Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Megszüntessük-e a klánlétszám maluszt egyéni csatákban?
igen 4 8.33%
Nem,de legyen malusz a toli vari akciókra is 19 39.58%
Nem 20 41.67%
További megbeszélést igényel 1 2.08%
Nem tudom 4 8.33%
Voters: 48. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 01-15-2008, 09:00
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Miért kevés a célpont?
Nem tudom, azt tudom hogy 1támadható ori van 2körre, a másik a klántársam.
Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Talán azért mert a többség bevonul beton mögé, bevédi magát tolikkal meg varikkal, és nem csinál alapvetően semmit azon kívül, hogy lopkodja a mellette elhaladni akarókat?
Milyen jól hangzik. De ezek az gyorsan békésen elhaladni akarók több millrdnyi földet elcsatolnak, majd csak annnyit mondanak, hogy pááá. Ugyanis a 10k pont távolság már meg is védi őket...
Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Olvastam egypárszor már itt, hogy könnyű 70% barakkos orkokkal ütögetni, meg ilyen marhaságokat. Túlnyomórészt olyanok írják ezt akik sose voltak orkok, és főként nem építettek ennyire kiszolgáltatott orit. Ezeknek elárulom, azok az orkok nem azért 70% barakkosak mert feltétlen így szeretik, hanem mert gyakran még ez is kevés.
Már bocs. De az ork továbbra is elvisz több millrdnyi földet egy támadás alatt. Még jó hogy az ember nem adja könnyen. Illetve valamit dolgozzon is meg érte. Jóhogy nem én adom a szájába a földemet. Sokat nyerhet egy szép éjszaka alatt, szerintem minimum hogy vállal némi kockázatot.
Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Nem azért kevés a tolijuk mert nem akarnak, hanem mert a betonos orik miatt nem tarthatnak többet. Amit ti akartok az egy tolis/varis fedezgetős A, és nem feltétlen tetszik mindenkinek.
Hidd el, a másik oldalon sincs feltétlen normális mennyiségű toli...
És továbbra is az összes 70%-os orknak ott a lehetősége hogy öszeálljon alkosson egy 4-5fős klánt (vagy akár 10) és ütögesse egyéniben a sok mocskos tornyos országot. , a csapatjáték csoportjában. És ne megkerülve egyedül akarjon haladni.
A toliknak ott a 10k pontos határ, legyen még ez is? És a végén az egész csoportban nem lesz kit lopni, mert ez vagy több mint 10k pontra van, emez meg nagy-kis klánban... És ha össze is jön a lopás, mert adottak a feltételek, akkoris az okozott kár töredéke az elhozott föld értékének. Meg hogy a 10fős klánból lelop 8 csontra. Ha az ork ütni akar üssön kocsma nélkül. 7kör alatt már lehet megint kocsmákkal védekezni.

És továbbra is az összes 70%-os orknak ott a lehetősége hogy öszeálljon alkosson egy 4-5fős klánt és ütögessen, a csapatjáték csoportjában. És ne megkerülve egyedül akarjon haladni. Inkább lécci ezt válaszoljátok meg.
Miért kötelező egy orknak egyéniben haladni, ha tudja hogy az 5-6 vagy nemtudom éppen hány fős klánok végiggyujtják?
Mi tiltja meg a játékban hogy ő is belépjen egy klánba 6.nak?
Ezt nem fogom fel. És ezesetben eredményesen hozhatna földet az agresszortól is.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #102  
Old 01-15-2008, 09:06
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwen View Post
Tudtommal ez a játék célja, hogy milyen stratégiát választasz az előre haladásra, azt te döntöd el. Ha tf ork mellett döntesz, építsd fel úgy, hogy fejlődhess vele. Ha nem jön össze, így jártál. Miért kell ezért megint szabályt módosítani?
Ismét ugyanazt tudom mondani, te választod meg a stratégiát amivel játszani szeretnél. Ha nem jött be, találj ki mást, ez egy stratégiai játék, és unalmas már, hogy mindig könnyíteni akartok. A bunker elfek már nem tudnak begyújtani, ártózni, ha pénzt lopnak, az rosszul felépített ori hibája, egy gnómot meg nehogy már ne tudjon lerendezni egy ork. Ha nem sikerül neki, még mindig ott a diplomácia.
(...)
Quote:
Originally Posted by Alba View Post
Szerintem aki kis klánban van (nem 10 fős) az vállalja a kockázatot hoyg sebezhetőbb lsz toli/vari akciókkal viszont cserébe könnyebben tud támadni klánban.
Aki összeáll 10 fősbe az biztos hogy védettebb lesz egyéniban, főleg ha egymas melett haladnak, viszont sokkal nagyobb odafigyelést igényel hiszen nagy ütés kaphatnak klánban.

Miert lépnék be egy nagy klánban ha összeállok 2-3 emberrel védettebb leszek toli vari ellen, és még klánabn is tudok ütni.
Akit ártóznak épüljön át. Nem kell 60 % barakkal mászkálni mindig és keseregni hogy lopnak meg ártóznak...
Egyetértek. Mindkét válaszadóval.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #103  
Old 01-15-2008, 11:15
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 1%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Ha a 10fős klánból 8 teljesen lelop, ott az orid felépítésével lesz gond.
Mégis miről beszélünk? Ez egy stratégiai játék. Ha nem építesz át a te dolgod. De nem feltétlen a szabályokkal kell kedvünk szerint variálni...

A zsákmány reményében sokan sokmindent megtesznek...
Hát nem! Nem fog mind a 10tag több 100hekit átépíteni csak a te kedvedért. Tudom most csalódott vagy, de ez van.
Hát érdekesen olvasol az tuti van most egy anno rosszul megalkotott szabály,de mivel neked előnyös természetesen ragaszkodsz hozzá.
Úgy beszéltek a "stratégiáról" minha mindannyian fent ültetek volna már évekig az 1A tetején többször is és közben beton orival felfedezgetve nagy kinlódva érítek el a szükséges top 30% -ot hogy fordulhasssatok!
Reply With Quote
  #104  
Old 01-15-2008, 11:24
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Hát érdekesen olvasol az tuti van most egy anno rosszul megalkotott szabály,de mivel neked előnyös természetesen ragaszkodsz hozzá.
Úgy beszéltek a "stratégiáról" minha mindannyian fent ültetek volna már évekig az 1A tetején többször is és közben beton orival felfedezgetve nagy kinlódva érítek el a szükséges top 30% -ot hogy fordulhasssatok!
Mondja ezt valaki, aki ott gubbaszt a lista tetején, és unásig termel.

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Úgy beszéltek a "stratégiáról" minha mindannyian fent ültetek volna már évekig az 1A tetején többször is"
Érvnek kevés, hogy te fenn kuporogsz... Vagy nem is értem ezt a mondatbeli közbevetésed... Mi köze a témához?
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #105  
Old 01-15-2008, 11:33
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Nekem telejsen mindegy hogy alakul, és szerintem Sergnek is.

Ha majd lefordul, és fel jön az új orival, hidjétek el, nem lesz gyújtogatás problémája. ( nem is lesz háza )

4 hónap alatt vissza ér 30 000 hekire, Ti meg csak irogassátok hogy fenn csücsül a toppon, és nem bírjátok utol érni.

Még nem volt olyan javaslata amit saját érdekében tett volna a játékban, ellentétben azokkal, akik nem látnak túl a főmenüjükön.

Bebetonoztuk az elfet, bebetonoztuk az egyszemélyes klánokat, egy olyan játék téren, ahol a csapat játék lenne a lényeg

igazából meg nem is érdekel, csak a szapulásotok zavaró mindíg...
Reply With Quote
  #106  
Old 01-15-2008, 12:46
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
Még nem volt olyan javaslata amit saját érdekében tett volna a játékban, ellentétben azokkal, akik nem látnak túl a főmenüjükön.

Bebetonoztuk az elfet, bebetonoztuk az egyszemélyes klánokat, egy olyan játék téren, ahol a csapat játék lenne a lényeg

igazából meg nem is érdekel, csak a szapulásotok zavaró mindíg...
itt nem szapulásról van szó, hanem arról, hogy a malusszal többet vesztünk, mint amennyit nyerünk... ha eddig lehetett boldogulni 1-2 fős klánban, biztos vagyok benne, hogy ezután sem lesznek ennél nagyobb gondok. szerintem eléggé fel van fújva ez a gyújtogatós, szétszedős, majd 3 sereggel leföldelős téma... ha ez tényleg így lenne, akkor kérdem én, mégis hogy jutottak fel legalább 8-10k hekikre, akik ezeket írják?
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #107  
Old 01-15-2008, 13:29
Paliking Paliking is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 545
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Én egy dolgot nem értek, a hadi akciókra van malus, a tolivarira meg nincs. Miért van ez a megkülönböztetés?
A soktagú klánok nem csak egy kupacban lehetnek, hanem szétszórva is. Ekkor is a soktagú klánból üthet egyéniben egy ország. Tegyük fel, hogy egy olyan orit támad, aki ott van mellette, de kis létszámú klánban van. Akkor ő kap malust a hadi akcióra, de a célpont ori nem kap a varitolira. Ez szerintem nem korrekt.
Ez számtalanszor lejátszódott nálunk, amikor fellépett orik jöttek felfelé, és nem csak teoretikus az eset, nagyon brutális folyamatos ártókat kaptak a feltörekvő orik. Nem azt mondom, hogy ne ártózzák őket, de ha nincs a varitolira malus, akkor a hadira se legyen egyéniben, vagy legyen mindkettőre.
Reply With Quote
  #108  
Old 01-15-2008, 13:30
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar View Post
i ha ez tényleg így lenne, akkor kérdem én, mégis hogy jutottak fel legalább 8-10k hekikre, akik ezeket írják?


Hidd el, nehezen
Nagyon keveseknek volt gond nélküli diadalmenet a 10k hekit elérni, és még azoknak is volt jópár álmatlan éjszakájuk.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #109  
Old 01-15-2008, 16:36
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Annyit hozzátennék ehez a témához, hogy mivel 1/A-ban nem feltételen szempont hogy a szövetségesek egymás közelében legyenek, előfordulhat hogy egy sok fős klán játékosa fényévre van a szövetségeseitöl és úgy fut bele egy szövetségi csoportba.

Ez a történet nem csak az egy két fős szövetségekröl szól.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #110  
Old 01-15-2008, 16:38
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
Nekem telejsen mindegy hogy alakul, és szerintem Sergnek is.

Ha majd lefordul, és fel jön az új orival, hidjétek el, nem lesz gyújtogatás problémája. ( nem is lesz háza )

4 hónap alatt vissza ér 30 000 hekire, Ti meg csak irogassátok hogy fenn csücsül a toppon, és nem bírjátok utol érni.

Még nem volt olyan javaslata amit saját érdekében tett volna a játékban, ellentétben azokkal, akik nem látnak túl a főmenüjükön.

Bebetonoztuk az elfet, bebetonoztuk az egyszemélyes klánokat, egy olyan játék téren, ahol a csapat játék lenne a lényeg

igazából meg nem is érdekel, csak a szapulásotok zavaró mindíg...

Nem nevezném szapulásnak azt hogy ha valaki nem ért egyet veletek, én a magam részéröl nagyra tartom Serget mint ember és mint játékost, ettöl függetlenül, nem feltétlen értek egyet a javaslatával, és afelöl vannak azért kétségeim, hogy 4 hónap alatt vissza megy 30k hekire, még akkor sem ha a topklán támogatja az útját.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)

Last edited by Gyula; 01-15-2008 at 19:45..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Az 1A ban a klánlétszám malusz kiterjesztése vagy megszüntetése Serg Megbeszélések 24 01-13-2008 09:45
Akkor vagy igazi alkoholista ha szekely Viccek 17 08-22-2007 22:39


All times are GMT +1. The time now is 00:44.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu