Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 02-18-2008, 10:40
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A 19 körönkénti kopás bevezetésének egyetlen ésszerű oka volt, az erőforráshiány. Ha ez az indok megszűnt, akkor nem tudom, hogy miért kell ragaszkodni a fennmaradásához.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Sponsored Links
  #102  
Old 02-18-2008, 10:48
Rebellis Rebellis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Meg kell teremteni annak lehetőségét, hogy lehessen ilyen tartalékot képezni.

Hangos gondolkozás: az emberek örülnek, ha nagyobb adományokat kapnak, ezért ilyenkor minden 10 arany után 1 aranyat automatikusan félretesznek, amit a segélykeretből felhasználhatsz.

Nem vagyok benne biztos, hogy a tartalékgyűjtésnek csak a trükközéses módjait kellene támogatni.
Hasonlón már én is gondolkodtam...
Nekem az a variáció jutott eszembe,hogy fel lehessen tenni direktbe x összeget ami ahogy te mondod a segélyhez kerülne...
Azzal a különbséggel,hogy a feltett pénz ott külön sor lenne..
Ahoz nem lehetne,hozzá nyúlni szintén két hétig...
Két hét után automatikusan vagy saját kézzel,hozzá adódna a segély összeghez...
Az összeg nagysága,felrakás sűrűsége,max összeg meghatározása,stb...
Az persze megbeszélés tárgyát képezhetné...
Természetessen a segély alapban lévő összeg, csoportokon keresztül cipelhető lenne.
Sőt A-B-ből leforduláskor a bent lévő összeget engedném le vinni:-))))
Szvsz ha úgy látod,csinálhatsz neki külön topicot.

Last edited by Rebellis; 02-18-2008 at 10:58..
  #103  
Old 02-18-2008, 11:44
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by fefe013 View Post
Én tekiben és rúnában tartom a tartalékot, nem látom, h olyan komoly érvágás lenne számomra a körönkénti kopás, a tekit eddig is ki tudtam tenni, ha meg véletlenül nem tudnám kitenni mondjuk 5-6 körig, akkor a negyede kopna annak, mintha beleszaladok egy mostani kopásba.....
Nekem se lenne érvágás, de jó lenne ha mindenki próbálná tekintetbe venni mások körülményeit is, nemcsak a sajátját
Legalábbis szerintem egy megbeszélésnek erről kellene szólnia.
__________________
A szenvedélyem
  #104  
Old 02-18-2008, 11:47
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Nekem se lenne érvágás, de jó lenne ha mindenki próbálná tekintetbe venni mások körülményeit is, nemcsak a sajátját
Legalábbis szerintem egy megbeszélésnek erről kellene szólnia.
Éppen ezért hasznosak az olyan meglátások, amik az előbb is elhangzottak, miszerint folyamatos kopással a nagy tekercstartalékkal rendelkezők is jobban járnak, ha véletlenül 5-6 körig kopik, mintha belecsúsznak egy mostani egyszeri kopásba.
__________________
Hódító * Queosia
  #105  
Old 02-18-2008, 11:59
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Mert ugyanez már felmerült egyszer, akkor onnan indult a téma, hogy legyen kiírva, hogy mikor kopik majd a tekercs, hogy ne kelljen számolgatni, csak rápillantani. Az is el lett vetve. Ott a körönkénti kopás javaslata sem aratott osztatlan sikert, pedig szerintem kifejezetten jót tenne a játéknak.

Tény, hogy a tekercsek értéke komolyan megváltozna. Tény, hogy az eddig ebben tartalékolók nagyrésze más tartalékok után kellene, hogy nézzen. Tény, hogy aki állandóan online van, az továbbra is megoldaná, hogy ne kopjanak a "tartalék" tekercsei. Első ránézésre olyan ez, mintha kifejezetten az állandóan online levőket támogatná. De ha mindenkinek fogy a tekercse, akkor azt pótolni kell, vagyis a piac ezentúl nemcsak raktár lesz, hanem meg is lesz véve az oda kitett tekercs. Vagyis aki ebben próbál tartalékolni, annak komolyan szembesülnie kell azzal, hogy mi történik, ha valaki van olyan galád, hogy a piacra eladásra kitett áruit meg is veszi...

Azt gondolom, hogy összességében a sokmilliárd "tartalék" tekercs megfogyatkozása mindenképp jót tenne.

No de gyanítom, hogy akárcsak előzőleg, most is le lesz a javaslat hurrogva. Annyira ez nem vesszőparipám, hogy támogatottság nélkül mindenképp bekerüljön.
egyetértek, én is támogatom a körönkénti kopást.

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Más topicokban is és itt is többször olvastam, hogy tartalékok nélkül nem lehet játszani. Miért ne lehetne? Sőt, ha nincsenek tartalékok, akkor többféle stratégiát lehet választani, tehát változatosabb lenne a játék.

Tartalékok nélkül akkor van ciki, ha az ellenfelemnek van tartaléka, nekem meg nincs. Persze, ez sem lehetetleníti el a szegény ország helyzetét, legfeljebb megnehezíti. De ha senkinek sincs tartaléka, akkor az mindenkinek csak jó lenne, mert sokkal inkább számítana a játéktudás és a stratégiai érzék.

A körönkénti tekikopás egy kicsit nehezíti a tartalékok gyűjtését. De önmagában ettől annyi fog változni, hogy egy picit nehezebb lesz a tartalékokat végigvinni.

Én logikusabbnak tartom a körönkénti kopást, ezért támogatom.
ezzel is egyetértek.
jelenleg az országaim több, mint felében nincs tartalék, mégis simán tudok boldogulni. az egész csak attól függ, hogy jó fajt válasszál adott helyzetekben. nagy vagy kis csoportokban mf vagy szövitag. deffenzív vagy offenzív ország. stb...
szerintem nem annyira vészes a helyzet, mint ahogy egyesek felvázolják. egyébként ezután is lehetne tartalékolni... katikban tartalékolsz, és szintlépésnél váltasz kp-re és tekire és/vagy rúnára. szintlépés után megint váltasz katira... lehet, hogy veszteséges lesz, de a szintlépés néha most is az tartalékok szempontjából. persze a körönkénti kopással veszteségesebb lehet, de ha számolgatsz, mérlegelsz, akkor lehet minimalizálni.

ha sok tekid volt, eddig is a piacon kellett tartani folyamatosan, ha nem gnómmal voltál. a kopásnál sokkal rosszabb dolgok is történhetnek...
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

  #106  
Old 02-18-2008, 13:45
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar View Post
egyetértek, én is támogatom a körönkénti kopást.



ezzel is egyetértek.
jelenleg az országaim több, mint felében nincs tartalék, mégis simán tudok boldogulni. az egész csak attól függ, hogy jó fajt válasszál adott helyzetekben. nagy vagy kis csoportokban mf vagy szövitag. deffenzív vagy offenzív ország. stb...
szerintem nem annyira vészes a helyzet, mint ahogy egyesek felvázolják. egyébként ezután is lehetne tartalékolni... katikban tartalékolsz, és szintlépésnél váltasz kp-re és tekire és/vagy rúnára. szintlépés után megint váltasz katira... lehet, hogy veszteséges lesz, de a szintlépés néha most is az tartalékok szempontjából. persze a körönkénti kopással veszteségesebb lehet, de ha számolgatsz, mérlegelsz, akkor lehet minimalizálni.

ha sok tekid volt, eddig is a piacon kellett tartani folyamatosan, ha nem gnómmal voltál. a kopásnál sokkal rosszabb dolgok is történhetnek...
Igen, csak míg katonád van a piacon, nem mész olyan egyszerűen szabadságra, mintha tekercseid lennének ott. Szóval, mielőtt elmennél szabira, minden túlcsorduló értékedet megint át kell tenni tekercsbe. Persze ez a tartalékok csökkentése szempontjából nem olyan nagy gond, viszont elég macerás.
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
  #107  
Old 02-18-2008, 16:46
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Rebellis View Post
Hasonlón már én is gondolkodtam...
Nekem az a variáció jutott eszembe,hogy fel lehessen tenni direktbe x összeget ami ahogy te mondod a segélyhez kerülne...
Azzal a különbséggel,hogy a feltett pénz ott külön sor lenne..
Ahoz nem lehetne,hozzá nyúlni szintén két hétig...
Két hét után automatikusan vagy saját kézzel,hozzá adódna a segély összeghez...
Az összeg nagysága,felrakás sűrűsége,max összeg meghatározása,stb...
Az persze megbeszélés tárgyát képezhetné...
Természetessen a segély alapban lévő összeg, csoportokon keresztül cipelhető lenne.
Sőt A-B-ből leforduláskor a bent lévő összeget engedném le vinni:-))))
Szvsz ha úgy látod,csinálhatsz neki külön topicot.
Ez nekem tetszik, én nagyon is mellette lennék. Ilyesmin gondolkodtam én is! Csak én külön épületben gondolkodtam, de ez sokkal jobb!
  #108  
Old 02-18-2008, 17:21
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Nekem se lenne érvágás, de jó lenne ha mindenki próbálná tekintetbe venni mások körülményeit is, nemcsak a sajátját
Legalábbis szerintem egy megbeszélésnek erről kellene szólnia.
Ha te úgyanígy jársz, akkor neked több kopik? Akárhonnan nézed mindenki előbb a saját érdekeit nézi és csak utána a többiekét....
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
  #109  
Old 02-18-2008, 18:01
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by fefe013 View Post
Ha te úgyanígy jársz, akkor neked több kopik? Akárhonnan nézed mindenki előbb a saját érdekeit nézi és csak utána a többiekét....
Ja, csak a saját speciális érdekeimet nem írom le
__________________
A szenvedélyem
  #110  
Old 02-19-2008, 11:51
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Éppen ezért hasznosak az olyan meglátások, amik az előbb is elhangzottak, miszerint folyamatos kopással a nagy tekercstartalékkal rendelkezők is jobban járnak, ha véletlenül 5-6 körig kopik, mintha belecsúsznak egy mostani egyszeri kopásba.
Igazából ez nem nyilvánvaló, de igaz, legalábbis az 1000körös modellem szerint. (Persze rendkívül durva modell, de talán a lényeget megmutatta)

Ugyanakkor az elvel nem tudok egyetérteni. Ha valamiért megdolgoztam, (tudom lehet máshogy is tartalékra szert tenni) akkor miért kell folymatosan amortizálódnia. Persze most is amortizálódhat, de csak saját hibából kifolyólag.

De az elvek annyira nem zavarnak, mint az előnyök.
Szóval mindent egybevetve mégis támogatom a javaslatot.
Ez még talán azt is eredményezni fogja, hogy csökken az óriások és gnómok aránya, az mindenképp jót tenne a játéknak.
__________________
A szenvedélyem
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Nyári szünet vége: körülmények változása Ati Fontos bejelentések 0 09-04-2007 10:44
Tekercskopás Gepard Elvetett javaslatok 1 01-10-2007 08:59
Tekercskopás Életfa#2 Elvetett javaslatok 29 12-07-2006 15:00
tekercskopás körének jelölése a tanácsadókban skiti Elvetett javaslatok 12 12-02-2006 21:05


All times are GMT +1. The time now is 11:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu