Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 02-06-2008, 07:30
Arwen's Avatar
Arwen Arwen is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: New York
Posts: 309
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
és akkor hogyan lenne támadható az első két klán?
Aki nagyra vágyik, nagy áldozatokat kell hoznia.
A Big Gun is ugyanazokkal a fedezési szabályokkal játszik.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #102  
Old 02-06-2008, 10:17
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

de a big gun pár országa nem ugyanezekkel került fel. de arwen ezzel nincs is gond, mondtam, csak idő kérdése
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
  #103  
Old 02-06-2008, 10:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

A "ki hogyan került fel" témát az általános beszélgetésekbe vigyétek át légyszi, mert be fog fulladni a téma. Ha 8-10 oldalon keresztül erről van szó, akkor többet senki nem fogja végigolvasni, és onnantól lőttek az egész javaslatnak. Köszi.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #104  
Old 02-06-2008, 13:55
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A "ki hogyan került fel" témát az általános beszélgetésekbe vigyétek át légyszi, mert be fog fulladni a téma. Ha 8-10 oldalon keresztül erről van szó, akkor többet senki nem fogja végigolvasni, és onnantól lőttek az egész javaslatnak. Köszi.
Mit sok más topikban itt is neked kéne már valami véleményt idefirkantani, hogy mégis érdemes foglalkozni a témával, vagy semmiképp nem fogod módosítani.
Bár remélem valami iszonyatos sebességgel meg lesz változtatva...

Grabi írta: csak "csak idő kérdése". Ez így van, csak nem látom értelmét, hogy évek kelljenek ahhoz hogy néhány ori megközelítse a top2 klán tagjait, mert ilyen őrült fedezések vannak.

Lássuk a mai helyzetet:
lassan 2 éve, hogy a Pannon megörökölte az 1. helyet, és 1-2 ütéssel, majd a többit (akkor még olcsón) hozzáfedeztetve elérte a mostani méretét. A 3 nagy Biges ori szintén fedezett utánuk gyorsan a fedezés módosítása előtt (ezt tettem én is hozzáteszem, csak nehogy csesztetésnek érezzétek, nem ezért írom).

Arwen, Remy és 1-2 ori még eljutott arra az ~1M értékre harccal, vagy kicsit fedezve, utánna hatalmas szakadék jön, és az ovi következik amennyire fel tudtak menni ütéssel felmentek. És vége!!

Az ovi évek termelésével és rengeteg alsó csopis újrázással talán esélyes majd hónapok múlva megközelíteni a Biget, de a Pannont ki tudja mikor!

És akkor még van vagy 100 klán A-ban, akik egy részének soha beleszólásuk nem lesz a topért vivott harcba fedezéstől függetlenül. De véleményem szerint lenne pár klán akinek lehetne, de képtelenek ennyit termelni, nekik nincs 29-30k hekis törpéjük, nincs és nem lehet 70% házas orijuk aki (bocsi a kifejezésért) szarja ki a katikat, mert elérhetők az orik (klán is).
Lényeg: ezeknek a klánoknak egyszer majd lehet beleszólásuk a topért vivott harcba, de majd csak hosszú évek múlva. És én ezt akarom begyorsítani!!
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat

Last edited by Arwyl szelleme; 02-06-2008 at 13:57..
Reply With Quote
  #105  
Old 02-06-2008, 14:06
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post
Mit sok más topikban itt is neked kéne már valami véleményt idefirkantani, hogy mégis érdemes foglalkozni a témával, vagy semmiképp nem fogod módosítani.
Bár remélem valami iszonyatos sebességgel meg lesz változtatva...

Grabi írta: csak "csak idő kérdése". Ez így van, csak nem látom értelmét, hogy évek kelljenek ahhoz hogy néhány ori megközelítse a top2 klán tagjait, mert ilyen őrült fedezések vannak.

Lássuk a mai helyzetet:
lassan 2 éve, hogy a Pannon megörökölte az 1. helyet, és 1-2 ütéssel, majd a többit (akkor még olcsón) hozzáfedeztetve elérte a mostani méretét. A 3 nagy Biges ori szintén fedezett utánuk gyorsan a fedezés módosítása előtt (ezt tettem én is hozzáteszem, csak nehogy csesztetésnek érezzétek, nem ezért írom).

Arwen, Remy és 1-2 ori még eljutott arra az ~1M értékre harccal, vagy kicsit fedezve, utánna hatalmas szakadék jön, és az ovi következik amennyire fel tudtak menni ütéssel felmentek. És vége!!

Az ovi évek termelésével és rengeteg alsó csopis újrázással talán esélyes majd hónapok múlva megközelíteni a Biget, de a Pannont ki tudja mikor!

És akkor még van vagy 100 klán A-ban, akik egy részének soha beleszólásuk nem lesz a topért vivott harcba fedezéstől függetlenül. De véleményem szerint lenne pár klán akinek lehetne, de képtelenek ennyit termelni, nekik nincs 29-30k hekis törpéjük, nincs és nem lehet 70% házas orijuk aki (bocsi a kifejezésért) szarja ki a katikat, mert elérhetők az orik (klán is).
Lényeg: ezeknek a klánoknak egyszer majd lehet beleszólásuk a topért vivott harcba, de majd csak hosszú évek múlva. És én ezt akarom begyorsítani!!
Ezzel teljesen egyetértek, de megjegyeznék még valamit:
Szerintem fontos úgy meghatározni a fedezési költségeket, hogy ha valaki ütésközelbe fedezte magát, akkor ne az merüljön föl benne, hogy "inkább fedezek tovább kockázat nélkül, mert nekem ez sokkal jobban megéri". Igenis legyen érdekelt abban, hogy ütéssel haladjon előre elsősorban. Tehát egy kockázatot nem vállaló ország csak töredék sebességgel haladhasson a merészekhez képest.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #106  
Old 02-06-2008, 14:21
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 1%
Longevity: 99%
Default

0 katonák

x.xxx.xxx.xxx arany

0,00% felfedezési arány

0 felfedezhető

1 hektár föld felfedezéséhez kell 1.153 katona és 115.300 arany

Semmiképpen nem jó a mostani rendszer mert bár a felfedezési arány nulla katonát már szépen igényel(7500 hektáron).Anno is azt mondtam hogy mindenki fedezhet fel olcsón x hekit akkor ezt a lehetőséget miért vesszük el azoktól akik még nem fedeztek fel?
Mindenképpen támogatom a felfedezés könnyítését akár fix számokkal is mondjuk 1000 katona/ heki nem olcsó ,de ha valakiről egy klántámadás folytán levernek pár ezer hekit is még nem kell törölje magát mert biztonsági játékkal is visszafedezheti a minimum földig magát,de annyira nem olcsó hogy tömeges felfedezési hullám alakuljon ki.
Talán kevesebb lenne a fullosan bevédett klán és több a támadás mert sokan az 1A-ban Klánéletük alatt a föld elvesztésének félelme illetve a pótolhatóság nehézségei miatt egyáltalán nem klántámadnak illetve támadnak.
Reply With Quote
  #107  
Old 02-06-2008, 14:24
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwyl szelleme View Post

Grabi írta: csak "csak idő kérdése". Ez így van, csak nem látom értelmét, hogy évek kelljenek ahhoz hogy néhány ori megközelítse a top2 klán tagjait, mert ilyen őrült fedezések vannak.


Az ovi évek termelésével és rengeteg alsó csopis újrázással talán esélyes majd hónapok múlva megközelíteni a Biget, de a Pannont ki tudja mikor!

És akkor még van vagy 100 klán A-ban, akik egy részének soha beleszólásuk nem lesz a topért vivott harcba fedezéstől függetlenül. De véleményem szerint lenne pár klán akinek lehetne, de képtelenek ennyit termelni, nekik nincs 29-30k hekis törpéjük, nincs és nem lehet 70% házas orijuk aki (bocsi a kifejezésért) szarja ki a katikat, mert elérhetők az orik (klán is).
Lényeg: ezeknek a klánoknak egyszer majd lehet beleszólásuk a topért vivott harcba, de majd csak hosszú évek múlva. És én ezt akarom begyorsítani!!
Azt kifelejtetted, hogy ez a több 100 klán nem termelt lenn évekig az alsóbb csoportokban mint Serg, hogy Serg nem nulla pénzzel indult fel anno a topp nyomába, hanem már akkor is rendelkezett azokkal a tartalékokkal , ami lehetővé tette volna a harcot a toppal. Igen ezekből a tartalékokból fedeztél te is. Serg nem jött fórurumra éjjel nappal, hogy legyen valami módosítás, mert így nem tudja elkapni a topp klánt, hanem termelt szépen. Éveken át.
(nem egy vagy két éven át)
Ha egyéven belül Te felakartál kerülni a toppba, akkor miért fordultál le.

Tudomássommal nincs a toppban 70% házas ori, de most hogy mondod, jó ötletnek tűnik, lehet kiépítünk de nem egyet hanem mondjuk még 3at. Ki is írom a fórumunkra.
Köszi az ötletért.
A fedezési módosítást támogatom, de nem azért hogy a több 100 klán azt higyje, hogy 4000 kör az A ig, már elég, hogy nekivágjanak a toppnak. Ahogy láttam, ti sem így vágtok neki, hanem hosszú hónapok tekiírása, és újrázgatások után.

Én is megakarom gyorsítani a toppért való küzdelmet, de van jobb ötlet is.
Jelölj ki 20 országot A ból, vagy lehet felőlem random is, aki kap + 20k hekit, és mehet a küzdelem. Legyen havonta + 20k heki random országoknak , ne kelljen sokat várni.

Last edited by Hóhér; 02-06-2008 at 14:38..
Reply With Quote
  #108  
Old 02-06-2008, 14:31
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

És akkor ha esetleg visszatérnénk a felfedezéshez...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #109  
Old 02-06-2008, 14:32
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 1%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Ezzel teljesen egyetértek, de megjegyeznék még valamit:
Szerintem fontos úgy meghatározni a fedezési költségeket, hogy ha valaki ütésközelbe fedezte magát, akkor ne az merüljön föl benne, hogy "inkább fedezek tovább kockázat nélkül, mert nekem ez sokkal jobban megéri". Igenis legyen érdekelt abban, hogy ütéssel haladjon előre elsősorban. Tehát egy kockázatot nem vállaló ország csak töredék sebességgel haladhasson a merészekhez képest.
Tetszik,de mondjuk úgy hogy a felfedezési arány 0-25%-ig lenne olcsó a felfedezés és onnantól emelkedne,de nem a mostani mértékben és a maximum maradhatna továbbra is 50%
Reply With Quote
  #110  
Old 02-06-2008, 16:40
Truffie's Avatar
Truffie Truffie is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 32
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default Miért ne:)

Beleolvasgattam a felfedezésgetésbe. Sohasem érdekelt a felfedezési százaalék és nem is állok neki most számolgatni mi volna jobb. Egyszerű megoldással lehetne megeleveniteni a játékot. Normálban bevezetni és anarchban is a max hekit. Normálban mondjuk 10000 heki és megmaradna ez a felfedezési arányos felfedezgetősdi ami most van. Az anarchban lenne 100k és visszaállna a régi felfedezgetősdi a max 225 kattanccsal. Tudom drasztikus megoldás lenne. De igy a fordulás mindenhol elérhetőbb lenne és nem lenne lehetetlen kis kékeknek sem. A 10k és 100k heki feletti hektár egyszerűen elveszne. Tudom! én nem értek hozzá csak 7 éve játszom.
__________________
„Akinek humora van az mindent tud, akinek nincs az mindenre képes”
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
17. Felfedezés Ati Hódító Kézikönyv 3 07-11-2007 17:11
felfedezés, felfedezett terület számítás Senki Segítség 21 04-27-2007 19:19
Felfedezés javaslat -Fegya- Megvalósult javaslatok 916 01-20-2007 21:04
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05


All times are GMT +1. The time now is 23:02.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu