Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

View Poll Results: Változtassunk e a piac működésén a piaci "átutalások" megszűntetése érdekében?
Ne. Teljesen jó így ahogy van. Aki tud utalni az utaljon. 31 58.49%
Igen. Vezessünk be 24 órás átlagfigyelést a piaci árukra és az átlagár legyen a max értékhatár. 0 0%
Igen. Vezessünk be 24 órás átlagfigyelést és a fölötte kitett áruk után fizessen mindenki "adót". 2 3.77%
Igen. Vezessünk be 24 órás átlagfigyelést és az átlagáron a Császár tegye ki a "saját termelését". 7 13.21%
Igen. Vezessünk be a Hódító minden csoportjára érvényes közös piacot. 13 24.53%
Voters: 53. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 06-11-2006, 21:53
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Lightbulb

Wanax ötelte szuper bár az nem mindegy hogy honnét lenne a kaja... az országból körönként, vagy egyszerre? a logikus az egyszerre lenne, a tartható a körönkénti lenne... és ha nem kapnak enni akkor mi történjen? mint a normál éhezés, vagy a seregből megy el a piacról rablónak (legalább meglenne az hogy honnét vannak azok a tekintélyes és erős rablóbandák ) vagy a katonai morált csökkentené?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #102  
Old 06-11-2006, 22:19
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Süti ötletét a másik topicban is támogattam és most is támogatom!
Reply With Quote
  #103  
Old 06-12-2006, 10:46
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
Wanax ötelte szuper bár az nem mindegy hogy honnét lenne a kaja... az országból körönként, vagy egyszerre? a logikus az egyszerre lenne, a tartható a körönkénti lenne... és ha nem kapnak enni akkor mi történjen? mint a normál éhezés, vagy a seregből megy el a piacról rablónak (legalább meglenne az hogy honnét vannak azok a tekintélyes és erős rablóbandák ) vagy a katonai morált csökkentené?
Hát mivel rabszolga piacról van szó, onnan azért nem volt szokás csak úgy megszökni, főleg, ha nincs elég kaja hozzá és ezért legyengültek a rabszolgák... szerintem inkább lehetne az, hogy körönként x% meghal a piacon kint lévő és nem etetett egységeknek, valamint a piacról visszaérkezve pestist hoznának magukkal (akárcsak a valóságban, a legtöbb járvány az alultápláltság miatt és a halottak miatt alakult ki és nem ritkán a rabszolgák soraiból indult), így mindneki ezerszer is meggondolná, hogy hagyja e őket éhezni....
Amúgy az egyszeri etetést támogatom, mert a folyamatos etetésnek nincs értelme, hisz nincsenek az országodban az adott egységek, hanem elindítottad őket egy rabszolga karavánnal, ami után nem rohanna százával a betermelő emberkék, hogy a földeden megtermelt kaját odaadják...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #104  
Old 06-12-2006, 11:01
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Quote:
Originally Posted by aúú
Amúgy az egyszeri etetést támogatom, mert a folyamatos etetésnek nincs értelme, hisz nincsenek az országodban az adott egységek, hanem elindítottad őket egy rabszolga karavánnal, ami után nem rohanna százával a betermelő emberkék, hogy a földeden megtermelt kaját odaadják...
igen, ez a logikus, de ezzel viszont az a baj, hogy 24 órát lesznek a piacon... ez 24 környi kaja, arról nem is beszélve, hogy gyorsban ez már 48. és ez a kint eltöltöt idő, a legrosszabb esetben, tehát egyrészt belőhetetlen hogy mennyi kaja kell, vagy pazarlunk, mert 24 körre valót visznek el... pláne ha nem veszik meg adott esetben... tehát az mind nagyon megszívja aki kiárusítani akarja az egységeit, pláne ha drága a gabona, de még ha egy kisebb létszámú eladnivalót teszünk ki, az is pokoli drága tud lenni. szóval ez szerintem nem az igazi. inkább a körönként etetés mellett vagyok. nem reális de a játék szempontjából sokkal használhatóbb.... (valamint az ork kitett seregére is érvényes a szupermarkotány adott esetben? )
Reply With Quote
  #105  
Old 06-12-2006, 11:12
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Amúgy az egyszeri etetést támogatom, mert a folyamatos etetésnek nincs értelme, hisz nincsenek az országodban az adott egységek, hanem elindítottad őket egy rabszolga karavánnal, ami után nem rohanna százával a betermelő emberkék, hogy a földeden megtermelt kaját odaadják...
Én is az egyszeri etetést támogatom. De akkor az a logikus, hogy akkor adhatsz el katonát a piacon, ha van elég kajád a raktárban. A kaja ugyanúgy levonódik a raktárból, mint a támadás indításakor. A piacra maximum 27 körre küldöd a katonáidat. Ezért eladáskor 27 környi kaját kéne vinniük. Ha katonáidat valaki megveszi, akkor a pénzzel együtt visszakapnád a fel nem használt kaját is. Ha a sereged vissszajön mondjuk 25 kör múlva, akkor 2 környi kaját is visszahozna.
Reply With Quote
  #106  
Old 06-12-2006, 11:15
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
igen, ez a logikus, de ezzel viszont az a baj, hogy 24 órát lesznek a piacon... ez 24 környi kaja, arról nem is beszélve, hogy gyorsban ez már 48. és ez a kint eltöltöt idő, a legrosszabb esetben, tehát egyrészt belőhetetlen hogy mennyi kaja kell, vagy pazarlunk, mert 24 körre valót visznek el... pláne ha nem veszik meg adott esetben... tehát az mind nagyon megszívja aki kiárusítani akarja az egységeit, pláne ha drága a gabona, de még ha egy kisebb létszámú eladnivalót teszünk ki, az is pokoli drága tud lenni. szóval ez szerintem nem az igazi. inkább a körönként etetés mellett vagyok. nem reális de a játék szempontjából sokkal használhatóbb.... (valamint az ork kitett seregére is érvényes a szupermarkotány adott esetben? )
A körönkénti etetésnél mivel lenne jobb a kalkuláció?? Ott is 24, 48 vagy 8 körig fogod etetni.... és nem olyan nehéz azért kiszámolni a kaja igényt sem (látszám/5) és felállítani némi táblázatot hozzá, hogy ehhez képest mennyi kaját küldesz, vagy adsz nekik (bár valószínű ez az egész etetéses rész túl bonyolult lenne már ahhoz, hogy Atis foglalkozzon vele)...
A faji varik természetesen NEM hatnának a piacon lévő egységekre, hisz azok nem az országod haderejét képezik ilyenkor, hanem rabszolgák...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #107  
Old 06-12-2006, 11:17
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya-
Én is az egyszeri etetést támogatom. De akkor az a logikus, hogy akkor adhatsz el katonát a piacon, ha van elég kajád a raktárban. A kaja ugyanúgy levonódik a raktárból, mint a támadás indításakor. A piacra maximum 27 körre küldöd a katonáidat. Ezért eladáskor 27 környi kaját kéne vinniük. Ha katonáidat valaki megveszi, akkor a pénzzel együtt visszakapnád a fel nem használt kaját is. Ha a sereged vissszajön mondjuk 25 kör múlva, akkor 2 környi kaját is visszahozna.
Szerintem a kaja visszaadás csak feleslegesen bonyolítané még a dolgokat és azt a plussz fejadagot símán megszik a rabszolgahajcsárok, akik egész nap kidolgozták magukat a nagy korbácsolásban...
És itt jönne be annak az értelme, hogy nem feltétlenül adsz nekik annyi kaját ami kell a teljes kintartózkodási időre, hisz gondolhatod azt, hogy hamarabb megveszik és így nem kell etetni őket, míg ha biztonságra mész, adsz nekik elég kaját, legfeljebb elbukod...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #108  
Old 06-12-2006, 11:20
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
... egyrészt belőhetetlen hogy mennyi kaja kell, vagy pazarlunk, mert 24 körre valót visznek el...
Gondolatindító felvetések:
1. ha a katonák nem jönnek vissza a piacról, a megmaradt gabonát visszahozzák az országba (esetleg csak a gabona értékét aranyban, az egy más kérdés, hogy ez milyen gabona ár alapján számolódik, és az hogyan kerül meghatározásra)
2. az egységek nem visznek ki gabonát magukkal, az etetésükre felhasznált gabona ára utólag vonódik le a katonákért kapott összegből (itt szintén érdekes kérdés, hogy ez milyen gabona ár alapján számolódik, és az hogyan kerül meghatározásra, valamint, hogy mi van abban az esetben, ha a katonákat nem veszik meg)
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
Reply With Quote
  #109  
Old 06-12-2006, 11:23
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú
Szerintem a kaja visszaadás csak feleslegesen bonyolítané még a dolgokat és azt a plussz fejadagot símán megszik a rabszolgahajcsárok, akik egész nap kidolgozták magukat a nagy korbácsolásban...
A kajavisszaadás azért fontos szerintem, mert a piacot nemcsak raktárnak használják a játékosok. Ha valaki a piacra reális áron tesz ki seregeket és megveszik azokat 4-5 kör múlva, akkor miért büntessük őket avval, hogy elvesztettek rengeteg kaját. A pénzzel együtt nyugodtan visszajöhet a kaja is. Nem olyan bonyolult kiszámolni...
Reply With Quote
  #110  
Old 06-12-2006, 11:24
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Chris
Gondolatindító felvetések:
1. ha a katonák nem jönnek vissza a piacról, a megmaradt gabonát visszahozzák az országba (esetleg csak a gabona értékét aranyban, az egy más kérdés, hogy ez milyen gabona ár alapján számolódik, és az hogyan kerül meghatározásra)
2. az egységek nem visznek ki gabonát magukkal, az etetésükre felhasznált gabona ára utólag vonódik le a katonákért kapott összegből (itt szintén érdekes kérdés, hogy ez milyen gabona ár alapján számolódik, és az hogyan kerül meghatározásra, valamint, hogy mi van abban az esetben, ha a katonákat nem veszik meg)
Ez a második pont jól hangzik... Lehetne átlagárral fizetni a gabonáért is akár és ha nem vették meg a katonákat, akkor persze sokkal többe kerülne, hiszen ekkor kell őket a legtovább etetni...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 09:08.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu