Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Bevezetésre kerüljön-e a piacadó?
Igen, jó ötletnek tartom, ezek a jó százalékok. 2 3.57%
Igen, jó ötletnek tartom, de emeljünk az adó mértékén. 1 1.79%
Igen, jó ötletnek tartom, de csökkentsünk az adó mértékén. 1 1.79%
Nem, nem tartom jó ötletnek. 52 92.86%
Voters: 56. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 07-03-2007, 00:04
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Mit kell rajta indokolni??? Van a tekercskopás, ami csökkenti a tekercseid számát. Ez alol bújsz ki amikor szépen kopás elött kirakod őket piacra.
Ez egy érdekes kérdés, akinél sok tekercs van az azért rakja ki a piacra hogy ne lopják el töle. Olyat meg még nem láttam, hogy valaki az ország működéséhez szükséges 8-12k tekit kirakja a kopás elöl a piacra.

Másrészröl ha valaki ki is rakja, az miért kiskapu? Az egy olyan lehetőség ami bárki előtt ott van, szerintem még csak nem is szabálytalan. Mert ugye a piac nem tárolásra való, de semmilyen szabály nem tiltja, hogy én a piaci ár fölé tegyem a portékámat, mert nem vagyok hajlandó olcsó pénzért elkótyavetyélni, ha vissza jön a piacrol kirakom ujra drágán, egyszer majd csak elviszik a piacrol az általam kért áron is.

Erre való a piac, kereskedésre.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)

Last edited by Gyula; 07-03-2007 at 15:55..
Sponsored Links
  #112  
Old 07-03-2007, 00:08
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Miért ne lenne?
Csak nem lenne a 2 behemót és akkor kiegyensulyozottak lennének a termelési viszonyok... legalábbis törpék szintjén.
Gyerekek elég volt a síránkozásból, meg a szájkaratéból.

Akinek a Big Gun törpéjére fáj a foga nosza jöjjön fel, és üsse be.
  #113  
Old 07-03-2007, 00:09
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nagyon szép a szemlélet, csak szerintem ez nem zárja ki azt, hogy ha valami hibát látunk a játékban, azon változtassunk.

a hódító összes eddigi változatában lehetett játszani, méghozzá jót és élvezetesen, ez alól a mostani sem kivétel. de még egy olyan viszonylag kiforrott játéknak is, mint pl. a labdarúgás, vagy az asztalitenisz, változnak kis mértékben a szabályai néha-néha, hogy az igazságosabb, kevésbé durva, látványosabb stb. legyen. miért ne lehetne ugyanígy változtatni a hódítón?

amúgy a gondolatmeneted sem stimmel, mert a kiinduló állításodból akkor következne az amit írsz, ha mindenki ugyanúgy és ugyanakkor kezdte volna a játékot, ami még a viszonylag friss Legendar-ra, vagy Queosia-ra sem igaz, nemhogy a Hódítóra...

persze ez részletkérdés, nem cáfolja meg a végkövetkeztetésed, és nem mondom azt hogy ennek a topicnak az első postjában szereplő javaslattal tudnék azonosulni vagy azt be kéne vezetni, csupán azzal a a sommás állításoddal vitatkozok, miszerint egyáltalán nincsen létjogosultsága változtatásnak a játékban.


Quote:
Originally Posted by Reni View Post
...Mindenki ugyanúgy kezdte a hódítót, 200 hekin 100k arannyal. Van aki több tartalékokat gyűjtött, mert esetleg több ideje volt mint a másiknak az országával foglalkozni, esetleg jobb stratéga könnyebben szerzett magának vagyonokat, leleményesebbn forgatta meg a pénzét...
Quote:
Originally Posted by Reni View Post
... megküzdök érte ha nagyon akarom és nem a játékot próbálom az én igényeimhez alakítani, és sírdogálni,...
Quote:
Originally Posted by Reni View Post
.... hanem megpróbálok alkalmazkodni a játékhoz, mint mindenki ezelőtt is tette, aki eljutott odáig.
  #114  
Old 07-03-2007, 00:09
otto500 otto500 is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 123
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Aham, ezt értem én. Hm... a kibuvós rész bezavart.
Amit Gyula mond, engem is az gondolkoztat el.

Last edited by otto500; 07-03-2007 at 00:12..
  #115  
Old 07-03-2007, 00:10
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Ez egy érdekes kérdés, akinél sok tekercs van az azért rakja ki a piacra hogy ne lopják el töle. Olyat meg még nem láttam, hogy valaki az ország működéséhez szükséges 8-12k tekit kirakja a kopás elöl a piacra.

Másrészröl ha valaki ki is rakja, az miért kiskapu? Az egy olyan lehetőség ami bárki előtt ott van, szerintem még csak nem is szabálytalan. Mert ugye a piac nem tárolásra való, de semmiylen szabály nem tiltja hogyén piaci ár fölé tegyem a portékámat, mert ne mvagyok hajlandó olcsó pénzért elkótyavetyélni, ha vissza jön a piacrol kirakom ujra drágán, egycer majd csak elviszik a piacrol az általam kért áron is.

Erre való a piac, kereskedésre
pedig szokták, a lakitekin kivül mindet ki lehet rakni eladásra amin megveszik és visszavenni kv után. a kopást ezzel minimálisra csökkentve. van amikor persze besül a dolog, mert nem stabil a piac,vagy ép szükség van a tekire, mert seregjön, de általában az 5% kopás helyett értékben bukik olyan 0,1%ot, ami azért hasznos dolog. most itt nem feltétlen a nagymennyiségü tekire gondoltam, amúgy. De Lacqa is leirt még 1 dolgot ahol a tekikben kerülik ki a rendszert.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #116  
Old 07-03-2007, 08:17
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Reni View Post
Szeretnélek megkérni, mondj konkrét példákat a piacolás terén hol hiányzik az igazságosság és az egyensúly a felhasználók között. Mi az amit te megtehetsz a piacon és mi az amit a másik nem tehet meg?
az utalás
  #117  
Old 07-03-2007, 08:28
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
az utalás
nyugodtan pakolhatsz ki fogókat így Te is jól járhatsz
  #118  
Old 07-03-2007, 08:36
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Elméleti síkon nézzük a dolgokat...
Az 1A-ban pld van 1-2-3-4-5-6-7-8-9-és 10 fős klán. A 10 fős klánba mérettöl függetlenül cc. 42 milliárd arany fér az 1 fősbe 1/10-e. Az 1 fős klán oriját támadják és 3 milliárdba kerül egy védés és 5 milliárdba kerül neki 1 seregcsere amivel vissza is üthet, de csak 1 milliárdja van. Így beszvja a sereget és vissza se tud menni.

A 10 fős klán 1 oriját támadják hasonló körülmények között... Ő védi a sereget és 2 sereggel visszatámad amivel 600 hekit foglal. Érzed a különbséget?
Mindenki saját maga dönti el hogy hányfős klánt hoz ö9ssze, hiva lép be. Ha Te ebben igazságtalanságot látsz, hozd össze az egyfősöket
__________________
Steve`sfield (#324643)
  #119  
Old 07-03-2007, 08:54
#Lopakodó#
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Steve View Post
Mindenki saját maga dönti el hogy hányfős klánt hoz ö9ssze, hiva lép be. Ha Te ebben igazságtalanságot látsz, hozd össze az egyfősöket
Nem mék sehová:-)
  #120  
Old 07-03-2007, 09:13
BigPi BigPi is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 204
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

A sok vita miat ne hogy maximálják az egyszere kitehető áru mennyiségét.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy piac kérdés Frost Elvetett javaslatok 1 02-26-2007 13:32
Tanácsadók és piac oldal sorrendje Somebody Megvalósult javaslatok 39 02-23-2007 15:20
piac kedvenc hóhérod Elvetett javaslatok 5 08-18-2006 17:36
Apró piac módosítás. karesz6 Elvetett javaslatok 9 08-09-2006 12:43
A piac megreformálását kezdeményezem Moger Elvetett javaslatok 1 02-09-2006 10:24


All times are GMT +1. The time now is 01:03.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu