Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Fantasy, szerepjátékok > Online RPG > Hollószárnyak
Register Stats Members List Today's Posts

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1151  
Old 03-26-2007, 07:09
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Magamban káromkodok egy sort, de viszonylag hallkan és nyugodtan folytatom:
-Ha látta bemenni a társainkat akkor talán megkérjük szépen, hogy engedjen be minket. Ha azt is tudja hol vannak most akkor talán meg is köszönjük. Persze az is lehet, hogy ha nem találjuk ott a társainkat akkor nem köszönjük meg.
Fél szemmel Farkas-ra sandítok. Nem tetszik nekem, hogy annyira ideges.
- Ha azokra gondol, akik fizettek, azért, hogy ne engedjem be magukat, akkor nem, nem láttam őket - szól ki a fickó gúnyolódva.

Megvonom a vállam, bár ezt bentről úgysem látja a fickó:
-Végülis mindegy.
Odahajolok Farkas-hoz és Hyas-hoz:
-Tőlem maradhatunk idekint is. Ha a kapukat csak reggel nyitják ki akkor addig odabent lesznek, reggel megkeressük őket, csak előbb kezdjünk hozzá, mint ahogy távoznak.
Mekkora a város? (kb mennyi időbe tellene megkerülni? Van a közelben valami domb-hegyoldal ahonnan többet látni belőle?
Innen egy olyan közepesen nagy városnak tűnik, de fogalmad sincs mennyi időbe telne megkerülni. Néhány kisebb domb van a közelben.

Kissé ideges vagyok és hátrapillantok az úton, hogy a lehagyott utazónő is erre jön-e. Aztán újra beszólok a kapun:
-Hát ez jellemző lenne rájuk. Ha a barátom csillogó szemével kérem akkor kinyitja a kaput?
- Attól függ milyen színben csillog az a szem, esetleg szemek.
A nőt nem látod, de elég sötét is van, és lassabban is haladt nálatok.

- Hát így holdfénynél mintha kissé kékes-fehéren csillogna.
- Nem szeretem azt a színt.

Magamban rendesen fortyogok már, de a hangomon próbálom nem éreztetni:
-Nekem sem a kedvenc színem, de azthiszem több szempár is figyel errefelé és jó lenne belül kerülni a pillantásuk elől.
-Mennyi az a több?

-Egy szempár biztosan látszik, de mintha lenne még egy vagy két alak a közelben, talán sikerül meggyőzni őket is, hogy mutassák meg magukat.
- Még kettő - mondja, azzal kinyit egy kisebb ablakot a kapu mellett lévő ajtón - dobja be, és bejöhetnek.

-Mi a biztosíték, hogy nem csapja az arcunkba az ablakot, ha bent van a pénz?
A kezemben, az ujjaim között az ablaktól kartávolságon kívül felvillantom a hat ezüstöt:
- Egy most, a többi ha beléptünk a kapun.
- Mi a biztosíték, hogy ide adja, ha már bent vannak? Nem érek rá egész éjjel magukkal alkudozni, vagy adja ide, amit kértem, és beengedem, vagy táguljanak innen!

Magamban morgok és leteszem a hat ezüstöt az ablak keretére.
A fickó elveszi a pénzt, utána nem sokkal kinyílik előttetek a kaput.

Last edited by Chris; 03-28-2007 at 07:48..
Sponsored Links
  #1152  
Old 03-27-2007, 20:53
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Bevezetem a lovakat a kapun és jól megnézem a kapus fickót:
-Most, hogy túlvagyunk a nehezén megmondaná hova mentek a társaink, hogy leverhessem rajtuk a pénzt?
- Arra - mutat az egyik irányba - a nagydarab, tagbaszakadt, bozontos szakálú, kopasz, fegyveres fickó.

-Köszönöm. Valami közelbbit udna mondani? Hogy milyen fogadó van esetleg arra?
Megvárom mit mond aztán a mutatott irányba vesszük az utat. Kémlelek menet közben jobbra-balra és felfelé is (háztetők) alaposan megnézvea helyet, hogy hol lehetünk.
Vagy féltucat fogadót felsorol, ami a mutatott irányba van, de nem tudja, melyikbe mehetek. Végignézve a helyet egy átlagos várost látsz kő és téglaházakkal.

-Köszönjük. További jó szolgálatot. -mondom a fickónak, azzal elindulunk a mutatott irányba.
Megkérem Hyas-t, hogy ha tud lépjen kapcsolatba az Úrnővel.
Nem sikerül neki, amit szóvá is tesz elég aggodalmas hangon.
-Szerintem járjunk végig pár fogadót, legalábbis nézzünk be az istállójukba és kérdezzük meg a lovászfiúkat.
Benéztek és kérdezősködtök az említett fogadókban, de semmi, még csak hasonló csapattal sem találkoztak.

Magamban egyre hangosabban morgolódok, érezhetően romlik a hangulatom. Az utcán esetleg mászkálókat is kérdezgetni kezdem, hátha. Nem ismerős nekik az általad adott leírás. Próbálom tartani az irányt nagyjából.
-Próbáldd meg a Nagyurat elérni. - mondom Hyas-nak - Nem tettszik ez nekem. Mondd meg neki, hogy hol (az egyik fogadóban megkérdem a város nevét is Laim) vagyunk és hogy nem túl bíztatóak a mostani kilátásaink.
Hyas egy rövid idő után ennyit mond:
- Beszél a papokkal, hogy tudnak-e segíteni, később jelentkezik.

Magamban enyhén átkozódva a többiekre pillantok:
-Van esetleg valamink ami az Úrnőé volt? Vagy a Stancil kölyöké? Megpróálkozhatnánk egy pap, vagy varázsló keresésével.
- Nem biztos, hogy egy vadidegen városban éjközéptájt ezzel kellene foglalatoskodnunk, pláne, hogy a nagyúr is épp papoktól kér segítséget. Szerintem meg kellene várni, míg jelentkezik, a kérdés az, hogy addig mint csináljunk - mondja a vállát vonogatva Hyas - Nálam egyébként sincs semmi, ami vagy egyikükhöz, vagy másikukhoz tartozott volna.

Last edited by Chris; 03-28-2007 at 07:48..
  #1153  
Old 03-29-2007, 18:26
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Grennek:
- Löhet szétet váltak, 2-3 fűre, a fuglyukat meg csak ögyesível viszik. (tanácstalan fejvakarás)

Láthatóan eléggé ideges vagyok. Főleg Farkas- megjegyzése után.
-Több kis csoport? Ennek nem tettszik a gondolata sem. Arról nem is beszélve, hogy ha tényleg vannak köztük varázslók akkor lehet, hogy tudnak rólunk. Akkor pedig ..... -függve hagyom a mondat végét és rámarkolok az új egykezes bárdom nyelére.

- Szörintem mög kéne pihenni valahun, me így nöm jutunk sehuvá se. Hiába körestetjük, ha aztat sem tudjuk hugyan níznek ki, mög hányan vannak. Nem tudunk sömmit sem. Inkább pihenjünk, hugyha lösz merre tuvább, harckípesek lögyünk. Vajákusok öllen úgyis csak a gyursaság számít, az meg fáradtan nem fug elíg lönni.

Farkas-nak:
-Nem rossz ötlet - morgom - esetleg megtehetnénk, hogy lepihenünk valahol, de a fogadóstól meg kell tudni mikor nyitják a kapukat és főleg hány van belőlük! Aztán nyitás előtt odamegyünk háromhoz külön-külön. Ha szerencsénk van látjuk kimenni őket, ha nem akkor találkozunk bizonyos idő elteltével valahol ésmegbeszéljük hogyan tovább. Ha több kapu van akkor átmegyünk azokhoz is és megkérdjük ment-e ki hasonló csapat. Ha nem akkor tényleg gondban leszünk. De így legalább valamennyi esélyünk lenne megtalálni merre mentek és követni őket.
Várom mit szólnak az ötlethez és közben egy darab szárított húst rágcsálok.

- Júl van, szörintem jú lösz így.


Hyas sem tiltakozik, így kerestek a közelben egy fogadót, ami árban (15 réz fejenként vacsorával együtt) és egyéb szempontokból is elfogadható. Gren kérdésére a fogadós közli, hogy három kapu vezet ki a városból (Észak-Kelet, Észak-Nyugat, és Dél-Kelet felé).

Lefekvés előtt valaki tervez még valamit?

Last edited by Chris; 03-29-2007 at 20:27..
  #1154  
Old 03-30-2007, 12:31
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Alszotok vagy két órát, mikor Hyas ébreszt, előbb Grent, aztán Farkast. Úgy tűnik ő nem aludt legalább is elég nyúzott a feje. Közli, hogy a nagyúr üzent: a papok a város mellett találták meg Stancilt, de az úrnőt nem lelik. Kérdi mi legyen.

Gyorsan vacsorázok és ellenőrzöm a lovakat aztán kicsit magamba fordulok (ima) és alvás.
Mikor Hyas-felkelt, próbálok azonnal éber lenni.
-A város mellett? Merre? Ha odaérünk elég hamar és érzitek úgy magatokat akkor szerintem induljunk meg. Ha sikerül kiszabadítanuk akkor talán tud többet mondani.
Felkapkodom a cuccaimat, de előtte egy kancsó vízzel lemosakszok. A törlesztésre (visszaadjam a "harci kölcsönt") való kilátás felpezsdít és egye jobban hergelem magam.

Hyas közli, hogy annak a kapunak a közelében van Stancil, ahol bejöttetek, majd morog valamit a zárt kapukról, és a pénzsóvár kapusokról, aztán megy cuccolni.

Magamban káromkodva szidom a kapust és próbálom felidézni a kapu környékét (meg hogy rajta kívül volt-e őr.)
Nem láttál rajta kívül őrt.

Az arcom kissé elkomorodik, aztán várom hogy reagál Farkas a hírekre.

Last edited by Chris; 04-02-2007 at 10:47..
  #1155  
Old 04-02-2007, 09:02
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

- Mivan? A kölyök? Mi aztat hugy mögtalálták a papuk? Mien papuk? Hányan vannak völe? Vannak völe egyáltalán? (tekintete elég zavart, nyelve alig forog, de kis idő múlva a harag ráncai kezdik átvenni az uralmat arcán)
- Azok a papok, akik a nagyúrral vannak. Nem tudják hányan vannak vele, az se biztos, hogy az úrnő ott van, csak az biztos, hogy Stancil ott van nem messza a kaputól.

Összecuccoltok, elindultok. A kapunál az őr meglátva titeket szélesen mosolyog, és dörzsölgeti a tenyerét.

Last edited by Chris; 04-02-2007 at 10:47..
  #1156  
Old 04-02-2007, 12:15
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Alysium:
Nem sokkal az után, hogy visszaértek a papnővel elkezdődik a megbeszélés, amiből te nem értesz semmit sem. Elég sokáig eltart a dolog. Először a nagyúr beszél, a többiek hallgatnak, mikor ő befejezi, Alisa szólal meg és beszélgetni kezd a nagyúrral, majd a férfi, aki veletek jött, az mond valamit, végül az egyik sötétruhás, aztán ismét a nagyúr veszi át a szót, és Alysa-t utasítja valamire, aki ezután elsiet.
A megbeszélés után a fejedben hallod a nagyúr hangját:
- Be tudnak juttani egy kapun keresztül az épületbe ha eljön az idő, most megyünk keresünk egy biztonságos érkezési helyet. Oda megyünk, ahol tegnap is voltunk. Velünk jössz-e?

- Természetesen - válaszolom.
- Ideje alaposabban körbenézni, hogy mire számíthatunk, mit várhatunk.


Alysa nemsokára visszatér, és abba a cellábba vezet téged, a nagyurat, a nagyúrra hasonlító férfit, és az egyik sötét ruhást, ahol már előzöleg jártál vele. Megkapjátok a tegnapról ismerős italt, aztán szépen elalszotok mind. Most Alysa vezet titeket ada ahol tegnap voltatok, a látvány is hasonló az előzőhöz (azzal a különbséggel, hogy most nem ugyan azok az emberek alszanak és álmodnak, mint akiket ez előtt láttál.) A nagyúr láthatóan az épület vizsgálata és a két másik férfival való beszélgetés köti le. Veled nem nagyon foglalkozik, a beszélgetésüket meg nem érted. Alysa agyrészt csak figyel, néha hozzá-hozzászól a beszélgetéshez, de nagyrészt csak csendben figyeli a többieket.

Te mivel foglalod el magad?

Amíg kint beszélgetnek, meg vizsgálják az épületet, először is ismét megvizsgálom magam, hogy milyen alakot vettem most fel. Azután amíg kint vizsgálódnak, meg beszélgetnek, addig körbenézem a területet, megnézem a lehetséges búvóhelyeket, menekülő utakat, fedezékeket, rejtekhelyeket, ha találok. Bent végig az adott célig igyekszem ugyanezeket megfigyelni, jó lövész helyeket keresni, ahol van fedezék, gyors lövési és "újratöltési lehetőség, ezenkívül, ugyanúgy mint kint, búvóhelyek, rejtekek, stratégiailag jól használható pontokat keresek, gondolva lövszekre és mágiahasználókra, nem csak közelharci fegyveresekre. Megnézem Alysát is és a többieket is, hogy milyen alakot öltöttek.

Az arcodat nem látod, de a kezeden észreveszed, hogy a bőröd sötétebb lett, mint eddig, a hajad színe nem változott. Egyszerű fűzöld ruhát viselsz, olyan, hogy akár a sajátod is lehetne.
A nagyúr úgy néz ki mint tegnap, a sötétruhás férfi változatlannak tűnik, Alysa kinézetre ugyan olyan, csak a ruhája változott (olyan, mintha árnyakból szőtt ruha lenne rajta, nincs igazából anyaga, és fustszerűen kavarog körülötte, hol megsűrűsödve, hol elvékonyodva, igazából többet sejtet, mint, amit mutat, de így lélegzetellállító látványt nyújt)
A ház közelében pár bokor és szobor formájában találsz némi fedezéknek valót, de egyik sem az igazi. Az épületben nem igazán találsz ilyesmit (folyosók elágazásánál a sarkokon találsz ilyesmit, de más nem nagyon akad). A belső részek inkább a közelharcnak kedveznek.

Last edited by Chris; 04-03-2007 at 09:08..
  #1157  
Old 04-02-2007, 15:03
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mielőtt a kapus látóterébe érnénk megállás. Eszembe idézem a városfalat, főleg, hogy belülről van-e gyilokjáró és fel lehet-e jutni oda a közelben.
Lehet, hogy van, de fogalmad sincs, mert nem vizsgáltad meg a falat és nem kerestél feljáratot, mikor befelé jöttetek.
Ha van akkor odaszólok a többieknek:
-Fel kéne előbb menni körbenézni a fal tetejéről, hátha látszik valami. Hyas! Nem említette véletlenül a Nagyúr, hogy milyen messze lehet a kölyök a kaputól? Mert ha látnánk, most a tüzüket, vagy valamit akkor akár rájuk is mehetünk, de ha nem akkor aszondom ne kockáztassunk egy sötétben összecsapást. Ki tudja hány varázstudó van most velük. Viszont akkor itt kellene elhúzódnunk az estére és reggel kapunyitáskor ha a banda többi része megy kifelé, akkor indulni utánnuk. Vagy még előttük és szemrevenni őket.Láthatóan dolgozik bennem a harci hév, de próbálok higgadtan gondolkozni. Megnézem Farkas kötéseit és amíg válaszolnak, addig az esetlegesen átvérzetteket kicserélem.
- Az úr megmondta a körülbelüli irányt, és távolságot. Talán be lehetne tájolni a fal tetejéről.

Last edited by Chris; 04-02-2007 at 16:59..
  #1158  
Old 04-03-2007, 07:29
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Gren harci kedve átragad Farkasra is, bár egyenlőre még nincs benne láthatóan annyi remény, hogy ma végre kezei közé kaphatja a nyavajásokat, akik miatt ekkora hajsza keveredett.

- Löhet ám csapda is az ögész. Ki kíne űket kímlelni a végsű ruham elűtt...(nézek Hyasra a mondat végén)
  #1159  
Old 04-03-2007, 09:07
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Alysát egy ideig szinte csak bámulom, egy kicsit elámít domború formáinak alakja és amikor kevesebbnek látszik a füstfoszlány, szinte erőltetem a szemem, hogy lássak valamit belőle (legnagyobb sajnálatodra, nem sikerül a ruha alá látnod), de aztán észbe kapok és mielőtt lebuknénk, ha eddig nem tettem, igyekszem a feladatra koncentrálni és picit, de nem nagyon szídom magam, hogy a figyelmem elterelődött a feladatról. Míg a házhoz mentek ő megy elöl, és észreveszed, hogy nem te vagy az egyetlen, aki oda-oda pillant rá. Alysát vagy nem zavarja a dolog, vagy észre se vette, hogy nézitek.

Nem örülök, hogy azt a fegyvert, amit a legjobban tudok kezelni, szinte alig veszem majd hasznát, de bízom a kardforgatói tehetségemben is. Keresek több utat is, hátha más esetleges menekülő utakat kell használni, ha nincs semmi, akkor visszatérek a többiekhez és várom az utasításokat. Illetve, ha nincs semmi, akkor időnként Alysa kinézetét lesem, de igyakszem immár nem feltűnő lenni.
A múltkor már felfedezett utakon kívül nem igen találsz másikat.
Míg nézelődsz észreveszed, hogy a fekete szoba közelében a többiek megálltak egy folyosón, és a nagyúrra nagyon hasonlító alak a falakra festett mintákat tanulmányozza átszellemülten. A nagyúr a sötétruhás beszélget, Alysa távolabb áll tőlük, úgy tűnik nem akar zavarni (a ruháját képező kavargó árnyékfoszlányok láthatóan sötétebbek, mint az ide úton).

Last edited by Chris; 04-03-2007 at 09:23..
  #1160  
Old 04-03-2007, 12:01
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Kissé töprengek és közben a csatabárdom markolatát szorítom-engedem.
-Várjatok pár percet. Odamegyek ahhoz a pénzsóvár fickóhoz és megpróbálok feljutni a falra. Elnézek arra amerre a kölyök lehet. Hátha. rendben?
Hyas közli veled az irányt, és a feltételezett távolságot, ahol Stancilnak lennie kellene.

- Júl van várunk itten.

Ha beleegyeznek akor lekászálódok a lórol, megpaskolom a pónimat, a málhából kiveszek egy kulacsot amiben a pálinkát tartom és elindulok a kapu felé.
Mielőtt még a kapus látóterébe érek elkezdek kissé imbolyogni és halkan dudorászni, mintha teljesen "eláztam" volna. Pár csepp pálinkát iszok és egy keveset a kezemre löttyintek és a ruhámba törlöm a kezem, hogy kellőképpen "alkoholista szagú" legyek.

Rendben, és?

Last edited by Chris; 04-03-2007 at 12:54..
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 14 (0 members and 14 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 11:29.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu