Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1081  
Old 11-12-2007, 09:50
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A gép nem is száll el. De egy kicsit barkácsolni kéne, hogy a modem és a router is rajtalegyen, az ilyenektől viszont egy kicsit félek...
Sokat nem kell szerintem... Mirpl mennek ezek? 12 V-os adapterről? (Azért kérdem, mert mondjuk a modem arról szokott, de pl routerem nincs egyáltalán, úgyhgoy nem tudom..) Szerintem lehet olyan szünetmentest kapni, amin van hálózati csatlakozó aljzat. (Konnektor.) De az a biztos, ha van napelemed, meg egy saját napod........
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1082  
Old 11-12-2007, 09:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Automatizálni kell... Automata rendszer, ami kicseréli a biztosítékot, ha gond van vele. Beletankolsz 50 darabot, máris évente csak egyezer kell menni utántölteni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1083  
Old 11-12-2007, 09:52
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Sokat nem kell szerintem... Mirpl mennek ezek? 12 V-os adapterről? (Azért kérdem, mert mondjuk a modem arról szokott, de pl routerem nincs egyáltalán, úgyhgoy nem tudom..) Szerintem lehet olyan szünetmentest kapni, amin van hálózati csatlakozó aljzat. (Konnektor.) De az a biztos, ha van napelemed, meg egy saját napod........
Lehet olyat kapni, de nem olyanom van. Azok többnyire vagy ipari célokra vannak, vagy nagyon keveset bírnak. Nekem valami köztes kellett. 2 perc nem elég, de igazából 48 óra se feltétlenül kell. Úgyhogy ezen csak a gép csatlakozói vannak, konnektor nincs. Ilyen kábelből lehetne barkácsolni csatlakozóaljzatot, de ezt nem vállalom.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1084  
Old 11-12-2007, 09:55
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
boldog lennék, ha attól lenne
de az a szőrnyű, hogy nem tudom miért tört ki rajtam a nyavalya
No hát mindenesetre jobbulást!
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1085  
Old 11-12-2007, 09:58
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Egyébként nevetséges, de pl csomó áramingadozást ki lehetne szűrni azzal, ha bizonyos emberek nem lopkodnák le a távolságtartókat a kábelek közül....

(az az ilyen furcsa alakú valami ami a vezetékek között szokott lenni. Mint egy nem egyenesre hajtogatott zollstokk. Egyesek gólyalábhoz hsonlítják...)

Szóval azok aluminiumból vannak, mert ugye a műanyag nem túl időálló.. Süti a nap, veri a jégeső, stb stb... Gyorsan amortizálódik. Miután le lettek cserélve aluminiumra, lelopták az egészet szinte az egész országban... Na hát az nem került 2 fillérbe. De nem is az volt a nagyobb kár, hanem az, hogy újra összeverte a vihar a vezetékeket... És kezdődött minden előröl... Megint vihar, megint áramszünet, a lakosság mgint őrjöng....
Afrikában még van normális büntetőrendszer a lopásra... Nem 2 hónap felfüggesztettet kap, hanem nyissz, és már megy is lefelé a kéz csuklóból.... Nem is lopnak. Csak aki választhat, hogy 4 napja nem evett, és vagy éhenhal, vagy bepróbálja, hogy csúr valami kaját... Általában lebuknak, mert nincs erejük menekülni.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #1086  
Old 11-12-2007, 10:01
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Automatizálni kell... Automata rendszer, ami kicseréli a biztosítékot, ha gond van vele. Beletankolsz 50 darabot, máris évente csak egyezer kell menni utántölteni.
Ha feltalálsz egy olyan gépet, ami kis helyen elfér, leveszi a plombát a biztosítékról, kicsavarozza a biztosítékot, az elhasznált/kiégett példányokat a megfelelő gyűjtőbe helyezi, beilleszti az újakat, visszacsavarozza, visszafűz a lukba vékony fémdrótot, majd leplombálja az egészet 2féle plombanyomóval, majd felkapcsolja őket... Eskü feldobom a témát a következő vezetői meetingen, hogy vegyünk a masinából párat. Lehetne a márkája ATI 50.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #1087  
Old 11-12-2007, 10:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Ha feltalálsz egy olyan gépet, ami kis helyen elfér, leveszi a plombát a biztosítékról, kicsavarozza a biztosítékot, az elhasznált/kiégett példányokat a megfelelő gyűjtőbe helyezi, beilleszti az újakat, visszacsavarozza, visszafűz a lukba vékony fémdrótot, majd leplombálja az egészet 2féle plombanyomóval, majd felkapcsolja őket... Eskü feldobom a témát a következő vezetői meetingen, hogy vegyünk a masinából párat. Lehetne a márkája ATI 50.
Elkeserítesz... Az én verzióm sokkal egyszerűbben hangzott...

__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1088  
Old 11-12-2007, 13:04
Reni Reni is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 572
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Davalon

Dühöngök kicsit, mert zaklat a leveleivel egy illető, ráadásul olyan levelekkel amik nem is nekem szólnak. Ha postásnak nézel Davalon, kérj meg emberi, kúltúrált hangnemben, ez a minimum etikett szerintem. Nem is ismerlek, semmi kapcsolatom veled, nekem ne írogass ha nem okoz túl nagy problémát .. és az udvariatlanságnak a netovábbja, hogy amikor megszeretnélek kérni ne nekem küldözgesd a másnak szóló leveleidet, levagyok tiltva ..


ez lett volna az üzenetem:

Kedves Davalon!

Szeretnélek megkérni ne zaklass a leveleiddel, és ne nekem küldd azokat a leveleket, amik nem nekem szólnak, senkinek nem továbbítok semmit, se most, se a jövőben. Azokat a leveleket amik nem nekem szólnak, törlöm azonnal. Ha valakivel vitázni szeretnél, találjátok meg a megfelelő fórumot, de ne én legyek az!

Köszönöm a megértésed!
Reply With Quote
  #1089  
Old 11-12-2007, 14:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,204
Activity: 4%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Reni View Post
és az udvariatlanságnak a netovábbja, hogy amikor megszeretnélek kérni ne nekem küldözgesd a másnak szóló leveleidet, levagyok tiltva ..
Tiltsd le Te is, és akkor nem tud többet mivel zaklatni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1090  
Old 11-12-2007, 16:38
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Akkor egy kicsit dühöngök.

Következetesség rulez: Elmegyek a netszolgáltatómhoz rendezni egy kisebb vitás ügyet. Ez sikerül is. Majd mondom éljen, akkor most váltsunk vissza egy csomaggal kisebbre... a válasz: -Háááá... aztat nem lehet, me' nem ön kötötte a szerződést, de menjen haza és telefonáljon, úgy már lejjebb tudjuk váltani. Személyesen csak az ügyfél vagy meghatalmazottja kérheti ezt.
Mondom, ekkor egy papírt kérnék arról, hogy nincs hátralék, meg semmi.
A válasz: -Háááá... azt se lehet mert azt is csak az ügyfél kérheti ki, de most rendeztünk mindent, nincs hártralék, sőt túlfizetésük van...

Kérdem én, hol ebben a következetesség? Minden adatot kiadnak bárkinekl szóban, de írásban nem? Telefonon bármit intézhet akárki a szerződő nevében, de az irodában a saját testvére nem... Ehhh...
Ráadásul vártam két órát, hogy 1 perc alatt kiderítsük igazam van...

Tehát... Dühöng, dühöng.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 21:41.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu