Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: A tekercs kopások határának módosítása.
Javaslom. 70 61.40%
Közönbös 26 22.81%
Nem javaslom 20 17.54%
Multiple Choice Poll. Voters: 114. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 10-01-2007, 12:34
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Kubbinak igaza van. Szerintem egyszerűbb lenne, ha 200 hekin nem kopna még, de 201-től már igen. nem kéne JKSZ-szel (vagy hetek munkájával) magadat leveretni.
Mellesleg 199 hekin nem hiszem, hogy normál csoportban brutális termelő leszel.
Nekem is volt sokáig 199 hekis orim. És ha koptam volna, megoldottam volna, hogy békénhagyjanak a top tetején... További JKSZ lehetőség. Ez a topic pont a JKSZ ellen van, és nem a megerősítésére.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #102  
Old 10-01-2007, 13:08
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pax Hungaricum View Post
Kubbinak igaza van. Szerintem egyszerűbb lenne, ha 200 hekin nem kopna még, de 201-től már igen. nem kéne JKSZ-szel (vagy hetek munkájával) magadat leveretni.
Mellesleg 199 hekin nem hiszem, hogy normál csoportban brutális termelő leszel.
Nekem is volt sokáig 199 hekis orim. És ha koptam volna, megoldottam volna, hogy békénhagyjanak a top tetején... További JKSZ lehetőség. Ez a topic pont a JKSZ ellen van, és nem a megerősítésére.
en is ezzel ertek 1et. ne kelljen trukkozni, foldleadni, csalni.
szavaztam: 200-on ne kopjon, csak 201-tol folfele.
Reply With Quote
  #103  
Old 10-01-2007, 13:27
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

én továbbra is azt mondom, hogy 0-199 hekint is kopjon a tekercs.. aki fentebb akar termelni, az most is ott fent van és termel..
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

Reply With Quote
  #104  
Old 10-01-2007, 13:43
kedvenc hóhérod kedvenc hóhérod is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Brown View Post
Részemről nem támogatom. Nagyon minimális változást hozna. Ha valaki 199 hekin vagy alatta érzi jól magát, tegye. Én inkább a fejlődést, a játékot választom. Nagyobb hekin ez a probléma egyszerűen már nem érdekel. Mármint hogy ki mit csinál odalent. A jksz-nek vannak fokozatai. Az hogy megbeszélem sunyiba hogy üssenek le, valahol a ranglétra alján van. Persze ettől még jksz.

A tekercskopásokkal kapcsolatban viszont egészen érdekes gondolat jutott eszembe.

Ha van 50.000 tekercsem és számoljunk 2% kopással a példa kedvéért, akkor az 1000 kopás a megadott időközönként. Tegyük fel ez a lakáshelyzeti, tehát 4650 amit elméletileg az ori használ, ez kell a 30%-hoz. Akkor miért nem ennek az összegnek a 2%-a kopik. Hisz akkor csak ennyit hurcolnak szét a birodalomban, a többi pedig valahol egy központi könyvtárban szabadságol, és ha egy hónap múlva onnan kiveszik, még mindig friss nyomda illata van. Így lenne logikus. Nekem legalábbis. Egy első osztályos sem hurcolja magával a 8 év anyagát mindennap.
ez tűnik a leglogikusabb megközelítésnek, mert egyértelmű, hogy csak az kopik, amit használnak. a többi legfeljebb porosodik.
na jó, az atkák is tönkretesznek pár tekit, meg pár korrupt könyvtáros is kilophat néhány tekercset.


szal én Brown ötletét támogatnám...
esetleg pár százalékkal növelhető lenne a tekikopás aránya, mittomén 0-199 -ig 3%, 200-399: 5% stb. így az átlag országok gyakorlatilag nem lennének érintve. de aki sok helyet áldoz, akár védelme róvására is, könyvtárakra, az ennyit megérdemelne.
én meg, tolisként, naccerűeket szüretelnék
Reply With Quote
  #105  
Old 10-01-2007, 13:59
yenkie yenkie is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 118
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Abszolut támogatom.
A JKSZ melegágya, és értelme sincs nagyon szerintem, hogy 200 hekin kopjon a teki.
Aki írni akar, úgyis leütetti magát, és az esetek nagy részében ezt jksz-el éri el.
Reply With Quote
  #106  
Old 10-01-2007, 16:55
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by kedvenc hóhérod View Post
esetleg pár százalékkal növelhető lenne a tekikopás aránya, mittomén 0-199 -ig 3%, 200-399: 5% stb. így az átlag országok gyakorlatilag nem lennének érintve. de aki sok helyet áldoz, akár védelme róvására is, könyvtárakra, az ennyit megérdemelne.
én meg, tolisként, naccerűeket szüretelnék
Ebben biztos vagy?
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #107  
Old 10-01-2007, 17:11
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by kedvenc hóhérod View Post
ez tűnik a leglogikusabb megközelítésnek, mert egyértelmű, hogy csak az kopik, amit használnak. a többi legfeljebb porosodik.
na jó, az atkák is tönkretesznek pár tekit, meg pár korrupt könyvtáros is kilophat néhány tekercset.


szal én Brown ötletét támogatnám...
esetleg pár százalékkal növelhető lenne a tekikopás aránya, mittomén 0-199 -ig 3%, 200-399: 5% stb. így az átlag országok gyakorlatilag nem lennének érintve. de aki sok helyet áldoz, akár védelme róvására is, könyvtárakra, az ennyit megérdemelne.
én meg, tolisként, naccerűeket szüretelnék
szerintem pedig éppen az átlag orik lennének jobban érintve!!!azért egyenlőre még nem az az átlag,ha valaki pár milla tekivel szaladgál!
egy átlagos netán kezdő orinak pedig súlyos csapás lenne az emelt kopás!!
Reply With Quote
  #108  
Old 10-01-2007, 18:13
yenkie yenkie is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 118
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

A kopáson emelni??????
A kezdő orik nem tudnának annyit írni, hogy elérjék a maxot, csak a védelem, vagy támadás rovására.
Így is elég nehéz a kezdet nekik.
Alapból 200 hekin indul egy ori, szerintem ezen a szinten nem kéne, hogy kopjon a teki.
201 hekitől meg lassú mértékben, ahogy Lopi leírta.
Jksz, és egyéb trükkök nélkül lehetne lent indulni.
Reply With Quote
  #109  
Old 10-02-2007, 01:15
Stev's Avatar
Stev Stev is offline
Member
 
Join Date: Feb 2007
Location: Budapest
Posts: 468
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by yenkie View Post
Abszolut támogatom.
A JKSZ melegágya, és értelme sincs nagyon szerintem, hogy 200 hekin kopjon a teki.
Aki írni akar, úgyis leütetti magát, és az esetek nagy részében ezt jksz-el éri el.
Ha kopik 200 alatt is az szintén kivédi a JKSZ-t, aki meg azért ütteti le magát, hogy a kezdők alatt legyen, az ígyis-úgyis leütteti magát, ha 200on nem kopik akkor is. A TOP-os JKSZ-es termelésre pedig úgy rémlik kerülni fog be kivédés a fejlesztésben.
__________________
"Alkoholista az aki annyit iszik mint mi, csak ellenszenves"

http://stevzland.myminicity.com/ind
Reply With Quote
  #110  
Old 10-03-2007, 10:21
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Az oké, hogy a 200 alatti kopás és kiküszöböli az alacsony hekis JKSZ-ek nagy részét, de nem hiszem, hogy egy mondjuk 170 hekire levert kezdőt még azzal is meg kéne bűntetni, hogy mondjuk (Asszem it ovlastam valahol egy ilyen javaslatot) 3-4% tekercse kopjon... hát az azért nagyon durva lenne.... És ha onnan indulna a kopás, akkor 1000 heki fölött mi kopna? 12%? Szerintem ez nagyon hazavágna jópár csopit. (ez persze csak magánvélemény)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Tekercsek Némabob Stratégia & Tippek 19 03-07-2008 07:41
A tekercsek jövője Phoenix Általános beszélgetés Hódítós témákban 49 06-26-2007 21:08
tud. tekercsek gecco214 Nem hiba 2 05-05-2007 19:36
Karaván módosítása Cyby_ Megvalósult javaslatok 29 12-20-2006 07:38
1/A korlátozások módosítása Láma Elvetett javaslatok 29 07-04-2006 11:17


All times are GMT +1. The time now is 08:50.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu