Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Melyiket támogatnád?
Megnövelt lépéshatárok az alsóbb csoportokban 2 4.17%
1/A teljesen kihagyható 3 6.25%
1/A az első fordulás után kihagyható 3 6.25%
Nehezített fordulás B-ből 4 8.33%
Könnyített fordulás A-ból 12 25.00%
Maradjon ahogy van 15 31.25%
Valami más megoldást kell keresni 9 18.75%
Voters: 48. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 11-23-2009, 08:23
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
ismételm könnyen beszélnek a nagyobb klánok tagjai. Miközben ott van a hátuk mögött az a rengeteg lóvé.
Úgy mondod, mintha lennének, akik nagynak születnek. Valahogy felküzdötték magukat, és megdolgoztak azért a "rengeteg lóvéért".
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Xeper For This Useful Post:
Sponsored Links
  #102  
Old 11-23-2009, 08:25
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 10%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Úgy mondod, mintha lennének, akik nagynak születnek. Valahogy felküzdötték magukat, és megdolgoztak azért a "rengeteg lóvéért".
Idefűzném még,hogy mind Vityu, mind Kutyuleee nem egyszer említették már,hogy volt olyan időszakuk,hogy egységek nélkül volt a 10 fős klán összevagyona 20 mrd arany (?), szóval a rengeteg lóvét böcsülettel megtermelték a maguk számára.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #103  
Old 11-23-2009, 08:52
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
véleményem szerint abba lehetne hagyni, hogy játékostársaitokat különféle jelzővel illetitek, mivel elfel játszik. Eléggé nem szép ez a hozzáállás. Csak azért mert elf a faja, nem kellene sértegetni

ismételm könnyen beszélnek a nagyobb klánok tagjai. Miközben ott van a hátuk mögött az a rengeteg lóvé.
kinek nem inge nem veszi magára!!!
egyáltalán nem csak az elf fajúakról beszélek(láttam már bunkert más fajból is),de azért elf és elf között is vannak lényeges különbségek!
amikor nemrégiben a pékek kisklánját visszatolták 5(!!!!!!) klánsereggel az tökéletes példa volt rá hogy lehet játszani elffel is,nem csak visszaütésképtelen bunkermatyikkal áldogálni és sírni ha bevernek!!!
azt hiszem nagyon sokan leírták már,és még fogják is ez egy ONLINE stratégiai játék!!!ergo értelemszerű,hogy aki napi két belépéssel bebunkerezett országgal játszik soha nem lesz olyan sikeres mint akinek van rá ideje!!ez így tökéletes szerintem!!2 belépős fedezgetőssel is meg lehet csinálni a 2 személyiséget,de hálistennek egyre nehezebb.
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)
Reply With Quote
  #104  
Old 11-23-2009, 08:56
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Idefűzném még,hogy mind Vityu, mind Kutyuleee nem egyszer említették már,hogy volt olyan időszakuk,hogy egységek nélkül volt a 10 fős klán összevagyona 20 mrd arany (?), szóval a rengeteg lóvét böcsülettel megtermelték a maguk számára.
a hősidőkben én voltam a lámák vezére,és bizony volt olyan hogy még 20 yardunk sem volt összesen!rengeteg időt és energiát áldoztam akkoriban a klán igazgatására,és mint látható megtérült,ha abban az időben 2 belépős fedezgetős országokat játszunk nem hinném,hogy ott tartana a klán ahol most.
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Killer For This Useful Post:
  #105  
Old 11-23-2009, 08:56
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Úgy mondod, mintha lennének, akik nagynak születnek. Valahogy felküzdötték magukat, és megdolgoztak azért a "rengeteg lóvéért".

persze, ezzel nincs is semmi gond, csak régen másabb volt, nekik volt idejük összetermelni amit össze kellett.

vegyünk egy példát:
elf vagyok, felküzdöm magam hol fedezéssel, némi ütéssel és 0 hiénázással és 0 lopással a topba.

tegyük fel van 1 milla pontom.

van egy nagy klán, rég óta ott vannak, én új vagyok A-ban. Egyikük mondja, mérjétek már fel Hexet, mert beütöm. Egyikük felmér, teli pakolják lóvéval, tesznek alá egységet piacon és kilép a nagy klánból.

sok esélyem van, egy 80-90%-os ork ellen. és ha be is üt, ez nem a kettőnk játék tudása közötti különbség lesz. Hanem háttér és idő. <-- mielőtt félre érti valaki, úgy értettem, hogy A-ban biztos jóval tapasztaltabb és több trükköt ismer, mint én, de az ütésnél nem ez fog szerepet játszani.


Kettő:
felléptem 2 yarddal és két milla tekivel, kb. hány körig tudtam volna vele orkot játszani? nem sok ideig.

Az alsó négy szint megtanítja a játékosokat, hogy tisztában legyenek a lehetőségeikkel és a képességeikkel. Ennyi lóvéból, nem tudnék olyan orkot csinálni, amivel hosszú távon működőképes lennék, vagy mint ha az egyik nagy klán tagja lép fel A-ba és pénzelik.

Ergó ingyen föld nem leszek. Számba vettem a lehetőségeket és a tartalékokat és számomra legjobb megoldás mellett döntöttem, mivel nem rövid távon gondolkodok A-ban. Szerintem egy hétig sem tudtam volna pénzelni egy 80% barakkos orkot.

A régi játékosoknak előnyük van minden téren. Ez tény és nincs is ezzel semmi gond. De akkor sem kellene más játékos társaitokat lenézni, csak mert elfel van.

Rengeteg taktikai dolog lapul a fejemben, amit A-ban megcsinálnék szívesen, de ahhoz ork kellene. Elfel nem lehet. HIénázni nem fogok, mert azt nem tartom szép dolognak, lopni nem fogok senkit, mert utálom a tolikat. Szép csendben nem sok vizet zavarva felérek, amikor felérek.

Ha lenne annyi tartalékom, amiből lehetne játszogatni, vagy egy olyan ismerős klánba betudnék lépni, ahol tudnak pénzelni orkkal lennék. Anarch D szintjén is 280 kör alatt 8k hekit ütöttem össze, itt sem lenne vele gond. 500 kör alatt biztos vagyok benne, hogy a topban lennék, mivel tartom magam annyira jó játékosnak. Voltak sokan akik tanácsát megfogadtam annó, Remy adott tanácsokat A-ra és elmagyarázott 1-2 dolgot, mind egyéni, mind klán ütés szempontjából.

Majd ha egyszer lesz időm, fagyasztom az elfemet és eljátszogatok orkkal is. De az még sajnos nem most lesz.

vannak különbségek, de ezt senki nem akarja figyelembe venni. Az új A-s játékosoknak idejük sincs arra, hogy vagyont halmozzanak fel.

Naponta többször is gép előtt vagyok, nem csak kétszer. És egy szót sem szóltam arról, hogy mennyire nehéz vagy könnyű kék kettecskét szerezni. Ez a része, hogy 8k hekiig kell felmenni, nem nagyon zavar. Egyszer csak meg lesz, én legalább elfel már kétszer is ütöttem földre sikeresen A-ban és ez a két ütés az első 300 köröm alatt volt meg. És nem kísérés, vagy szembe menetel volt, vagy hiénázás. De nem hiszem, hogy a kék szám megszerzését ahhoz kellene kötni, hagy vagy orkal vagy gnómmal lehessen csak megcsinálni. Itt konkrétan az elfek gyengítésére céloztam

Last edited by Hex; 11-23-2009 at 09:10..
Reply With Quote
  #106  
Old 11-23-2009, 09:12
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Nem hiszem, hogy az elfek különféle jelzővel lennének illetve. Nem kell besértődni azon, hogy valaki kimondja a bunker szót
a bunker szóval nincsen semmi gond
Reply With Quote
  #107  
Old 11-23-2009, 09:23
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
Kettő:
felléptem 2 yarddal és két milla tekivel, kb. hány körig tudtam volna vele orkot játszani? nem sok ideig.
Ehez csak annyit füznék hozzá, hogy én 3yarddal és teki nélkül léptem fel ork-ként. és köszönöm szépen így másfél év távlatából jól van az orkom a klánom sem volt gazdag. eleinte csak egyéniben "vitézkedtünk" végül elkezdtünk termelni és megülni a seggünkön, nem szorni a pénzt értelmetlen hadakozásokra. és meg is lett az eredménye, amit megtermeltük azt 2-3klán ütésnél elütöttük, aztán megint. egy orknak nem kell sok minden, egy klán kell ami eteti, és az,hogy legyen elég egysége. és béke időben az ork is tud kaját termelni a kisebbeknek.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #108  
Old 11-23-2009, 09:30
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

én jelenleg is tudok 2 olyan klánt is akik alacsony hekin termelgettek pár hónapig aztán 1-2 nekirugaszkodással felütötték magukat a topba!!
egyáltalán nem lehetetlen dolog.kell hozzá egy jó kis csapat,meg némi elszántság.
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)
Reply With Quote
  #109  
Old 11-23-2009, 10:26
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Smile

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Ehez csak annyit füznék hozzá, hogy én 3yarddal és teki nélkül léptem fel ork-ként. és köszönöm szépen így másfél év távlatából jól van az orkom a klánom sem volt gazdag. eleinte csak egyéniben "vitézkedtünk" végül elkezdtünk termelni és megülni a seggünkön, nem szorni a pénzt értelmetlen hadakozásokra. és meg is lett az eredménye, amit megtermeltük azt 2-3klán ütésnél elütöttük, aztán megint. egy orknak nem kell sok minden, egy klán kell ami eteti, és az,hogy legyen elég egysége. és béke időben az ork is tud kaját termelni a kisebbeknek.
egy személyi klánnál kicsit macerásabb a dolog, főleg, hogy nem életképtelen országot építettem. És hogy miért vagyok egy személyi klánba? mert nem tudnám szívemre venni, hogy ha épp nem tudok gép előtt lenni, ütnének be minket, vagy mert én nem tudok éjszakázni és vagy napközben lenni és ezáltal több szerep hárulna a klán társaimra. nem tartanám fairnek. Pedig hívtak vagy 3-4 klánba is. szép lassan megtermelgetem a feljebb lépéshez való cumót.

véleményem szerint mind két oldalnak van igaza ebben a kérdésben és van olyan is, ahol nincs igaza egyik félnek sem. Arany középutat, ami mindenkinek jó lenne, vagy nehezen, vagy egyáltalán nem lehet találni, de erre van ez a topic, hogy összehozzunk valamit. Pro és kontra. Sok érv és ellenérv figyelembe vételével csak találunk, valami megoldást erre is. Csak hinni kell benne és tenni érte, de ahhoz több A-snak kellene mind két oldalról szólnia

Last edited by Hex; 11-23-2009 at 10:28..
Reply With Quote
  #110  
Old 11-23-2009, 10:27
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
A jelenlegi helyzet pedig azért állt elő, mert túl sokan akarják kikerülni az A-s aktiv játékot. ha valaki nem birja a lépést, kénytelen lesz kihullani, vagy más stratégiát kidolgozni a haladásra, esetleg más célokat keresni mint a kék10-es. Nem válik a játék hasznára szerintem az,ha nem kell megdolgozni a fordulásért. sztem a ráforditott idő és a tudás forditottan arányosan kell a gyors forduláshoz. minél többet tudsz, annál kevesebb játékidővel éred el ugyanazt a szintet. aki tud az ezekután is megcsinálja 1k kör alatt az A-t anélkül hogy 0-24-ben a monitorra meredne
Ne nézzetek rám csúnyán, engem csak az érdekel, hogy nem fogja-e megunni a játékosok egy jelentős része, hogy B-ben véget ér számukra a játék, mert nem tudják behozni a csoport előnyét - amivel ugye a többi csoportban nem szembesülnek, mert ott kötelező a fellépés. Van akinek az egyetlen kék szám elérése is elérhetetlen cél...
Ez nem csak nekik rossz, hanem mindenki másnak is, mert annyival kevesebb lesz az ellenfél.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Andrew For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:43.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu