Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 12-30-2008, 11:08
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Pali papa View Post
Én egy tanulatlan, tudatlan, buta vagyok.
Kifejtenéd nekem ezt a 0 házas óriást?
Mondjuk 1200 hekin érdekelne egy ilyen...
Nem ért hozzá, ő csak az egyik W-s multikirály. Ott amikor a másik fenti ország termeli a zsét, akkor nekem is könnyen lehetne...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #112  
Old 12-30-2008, 18:13
Dark Elder Dark Elder is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Azért örülök, hogy ilyen penge játékosok is játszanak a játékban, egyenesen megtisztelve érzem magam, ha arra gondolok, hogy lehet játszottunk már egy csoportban. Mindenesetre el kéne gondolkozni azon, hogy lehet nem mindenki akkora ász, mint Te és nem mindenkinek ajánlgatni a 0 házas, meg 2-3 körös óriás országokat. Azt meg gondolom Te is érzed, ha egy ork ugyanannyira kigyúrja magát, mint egy óriás, akkor ott hadiban nem az óriás kerül ki győztesen, úgyhogy ez megint csak jó példa volt. Az épületlistákról meg annyit, hogy anno én is indítottam ilyen témát, de később rájöttem, hogy semmi értelme nincs, az országod életképessége a körülményektől függ leginkább, esetleg irányt lehet mutatni, de azt senki kívülálló nem fogja tudni megmondani, hogy 40, vagy 41 % barakk kell oda.
Szia ! Nem hiszem , hogy ismerjük egymást, de szerintem Te is félreértelmezted , a hozzászólásomat... Nem ajánlgatok senkinek semmit.. megosztottam a tapasztalataimat. Itt viszont tényleg a pénz és a képzelet, de legfőképpen a ráfordított időt kell mérlegelni.. mert ezek és némi matek, szükséges ahoz, hogy valaki itt jó játékos legyen... nem ajánlottam semmit, nem is tanácsoltam semmit... ott van, hogy , bocs, de ez az én SZUBJEKTÍV véleményem. Mindenki úgy és annyit játszik ahogy tud. Vagy nem tud.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dark Elder For This Useful Post:
  #113  
Old 12-30-2008, 18:45
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Dark Elder View Post
Szia ! Nem hiszem , hogy ismerjük egymást, de szerintem Te is félreértelmezted , a hozzászólásomat... Nem ajánlgatok senkinek semmit.. megosztottam a tapasztalataimat. Itt viszont tényleg a pénz és a képzelet, de legfőképpen a ráfordított időt kell mérlegelni.. mert ezek és némi matek, szükséges ahoz, hogy valaki itt jó játékos legyen... nem ajánlottam semmit, nem is tanácsoltam semmit... ott van, hogy , bocs, de ez az én SZUBJEKTÍV véleményem. Mindenki úgy és annyit játszik ahogy tud. Vagy nem tud.
Szerintem nem csak pénz és ráfordított idő kérdése egy 0házas óriás, vagy egy 1-2körös ork... Bizony itt a piac, ami nélkül meg vagy velük halva. Ennyi!
Gondold el, hogy kiveszem a tekercsből/nyersből valamiből a pénzem, és ezt teszi az egész szövetség. És mi szépen felvásároljuk az egész katonapiacot. 3x annyiból fogsz tudni az óriásba embert fokozni, és csak annyit, amennyit hagyunk...Ugyanez a gabonapiaccal.

Jah, hogy te ezt nem tudod elgondolni, mert a másik országod uralja a neked fontos piacrészeket? így tényleg csak ráfordított idő és a fenti ország pénzének kérdése...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #114  
Old 12-30-2008, 18:57
Dark Elder Dark Elder is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Szerintem nem csak pénz és ráfordított idő kérdése egy 0házas óriás, vagy egy 1-2körös ork... Bizony itt a piac, ami nélkül meg vagy velük halva. Ennyi!
Gondold el, hogy kiveszem a tekercsből/nyersből valamiből a pénzem, és ezt teszi az egész szövetség. És mi szépen felvásároljuk az egész katonapiacot. 3x annyiból fogsz tudni az óriásba embert fokozni, és csak annyit, amennyit hagyunk...Ugyanez a gabonapiaccal.

Jah, hogy te ezt nem tudod elgondolni, mert a másik országod uralja a neked fontos piacrészeket? így tényleg csak ráfordított idő és a fenti ország pénzének kérdése...
Tényleg, és te ilyet honnan tudsz ? Csak nem csináltál már ilyet ? Nahát... ugye... szóval le lehet állni az okoskodással... Szerintem.. Mert úgysem tudod megmagyarázni amit akarsz. Ez egy tipp volt... és példa. Megint a W.. szakadjatok már le erről, sírtatok mindannyian a nagy orik miatt, lassan a support meg az egész hódító utánatok fog futni. KÍváncsi leszek mi lesz, mikor ugyanaz lesz mint 1-ben , értéktelen lesz a teki meg a katona és a nyers is.. mert ha nem tudnád talán a fenti orik, nem csak piacirányítással és katona kivétellel foglalkoznak, hanem a piacnak a helyentartásával is.. tőlem tegyétek, sírjon mindenki aki akar. Nem csak pénz függvénye a játék, sokat számít tény. Engem is vertek így el angol 3-ban. És ? Nagy kaland. Mégsem sírtam. Megtették , mert megtehették . Sok mindent mondhatnék, de úgysem tudlak meggyőzni , és nem is akarlak, mert abszolúte nem izgat. Ez egy játék, mindenki halálosan komolyan veszi, azt sem tudod milyen ember vagyok, de mégis köpködsz... na miért ?
Reply With Quote
  #115  
Old 12-30-2008, 19:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Ezek valami nagyon speciális tippek Óriásoknak?!
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #116  
Old 12-30-2008, 20:03
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Dark Elder View Post
Tényleg, és te ilyet honnan tudsz ? Csak nem csináltál már ilyet ? Nahát... ugye... szóval le lehet állni az okoskodással...
Ati, befejeztem! Csak erre még reagálnom kell!

Soha sem csináltam ilyet, eddig egyszer volt 2 országom egyszerre egy szinten, 4éve, amikor kezdtem, és azt sem tudtam, hogy mi fán terem a súgó, és azt sem tudtam, hogy ez szabálytalan. És egyik sem termelt a másiknak pénzt, mert nem egy csoportban voltak. (Még maguknak sem voltak képesek erre...)
Állj le te is a remek stratégiai javaslataiddal, mert benéz egy kezdő, azt mondja ez mekkora jó, és egy nap múlva örökre itt hagyja a játékot.

Tényleg befejeztem, Ati! Bocs az offért!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #117  
Old 01-01-2009, 16:47
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Óriás
Ház 36 18% 2520 lakos
Barakk 96 48% 4256 Lovas
Tanya 20 10% 1560 Bála / kör
Raktár 5 3% 7,74 körre elegendő
Őrtorony 20 10% 1120 Íjász toronyban
Templom 22 11% 3080 Varázsló
Kocsma 1 1% 56 Tolvaj
Bank 0 0% 0
Könyvtár 0 0% 0 tekercs/20 kör
Korház 0 0%
200 hektár
Érték 9504 pont

Ételfogyasztás: 2206,4 Bála/kör
Foglalkoztatottság: 98%


Én még mindig az ilyesmiféle óriást csinálnám 200 hekin. Tudom régimódi, de nehezen változom...
Reply With Quote
  #118  
Old 01-01-2009, 17:05
Betelgeuse
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Szecsa View Post
Óriás
Ház 36 18% 2520 lakos
Barakk 96 48% 4256 Lovas
Tanya 20 10% 1560 Bála / kör
Raktár 5 3% 7,74 körre elegendő
Őrtorony 20 10% 1120 Íjász toronyban
Templom 22 11% 3080 Varázsló
Kocsma 1 1% 56 Tolvaj
Bank 0 0% 0
Könyvtár 0 0% 0 tekercs/20 kör
Korház 0 0%
200 hektár
Érték 9504 pont

Ételfogyasztás: 2206,4 Bála/kör
Foglalkoztatottság: 98%


Én még mindig az ilyesmiféle óriást csinálnám 200 hekin. Tudom régimódi, de nehezen változom...
Melyik csoportban?
Milyen árak mellett?
Ha a kaja olcsó teljesen felesleges a tanya, bank nélkül meg tényleg nagyon régimódi...
Reply With Quote
  #119  
Old 01-01-2009, 17:19
Dark Elder Dark Elder is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Szecsa óriására még én is emlékszem...
Tényleg nem volt benne bank... viszont ha jól emlékszem tanya sem... és igen, ha gabcsiárakat nézzük, nem feltétlenül kell tanya, ha viszonylag aktív az ember...
Reply With Quote
  #120  
Old 01-01-2009, 17:22
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Betelgeuse View Post
Ha a kaja olcsó teljesen felesleges a tanya, bank nélkül meg tényleg nagyon régimódi...
Nem igazán értem, miért is szükséges mostanság a bank?
Mostanság az egyszerűsödött távolbalátás miatt (vipesekrol van szo) mindenki sok pénzt tart bent az országában? Értelemszerűen a bankokkal gátolja a lopást, sereget adott esetben a piacon tartja és szükség esetén tud gazdálkodni a pénzzel?

Egyébként 5. szinten a legtöbb csoportban néhány évvel ezelőtt a kaja ára tartósan 100 gold fölé ritkán ment, gyors és normál csoportban is.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tippek törpe országoknak... Stratégiák törpékkel... tohom Stratégia & Tippek 563 06-11-2011 22:07
Eladó Országok hulla Fontos események 62 11-23-2010 21:00
4 óriás 1 szöviben? Jimmy Segítség 121 08-27-2007 21:40
Óriás túlélő személyiséggel? Baaangg Segítség 31 01-01-2007 21:26
Túl erős az óriás doscar Elvetett javaslatok 4 08-16-2006 19:22


All times are GMT +1. The time now is 18:42.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu