Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 04-27-2007, 22:24
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
itt már 1x volt egy kialakult javaslat miszerint csoporonként csak 1x lehessen újrázni a jelenlegi feltételekkel

én továbbra is ezt támogatnám.

lévén akit 2x rommá vernek és képtelen felállni az vagy nem érett arra a csopira, vagy olyan rossz orzsággal lépett fel ami akárhány újrázás után sem lesz jobb.

esetleg ki klehet egészíteni azzal, hogy ha valaki félévet eltöltött a csopiban a 2. újrázása után az akár kaphat még1 lehetőséget is.

az újrázással való pénz és tekercsgyártás pedig értelemszerűen irreális dolog.

ha valaki 1 éven át megír 5 millió tekercset annak ha megint kell 5 millió teki az ne 500 körönként újrázzon hanem írjon megint 1 évig tekit és meglesz

ha már űj témák megvalósítására van esély, felhoznám ezt ide szem elé.. idézve magamat
Reply With Quote
Sponsored Links
  #102  
Old 04-28-2007, 19:39
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

én megáltoztatnám az eredeti felvetést a következőképpen:
-ha előszőr újrázol akkor a mostani szabályok szerint újrázol.
-ha másodszor akkor essen le egy szintet,és ott CSAK a top30% kört kelljen eltöltenie és utána léphessen fel(336 kör).
-ha harmadszor vagy annál töbször újrázol akkor essél le egy szintet,és ott 1000 kör játékidőt el kell töltened ahhoz hogy ujra felléphessél(értelemszerűen 1000 kör játékidő amiből 336 kör top30%).
...ha ujrafordulnál az 5. szintre akkor kezdődne előről(vagyis ugy számít mintha most ujráznál előszőr).

remélem mindenkinek tetszik az ötlet
Reply With Quote
  #103  
Old 04-28-2007, 20:00
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
én megáltoztatnám az eredeti felvetést a következőképpen:
-ha előszőr újrázol akkor a mostani szabályok szerint újrázol.
-ha másodszor akkor essen le egy szintet,és ott CSAK a top30% kört kelljen eltöltenie és utána léphessen fel(336 kör).
-ha harmadszor vagy annál töbször újrázol akkor essél le egy szintet,és ott 1000 kör játékidőt el kell töltened ahhoz hogy ujra felléphessél(értelemszerűen 1000 kör játékidő amiből 336 kör top30%).
...ha ujrafordulnál az 5. szintre akkor kezdődne előről(vagyis ugy számít mintha most ujráznál előszőr).

remélem mindenkinek tetszik az ötlet

Csalódni fogsz. Nekem kapásból nem tetszik az, hogy visszaessen bárki is egy szintet.

Wand ötlete elgondolkodtató viszont, első újrázás 500 kör, második 1000, harmadik 2000, vagy egyéb számokkal, de hasonló értelemben. Második újrázásnak a fél évet kissé soknak tartom, bár kétségtelen rendesen lelassítaná az újrázásos vagyonszaporítást.
Reply With Quote
  #104  
Old 04-29-2007, 12:20
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Csalódni fogsz. Nekem kapásból nem tetszik az, hogy visszaessen bárki is egy szintet.

Wand ötlete elgondolkodtató viszont, első újrázás 500 kör, második 1000, harmadik 2000, vagy egyéb számokkal, de hasonló értelemben. Második újrázásnak a fél évet kissé soknak tartom, bár kétségtelen rendesen lelassítaná az újrázásos vagyonszaporítást.
nekem is tetszik így az ötlet, félév sztem is sok... viszont elgondolkodva, ha mondjuk 3szint topban elkezdenek szétverni, akkor nem 3on újrázok hanem inkább lépek B-be(legtöbben így gondolkodnak) ,és engem mondjuk frusztrálna hogy egy 3csoporton keresztül végig vitt orit, ha 2 lehetőségből nem tudok helyrehozni (pl mert nincsen mrdos tartalékom), akkor vagy várok 1hónapot, vagy törlöm. mind2 eléggé elvenné a játékkedvem...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #105  
Old 04-29-2007, 23:25
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Csalódni fogsz. Nekem kapásból nem tetszik az, hogy visszaessen bárki is egy szintet.

Wand ötlete elgondolkodtató viszont, első újrázás 500 kör, második 1000, harmadik 2000, vagy egyéb számokkal, de hasonló értelemben. Második újrázásnak a fél évet kissé soknak tartom, bár kétségtelen rendesen lelassítaná az újrázásos vagyonszaporítást.
én még kevésbé vagyok lelkes
az újrázás azért van, hogy ha nem sikerült a szint, legyen lehetőség újrakezdeni

az a gáz, hogy vki pénzszerzésre használja?
ajaj, akkor legyen tilos, hogy valakinek 20%-nál több könyvtára legyen, mert az nem rendeltetésszerű, és bank is csak max. 20 lehessen, különben gyűlik a pénz stb. nem is ragoznám
Reply With Quote
  #106  
Old 04-29-2007, 23:47
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
én még kevésbé vagyok lelkes
az újrázás azért van, hogy ha nem sikerült a szint, legyen lehetőség újrakezdeni

az a gáz, hogy vki pénzszerzésre használja?
ajaj, akkor legyen tilos, hogy valakinek 20%-nál több könyvtára legyen, mert az nem rendeltetésszerű, és bank is csak max. 20 lehessen, különben gyűlik a pénz stb. nem is ragoznám
én viszont ragoznám, a könyvtár rendeltetése, hogy tekercset irjon, attól hogy nem önfentartásra csak hanem el is adod attól az épület rendeltetés szerüen müködik... úgyanez a bánya, a banknak is ez a rendeltetése kereskedőnél, de az újraindulásnak mi is a rendeltetése??? Én úgy tudom hogy az , ha fentebbi szinteken szétvernek, hogy már nem tudsz felállni, vagy már nem érdemes azzal vesződni, akkor újra kezdheted onnan ahonnan felléptél... Ráadásul új pénz könyvtárból nem kerül a játékba, és azzal hogy felhuzol ennyi könyvtárat az országod gyengited így vmit beáldozol érte, a bank úgyanaz, vagy a bánya... bár a bankból és drágakőből friss pénz jön be, közel se mrd-os nagyságrendü... viszont újrázásnál mitcsinálsz? átküldöd a szövidnek minden vagyonod, mondjuk 4mrd kp-t és még 2mrdnyi tekit, megnyomsz és gombot és láss csodát varázsoltál még1x ennyit, amiért nem áldoztál semmit, amiért nem kellett küzdened, nem kellett hónapokat termelned érte, akkor ez mennyire olyan mint egy halom bank vagy könyvtár? mennyire rendeltetés szerü használat? Ráadásul mennyire is igazságos dolog ez??? a szegénynek nem használ sokat, a gazdag meg még jóval gazdagabb lesz. ez a módja a pénzszerzésnek sokkal inkább rákényszeriti az országokat hogy ők is csak úgy kezdjenek el "játszani" ha már meg van az első mrd-juk, mert hiába erősebbek egy picivel, a háborúhoz akkor is 3 dolog kell : Pénz, pénz , pénz. és sokan azon vesztenek el háborúkat, hogy jól kezdenek de egy idő után nem tudják fedezni a veszteségeket és lemorzsolodnak a nagy hátterü szövikkel szemben. persze nagy erőkülönbségnél ez tulzottan nem számit.

Nekem ettől még megvan az az aggályom, hogy úgyan sokan használják pénzszerzésre is az újrát, de még mindig többen újráznak "kényszerből", persze sokan csak lusták helyrehozni a károkat amiket meglehetne csinálni...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #107  
Old 04-30-2007, 07:53
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
én még kevésbé vagyok lelkes
az újrázás azért van, hogy ha nem sikerült a szint, legyen lehetőség újrakezdeni.
Erre azt mondanám,hogyha figyelmesen végigolvasod ,akkor láthatod,hogy van lehetőséged újrakezdeni.("Ha előszőr újrázol akkor a mostani szabályok szerint újrázol")...ráadásul,hogyha 1 szinttel lejjebb esel és ott csak a top30% ot kell eltöltened az nem nagy gáz...
...de ha nem akkor nem
Reply With Quote
  #108  
Old 05-04-2007, 14:42
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
én viszont ragoznám, a könyvtár rendeltetése, hogy tekercset irjon, attól hogy nem önfentartásra csak hanem el is adod attól az épület rendeltetés szerüen müködik... úgyanez a bánya, a banknak is ez a rendeltetése kereskedőnél, de az újraindulásnak mi is a rendeltetése??? Én úgy tudom hogy az , ha fentebbi szinteken szétvernek, hogy már nem tudsz felállni, vagy már nem érdemes azzal vesződni, akkor újra kezdheted onnan ahonnan felléptél... Ráadásul új pénz könyvtárból nem kerül a játékba, és azzal hogy felhuzol ennyi könyvtárat az országod gyengited így vmit beáldozol érte, a bank úgyanaz, vagy a bánya... bár a bankból és drágakőből friss pénz jön be, közel se mrd-os nagyságrendü... viszont újrázásnál mitcsinálsz? átküldöd a szövidnek minden vagyonod, mondjuk 4mrd kp-t és még 2mrdnyi tekit, megnyomsz és gombot és láss csodát varázsoltál még1x ennyit, amiért nem áldoztál semmit, amiért nem kellett küzdened, nem kellett hónapokat termelned érte, akkor ez mennyire olyan mint egy halom bank vagy könyvtár? mennyire rendeltetés szerü használat? Ráadásul mennyire is igazságos dolog ez??? a szegénynek nem használ sokat, a gazdag meg még jóval gazdagabb lesz. ez a módja a pénzszerzésnek sokkal inkább rákényszeriti az országokat hogy ők is csak úgy kezdjenek el "játszani" ha már meg van az első mrd-juk, mert hiába erősebbek egy picivel, a háborúhoz akkor is 3 dolog kell : Pénz, pénz , pénz. és sokan azon vesztenek el háborúkat, hogy jól kezdenek de egy idő után nem tudják fedezni a veszteségeket és lemorzsolodnak a nagy hátterü szövikkel szemben. persze nagy erőkülönbségnél ez tulzottan nem számit.

Nekem ettől még megvan az az aggályom, hogy úgyan sokan használják pénzszerzésre is az újrát, de még mindig többen újráznak "kényszerből", persze sokan csak lusták helyrehozni a károkat amiket meglehetne csinálni...
hát a helyzet az, hogy a sokezerhekis kizárólag könyvtárból és bankból álló orik, amik a helyüket már előre lezsírozzák, jóval kevéssé "rendeltetésszerűek" és jóval több pénzt és tekercset termelnek, mint az újrázgatók

tehát, ha újrázni csak mindenféle tiltásokkal lehet, akkor rendkívül ésszerű egy olyan tiltás is, amely a bankok, és könyvtárak max. területi arányát maximálja
sőt, ez sokkal célravazetőbb lenne, mint az újrázás tiltása, hamár a "fekete pénz" ellen emeled a hangod

egyébként az, hogy valaki egy lentebbi csoport tetejére essen vissza, ha szétesett az orija, különösen okos dolog, ha gyenge az illető, csak még lejjebb esik, ha meg csalni akar, itt rá az újabb lehetőség
Reply With Quote
  #109  
Old 05-04-2007, 15:05
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
hát a helyzet az, hogy a sokezerhekis kizárólag könyvtárból és bankból álló orik, amik a helyüket már előre lezsírozzák, jóval kevéssé "rendeltetésszerűek" és jóval több pénzt és tekercset termelnek, mint az újrázgatók
ööö jogos, bár nagyságrendekkel több ori szerez pénzt újrázással, mint óriás bank központokkal és tekercs gyárakkal... Ráadásul amit elmondasz, a legtöbb esetben csalással párosul.

Quote:
Originally Posted by NorB
tehát, ha újrázni csak mindenféle tiltásokkal lehet, akkor rendkívül ésszerű egy olyan tiltás is, amely a bankok, és könyvtárak max. területi arányát maximálja
sőt, ez sokkal célravazetőbb lenne, mint az újrázás tiltása, hamár a "fekete pénz" ellen emeled a hangod
emellett a tekercs gyártással nem kerül új pénz a játékba, mert nem lesz új kp belöle a játékban... nem fekete pénz amit a bankokból kapsz!!!
Quote:
Originally Posted by NorB
egyébként az, hogy valaki egy lentebbi csoport tetejére essen vissza, ha szétesett az orija, különösen okos dolog, ha gyenge az illető, csak még lejjebb esik, ha meg csalni akar, itt rá az újabb lehetőség
ezzel egyetértek, ahogy ha végigolvasod a beirásaim, akkor rájössz, hogy nekem is aggályaim vannak az újrázás változtatásával... amúgy meg anno én is javasoltam a piaci tekercs kopást kis mértékben...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #110  
Old 05-04-2007, 19:13
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
ööö jogos, bár nagyságrendekkel több ori szerez pénzt újrázással, mint óriás bank központokkal és tekercs gyárakkal... Ráadásul amit elmondasz, a legtöbb esetben csalással párosul.

emellett a tekercs gyártással nem kerül új pénz a játékba, mert nem lesz új kp belöle a játékban... nem fekete pénz amit a bankokból kapsz!!!


ezzel egyetértek, ahogy ha végigolvasod a beirásaim, akkor rájössz, hogy nekem is aggályaim vannak az újrázás változtatásával... amúgy meg anno én is javasoltam a piaci tekercs kopást kis mértékben...

Nem vagyok meggyőződve, hogy az újrázás több pénzt hoz a játékba, mint a sokezer hekis bankos orik. Ezek ugyanis leutalják, és mások viszik tovább a javakat. Ráadásul van külön téma az ilyen orik "megregulázására", az újrázás módosítása egy ettől független javaslat. Sajna az értelmes dolgokat nagyon háttérbe szorítja a rengeteg "zseniális" ötlet, amik újabban elárasztják ezt a fórumot.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kérdezz! Felelünk? :) Toto Segítség 795 07-12-2006 22:01
Újraindulás Josh Segítség 18 03-21-2006 09:56


All times are GMT +1. The time now is 01:53.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu