Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik ötleteteket tartanád jónak, a hulla erősítésére?
tripla szintenkénti hadibónusz 29 21.64%
dupla szintenkénti hadibónusz 27 20.15%
gyújtás elleni rezisztencia 33 24.63%
minden mágikus és tolvaj akció elleni reziszdetencia (szintenként +5%-ot növekszik) 29 21.64%
férőhelye szintenként +2-vel növekszik 12 8.96%
férőhelye szintenként +10%-ot növekszik 65 48.51%
nem kell erősíteni, vagy ezek közül egyiket se tartom jónak. (alapos kifejtést igényel!!!) 19 14.18%
Multiple Choice Poll. Voters: 134. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1161  
Old 01-28-2010, 21:49
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
ez a játék nem a Holtak hajnala...
Erről pedig az jut eszembe, hogyha sehogy sem lehet játszhatóvá tenni a hullát (játszhatóvá, nem überdurva brutál fajjá), akkor Alggal értek egyet, miszerint szinte teljesen felesleges is, hogy egyáltalán benn legyen a játékban
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1162  
Old 01-28-2010, 22:33
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Erről pedig az jut eszembe, hogyha sehogy sem lehet játszhatóvá tenni a hullát (játszhatóvá, nem überdurva brutál fajjá), akkor Alggal értek egyet, miszerint szinte teljesen felesleges is, hogy egyáltalán benn legyen a játékban
személy szerint egyáltalán nem hiányozna...

amit előtt írtál, ha vki tart piacon dolgokat, ügyeljen rá, hogy ha hazaér, biztonságban kitegye
ez fajtól független
a hullának is lehetnek milliós tekijei, de akkor vigyázzon is rá
más sem sír, pedig tudok olyat, hogy vkiről leírtottak 800.000!!! katonát B-ben passzióból...
ezt az ország tulaja írta meg nekem, de nem sírásként...

Nem ismételgetem többet, ezért utoljára összefoglalom, ami a véleményem és ehhez tartom is magam:

-Legyen erősebb a hulla, de ne úgy, ahogy Ati felvetette (az nem érdekel, mennyi ember döglik, ha beütöm akár A-ban), a %-okat rábízom a nagy "újítókra"
-Ne legyen ilyen esztelen ötlet, hogy lopástól is lehet betegedni...
-Ne fertőzhessen hulla más orit azzal, ha Ő támadja meg...

Most már nem is fogok ilyen beírásokra reagálni, hogy hagy halmozzon már fel vagyont...
Mások és én is szeretnék gyarapodni, de ez senkit nem érdekel, akkor a hulla se engem ezügyben
Aki B-ben is hulla, az tudjon rá, hogy kapja az áldást...

Most jutott eszembe, hogy olvastam vkitől egyszer egy okosságot a hullával kapcsolatban, kb. ezt: " aki hullával van, játszom úgy, hogy ha ne álljon egy helyben, hanem menjen mindig, akkor a baszakodás nem sokat ér ellene"
A faj olyan kb, mint az ork, kell hozzá kellő aktivitás, tehát akinek ez nincs meg, ne sírjon, ha hullát választotta és épp lelopják a rakit, vagy begyújtják, mert ez is egy taktika része

hulla és hulla között is van különbség, láttam már olyan hulla gömböt, hogy "az igen", meg olyat is, amit nagyapám is csinálna...

Jah és ez még mindig nem a Holtak hajnala, azt hiszem van másik 7 faj a játékban, ezt is vegyük figyelembe, mielőtt elindítj(átok)uk a kamikaze hullákat ezzel a sok "fantasztikus" ötlettel felvértezve...

Na kb, ennyi ami még bennem volt a hullatuninggal kapcsolatban...
Reply With Quote
  #1163  
Old 01-28-2010, 22:48
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

10.6k hekin leteszteltem 140k lakosbol 52k hal meg első korben 2korben 3.2k lakos
utana csokken és 2,5k-val fejezte be az utolso kort
10 kor alatt gyogyult meg
ez korház nélkuli teszt volt és csak utolso korben ment a korház
magyarul 10k hekin még nincs gond a pestissel
ugyértem meg lehet finanszirozni simán
csinálom tovább a teszteket korházzal meg ugy hogy első kor után visszafokozom a lakost mintha sereg jonne amit meg kell fogni
es nagyobb hekin is tesztelek ha végre behoznak ott egy zombit
majd irok ha lesznek további fejlemények
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to NewJackCity For This Useful Post:
  #1164  
Old 01-28-2010, 22:50
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by NewJackCity View Post
10.6k hekin leteszteltem 140k lakosbol 52k hal meg első korben 2korben 3.2k lakos
utana csokken és 2,5k-val fejezte be az utolso kort
10 kor alatt gyogyult meg
ez korház nélkuli teszt volt és csak utolso korben ment a korház
magyarul 10k hekin még nincs gond a pestissel
ugyértem meg lehet finanszirozni simán
csinálom tovább a teszteket korházzal meg ugy hogy első kor után visszafokozom a lakost mintha sereg jonne amit meg kell fogni
es nagyobb hekin is tesztelek ha végre behoznak ott egy zombit
majd irok ha lesznek további fejlemények
Valami ott nem volt rendben, hogy kórház nélkül 10 kör alatt meggyógult..
.
Quote:
A megbetegedés mértéke a földterülettől függ. Minden egyes hektár egy egységnyi megbetegedést jelent. (200 Ha-os ország 200 egységnyi fertőzést "szed össze".) A betegség ellen védekezni nem lehet. Ha megkaptad a betegséget, akkor annak mértéke körönként automatikusan csökken 1 egységet.
Súgóból
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Alg For This Useful Post:
  #1165  
Old 01-28-2010, 22:52
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

mondjuk ha a kezdo körben jon a sereg ugy nem tom hogy lehet mukodoképessé tenni az épuleteket
és hogy erdemes e előre fokozni vagy az is elmegy
Reply With Quote
  #1166  
Old 01-28-2010, 22:56
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Alg View Post
Valami ott nem volt rendben, hogy kórház nélkül 10 kör alatt meggyógult..
.
Súgóból
80k hekin ha kihalt minden lakos és vársz +1 kort nem fokozol bele lakost akkor 1 kor alatt meggyogyul ha van vmennyi korház
ha viszont az elhullás utáni korben befokozol hogy ne 50 lakosod legyen (asszem annyi a minimum) akkor folytatodik de nem tul erős
igazábol nagy hekin az első korrel van probléma és gyorsan gyogyul...
Reply With Quote
  #1167  
Old 01-28-2010, 22:58
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
személy szerint egyáltalán nem hiányozna...

amit előtt írtál, ha vki tart piacon dolgokat, ügyeljen rá, hogy ha hazaér, biztonságban kitegye
ez fajtól független
a hullának is lehetnek milliós tekijei, de akkor vigyázzon is rá
más sem sír, pedig tudok olyat, hogy vkiről leírtottak 800.000!!! katonát B-ben passzióból...
ezt az ország tulaja írta meg nekem, de nem sírásként...

Nem ismételgetem többet, ezért utoljára összefoglalom, ami a véleményem és ehhez tartom is magam:

-Legyen erősebb a hulla, de ne úgy, ahogy Ati felvetette (az nem érdekel, mennyi ember döglik, ha beütöm akár A-ban), a %-okat rábízom a nagy "újítókra"
-Ne legyen ilyen esztelen ötlet, hogy lopástól is lehet betegedni...
-Ne fertőzhessen hulla más orit azzal, ha Ő támadja meg...

Most már nem is fogok ilyen beírásokra reagálni, hogy hagy halmozzon már fel vagyont...
Mások és én is szeretnék gyarapodni, de ez senkit nem érdekel, akkor a hulla se engem ezügyben
Aki B-ben is hulla, az tudjon rá, hogy kapja az áldást...

Most jutott eszembe, hogy olvastam vkitől egyszer egy okosságot a hullával kapcsolatban, kb. ezt: " aki hullával van, játszom úgy, hogy ha ne álljon egy helyben, hanem menjen mindig, akkor a baszakodás nem sokat ér ellene"
A faj olyan kb, mint az ork, kell hozzá kellő aktivitás, tehát akinek ez nincs meg, ne sírjon, ha hullát választotta és épp lelopják a rakit, vagy begyújtják, mert ez is egy taktika része

hulla és hulla között is van különbség, láttam már olyan hulla gömböt, hogy "az igen", meg olyat is, amit nagyapám is csinálna...

Jah és ez még mindig nem a Holtak hajnala, azt hiszem van másik 7 faj a játékban, ezt is vegyük figyelembe, mielőtt elindítj(átok)uk a kamikaze hullákat ezzel a sok "fantasztikus" ötlettel felvértezve...

Na kb, ennyi ami még bennem volt a hullatuninggal kapcsolatban...
Erre nagyon sok mindent tudnék mondani, de inkább csak egyvalamit kérdezek:
Te mondtál már építő jellegű dolgot ehhez a témához, vagy csak hajtogatod az olyan nonszenszeket, minthogy láttál már "az igen" hullát, meg olyat is amilyet nagyapád is tudna csinálni. Hát lol vagy, ilyet minden fajból lehet látni...
Meg a valaki "okosságait" ami komplett hülyeség volt az eddigiek alapján, meg a többi terelést a lényegtelen témákra, minthogy minden fajjal ugyanolyan nehéz vagyont tartani (csak az nem esett még le, hogy minden fajt nem ugyanolyan nehéz szétszedni).
Meg hogy legyen, de azt más találja ki, meg hogy ne legyen..., ne legyen...

Pool én tisztellek, mert jó játékos vagy, de ez a hsz-ed szerintem nagyon flegmára sikerült, már meg ne haragudj...
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Von For This Useful Post:
  #1168  
Old 01-28-2010, 22:59
NewJackCity NewJackCity is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 372
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

magyarul ha a pestis elso korében megy vissza a zombi vagy akárki más akkor esélytelen védeni ha jon valaki....
Reply With Quote
  #1169  
Old 01-28-2010, 23:05
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Igen ez esetben megfertőződnél.
Ha olyat támadsz aki Hullát ütött szintén megfertőződsz, és nem hiszem, hogy mindíg minden támadás előtt teljest varázsolnál.
nem is támadás előtt... hanem folyamatosan van teljes...

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Plédául termelhetne fegyvert, nyerset a piacra, de ugye nem 2 körönként rakja ki. Kifejezetten nehéz, ha a képzéshez szükséges fegyvert sem tudod megtermelni, mert mindent visznek. Így ismik, barátok, szövik nélkül nagyon nehéz elindulni is.
Nem a pénz felhalmozás a lényeg, hanem, hogy fel lehessen építeni az országát.
termeljen a törpe, a hullával senki se akarjon piacra termelni... még a sereget is mészárral hoznám, fegyver sem kell csak továbbképzésre. Tartanék jópár bankot, meg kereskedő szem, és hozom a kamatot. Abból talán fenn lehet tartani, ha nincs mit lopni, nem is fognak lopni. Ha melletted van kit lopni, akkor nem fognak téged gyújtani.

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Hisz ő maga nem tudja, mert nincs rá lehetősége egyáltalán, hogy vagyont gyűjtsön vagy tartogasson.
Miért ne gyűjtögethetne? A jómúltkor egy óriástól loptam az óriásommal 5000resével a lakáshelyzeti tekit. A gyűjtögetés nem fajon múlik. Nem hiszem pl azt, hogy ha valaki hullát lát, akkor egyből tekit próbál lopni tőle... a bukás lehetősége meg akármelyik fajjal benne van a pakliban.

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Egyszer jöjjön vissza 6milla rúnája pl a piacról,amikor nincs ott, és a környék leszedi rögtön, pedig nem is nagy érték. Miért? Mert nem tud semmit sem elrejteni a környező, nem hulla országoktól.
Vagy mit halmozhat fel, amire másnak szüksége lehet? Embert. Meggondolná rögtön a másik, hogy a hullát lopja betegség közben, vagy keres más célpontot, aki viszont tudni foga, hogy ki tette!
Ha egy óriásnak lenne 6 milla rúnája, azt is lelopnák... Nem értem ez miért a hulla negatívuma. Miért nem gyűjt inkább olyat, ami nem látszik közvetlenül a gömbön? Ha hulla lennék, akkor tuti inkább katonában tartanék vagyont... Egy két mészár, és már is van pénzem... Persze erősebb kéne legyen, hogy tudjon mészárolni, de ez már más kérdés.


Mindent összevetve:
Támogatom, hogy legyen erősebb, meg minden. Egy ork szintet is el tudnék fogadni, ahogy Dus írta akár pár százalékkal erősebbet is (támadásban). A betegségből lejjebb szednék, mert azt durvának találom. Még az rezisztanciáját sem venném el teljesen, csak minimálisra csökkenteném. Biztos nem lesz könnyű ezek után sem vele játszani. Aki meg bírja a retorziókat az megérdemli az ütőerőt!
Teljes mértékben ellenzem a betegség terjedését bármilyen a mostanitól eltérő módon!
Reply With Quote
  #1170  
Old 01-28-2010, 23:12
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 11%
Longevity: 94%
Default

Dyn, nem akarlak elkeseríteni, de a hulla csak a csatában elesett katonákat kapja meg.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
egy apro tuning hullahoz exair Megvalósult javaslatok 970 03-01-2010 17:40
hulla orilistája hulla Országlisták 72 05-04-2009 12:23
Hulla és a súgó összhangba hozása Valezius Megvalósult javaslatok 18 04-04-2008 12:34
Hulla faj, és egy fontos észrevételem! fandras73 Segítség 26 02-22-2008 13:14
Hulla elleni akciókor minimális hírnév. Kisbér Elvetett javaslatok 0 02-06-2007 09:45


All times are GMT +1. The time now is 08:09.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu