Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

View Poll Results: Jó lenne egy ilyen lehetőség?
Igen, szerintem ez nagyon jó lenne! 17 44.74%
Nem, szerintem ez egyáltalán nem lenne jó! 17 44.74%
Talán jó lenne, de nem így. Más ötletem van! (Ötletkifejtés hsz formájában.) 4 10.53%
Voters: 38. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 03-14-2008, 09:34
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Reni View Post
Az hogy ki hogy tud segítséget behívni, távolt nézni, nem a topik témája .. de végülis nekem mindegy ha megy a lecsóba ez a topik is.
És ezt miért nekem írod? Elárulod?

Olvass vissza kérlek, és nézd meg, hogy ki hozta fel, hogy ő ilyeneket csinál.

A témához meg igenis annyiban kapcsolódik, hogy az ellenérv alátámasztására felhozta, hogy neki egy csata előtt van ideje átépülni (9 kör minimum).

Erre én azt mondtam, hogy senki nem várja meg, hogy átépüljön, mert 1 körről verik be.

Erre ő közölte, hogy nem, mert neki 4 másodperc elég ahhoz, hogy távolt nézzen, számoljon, segítséget hívjon be, stb....

Szóval kérlek annak címezd ezt, aki ezzel előjött. Köszönöm.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Sponsored Links
  #102  
Old 03-14-2008, 11:32
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Egy kis számítás:

26 csoport van a Hódítóban.

1/x, 1/A
2/B , 2/C , 2/D
3/E , 3/F , 3/G , 3/H , 3/I
4/J , 4/K , 4/L , 4/M , 4/N , 4/O , 4/P
5/Q , 5/R , 5/S , 5/T , 5/U , 5/V , 5/W , 5/X , 5/Y

Ebből 5-ben nem lehet országod.

1/x
2/C
3/F
4/O , 4/P


21-ben viszont lehet.

1/A
2/B , 2/D
3/E , 3/G , 3/H , 3/I
4/J , 4/K , 4/L , 4/M , 4/N
5/Q , 5/R , 5/S , 5/T , 5/U , 5/V , 5/W , 5/X , 5/Y


Ebből 4 Anarchista szint létezik.

2/D
3/H
4/M
5/Y

Tehát a Normál játékot 17 csoport fedi le.

1/A
2/B
3/E , 3/G , 3/I
4/J , 4/K , 4/L , 4/N
5/Q , 5/R , 5/S , 5/T , 5/U , 5/V , 5/W , 5/X




(Remélem, nem tévedek, és ennyi játszható csoport van. De ha kevesebbet vettem alapul, akkor az csak az ellenzőknek lesz előny. Ha a fenti adatok hibásak, akkor elnézést! Kérem, ha valaki észrevesz valamit, hogy elírtam, jelezze, és javítom!)


2 hónap alatt 57 ország kért névátírást.

Ha ezt megnézzük 9 hónapra (azért 9, mert december január február = sorszámlicit, tehát akkor nem lenne névátírás a javaslatok szerint), akkor 257 ország jöhet ki éves szinten.
(256,5, felfelé kerekítettem. Ennyi nem lesz, ugyanis akit az egyszeri, vissza nem térő alkalom nem hatott meg, azt ezután se fogja. De legyen, számoljunk a legnagyobb valósnak mondható számmal!)

Tehát a várható szám az 257/17. Ez 15 országot takar csoportonként.
15-ből kb 8-cal kerülsz kapcsolatba, abból mondjuk 4-gyel olyan rossz lesz a viszony, hogy bármikor kitörhet a háború, tehát a későbbiekben oda kell rá figyelned, ugyanis akivel nem kerülsz kapcsoaltba, és nem érdekel az orija, és őt sem érdekli a tied, annak a szempontodból totál mindegy, hogy megváltozik-e a neve, vagy sem. (Átlagos adatok, felfelé kerekítve.)

4 ország szerintem nem jelent káoszt. Főleg nem az ellenpéldaként felsorakoztatott (Normál csoportokhoz képest) óriási méretű csoportokban nem.


A fenti számok az ellenzők miatt kerültek kikalkulálásra (lévén, hogy történt arra való hivatkozás, hogy csak 2 hónap állt rendelkezésre), ugyanis a valószínűsége annak, hogy ez a bizonyos 257 ország megváltoztatja a nevét, minimális!

Már csak azért is, mivel a 'névátírni akarók' közül 57-en már átírták a nevüket. Tehát máris 200-ra csökkent a szám. Tovább csökkenti az, hogy akit 2 hónap alatt nem érdekelt, azt ezután sem fogja érdekelni ez a dolog. De ez csak elmélet. Bár totál reális! Mindenesetre a számok azt mondják, hogy durván 200 ország fog nevet változtatni.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 

Last edited by [HTPA]GeeForce; 03-14-2008 at 11:42..
  #103  
Old 03-14-2008, 11:53
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 11%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Gee View Post
200 ország fog nevet változtatni.

Gondolom egy évre számoltad ki. Szerintem abszolut nem lenne kaotika. Ha valaki még így sem tudná észben tartani,akkor majd forduljon hozzám
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


  #104  
Old 03-14-2008, 11:56
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Ez egy kalkulált összeg természetesen. Igen, 1 évre vonatkozóan, úgy, hogy belevettem, hogy amíg sorszámlicit van, nem lehet nevet változtatni. (Hogy ne lehessen egy időben sorszámot is, és nevet is változtatni!)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #105  
Old 03-14-2008, 13:28
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

gee mondjuk igazad van.

De érdemes átgondolni az egész pszichológiai aspektusát.
Aki olvassa ezt a változtatást azt úgyse fogod tudni meggyőzni, hogy igazad van, ha ő ezt úgy értékeli, hogy kaotikus lesz ettől a játék, és itt hagyja az egészet.

Vagy ha nem is hagyja itt megfogadja magában, hogy még egy ilyen marhaság és bizony itt fogja hagyni az egészet.

Igény lenne erre a változtatásra, de szükség nem hinném, hogy van.

Amikor orit regelsz te döntöd el a nevét, értem én, hogy vannak esetek, amikor 1év múlva úgy döntesz, hogy ez már nem jó neked.
De ebből nincs túl sok.

Elírás? Megint csak a te hibád. Ahogy hódítóban mondani szokás mindenkinek joga van hülyének lenni. Én nem szívesen mondanék le erről a jogomról

Megvett ori: a nevével együtt vetted meg, esetleg a múltjával együtt.
__________________
A szenvedélyem
  #106  
Old 03-14-2008, 14:37
tulip tulip is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 142
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A névváltoztatásra van igény, ezért bevezetése gazdaságos lehet, feltéve ha nem zavarja meg a játék normális működését.
Véleményem szerint jó lenne külön választani az anarchista csoportot a normál csoporttól.
Az anarchista csoportban jóval olcsóbb és egyszerűbb lenne a névvlátoztatás, pl. 500-1000 forint értékü VIP-körért és lehetne havi 1 alkalommal változtatni.
Ekkor sokan váltanának nevet és gyakran, de ebben a csoportban ez nem zavaró. Ellenben a normál játékban ez problémát jelenthet, de aki sokat fizet és türelmes, hát változtathasson. Akkor engedném, ha fizet 5000 forintot (VIP-körben) és eltölt ugyan ennyi kört a játékban a regisztráció vagy a legutóbbi névváltoztatása óta (nem feltétlen ugyan azon a szinten). Ekkor
nem sokan használnák ezt a lehetőséget és ők is ritkán, így a játékmenetet nem zavarná, de folyna be belőle pénz.
  #107  
Old 03-14-2008, 14:54
Vésd Vésd is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 68
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by tulip View Post
A névváltoztatásra van igény, ezért bevezetése gazdaságos lehet, feltéve ha nem zavarja meg a játék normális működését.
Véleményem szerint jó lenne külön választani az anarchista csoportot a normál csoporttól.
Az anarchista csoportban jóval olcsóbb és egyszerűbb lenne a névvlátoztatás, pl. 500-1000 forint értékü VIP-körért és lehetne havi 1 alkalommal változtatni.
Ekkor sokan váltanának nevet és gyakran, de ebben a csoportban ez nem zavaró. Ellenben a normál játékban ez problémát jelenthet, de aki sokat fizet és türelmes, hát változtathasson. Akkor engedném, ha fizet 5000 forintot (VIP-körben) és eltölt ugyan ennyi kört a játékban a regisztráció vagy a legutóbbi névváltoztatása óta (nem feltétlen ugyan azon a szinten). Ekkor
nem sokan használnák ezt a lehetőséget és ők is ritkán, így a játékmenetet nem zavarná, de folyna be belőle pénz.


mennyi a jutalékod?
  #108  
Old 03-14-2008, 15:11
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by tulip View Post
A névváltoztatásra van igény, ezért bevezetése gazdaságos lehet, feltéve ha nem zavarja meg a játék normális működését.
Ebben nem vagyok biztos, ha jópáran abbahagynák a játékot máris nem lenne olyan gazdaságos.
__________________
A szenvedélyem
  #109  
Old 03-14-2008, 15:47
Betelgeuse
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by tulip View Post
A névváltoztatásra van igény, ezért bevezetése gazdaságos lehet, feltéve ha nem zavarja meg a játék normális működését.
Nincs rá igény, ha szépen megkéred Gee-t levezeti neked milyen kevesen változtatnának nevet...
Hátránya annál több van.
  #110  
Old 03-14-2008, 16:39
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ne izéljetek. Igény van rá, csak normálisan kell megcsinálni.
Gee, te meg ha indítasz egy fejlesztési topicot, lehetőleg ne offold sajátkezűleg szét, mer télleg megy a levesbe pedig sajnálnám
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 03:31.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu