Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 09-01-2007, 16:16
csofika csofika is offline
Banned
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 120
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Tyborrex, ha rajtam múlna végleg piroska maradnál. Az ember szerintem úgy jó ahogy van, nem érdemes túlbonyolítani. Tolvajnak elég jó, másra pedig ott vannak a speciális fajok.

Igazándiból ha nem lenne ember, akkor a tükörvarázs specialitáson kívül, ami elveszne nem érné nagy veszteség a játékot.

Az új faj ötletét azonban támogatom.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #102  
Old 09-01-2007, 16:37
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nos a bevezetőben is az foglaltatik, hogy az ember egy teljesen átlagos faj és minden fajnak az alapja/őse. Éppen ezért nincs a mostani rendszer szerint sem előnyük, sem hátrányuk, hiszen a többi fajt gyakorlatilag hozzájuk hasonlítjuk. Az meg vicces lenne, ha magukhoz képest jobbak/rosszabbak lennének valamiben.

Példával: az orkhoz tartozó egyik előny a súgó szerinti megfogalmazásban: +30% támadóerő többlet. De mihez képest? Hát az emberhez képest.

Éppen ezért én nem támogatom az ember ilyen irányú fejlesztését, alaktását. Jók a számításaid, ne érts félre, nem is ezzel van bajom. Csak egyszerűen nem sok újat hozna a játékba. Inkább próbálj valami jót kitalálni a paladinra. A barbárt kreatív, jó ötletnek tartom, kéne a palára is valami ilyen, csak a mágikus akciók terén.

Az én fejemben meg már az fogalmazódott meg, hogy ezzel a két változattal együtt hogyan is nézhetne ki az ember: nos szerintem fajválasztásnál ha valaki kiválasztotta az embert, kaphatna egy újabb listát, ahol választhat a barbár és a paladin közül. Ha nem választ, a jelenlegi, leginkább tolvajlásra alkalmatos embert kapná. De nagyon előreszaladtam ezzel, ez tényleg csak álmodozásaim egyik beteges szüleménye.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope
Reply With Quote
  #103  
Old 09-01-2007, 16:38
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Ti tényleg azt hiszitek, hogy lesz új faj?
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #104  
Old 09-01-2007, 16:46
BeeLord's Avatar
BeeLord BeeLord is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ceglédbercel
Posts: 889
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Ti tényleg azt hiszitek, hogy lesz új faj?

Rövid távon biztos, hogy nem.

u.i.: így belegondolva, elég nagy oltás volt ez a tied most.
__________________
Csak az MTK!

"Végre úgy érzed: tornádó vagy, hurrikán. Így lettél kispolgárból huligán..." Fröccsöntő

"Minden rendetlenség, még meg nem értett rend, a részleges rossz, általános jót jelent, s bármit mondjon is a gőgös értelem, minden jó ahogy van, ez alaptételem." A.Pope

Last edited by BeeLord; 09-01-2007 at 16:50..
Reply With Quote
  #105  
Old 09-01-2007, 16:47
-Ede- -Ede- is offline
Member
 
Join Date: May 2007
Location: Hungary, JNSz, Törökszentmiklós
Posts: 251
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Ti tényleg azt hiszitek, hogy lesz új faj?
nem hiszem h a közeljövőben lesz, de mindenképpen érdekes volna
Reply With Quote
  #106  
Old 09-02-2007, 18:21
Tyborrex Tyborrex is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 50
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by csofika View Post
Tyborrex, ha rajtam múlna végleg piroska maradnál. Az ember szerintem úgy jó ahogy van, nem érdemes túlbonyolítani. Tolvajnak elég jó, másra pedig ott vannak a speciális fajok.

Igazándiból ha nem lenne ember, akkor a tükörvarázs specialitáson kívül, ami elveszne nem érné nagy veszteség a játékot.

Az új faj ötletét azonban támogatom.
EI: most látom h te vagy a "csak úgy rengetek má'"
Piroska sose voltam, asse tom mi bajod velem vagy csak rossz napod volt? De nem baj!
Egy másik hsze meg annyit h nem az emberhez jár a fajok+30% meg ezek, hanem a faj nélküli fajhoz az egy dolog h ez olyan mintha ember lenne tükörvarival!
ÉS igenis érdemes lenne változtatni rajta...nagyon sok újonc kezdd ezzel, később jönnek rá, h vagy szintlépésnél kell váltaniuk vagy újráznkiuk kell.

Last edited by Tyborrex; 09-02-2007 at 18:30..
Reply With Quote
  #107  
Old 10-29-2007, 18:45
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Goofy View Post
Valóban érdekes és logikus a dolog...
De tegyük hozzá hogy van értelem h ennyire "hibrid megoldás" az emberi Faj.
pl én minden kezdő játékosnak az embert javaslom..
a legalsó szinten például ez a faj tökéletes a Hódító megismerésére...
Amint a játékos elér a szintlépéshez álltalában elég "éretté válik ahoz h egy másik fajt válaszon..
Tehát szerintem mondhatjuk úgy h ez a faj A kezdők fehérbotja...

NE TEDD!
Az ember faj a leheteő legroszabb választás egy kezdő számára.
Ha ilyeneket ajánlgatsz feltételezem rólad hogy te magad is kezdő vagy.

Kezdő játékosnak mindenképp egy gnómot vagy egy óriást ajánlanék.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #108  
Old 10-29-2007, 21:52
Goofy Goofy is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

nem hiném h rosz ötlet lenne kb 6 ember aki össze viszsa szerencsétlenkedet így sikerült játékba kerülnie..és megtanulni a dolgokat...
azért mert nekd nem ez a dolog jöt be nem azt jelenti nem működik..elárulom h pl a legelső orim..huh már régen volt az is ember vol.és sokat segítet h emberel keztem..gnómot kezdőknek? érdekes ötlet...
Reply With Quote
  #109  
Old 10-29-2007, 21:57
Goofy Goofy is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

pl keves Gyula.. mivel a kezdők ugye azt se tudják mik akarnak leni sokszor uj orit kezdenek..de gondold át pl emberrel kezd..30% a tekije mindenből....
és rájön h elf akar lenni..és elkezd a végén gyurni tolira... és mikro szintet lp csak a hiányzó tekiket nyomja fel.. míg pl gnóm fel tolja mindenét max tekire de ő igazából oriás akart leni(vari mondjuk)
akor lépéskor szív mert ugye a lakitekije az oriásnak 40% csak és akko rálhat neki minden épületből pluszokat csinálni h ne veszenek el az emebrek
Reply With Quote
  #110  
Old 10-30-2007, 00:14
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 6%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Goofy View Post
pl keves Gyula.. mivel a kezdők ugye azt se tudják mik akarnak leni sokszor uj orit kezdenek..de gondold át pl emberrel kezd..30% a tekije mindenből....
és rájön h elf akar lenni..és elkezd a végén gyurni tolira... és mikro szintet lp csak a hiányzó tekiket nyomja fel.. míg pl gnóm fel tolja mindenét max tekire de ő igazából oriás akart leni(vari mondjuk)
akor lépéskor szív mert ugye a lakitekije az oriásnak 40% csak és akko rálhat neki minden épületből pluszokat csinálni h ne veszenek el az emebrek
Azt akarod mondani,hogy egy gnómból nehéz óriást csinálni
Te mióta játszol?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Óriás vs Gnóm vs Ember vs Élőhalott Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 101 09-13-2007 13:36
Minden ami ember Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 5 08-05-2007 11:55
Minden ami ember Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 8 08-31-2006 17:25
Ember vs Fél-elf solven Segítség 122 08-16-2006 17:34
Ember vs. Óriás .Magyar Egyesült Államok. Stratégia & Tippek 56 06-24-2006 11:02


All times are GMT +1. The time now is 00:02.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu