Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 09-25-2007, 21:52
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
mégegyszer megkérdezem minek túlbonyolítani mindent?
terület arányos foglalás? benne van a nevében:
900 hekis ori kontra 1000 hekis ori = a foglalás mértéke 90%. (A ország területe / B ország területe)

már csak az irreális távról való ráállást kéne megoldani.
Az irreális távról való ráállás megoldódik, ha irreális távról 0-t visz.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Sponsored Links
  #102  
Old 09-25-2007, 22:15
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Az irreális távról való ráállás megoldódik, ha irreális távról 0-t visz.
jó, akkor definiáld az "irreális távot"
ugyanis 1000 hektáron közel sem irreális az 5000pont (100heki), de 20.000 hekin irreális a 100.000 pont (2000 heki), holott mindkettő csak 10% ponteltérés
  #103  
Old 09-25-2007, 23:01
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Ha a foglalás terület alapú lesz, akkor nyugodtan lehet 0 hekis ütés is, hiszen támadás elől elmenekülni bontással vagy fokozással nem lehet, a támadó meg számoljon azzal, hogy bizonyos földkülönbség esetén semmit sem hoz.
Quote:
Originally Posted by wand View Post
mégegyszer megkérdezem minek túlbonyolítani mindent?
terület arányos foglalás? benne van a nevében:
900 hekis ori kontra 1000 hekis ori = a foglalás mértéke 90%. (A ország területe / B ország területe)

már csak az irreális távról való ráállást kéne megoldani.


miközben olvasok ilyen hülyeségeket (bocs Élet), hogy:

1000 hekin fokozással menekülő ország?? 57000 katonát fokoz??? minek?????
hogy elkerülje 70 hektár leütését? bocs nem elkerülje, hanem lecsökkentse 60ra? ez vicc?

vagy:

látott már valaki 3600 hektáron x milliárdos fokozással menekülő orit, csakhogy 50 hektárral kevesebbet üssenek le róla???

megkéne végre érteni, hogy a fokozás, ráállás 500k-ig prímán működik, semmi gond vele.

a probléma csak a nagyobb országoknál jelentkezik, mert a kis %-ok is már irreálissan nagyok

az egész ráállásos témát meglehetne annyival oldani, hogy kikötjük, egy ori adott körben max 20 környi távolságot mozdulhat el a pontlistában. (vagy: 10,30,50 )
Az a baj, hogy nektek mindig az a baj, hogy csak a kicsik sírnak akik nem látják át a dolgokat. Most ti nem látjátok át,hogy milyen hatással van lejjebb. az irreális ráállás az mit jelent neked? ha fentebb megnézed Vale is meg én is kiszámoltuk, hogy egy ori 23-24%-al nagyobb orira tud ráfokozni!!! ez a max!
Ez rendben hogy 20k hekin ez4,6k heki különbség ami ~220k pont, de a 200 hekin ez 46heki és 2,2k!!! pont, ami egy kisebb csopiban 2-3kör. Fegya ötlete alapján ne hozzanak semmit. vagyis pl 250hekiről nem üthetnék egy 300hekis orit, mert 0hekit hoznék???

a szerinted "túl bonyolitás" a szélsőséges anomáliák, buktatók kiszürésére kell. emiatt bukott meg a stabil 100k-s határ most, mert egy bizonyos ori méret felett, már már szinte könnyedén megoldható a dolog. ha a területü alapú képletbe nem teszünk bele könnyitéseket, megkötéseket, akkor nem 1 csopit nyirunk ki magyarban, angolban meg végképp ellehetenlenitjük a feljutást.

Még gondolkozok hogy hogy lehetne felállitani egy képletet ami kiküszöbölné minden hibás eshetőséget, mert egyelőre, ha az elöbbi képletemben erősitjük a maluszt, akkor a közepes oriknál lenne nagy gond
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #104  
Old 09-25-2007, 23:06
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Amúgy most hogy leirtam ugrott be egy teljesen triviális megoldás,(ami lehet hogy szerepelt is) ha egyszerüen úgyanúgy mint a 100k pontnál, felállitunk egy lineáris országnagyságtól független maluszt csak nem pont,hanem heki különbségre??? ez sztem minden problémánkra megoldást jelentene:
1.: nem lenne 0hekis ütés, mert a támadó tudná, hogy mindenkép 0-át hoz így ki se menne támadni
2.: nem lenne több 10k (100k) pontos irreális távról ráfokozás, mert nem érné meg a semmiért
3.:nem érintené a kis orikat.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #105  
Old 09-26-2007, 06:25
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Amúgy most hogy leirtam ugrott be egy teljesen triviális megoldás,(ami lehet hogy szerepelt is) ha egyszerüen úgyanúgy mint a 100k pontnál, felállitunk egy lineáris országnagyságtól független maluszt csak nem pont,hanem heki különbségre??? ez sztem minden problémánkra megoldást jelentene:
1.: nem lenne 0hekis ütés, mert a támadó tudná, hogy mindenkép 0-át hoz így ki se menne támadni
2.: nem lenne több 10k (100k) pontos irreális távról ráfokozás, mert nem érné meg a semmiért
3.:nem érintené a kis orikat.
Abba nem gondoltok bele, hogy van két 2K hekis ország, az egyik beüti a másikat: 1860 és 2140heki lesz az új terület.
280heki, az 10K pont bőven. Ha kísérni akarom máris irreális távoban vagyok? :/
__________________
A szenvedélyem
  #106  
Old 09-26-2007, 09:05
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Bocsi ,de én 1 dolgot furcsálok, 200 heki 1000 heki, ilyen példákkal minek kell itt elő jönni mikor tudtommal az A-ról beszélünk.
B-ből most ahogy nézem min ~1430hektár felett kell lenni h feltudjon vki lépni A-ba a max ugye 2400 .

Szerintem akkor elvárható lenne h min. ilyen országokra és max. a top orikra legyenek számolva az adatok, h lássunk is vmit rendesen a képletekból...
__________________
LotR
  #107  
Old 09-26-2007, 09:06
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

főleg h a nulla hekis ütések eddig 12k heki felett történtek
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
  #108  
Old 09-26-2007, 09:35
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
Bocsi ,de én 1 dolgot furcsálok, 200 heki 1000 heki, ilyen példákkal minek kell itt elő jönni mikor tudtommal az A-ról beszélünk.
B-ből most ahogy nézem min ~1430hektár felett kell lenni h feltudjon vki lépni A-ba a max ugye 2400 .

Szerintem akkor elvárható lenne h min. ilyen országokra és max. a top orikra legyenek számolva az adatok, h lássunk is vmit rendesen a képletekból...
De a képlet minden országra vonatkozna. És egyetlen ütéssel 1,07/0,93=15%-os területkülönbség alakulna ki, ami pontban elég kevés lehet. De a visszatámadás hatékonyságát jelentősen csökkentené, ha lineárisan csökkenne a zsákmány.
__________________
A szenvedélyem
  #109  
Old 09-26-2007, 09:40
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
főleg h a nulla hekis ütések eddig 12k heki felett történtek
de ha a terület arányos képletet csak simán hozzuk be,és úgyhogy 0hekit is lehessen hozni, akkor meg ezután 1k heki alatt lesznek...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #110  
Old 09-26-2007, 10:51
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

szerintem teljesen felesleges 1k hekire számolni, mert lenn ált. nem 10k az egység ára, nem 5 mrd egy ilyen fokozás. én speciel kötve hiszem, hogy bárkinek megéri 15-20 mrdot h el ne veszítsen 70 hekit, amit szinte minden szinten vissza lehet ütni.

A-ban épp ezért volt ennyi elfokozás, mert nincs kit ütni, ezért az a föld szinte örökre elveszett volna...arwyl esetében pedig lekerült volna a többi big gunoshoz és további földeket veszíthetett volna el.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 09:49.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu