Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 02-13-2006, 10:45
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by MiKoR
hát azért egy gnóm tolis szerintem értelmét veszti felsőbb szinteken (kivéve, ha csak a szivatás a célja)
sztem bármivel meglehet csinálni, csak lóvé kell hozzá
Valóban pont olyan jó tolisnak lehet képezni Aban egy orkot mint a gnómot...
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Sponsored Links
  #112  
Old 02-13-2006, 12:16
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Alacsonyabb szinten egész jól lehet használni a gnómot tolisnak. Természetesen akkor, amikor már anyagi gondjai nincsenek az illetőnek. Azaz 3 hónap játék után . Infószerzés, pirotechnika, egyebek
  #113  
Old 02-13-2006, 14:24
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by MiKoR
hát azért egy gnóm tolis szerintem értelmét veszti felsőbb szinteken (kivéve, ha csak a szivatás a célja)
sztem bármivel meglehet csinálni, csak lóvé kell hozzá :)
mondom hogy kicsit béna volt a példa:)

és nem nem lehet bármivel megcsinálni.. óriásból pl nem lesz nagy tolis:D
  #114  
Old 02-13-2006, 15:04
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by MiKoR
hát azért egy gnóm tolis szerintem értelmét veszti felsőbb szinteken (kivéve, ha csak a szivatás a célja)
sztem bármivel meglehet csinálni, csak lóvé kell hozzá
A gnóm felsőbb szinteken a 2. legerősebb tolis tud lenni (félelf után)... 50-55% teki eléggé ütős tud lenni
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #115  
Old 02-13-2006, 22:08
Lepidus
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Talking

azt mondja pirotechnika..LOl
  #116  
Old 02-14-2006, 12:01
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper
A gnóm felsőbb szinteken a 2. legerősebb tolis tud lenni (félelf után)... 50-55% teki eléggé ütős tud lenni

Hát még a tolvajgyilkolas :-) Szerintem az ember veri a gnomot magasabb szinteken...
  #117  
Old 02-14-2006, 14:36
Caesarion
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

gnóm alsóbb szinteken szinte jobb mint a fél-elf, de a felsőkön már az ember is veri.
  #118  
Old 02-14-2006, 16:38
Frekazoid
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Én ehhez a témához scak annyit szolnák hozzá hogy:
Az oriás számomra egyértelmüen a legjobb hadis és varis, mert ugyebár még ami jo hadis az a gnom és az ork, namost az ork az kiesik mert 5ösön és 1esen kivül nemlehet mashol jol alkalmazni (lehet csak tényleg jo szöviben). A gnommal meg az a baj ha hadis hogy durván hullanak a katonái, igy se varisnak se tolisnak sem jo.. a tulélő személyiséggel meg annyit lehet elérni, hogy a faji negativumát egyenliti ki vele az ember.. ami szerintem még mindig az oriáshoz viszonyitva sehol sincs.. Meg gnommal tekizni nemlehet csak másik gnomot.. és mennyi annak az esélye hogy az ember harc nelkul talal olyan gnomot akinek nincs fenn a könyvtárkulcsa.. max akkor ha elötte irtják annak a gnomnak a varijait tolival vagy mészárral.. ork meg alapbol esélytelen, levarizzák meg letolizzák..
Az oriás.. nemis tudom mar kimondta ittközületek: "szivós" és ez a legjobb szó erre a fajra.. én elszorakoztam egyszer egy oriassal 1v1ben és elég nehéz kinyirni főleg ha hadis.
Persze ez csak az én meglátásom..
Nameg a másik az az, hogy a pénzt is jol fogja mert csak 50% lophato tőle, a tekiket nem is emlitem, hogy csak 20%uk lophato.. jo a gnomnal semennyi, orkot nem is emlitem csak hat orias - gnom.. valamit valamiert.. feladod azt hogy alig hal meg valamid ha golyoznak vagy katonakat gyilkolnak a tekercseid lophatatlansága érdekében, de hozzátenném hogy gnommal érdemes könyvtárat tartani mindig annyit hogy fedezze a kopást, ha nem piacozol, vagy ha nincs állando pénzforrásod, mert hamar elmegy a zsé a teki potlasra főleg magas hekin..
Nameg még1 kis statisztika: kiszamoltam még nagyon-nagyon régen az orias - gnomot: ugyannyi katonaval az oriasnak 5 tabornok a gnomnak ugyebar 4, tekik: orias 35%, gnom 55%, és még igyis tamadasban az orias jobban jött ki mint a gnom, igaz csak 100 pont különbséggel.. de mégiscsak.. azert az oriasnak a +15% erötöbblete azert nem mind1.. Persze a varazslok +10% erötöbbletét már nem is emlitve..
Hogy a gnom védelmére mondjam: egyik legjobb védhető faj az MF elf után.. hisz a tornyai nagyon jol védenek ijjakkal benne..

Üdv. Freka.
  #119  
Old 02-14-2006, 20:27
MiKoR
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

hátszal nemtom már ki írta, hogy szerintem eléégéé abszurd, hogy a gnóm jobb lehet tolvajnak , mint egy félelf, ha csak abóbl indulunk ki, hogy egy mágus varázsol egy hadis gyilkol és egy tolvaj pedig lop
alacsony hekin a piritechnikának pont nincs értelme! és alacsony zinten tekin kívül mást nemigen érdemes lopni (vagyis 5. szinten, legalbbis Vben eléggé alacosnyak a nyersiárak)... és hiába 55%os a tekije, ha nemtud tekit lopni, szerintem ez fontos.. n egyébként ovltma gnóm tolissal, szintlépés előtti átalakítás közben, há szószó nemütöttek maradt helyem tolikra és varikra, de asszem egy jóljáccó félelf azért jobblehet ill. eredményesebb!
  #120  
Old 02-19-2006, 10:18
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem jobb tolvajnak. Magasabb szinten, egy viszonylag hadis felállású szöviben viszont bőven elég, ha van egy gnóm, kicsit tolis speccel. Nem kell szétlopnia a csoportot. Elég néhány épületlista, szövifelderítés és kész. A sok óriás miat tennek a célnak kiválóan megfelel. és közben jóval több helpet tud adni támadásba, védekezésbe, és többet is tud hívni, ha szüksége van rá. Felső szinteken ne már azért válasszunk félelfet, hogy meggazdagodjunk... Azzal kicsit el vagyunk már késve ez esetben...
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Eladó Országok hulla Fontos események 62 11-23-2010 21:00
Legjobb hadis számokban Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 42 09-16-2007 14:32
4 óriás 1 szöviben? Jimmy Segítség 121 08-27-2007 21:40
Óriás túlélő személyiséggel? Baaangg Segítség 31 01-01-2007 21:26
Ember vs. Óriás .Magyar Egyesült Államok. Stratégia & Tippek 56 06-24-2006 11:02


All times are GMT +1. The time now is 19:20.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu