Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 09-12-2006, 19:07
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Sztem kaphatna állandó seregbónuszt, az a pár százalék mit sem ér. 3-as szinten mit számít 20% vagy 30%? Egy gnómnak csak tekiből van 50 (55), plussz még varik, ötös szinten meg ...
Minden szinten kapna 40et korrekt lenne. Lehet az ötös szint alja hemzsegne a hulláktól, de óriásból nincs sok?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #112  
Old 09-13-2006, 08:10
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Penya View Post
Sztem kaphatna állandó seregbónuszt, az a pár százalék mit sem ér. 3-as szinten mit számít 20% vagy 30%? Egy gnómnak csak tekiből van 50 (55), plussz még varik, ötös szinten meg ...
Minden szinten kapna 40et korrekt lenne. Lehet az ötös szint alja hemzsegne a hulláktól, de óriásból nincs sok?
Ha megkapná a 40-et már 5-ös szinten is, akkor el lehetne felejteni sok egyéb fajt... pld ember, törpe és nagy elgondolkodás kéne az orkhoz is...
Mielőtt annyira mindenki akar még tolivédelmet adni a gyújtogatás ellen is a zombinak, gondolkodjunk már el kicsit, hogy mit lehet csinálni most egy zombival és mit a többi fajjal...
AZ óriás kivéve minden fajt ugyanúgy lehet gyújtogatni mint a zombit és ugyanúgy mennek el az egységeik ha nem működnek az épületek, csak a többi fajnál ha sikerül rárakni a vihart (amire a zombi immunis), akkor még dúrvábban megy el a lakosság... a tűzlaszti is ugyanúgy visz mindenkit, kivéve a zombit, akárcsak a többi támadás... tehát gyakorlatilag a zombi ellen van három támadási forma ami teljes értékü és gondot okoz, akárcsak a többi fajnál:
- Tűzlaszti
- gyújtogatás
- sereges harc (itt sem 100% a hatás, mert nincs csata alatti és menetelés közbeni elhullás)

A többi támadási forma vagy nem hat rá, vagy minimális károkat okoz, esetleg könnyedén kiküszöbölhető...

Szerintem ennyi "hátrány" kell neki, hogy ne legyen űbertáp nem bántható faj...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #113  
Old 09-13-2006, 09:13
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú View Post
Ha megkapná a 40-et már 5-ös szinten is, akkor el lehetne felejteni sok egyéb fajt... pld ember, törpe és nagy elgondolkodás kéne az orkhoz is...
Mielőtt annyira mindenki akar még tolivédelmet adni a gyújtogatás ellen is a zombinak, gondolkodjunk már el kicsit, hogy mit lehet csinálni most egy zombival és mit a többi fajjal...
AZ óriás kivéve minden fajt ugyanúgy lehet gyújtogatni mint a zombit és ugyanúgy mennek el az egységeik ha nem működnek az épületek, csak a többi fajnál ha sikerül rárakni a vihart (amire a zombi immunis), akkor még dúrvábban megy el a lakosság... a tűzlaszti is ugyanúgy visz mindenkit, kivéve a zombit, akárcsak a többi támadás... tehát gyakorlatilag a zombi ellen van három támadási forma ami teljes értékü és gondot okoz, akárcsak a többi fajnál:
- Tűzlaszti
- gyújtogatás
- sereges harc (itt sem 100% a hatás, mert nincs csata alatti és menetelés közbeni elhullás)

A többi támadási forma vagy nem hat rá, vagy minimális károkat okoz, esetleg könnyedén kiküszöbölhető...

Szerintem ennyi "hátrány" kell neki, hogy ne legyen űbertáp nem bántható faj...
Ja úgyanúgy lehet gyújtogatni őket. Csak azt felejtetted el megemlíteni, hogy a többi faj képes védekezni ellene. Aki olyan fajjal van, amit lehet gyújtani, és nem tolis, azis tartani fog azért némi tolvajt, tehát nem fogja egy szövi összes nem óriás tagja gyújtogatni. Ha a hullára rászállnak csak leshet.

És mivel a hódítót földre játszák, így bizony igen komoly hátrány az a sereges harc probléma, és ne mond már hogy az hogy nincs veszteség segít bármit is azon, hogy 10 sereggel visszakísérheti bárki támadá után.
Reply With Quote
  #114  
Old 09-13-2006, 09:27
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma View Post
Ja úgyanúgy lehet gyújtogatni őket. Csak azt felejtetted el megemlíteni, hogy a többi faj képes védekezni ellene. Aki olyan fajjal van, amit lehet gyújtani, és nem tolis, azis tartani fog azért némi tolvajt, tehát nem fogja egy szövi összes nem óriás tagja gyújtogatni. Ha a hullára rászállnak csak leshet.

És mivel a hódítót földre játszák, így bizony igen komoly hátrány az a sereges harc probléma, és ne mond már hogy az hogy nincs veszteség segít bármit is azon, hogy 10 sereggel visszakísérheti bárki támadá után.
Nem felejtettem el, csak én biza hozzá vettem azt is, hogy amit a tolik elleni védekezésre fordít egy ori, az általában barakk, vagy templom helyet vesz el, ezzel sebezhetőbbé téve magát az adott területen, amire a zombinak nem kell oda figyelnie, mert őt pld varikkal nem igazán lehet bántani... amennyiben nem mf a zombi, akkor még dúrvábban jön ki ez a védelem, hisz a szövitársak között lehet tolis és varis is, ami egyből ellensúlyoz jó pár hátrányát és a névetelenül gyújtogatókat is van esélye felderíteni...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #115  
Old 09-13-2006, 10:40
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Na de nezd meg hogy bejon az elohalott lakiteki es egyeb tekercses hianyat...ez szerintem meddő vita :-/
Reply With Quote
  #116  
Old 09-13-2006, 13:53
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

egyetértek én is aúúval. ennyi hátrány kell a zombinak is.

ha növelnénk a férőhelyek számát, ugyanannyi házba több ember férne el, és a gyújtogatás nem okozna annyira nagy kárt, ami az épületek működését illeti. de tarthat kevesebb házat is, amibe ugyanannyi ember fér el, mint most, és akkor a gyújtással kevesebb égne...
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #117  
Old 09-13-2006, 14:13
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar View Post
egyetértek én is aúúval. ennyi hátrány kell a zombinak is.

ha növelnénk a férőhelyek számát, ugyanannyi házba több ember férne el, és a gyújtogatás nem okozna annyira nagy kárt, ami az épületek működését illeti. de tarthat kevesebb házat is, amibe ugyanannyi ember fér el, mint most, és akkor a gyújtással kevesebb égne...
most akkor arra gondolsz, hogy a házakban a mostaninál több férőhely legyen??
vagy a jelenlegi feltételek mellett tartson kevesebb házat?
vagy mire?
mert nekem így nem tiszta ez a felvetésed..
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

Reply With Quote
  #118  
Old 09-13-2006, 16:28
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar View Post
egyetértek én is aúúval. ennyi hátrány kell a zombinak is.

ha növelnénk a férőhelyek számát, ugyanannyi házba több ember férne el, és a gyújtogatás nem okozna annyira nagy kárt, ami az épületek működését illeti. de tarthat kevesebb házat is, amibe ugyanannyi ember fér el, mint most, és akkor a gyújtással kevesebb égne...
Nem lenne jelentősége a gyujtinál vagy éppen, hogy nagyobb kárt okozna picivel... Ha többen férnek be és felgyullad ugyanannyi akkor nagyobb lesz az emberhiánya is... Igaz kevesebb gyulladna ki mivel nem kell annyi házat tartania. Éppen ezért a lakibónusz a gyujtogatásra nem hozna érdemleges változást viszont a haderejét legalább 20%-al növelné.
Reply With Quote
  #119  
Old 09-13-2006, 16:46
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

nah jól van, megint számolgatok. úgyis nekem van igazam.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #120  
Old 09-13-2006, 17:03
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

1000 hekire számoltam a hullákat.

mostani állás:
ház: 275 (13750 ember)
foglalkoztatottság: 79%
barakk: 675 (27600 elit + 400 hely)
bank: 50

+20% férőhely házakban és barakkokban:
ház: 275 (16500 ember)
foglalkoztatottság: 66%
barakk: 675 (32000 elit + 400 hely)
bank: 50

égessünk le 100-100 házat. a mostani esetben 9550 ember maradna. +20% férőhellyel maradna 11300 ember (az üres helyeken is van 8-8 ember!). első esetben 100% (-1325), míg a második esetben 96%-os lenne a foglalkoztatottság. érezhető a különbség szerintem.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 21:57.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu