálni. Ha kifejtenéd te is néhány lépésben a gondolatodat, talán nem kellene vissza-visszatérni mint a dedóban.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Sponsored Links
  #112  
Old 12-11-2007, 19:12
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

érdemes elgondolkozni rajta,hogy ki jár rosszul a dologgal!!vajon a kis csórók akiknek szinte semmi vagy csak kevés van piacon,esteleg a nagyok akiknek több millió egység van jelenleg is piacon??hoppá már nem is olyan jó nekik ha beesik az ára vagy mi??ez ugyanolyan önkiegyenlítő folyamat lenne mint eddig is volt,az egyik csopiból fel a másikba amit kivisznek a piacról azt be is hozzák,nincs itt semmi katasztrófa!egyedül a több millió egység tartalékkal rendelkezők fáznak rá ugyanúgy mint a tekinél!!hirtelen sokkal kevesebbet ér majd a vagyonuk
ja gondolom persze ezzel te is tisztában vagy,és nem tetszik
  #113  
Old 12-11-2007, 19:19
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by taszi View Post
érdemes elgondolkozni rajta,hogy ki jár rosszul a dologgal!!vajon a kis csórók akiknek szinte semmi vagy csak kevés van piacon,esteleg a nagyok akiknek több millió egység van jelenleg is piacon??hoppá már nem is olyan jó nekik ha beesik az ára vagy mi??ez ugyanolyan önkiegyenlítő folyamat lenne mint eddig is volt,az egyik csopiból fel a másikba amit kivisznek a piacról azt be is hozzák,nincs itt semmi katasztrófa!egyedül a több millió egység tartalékkal rendelkezők fáznak rá ugyanúgy mint a tekinél!!hirtelen sokkal kevesebbet ér majd a vagyonuk
ja gondolom persze ezzel te is tisztában vagy,és nem tetszik

A teki árát is lehet manipulálni még mindig, pedig abból télleg elképesztő tételek vannak kinn. Azért egyik-másik "kisklán" mozgásakor duplája fölé ugrik.
Ha lehet sereget felvinni ilyen módon, akkor ugye van olcsó kattancs a fedezéshez, azaz lesz a csoportban sok bánya és olcsóbb lesz a nyersi is. Azaz minden olcsóbb lesz A-ban, és sokkal nehezebben manipulálható a mennyiségek miatt. Egyre inkább a jelenlegi megoldás mellett vagyok
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #114  
Old 12-11-2007, 19:20
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Zotya ebben egyetértek Xepivel. Csak gondolj bele,hogy egy vagyonosabb termelő szövi most is kitudná pucolni a kati piacot a csopijában, de az csak időlegesen tünik el,mert az visszakerül a piacra, mert nem hagyja befokozodni a seregeket. Ezután ennek a piacnak egy nagyrészét magával is tudja vinni ha akarja, maga után hagy egy kiürült haldokló piacot. az új csopiban pedig hirtelen olyan mérvü többlet lesz amitől egyre értéktelenebb lesz a kati. Ugyanaz lenne vele mint a tekivel az elmúlt 1évben durván 3ára csökkent azóta a tekik ára...
és ennek az egyretöbb teki iró az oka.
ezzel megint csak a nagyok járnak rosszul,nem a napiképzésből élők!!nekik sokkal jobb ha drágán tudják eladni a katikat!!bár szerintem ez csak időlegesen fordulhatna elő,mert alulról jönne az utánpótlás!jól megalkotott piacok ezek,ha senki nem babrálja őket szépen fenntartják az egyensúlyt.
  #115  
Old 12-11-2007, 19:23
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
A teki árát is lehet manipulálni még mindig, pedig abból télleg elképesztő tételek vannak kinn. Azért egyik-másik "kisklán" mozgásakor duplája fölé ugrik.
Ha lehet sereget felvinni ilyen módon, akkor ugye van olcsó kattancs a fedezéshez, azaz lesz a csoportban sok bánya és olcsóbb lesz a nyersi is. Azaz minden olcsóbb lesz A-ban, és sokkal nehezebben manipulálható a mennyiségek miatt. Egyre inkább a jelenlegi megoldás mellett vagyok
valami ilyesmit akartam mondani,csak lehet véletlenül fogalmazásgátlót vettem be
ha az érdekek úgy kívánják semmi perc alatt felmegy a teki a nyers a piacon jelenleg is
  #116  
Old 12-11-2007, 19:31
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by taszi View Post
ezzel megint csak a nagyok járnak rosszul,nem a napiképzésből élők!!nekik sokkal jobb ha drágán tudják eladni a katikat!!bár szerintem ez csak időlegesen fordulhatna elő,mert alulról jönne az utánpótlás!jól megalkotott piacok ezek,ha senki nem babrálja őket szépen fenntartják az egyensúlyt.
túlkínálat -> árcsökkenés = napi képzésből élők nem tudják drágábban eladni a katikat..

továbbra sem értem, hogy szerinted a nagyok miért járnának jól, a kicsik meg miért járnának rosszul, ha képzést nem lehetne felvinni köv szintre
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

  #117  
Old 12-11-2007, 19:33
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by taszi View Post
ezzel megint csak a nagyok járnak rosszul,nem a napiképzésből élők!!nekik sokkal jobb ha drágán tudják eladni a katikat!!bár szerintem ez csak időlegesen fordulhatna elő,mert alulról jönne az utánpótlás!jól megalkotott piacok ezek,ha senki nem babrálja őket szépen fenntartják az egyensúlyt.
Zotya csak 1 probléma van ezzel. A nagyorik nagyrésze nem eladni akarja a katikat, kint tartják a piacon és gyüjtögetik, hogyha fedezni kell/akarnak egy nagyot tudjanak, legyen miből, hogyha rájuk jönnek eltudjanak fokozni 100k pontra és ha kell mégtovább... nekik csak jó, ha az egyéb termelésekből még olcsobban vesznek katit a saját képzésük mellé. szal jó lenne nekik, ha olcsobb lenne a kati...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #118  
Old 12-11-2007, 19:34
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by Deni View Post
túlkínálat -> árcsökkenés = napi képzésből élők nem tudják drágábban eladni a katikat..

továbbra sem értem, hogy szerinted a nagyok ezzel miért járnának jól, a kicsik meg miért járnának rosszul..
ez egyszerre ugye 2 csopit érint!!az egyikben felmegy a másikban le az egységek ára!mondjuk csak időlegesen szerintem.
  #119  
Old 12-11-2007, 19:39
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Zotya csak 1 probléma van ezzel. A nagyorik nagyrésze nem eladni akarja a katikat, kint tartják a piacon és gyüjtögetik, hogyha fedezni kell/akarnak egy nagyot tudjanak, legyen miből, hogyha rájuk jönnek eltudjanak fokozni 100k pontra és ha kell mégtovább... nekik csak jó, ha az egyéb termelésekből még olcsobban vesznek katit a saját képzésük mellé. szal jó lenne nekik, ha olcsobb lenne a kati...
hát kétlem hogy jó nekik ha az össz vagyonuk hirtelen csak a fele lesz
mondjuk olyan borzasztó nagy változás nem áll be,mert kevesebb lesz a pénz de olcsóbb a piac az egészben szerintem a leglényegesebb változás az árak további csökkenése hosszútávon mindenhol,de ez alap piaci törvény ahogy nő a felhalmozott készlet úgy csökken egyre jobban az ár!!mesterségesen lehet egy darabig magasabban vagy alacsonyabban tartani,de az súlyos pénzekbe kerül.
  #120  
Old 12-11-2007, 19:49
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by taszi View Post
ez egyszerre ugye 2 csopit érint!!az egyikben felmegy a másikban le az egységek ára!mondjuk csak időlegesen szerintem.
szerintem főleg a B vagy A csoportban jelentene majd gondot, hiszen mindenki oda szeretné csoportosítani a szinteken keresztül gyűjtögetett seregeket.. tehát az alsóbb szinteken még úgy-ahogy valóban meglenne az egyensúly, hiszen oda nem csak hoznak egységeket, hanem onnan visznek is.. de akinek a B vagy az A a célpontja, az onnan már nem viszi sehova.. tehát az ott lévő piaci készlet csak nőne, ami természetesen inflálódáshoz vezetne a katona piacon..

valamint, ha jobban belegondolok, akkor ugyanennek a fordítottja az 5. szinten jelenthetne problémát, hiszen oda senki sem hozna egységeket, csak vinne onnan felfelé.. bár az (általam eddig megismert) 5. szinteken a katonahiány úgymond általános jelenség, szóval talán az ottani közeget nem érintené olyan érzékenyen..
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:56.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu