Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 03-30-2010, 11:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 1%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by reichz View Post
azt kell mondjam ebben most tévedtél , megtörtént a bejelentése de úgy néz ki ügyesek és nem tűnik fel senkinek a nyilvánvaló .
Ez esetben talán nem is annyira nyivánvaló az a "nyilvánvaló".

Időnként komolyan nem tudom felfogni azt, amikor fel vannak egyesek háborodva, mert két országnak hasonló a neve, és akkor máris egész biztosan csalás van, és hogyhogy senki nem veszi észre a "nyilvánvalót". Nagyon egyszerű: attól, hogy két országnak hasonló neve van, még nem biztos, hogy csalnak. Bármikor indítok egy Tiedhez hasonlító nevű országot. Ezután ugye jogos az elvárás, hogy kerülj azonnal anarchba, hiszen olyan "nyilvánvaló", hogy csalás történik...

Szintén nem csalás, amikor valaki meg mer támadni. Ez a játék arról szól, hogy mások megtámadhatnak. Ha valaki ezt meg is teszi, az nem csalás.

Ez persze úgy általánosságban szól azoknak, akik szerint annyira "nyilvánvaló" minden. Ha Te jelentetted, akkor ahhoz a kisebbséghez tartozol, akik a megfelelő helyen is jelentik ezt, ezt külön köszönöm. Sajnos sokan a felháborodáson túl odáig nem jutnak el, hogy tegyenek is valamit az ügy érdekében. Márpedig csak akkor lesz bármi is téve ilyen esetekben, ha azokról jelentés történik.

Vannak esetek, amikor automatikusan lehet szűrni a szabálytalanságokat, de vannak, amikor ezt nem lehet megtenni, és az érintett országok együttműködése szükséges.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #102  
Old 03-30-2010, 11:32
reichz's Avatar
reichz reichz is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: DOROG
Posts: 126
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

nincs országnév egyezés erről nincs itt szó , más kérdés , hogy bizonyos játék idő eltöltése után úgyis tudja az ember melyik ori kié én sem titkolom őket.
Ezek a dolgok amikről beszéltem szerintem világosak és jól láthatóak , némi tapasztalat után 20-30 kör távolságból is felismerhetőek ezek a csapatok ,ha ügyesen viszont akkor az írott szabályok megkerülhetőek ezt jól tudod te magad is , mindig van kiskapu csak én nem hiszek az állandó véletlenek összejátszásában - ez bizonyára az én hibám
Ennek ellenére kitartok a játék mellett bár rengeteg ilyen pofonba szaladtam már bele amióta játszom, csak az elején még nem értettem hogy történtek ezek a dolgok most már kapisgálok valamicskét.
Jó ideje játszom már és egy országom sem került még anarchba ennek az az oka , hogy távol tartom magam a hasonló eszközöktől , sőt felháborítanak ezek , de lagalább nyugodtan alszom - már ha épp nem itt ülök a gépnél
__________________
urungurung(3) (#543543) [2/B]
Obelix(7)(#100001) [3/G]
Game Over(4) (#100002) [1/A]
Corvina (2)(#100003) [4/L]
Legszebb öröm a söröm! (#4885)
----------------------------------------------------------------------------
Reply With Quote
  #103  
Old 03-30-2010, 16:39
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by reichz View Post
és köszönöm a lehetőséget a következő orimat közellenség néven fogom regisztrálni bár ettől a perctől a mostaniak is azok
556885 2/B [SZ] közellenség
Evvel rég elkéstél.

Quote:
Originally Posted by reichz View Post
azt kell mondjam ebben most tévedtél , megtörtént a bejelentése de úgy néz ki ügyesek és nem tűnik fel senkinek a nyilvánvaló .
Igen, akad multizás is meg jksz is, néha lebuknak. De inkább legyen csak néha, minthogy akárki átkerüljön, aki mondjuk valós 3 pólusú csatába megy, vagy hiénázik szembemenve, vagy lever egy tönkrement/elhagyott orit, vagy akárcsak megnézi a gömbjét csatázóknak. És innentől kezdve nehéz elkülöníteni a kettőt, tehát ahogy mondod az ember igénybe vesz egyéb emlékeket, véleményeket is, amik viszont egyáltalán nem elfogulatlanok, vagyis a support semmire nem megy velük.

Mégsem mondanám hogy emiatt a Hódító rossz. Ha megakadályozni ritkán is lehet, a játék átlátható, logikus voltának köszönhetően elég jól ki tudod alakítani a körülötted lévőkről a véleményed, ahogy ezt meg is tetted. Aztán legközelebb elkerülöd őket vagy mondjuk feliratkozol a bingólistákra és kifejezetten rájuk utazol. Amit szeretnél. A többi hosszú idejű stratégiai játékban nekem általában dunsztom sincs merre vannak, és feltehetően nem azért mert minden ilyen rosszarcú csak a Hódítóba hajlandó regisztrálni, máshol meg nincsenek.
__________________

Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Princ For This Useful Post:
  #104  
Old 03-30-2010, 17:29
reichz's Avatar
reichz reichz is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: DOROG
Posts: 126
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

abszolút igazad van , de abban a helyzetben vagyok , hogy vannak olyan játékosok is az ismeretségi körömben akiknek van orijuk ebben a "cégben"
de mivel a kapcsolatot nem a hódos vonalakon tartják így nehéz megbuktatni őket , nem légből kapott vagy elképzelt infókra alapoztam amit leírtam , ez a véres valóság , sajnos.
De az is nyilvánvaló , hogy profikkal állunk szemben mert a társaság jelentős része már szétfröccsent , lépett , zérózott , szabizott .

a közellenség nevet tudom , hogy már használják de ez volt a legkifejezőbb név ami eszembe jutott hirtelen, módosítom akkor mondjuk utálatos kép -re
__________________
urungurung(3) (#543543) [2/B]
Obelix(7)(#100001) [3/G]
Game Over(4) (#100002) [1/A]
Corvina (2)(#100003) [4/L]
Legszebb öröm a söröm! (#4885)
----------------------------------------------------------------------------
Reply With Quote
  #105  
Old 03-30-2010, 19:18
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by reichz View Post
Ez is az oka a rengeteg szabin lévő orinak , mert hiába van elég pénzed jól kiépített országod , némi tapasztalatod , jó szövid az ilyen ellenséget egymagatokban lehetetlen legyőzni , de még ha sikerülne is akkor mondanom sem kell pusztán a véletlenek összejátszása miatt azonnal előkerül egy újjabb full hadis szövi és mit tesz isten ..
ezzel vitatkoznék. Annó, mikor Káosszal Ts-sel és Bencével voltam egy szöviben, Tibuék nekünk jöttek, nem sírtunk, harcoltunk. Bence a sokszemes oriját képes lett volna feláldozni, csak hogy szétüssük a multisokat. Akkor mi voltunk az egyetlenek, akik szembe mertek szállni velük. Így is lehet csinálni. Izgalmas és jó harc volt négyen 2 szövi és egy mf tf óriás ellen
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Hex For This Useful Post:
  #106  
Old 03-30-2010, 21:54
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by reichz View Post
abszolút igazad van , de abban a helyzetben vagyok , hogy vannak olyan játékosok is az ismeretségi körömben akiknek van orijuk ebben a "cégben"
de mivel a kapcsolatot nem a hódos vonalakon tartják így nehéz megbuktatni őket , nem légből kapott vagy elképzelt infókra alapoztam amit leírtam , ez a véres valóság , sajnos.
De az is nyilvánvaló , hogy profikkal állunk szemben mert a társaság jelentős része már szétfröccsent , lépett , zérózott , szabizott .

a közellenség nevet tudom , hogy már használják de ez volt a legkifejezőbb név ami eszembe jutott hirtelen, módosítom akkor mondjuk utálatos kép -re
Hm, szoval az a profi aki szabizik, lep, vagy zerozik az ellen elol? Na ne mar...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #107  
Old 03-30-2010, 21:54
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Nekem az utolsó rossz tapasztalatom 4/K-ban volt. Azzal megint el lett véve a kedvem a normáltól. Ennek most már kb 2 éve, azóta se játszom ott - megint.
Se fenyegetés, se üzenetküldés, se hadisarc-kérés, se VIP kérés, se semmi nem volt nekem küldve.
Egész egyszerűen nem tudtam feljebb menni egy bizonyos szintnél.
Először 1 szövivel csatáztam MF-ként, aztán előjött szabiról 2 MF, és amikor ezek ellen is álltam a sarat (ugye MF bónusszal jó volt a védelmem, gnóm voltam, úgyhogy ütni is tudtam, és 5/T-ben igen nagy vagyont szedtem össze, szóval simán pótoltam a veszteségeimet egy ideig...), elkezdett ütni még egy szövi. Természetesen a hatamlasnak vélt tartalékaim pillanatok alatt elfogytak.

Újráztam. Szabiztam. Maradtam anarchban. Ennyi.

Ettől függetlenül én nem érzem, hogy az ilyen "érdekes" esetek maitt ne lenne mozgástere egy tolvajnak.
Tök mindegy, hogy van-e JKSZ a csoportokban, vagy nincs, mert valóban 4. szinttől felfelé egy toli csak gyengít egy szövetséget. Márpedig ha nem vagy szövi, MF vagy. Márpedig ha MF vagy, akkor egy másik MF-fel nem sokra mentek egymással, szövit nem tudsz bántani, viszont a szövik tudnak téged. Vagyis elakadsz, mert egy idő után kelleni fog valakinek a földed. És ha üthető vagy, akkor sokaknak fog kelleni az a föld...
Természetesen a csalások rontanak a helyzeten, bár szerintem nem az a fő ok, ami miatt nincsenek tolvajok a fentebbi szinteken.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #108  
Old 03-30-2010, 22:51
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Hm, szoval az a profi aki szabizik, lep, vagy zerozik az ellen elol? Na ne mar...
Sztem csak az egyik termelő mf ori lécelt le (600bank szinte semmi barakk) és indult újra 5. szinten.
A többi haver maradt... Sztem ezért írhatta hogy profi csapat.
szerintem
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #109  
Old 03-31-2010, 11:13
reichz's Avatar
reichz reichz is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: DOROG
Posts: 126
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
ezzel vitatkoznék. Annó, mikor Káosszal Ts-sel és Bencével voltam egy szöviben, Tibuék nekünk jöttek, nem sírtunk, harcoltunk. Bence a sokszemes oriját képes lett volna feláldozni, csak hogy szétüssük a multisokat. Akkor mi voltunk az egyetlenek, akik szembe mertek szállni velük. Így is lehet csinálni. Izgalmas és jó harc volt négyen 2 szövi és egy mf tf óriás ellen

A harc megvan most is ,pont négyen vagyunk mi is , de úgy gondoltam az ilyesfalyta játék nem teszi jobbá a hódot , legalább is a nagy többség részére nem, itt volt nyitva egy ilyen téma , elmondtam a véleményem ez nem sírás .
Kaptam a fejemre , hogy nyilvánvalónak tituláltam ezeket a dolgokat de a te hsz -d ből is úgy tűnik azért sokan tudják miről van szó

egy kérdés a végére: milyen eredménnyel zárult ez az izgalmas és jó harc?
__________________
urungurung(3) (#543543) [2/B]
Obelix(7)(#100001) [3/G]
Game Over(4) (#100002) [1/A]
Corvina (2)(#100003) [4/L]
Legszebb öröm a söröm! (#4885)
----------------------------------------------------------------------------

Last edited by reichz; 03-31-2010 at 11:50..
Reply With Quote
  #110  
Old 03-31-2010, 11:28
reichz's Avatar
reichz reichz is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: DOROG
Posts: 126
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Hm, szoval az a profi aki szabizik, lep, vagy zerozik az ellen elol? Na ne mar...
mint tudjuk szabálytalan a multizás , viszont amikor együtt van egy ilyen csapat és valami okból megmelegszik a talaj akkor pillanatok alatt szét kell rebbenjenek úgy hiszem , többszáz bankos néhány házból és templomból álló egymás mellett lévő orik kupacát akik persze sosem csinálnak semmi akciót ,elég nehéz eladni szabályosnak , viszont amint zérózik van egy 200 hekis új orija amire nem lehet mondani semmi rosszat , erre gondoltam a profi megnevezéssel, bevédeni ezeket az orikat ugye nem lehet saját sereggel mert nincs nekik....
__________________
urungurung(3) (#543543) [2/B]
Obelix(7)(#100001) [3/G]
Game Over(4) (#100002) [1/A]
Corvina (2)(#100003) [4/L]
Legszebb öröm a söröm! (#4885)
----------------------------------------------------------------------------
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Miért ennyi az adó? Valezius Segítség 61 06-04-2008 21:17
Miért nem fogy? echnaton Segítség 3 04-18-2008 17:23
Párbaj, és érdekességei! Avagy a rossz tapasztalataim! fandras73 Általános beszélgetés Hódítós témákban 17 01-31-2008 02:51
Miért??? attila1988 Általános beszélgetés Hódítós témákban 83 10-01-2007 18:06
Miért nem ad el a helytartó FJORD Segítség 6 12-01-2006 12:54


All times are GMT +1. The time now is 08:01.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu