Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Használnád-e a hadisarcot, ha a játék szabályai lehetővé tennék?
Igen használnám. 38 62.30%
Nem, nem használnám. 23 37.70%
Voters: 61. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 07-21-2007, 13:22
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Burning: Törlésig ütés törvénye nem lett bevezetve, mindig is volt, most csak fel hívták rá a figyelmünket. Másrészt a topic nem a törlésig ütésröl szól, Hadisarctol teljesen független dolog hogy meddig ütök valakit vagy hogy ki mit jelentget.

A második postot meg légyszives szerkeszd egy kicsit mert, mire elolvastam elfelejtettem hogy mi volt az elején
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #102  
Old 07-21-2007, 13:49
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Burning: Törlésig ütés törvénye nem lett bevezetve, mindig is volt, most csak fel hívták rá a figyelmünket. Másrészt a topic nem a törlésig ütésröl szól, Hadisarctol teljesen független dolog hogy meddig ütök valakit vagy hogy ki mit jelentget.

A második postot meg légyszives szerkeszd egy kicsit mert, mire elolvastam elfelejtettem hogy mi volt az elején
annak idején, azért elég sokáig ütögethettél orit...tehát lehet, hogy már volt, de igazán nem figyelték. amúgy Gyula tudom, hogy a topicod miről szól, a hadisarcról, amely összefügg a harccal, és a vereséggel, tehát nincs az olyan messze. annyiból nem független, hogy ha valakit eléggé megütsz és a továbbiakban megkímélné magát tőle, akkor fizet neked a békéért. ha viszont valaki azért kezd el ütni, mert hadisarcot remél, de a célpont nem szeretne fizetni és azt mondja, hogy nem fizet, de akkor is hagynia kell, mert különben jelenti. (ezt persze hadisarc nélkül is megmondhatja, tehát csak annyiban függ össze, hogy a támadó, nem hagyna békén, ha nem fizetnél, de aki nem akar fizetni, az nem kell fizessen, de a lehetőség fenn áll)

igyekszem, érthetőbben megfogalmazni
Reply With Quote
  #103  
Old 07-21-2007, 14:03
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
ha viszont valaki azért kezd el ütni, mert hadisarcot remél, de a célpont nem szeretne fizetni és azt mondja, hogy nem fizet, de akkor is hagynia kell, mert különben jelenti.

Ki fogom kérni ide Ati véleményét mert én úgy gondolom hogy Te is mint többen túlmisztifikálod ezt a törlésig ütést. A fenti mondatoddal nem értek egyet. Szóval szerintem még mindig elég tág a határ a törlésig ütés mint Ati is mondta nem számszerüsithető, nem lehet azt mondani hogy 8-10 vagy 20ütés után jön az anarh, szerintem ha valaki hadisarcért üt, és miért ne tehetné? még nagyon messze van attol a törlésig ütés fogalomtol.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #104  
Old 07-21-2007, 14:27
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Ki fogom kérni ide Ati véleményét mert én úgy gondolom hogy Te is mint többen túlmisztifikálod ezt a törlésig ütést. A fenti mondatoddal nem értek egyet. Szóval szerintem még mindig elég tág a határ a törlésig ütés mint Ati is mondta nem számszerüsithető, nem lehet azt mondani hogy 8-10 vagy 20ütés után jön az anarh, szerintem ha valaki hadisarcért üt, és miért ne tehetné? még nagyon messze van attol a törlésig ütés fogalomtol.
félreértesz Gyula. nem azt mondtam, hogy amikor a hadisarc kérdés felmerül az már törlésig ütés, az még messze van...
azt mondtam, hogy ha a szövi vagy az mf azt mondja, hogy üthetsz minket nyugodtan, egy idő után vagy megunod, vagy túlzásba viszed és ekkor jelentünk, de pénzt innen nem fogsz kapni.
ha én elkezdek hadisarcért ütni, és kapok egy ilyen zöldet, akkor még ártok nekik egy ideig, hogy hátha megtörnek, de ha akkor se, akkor én otthagynám, hiszen a végtelenségig nem üthetem, mivel unalmas is lesz másrészt jelentenek, harmadrészt meg hiába ütném őket mert nem látnék semmit (ez után az üzi után tehát még rájuk csapnék pár rendeset, és ezután hagyom talán)
ez alapján tény, hogy: ha valaki el is kezd ütni a hadisarcért ő is abba fogja hagyni, tehát rá lehet bírni, és az ütést ezentúl is ellehet kerülni...
Reply With Quote
  #105  
Old 07-21-2007, 14:39
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
félreértesz Gyula. nem azt mondtam, hogy amikor a hadisarc kérdés felmerül az már törlésig ütés, az még messze van...
azt mondtam, hogy ha a szövi vagy az mf azt mondja, hogy üthetsz minket nyugodtan, egy idő után vagy megunod, vagy túlzásba viszed és ekkor jelentünk, de pénzt innen nem fogsz kapni.
ha én elkezdek hadisarcért ütni, és kapok egy ilyen zöldet, akkor még ártok nekik egy ideig, hogy hátha megtörnek, de ha akkor se, akkor én otthagynám, hiszen a végtelenségig nem üthetem, mivel unalmas is lesz másrészt jelentenek, harmadrészt meg hiába ütném őket mert nem látnék semmit (ez után az üzi után tehát még rájuk csapnék pár rendeset, és ezután hagyom talán)
ez alapján tény, hogy: ha valaki el is kezd ütni a hadisarcért ő is abba fogja hagyni, tehát rá lehet bírni, és az ütést ezentúl is ellehet kerülni...

Értelek. De gondolom értelmes emberek játszák a hódítót, akik képesek megérteni hogy mikor lehet és mikor tudnak hadisarcot kérni és mikor nem.
Én igy gondolom
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #106  
Old 07-21-2007, 15:35
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
annak idején, azért elég sokáig ütögethettél orit...tehát lehet, hogy már volt, de igazán nem figyelték. ...
ezt ki mondta Neked? mármint miért gondolja mindenki azt, hogy változott valami??
Ati világosan megmondta, hogy semmi változás nem történt az ég adta egy világon, csak mivel az állásfoglalás előtti egy évben kirívóan sokan ragadtatták el magukat, így közzé lett téve, hogy miért is repültek anarchba
Reply With Quote
  #107  
Old 07-21-2007, 17:37
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Értelek. De gondolom értelmes emberek játszák a hódítót, akik képesek megérteni hogy mikor lehet és mikor tudnak hadisarcot kérni és mikor nem.
Én igy gondolom
teljes mértékben egyetértek veled, mégis csak stratégiai játék, tehát azért kell egy 2 számjegyű IQ
amúgy maga az ötlet tetszik, mert szinesítené a játékot, csak az említett dolgokra kéne megoldást találni (csak azért írom, mert lehet valakinek az jött le, hogy ellenzem az ötletet...)

Andrew, tisztában vagyok vele, hogy nem változott semmi, Ati csak felhívta a figyelmet, de ha belegondolsz ezáltal mégis csak "változott":
vegyük azt, hogy eddig mi volt: ha elkezdtél egy orit szétcsapni, vagy idejött megkérdeni mit tehet, esetleg szabizott, megkérdezte a barátjait, hogy mi a teendő vagy megkérte az illetőt, hogy kegyelmezzen...nagyon ritka esetben ezt jelentette
most mi lenne: vagy megteszi ugyanezeket, vagy mivel tudatában van, hogy akár feljelentheti, feljelenti...nem vagyok biztos, ezért inkább kérdésként teszem fel, nem kijelentésként, de szerintem mivel most sokkal több ember tudatában van vele, hogy ez szabálytalan, vagy kevesebb kéne, hogy legyen a törlésig ütés, vagy több kéne hogy legyen a feljelentés nem Ati?
ha ez téves eszmefuttatás szóljatok, nem szeretek tévhitben élni
Reply With Quote
  #108  
Old 07-21-2007, 18:16
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
teljes mértékben egyetértek veled, mégis csak stratégiai játék, tehát azért kell egy 2 számjegyű IQ
amúgy maga az ötlet tetszik, mert szinesítené a játékot, csak az említett dolgokra kéne megoldást találni (csak azért írom, mert lehet valakinek az jött le, hogy ellenzem az ötletet...)

Burning én örülök hogy kezdjük érteni egymást, de ne is haragudj meg, rengeteg dolgot említetél, akkor most melyik emlitettre is találjunk megoldást?
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #109  
Old 08-05-2007, 18:15
-Hiena-'s Avatar
-Hiena- -Hiena- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Location: Békés
Posts: 97
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

jo dolog ez a hadisarc, csak szabalyozni kell.

A hadat uzen B-nek (klan vagy egyeni)
24 kor utan, vagy ha B tamad akkor hadiallapot van.
itt kovetkezik a lenyeg: a vesztes fizesse a haboru koltsegeit.
ne tobbet! a kifizetes ugy tortenne mint a klanraktar berleti dijanal, hogy a rendszer automatice levonna a tag vagy tagok bevetelenek pl 50%-at addig, amig a teljes osszeg kifizetesre nem kerul.
csalasra nem tul jo mert csak azt kapja vissza a nyertes amije volt.
tulkepp egyfajta legalis parbaj.
mit szoltok?
Reply With Quote
  #110  
Old 08-05-2007, 20:27
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Hiena- View Post
jo dolog ez a hadisarc, csak szabalyozni kell.

A hadat uzen B-nek (klan vagy egyeni)
24 kor utan, vagy ha B tamad akkor hadiallapot van.
itt kovetkezik a lenyeg: a vesztes fizesse a haboru koltsegeit.
ne tobbet! a kifizetes ugy tortenne mint a klanraktar berleti dijanal, hogy a rendszer automatice levonna a tag vagy tagok bevetelenek pl 50%-at addig, amig a teljes osszeg kifizetesre nem kerul.
csalasra nem tul jo mert csak azt kapja vissza a nyertes amije volt.
tulkepp egyfajta legalis parbaj.
mit szoltok?
Más vonalon gondolkodtam, mások elképzeléseim, de lássuk mit szolnak ehez az ötlethez Nekem tetszik.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 16:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu