Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 02-08-2006, 12:13
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Question

Quote:
Originally Posted by Ati
Hát....... Ezt speciel meg lehet teljesen szabályosan csinálni, semmiféle ügyeskedés nem kell hozzá.

És felmerül a kérdés, hogy tisztességtelen piaci magatartás-e, hogy olcsón eladok egy csomó tekercset, amihez így a kezdők is könnyen hozzájuthatnak, és sokkal erősebben indulhatnak, mint enélkül. Ez kifejezetten az előnyükre van.

Nagyon szürke terület ez, hogy mi tisztességtelen, és mi nem az.
Ati:
kerdeznem! mi tortenik akkor ha jelentek a jksz bejelenton egy mf orit aki 5. szinten a vedelem alatt hipp-hopp elkeszul kiepitve, tele kepezve es millios runa keszlet, tekercs tartalekkal indul meg?

Mi tortenne, akkor ha minden eggyes 1 milliardos nagysagrendu piaci mozgast atbogarasznal napont 1x es ha ismetlodo vetel-eladast latnal 2 orszag vagy szovetseg kozott???

Mi tortenne akkor ha egy orszagot jelentek jksz bejelenton aki MF es a masodik szinten meg felel a szintlepesnek, es 3-4 milliard ertekben tud eladni valamit a piacon, es fel is lepet?
__________________
Exhódítós

Sponsored Links
  #112  
Old 02-08-2006, 12:15
Mephisto Mephisto is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 117
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Bocs ha a büntetésnél az anarchot említettem. Te azt mondod csalás ez a fajta piacolás, itt kör büntetést csak azok kapnak, akik pl a fórum és magánlevellezésben nem tudnak normális módon megnyilatkozni. Tehát a Te példádat nézve akkor a JKSZ is mehetne pár kör kitiltásra!? De szerintem nem ezen van a hangsúly, hogy mit kap, mert ha pénzt akar átjátszani átjátsza másképp, s nem a piacon.
De még mindig nem mondta meg egyikőtök se, hogy ha pl felmegy az ára a rúnának és én ezt észreveszem és kihasználom, akkor velem mi lenne?
Nem büntetsz meg, mert én csináltam, vagy megbüntetsz és bevállalod, hogy lehet hibáztál?
  #113  
Old 02-08-2006, 12:19
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Hát....... Ezt speciel meg lehet teljesen szabályosan csinálni, semmiféle ügyeskedés nem kell hozzá.

És felmerül a kérdés, hogy tisztességtelen piaci magatartás-e, hogy olcsón eladok egy csomó tekercset, amihez így a kezdők is könnyen hozzájuthatnak, és sokkal erősebben indulhatnak, mint enélkül. Ez kifejezetten az előnyükre van.

Nagyon szürke terület ez, hogy mi tisztességtelen, és mi nem az.

a poen az hogy a kezdonek soha nem lesz annyi penze hogy jelentos mennyiseg tudjon venni, egy nagy mennyisegu olcso tekercsbol...
speciel az ilyet hajnalba csinalnam amikor remelhetoleg kevesen vannak gep elott, es nem feltetlen a piacot bongeszi 20 pecenkent, mert akkor napalra nem marad piac! :P:P:P
Amugy mindenki pontosan tudja mirol van szo, de valahogy nem akarja megerteni, es egesz masrol peldalozik! Egy parszor mar ki lett jelentve hogy nem megszuntetni akarja senki a stiklit hanem szigoritani, neheziteni, esetlegesen buntetni!
__________________
Exhódítós

  #114  
Old 02-08-2006, 12:21
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by Mephisto
Bocs ha a büntetésnél az anarchot említettem. Te azt mondod csalás ez a fajta piacolás, itt kör büntetést csak azok kapnak, akik pl a fórum és magánlevellezésben nem tudnak normális módon megnyilatkozni. Tehát a Te példádat nézve akkor a JKSZ is mehetne pár kör kitiltásra!? De szerintem nem ezen van a hangsúly, hogy mit kap, mert ha pénzt akar átjátszani átjátsza másképp, s nem a piacon.
De még mindig nem mondta meg egyikőtök se, hogy ha pl felmegy az ára a rúnának és én ezt észreveszem és kihasználom, akkor velem mi lenne?
Nem büntetsz meg, mert én csináltam, vagy megbüntetsz és bevállalod, hogy lehet hibáztál?
olvass neha vissza!!! Es megtalalod erre is a valaszt!


Gondolom en, ha sikerul a fejlesztoknek erre kitalalni valamit akkor hasonloan fog mukodni, mint a tobb orszag iranyitasanak szurese! HA valamilyen valtozas bekerul a jatekban akkor csak azutan kerul be hogy leteszteltek a hibakat, es ugy mukodik hogy ne legyen tevedes! Es akkor Nem kell semmit beismerni! Amugy is elfogadtad hogy a donteseket nem kerdojelezheted meg! :P
__________________
Exhódítós


Last edited by Wanax; 02-08-2006 at 12:29..
  #115  
Old 02-08-2006, 12:21
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Mephisto
De még mindig nem mondta meg egyikőtök se, hogy ha pl felmegy az ára a rúnának és én ezt észreveszem és kihasználom, akkor velem mi lenne?
Az eredeti felvetés szerint, mivel ezt rendszeresen csinálod (nem csak egy nap szeretnél pénzt szerezni, hanem tegyük fel folyamatosan, ami azt hiszem elég reális ), ezért büntetve lennél, hiszen csalsz.

Erre hoztam fel egy halom példát, hogy teljesen csalásgyanús esetek, és mégis semmi ilyesmi nincs a háttérben, csupán pénzt szeretnék keresni.

A felvetéseimkor nem tűnt komoly problémának, hogy a fél csoportot érintené a dolog, mert igen, a Hódítósok fele legalább piacozik, és igen, szeretne vele pénzt keresni.
  #116  
Old 02-08-2006, 12:27
Mephisto Mephisto is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 117
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Wanax
a poen az hogy a kezdonek soha nem lesz annyi penze hogy jelentos mennyiseg tudjon venni, egy nagy mennyisegu olcso tekercsbol...
speciel az ilyet hajnalba csinalnam amikor remelhetoleg kevesen vannak gep elott, es nem feltetlen a piacot bongeszi 20 pecenkent, mert akkor napalra nem marad piac! :P:P:P
Amugy mindenki pontosan tudja mirol van szo, de valahogy nem akarja megerteni, es egesz masrol peldalozik! Egy parszor mar ki lett jelentve hogy nem megszuntetni akarja senki a stiklit hanem szigoritani, neheziteni, esetlegesen buntetni!
Pillanat, ahhoz, hogy én most egy piacot az 5. szinten kézben tudom/tudjuk tartani, hónapokig tekit írtunk, és lehet, hogy téged meglepetésként fog érni, de nálunk még hajnalban is van "ügyelet".
A Te értelmezésedben a szövim, aki ezen a szinten van már több mint egy éve!!! az büntetést kap, mert a 200as kőárnál amikor a topban lévő orik elkezdték átadni a lovét a lentieknek 10k-s áron, akkor ő ezt kiszúrta, és alájuk pakolt és keresett a dolgon. Gyakorlatilag akik fentről pénzt akartak átadni, a kétszeresét kellett fizetniük, mert elötte a szövimet kellett kifizetniük.
Úgy érzem, hogy ő aki egy évig pénzt gyűjtött, és végigverte a teljes szintet, megérdemli, hogy a piac dolgait kihasználja. De a Te értelmezésedben ő csaló és kitiltanád pár körre... el tudod képzelni, hogy amit Te akarsz, annak lenne hátulütője is? persze nem pistike, aki tegnap kezdett el játszani, hanem mi akik már ott vagyunk egy ideje a szinten... Hm? vagy mond azt, hogy csalás amit csinálok, és törlöm az orim.
  #117  
Old 02-08-2006, 12:32
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 0%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
A felvetéseimkor nem tűnt komoly problémának, hogy a fél csoportot érintené a dolog, mert igen, a Hódítósok fele legalább piacozik, és igen, szeretne vele pénzt keresni.
Mielőtt valaki félreérti, mert így utólag olvasva tényleg félreérthető, ez ironikus megjegyzés akart lenni.

Felvetettem egy csomó példát arra, amikor a piacon tisztességes módon lehet pénzt keresni, és ezeket az új felvetés mind büntetné. Írtam, hogy ezért ilyen irányú változtatás egészen biztosan nem lesz. Ennek ellenére megy tovább a vita ebben az irányban. Ami nem zavar, csak ugye felesleges.

Nem látom értelmét azt korlátozni, hogy ki mit adhasson el, vagy mit vehessen meg, csak azért, hogy ne tudjak azon pénzt keresni, hogy kiszúrok valakit, aki épp pénzt akar költeni.
  #118  
Old 02-08-2006, 12:35
Wanax's Avatar
Wanax Wanax is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Hungary, Budapest
Posts: 270
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Quote:
Originally Posted by Mephisto
Bocs ha a büntetésnél az anarchot említettem. Te azt mondod csalás ez a fajta piacolás, itt kör büntetést csak azok kapnak, akik pl a fórum és magánlevellezésben nem tudnak normális módon megnyilatkozni. Tehát a Te példádat nézve akkor a JKSZ is mehetne pár kör kitiltásra!? De szerintem nem ezen van a hangsúly, hogy mit kap, mert ha pénzt akar átjátszani átjátsza másképp, s nem a piacon.
De még mindig nem mondta meg egyikőtök se, hogy ha pl felmegy az ára a rúnának és én ezt észreveszem és kihasználom, akkor velem mi lenne?
Nem büntetsz meg, mert én csináltam, vagy megbüntetsz és bevállalod, hogy lehet hibáztál?
ez mar ossze vissza kapalozas! Ki akarja itt a JKSZ eddigi buntetes menetet megvaltoztatni??? Mi nem azzal kapcsolatban irogatunk itt!
Aruld mar el hogy hogyan fogja atjatszani a penzt ha piacon mar nem megy, es az is ahsonloan kovethetetlen es konnyu lehetoseg?
__________________
Exhódítós

  #119  
Old 02-08-2006, 12:35
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Smile

Quote:
Originally Posted by Moger
Tényleg nem értelek benneteket, ha ellenérzésetek van az utalásokkal szemben akkor a jelenlegi megakasztós módszer megszüntetése lenne a legegyszerűbb feloldása a problémának.
Gondoljuk végig, mivel nem lehetne a pillanatnyi árnál durván különböző (mondjuk +-10% legyen a max engedélyezett) eltérésel kirakni ajánlatot ezért az utaló csak akkor tudna pénzt juttatni a társának ha előbb az összes többi ajánlatot felvásárolja, ezzel pedig a kívülállóknak is kedvez. Főként ha a többiek kiszúrják a felvásárlási szándékot márpedig, ha látszanak a soronkövetkező ajánlatok akkor elég csak néha rápillantani és mindjárt kiszúrható. így a piac résztvevői automatikusan elejét veszik az ilyen trükknek semmilyen rendszerszitű felügyelet nem szükséges.
Mellesleg a tőzsde középkori végi találmány nézzetek utánna.
És ismétlem, a Hódító piaca jelenleg is 1az1-ben így működne, amikor nincs bolokkoló tétel. Cak és kizárólag a blokkolás lehetősége biztosítja a pénz átjátszását ami szerintem is kimeríti a JKSZ-t.
Nem tőzsde szimulátot akarok, csak gazdagítani szeretném a játékot.

Ezzel az a gond, hogy nem tudtok nagy országban gondolkodni, meg kláncsatákban sem. Tételezzük fel, van egy 20.000 hektáros ország, és ahhoz, hogy támadjon bontania kell mondjuk 5000 hektárt, amit támadás után vissza is akar építeni. ehhez elkezdi már előre gyűjtani az anyagot, amit pld egy piacos ori vagy éppen egy 4 milliárddal restartoló ori egyben megvesz, ezzel az adott ori túl is csordul pénzzel és építőanyaga sem marad. Tehát kezdheti az egészet előlről. Ráadásul itt ne 20-30.000 egységekben gondolkodjatok, hanem mondjuk 2-3 millió
  #120  
Old 02-08-2006, 12:40
Mephisto Mephisto is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 117
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Wanax
ez mar ossze vissza kapalozas! Ki akarja itt a JKSZ eddigi buntetes menetet megvaltoztatni??? Mi nem azzal kapcsolatban irogatunk itt!
Aruld mar el hogy hogyan fogja atjatszani a penzt ha piacon mar nem megy, es az is ahsonloan kovethetetlen es konnyu lehetoseg?
Jajj, kérlek olvasd el mégegyszer amit írtam. S továbbra is megkérnélek, hogy maradj higgadt. Adtam már egy csomó választ, Te még egyet se. Mi lenne a szövimmel, aki kihasználta a helyzetet? Ugye csak egy lehetőség maradna a büntetése, és ez nem lenne reális. S nem egyszer, már többször is megcsinálta, mert ő tud PIACOZNI.

De amúgy, hogy válaszoljak a kérdésedre. A top ország kitesz egy halom tekit minimál áron, szól a lentlévőknek, hogy figyeljék a piacot egyfolytában, és vegyék meg azt a tekit, ami eddig 4000ért ment a töredékéért...
Más kérdés?

Ezt is büntessük?
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:39.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu