Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Fantasy, szerepjátékok > Online RPG > Hollószárnyak
Register Stats Members List Today's Posts

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1081  
Old 02-14-2007, 22:13
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Farkasnak:
- Akkor is tovább kell mennünk, mert itt még nincsenek. Azzal nem megyünk semmire, ha itt bambulunk. Tovább kell menni, hogy minél elöbb meglegyenek. Felosztjuk a szakaszokat, keresgélj itt, hátha neked van igazad és itt vannak valahol, én elmegyek addig a pontig, ahol utoljára voltam és onnantól még megyek a város felé. Viszek 1 lovat, és 1-et nálad is hagyok, így eltudjuk őket hozni. Indulj el visszafelé, ha meguntad a keresgélést. Ha arra lesznek, amerre én megyek, akkor remélhetőleg hamar visszaérünk, ha lehet ne menjetek el az ideiglenes táborhelytől.

Majd elindulok, egy kicsit gyorsabb tempót veszek addig a pontig, amíg elmentem, onnan visszafogok, és próbálok minden belátható helyet megtekinteni.
Mennyi ideig mész még attól a ponttól, ahol legutóbb voltál?

Last edited by Chris; 02-15-2007 at 06:28..
Sponsored Links
  #1082  
Old 02-15-2007, 09:36
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Miután elment Alysium, maradok az "őrposztomon", figyelek és próbálok pihenni.
Semmi különös nem történik. Meddig várakozol?
Max 2 óráig.
Ha Alysium hamarabb visszajön, ha Grennék jeleznek, akkor hamarabb csatlakozok hozzájuk.

Last edited by Chris; 02-15-2007 at 13:12..
  #1083  
Old 02-15-2007, 12:38
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Még lovagolok az úton kb. a félútig a "baleset" és a város között, gyors tempót diktálok, de nem vágtázót. Figyelek mindent, ami lényeges lehet, mozgások, nagyobb tárgyak, stb.
Körülbelül egy óra lovaglás után a távolban látsz valakit gyalog közeledni az úton. Ahogy közelebb érsz, felismered a nagyurat. Nem sokkal az után, hogy a közelébe érsz, felül a másik lóra, és lóhalálában eliramodik vissza abba az irányba, ahonnan jött. Körülbelül háromnegyed óra lovaglás után értek a batárhoz, ami szét van verve, ki van fosztva és fel van gyújtva. A nagyúr sötétséget idéz, amivel eloltja a batárt, majd átvizsgálja a romokat. Utána nyomokat kutatva körbejárja a terepet, majd miután megleli, amit keresett elindul dél-keleti irányba letérve az útról.

Leginkább a kellemetlen érzések - mint a szomorúság, düh, bosszúvágy - ülnek ki az arcomra. Mély meghajlást teszek felé, próbálva kifejezni bocsánatom és az elszántság csak most motívál igazán.

Last edited by Chris; 02-15-2007 at 13:17..
  #1084  
Old 02-15-2007, 13:10
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default P.sz. 3737, Kyel 1. havának 2. napja, a Feketeacél órája

Farkas: körülbelül két órája várhatsz, és már egy jó órája rád esteledett, de az elf még mindig nincs sehol.

Gren: körülbelül már egy órája beesteledett, és a többiek még mindig nincsenek sehol.

Alysium: a nyomokból arra következtetsz, hogy a támadók az fás-cserjés rész mögül rontottak rá a batárra, majd dolguk végesztével oda tértek vissza a lovaikhoz, és úgy indultak vissza. Mire elindultok utánuk már egy órája besötétedett. A nagyurat láthatóan nem zavarja ez a tény, a lovát kantáron vezetve indul el.
Éjközép tájt már nagyon fáradt vagy, és a sebeid is lassítanak.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/

Last edited by Chris; 02-16-2007 at 09:07..
  #1085  
Old 02-15-2007, 13:35
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Követem a nagyurat, a fegyverem készenlétben. A sötétség engem sem zavar igazán, a fáradság és a sebbek annál ikább, de nem panaszkodom és megerőltetem magamat. Ennyit kell tegyek, amiért ez a helyzet kialakult.
Még két órát kibírsz, után már alig állsz a lábadon.
Követem, amíg bírom szusszal, ha már nem megy rádölök Foltosra. Még annyit odasuttogok a fülébe, hogy kövesse őket.

Last edited by Chris; 02-15-2007 at 13:38..
  #1086  
Old 02-16-2007, 09:00
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Várom a többieket és kissé kezdek nyugtalankodni. Mindent megteszek ami a képességeimből telik, hogy Hyas és az én sebeim is gond nélkül gyógyulni kezdhessenek.
mikor kezd besötétedni, magamban káromkodok, hogy hol lehetnek már.
Akármennyire jó lenne együtt lenni a többiekkel egyszerűen nem hinném, hogy bármelyikünk eséllyel szálhatna szembe most bárkivel is. Ha Hyas felébred, próbálok belediktálni egy kis sűrű levest és utánna teát, hogy jobban legyen.
Aztán gyüjtök némi fát a környékről és elgondolkozom a lehetőségen, hogy a többiek is oda vannak. Felmérem mivel tudnám Hyas-t visszavinni a városba.
arra jutok, hogy a szekér oldalából feszedek-lehasítok, két hosszú de elég erős rudat amit az egyik ló két oldalán a nyereghez erősítek. Utánna fogok párrövidebbet és keresztben a rudakra kötözöm. erre a vázra egy erős takarót rögzítek. Várok még egy kicsit, amíg teljesen be nem sötétedik, hátha visszajön valaki.

Már egy órája teljesen besötétedett...

Rakok egy nagyobb tüzet az "erődön" kívül, jelzésként a többieknek, és egy kicsi, szinte csak parázsló tüzet, belül és azon főzök még levest, teát. Még egy órát várok mielőtt elindulnék bármerre is, hátha valaki visszatér.

Visszatérek Grenékhez, nincs sok értelme egyedül a sötétben ülnöm.

Nem sokkal az után, hogy visszaérsz Hyas a következőt mondja nektek:
- Beszéltem a nagyúrral, azt üzeni, hogy míg ő felénk sietett a batárt kirabolták és felgyujtották, a feleségét és a másik gyereket elrabolták, a sajátja elszökött a támadók elöl. Az elffel most üldözik őket, és közben keresik a gyerekét. Kéri, hogy amint tudunk menjünk utánuk innen körülbelül három órányira a batárnál térjünk le Dél-Kelet felé. Készüljünk harcra is, mert a támadók sokan voltak. Én személy szerint nem vagyok valami rózsásan, de ha ti kész vagytok, én is megyek veletek.

-Te kapcsolatba tudsz lépni a Nagyúrral? - nézek kérdőn Hyas-ra - eddig miért nem szóltál? Persze nem voltál valami jó bőrben. Na készülődés indulásra!
- Ájultan és alvás közben nehezen megy a beszéd... - dörmögi halkan inkább csak magának, mint neked.
Amennyire gyorsan tudok elkezdek pakolni. A cuccainkat és minden jasmit ami esetleg hasznunkra lehet bezsákolom és felkötözöm a zsákmányolt és a batárvonó lovakra, kivéve a "szánosra" Farkas-nak:
-Ott egy csomó láncing. Ha akad a méretedre illő, azthiszem van, akkor kapj fel egyet magadra, egyet pedig Hyas-nak csomagoljunk el.
Egy nagyjából magamra jót is elteszek aztán a többit a lovak ra borítom, hogy némi védelmet kapjanak a nyilaktól.
Igyekszem mindent felpakolni a lovakra (3-ra nem: 1-1 Farkasnak és nekem, és a szánhúzó.) A pónimra könnyű málhát teszek és a kiválogatott három kardot, meg az íjakat és a nyilas tegezeket.
A rosszabb minőségű fegyverekre mutatva megkérem Farkas-t, hogy válogasson magának ha kell. Ha van jobb csatabárd, meg nekem méret kalapács akkor azokat is felcsatolom a lovakra. A lovakat hosszú pányvára kötöm és két csoportra osztom, 1-1 vezérkötéllel.
Ami nem kell egyikőnknek sem azt Farkassal, összetöjük és szerteszórjuk (ha közel van a tenger akkor be a vízbe) A tenger nincs közel. Hogy akarod összetörni a fém cuccokat?
Utánna Hyas-t belesegítem a "szán"-ba keze ügyébe teával teli kulacs, meg pár tőr. Felmászok a kiválasztott lóra, magam mögé vonom a pónim és a rámeső lovakat a pányvával és megvárom amíg Farkas elkészül. Aztán olyan tempóban ahogy a Has-t szállító szán lehetővé teszi elindulunk.
-Ha kapcsolatba tudsz lépni a nagyúrral szólj! Hátha közben iránytváltanak és akkor ne kelljen felesleges kerülőket tennünk! a legrövidebb úton akarok menni.
- Értesítem, hogy indulunk, és megkérem, hogy szóljon ha irányt váltanak.

Last edited by Chris; 02-22-2007 at 07:09..
  #1087  
Old 02-16-2007, 09:17
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default P.sz. 3737, Kyel 1. havának 3. napja, az Ólom órája

Gren, Farkas: összekészülődtetek, és elindultatok, a szán miatt elég lassan haladtatok, így több mint három óráig tart az út a kiégett batárhoz. Odaérve kissé nehezen találjátok meg a nyomokat, amit követni kellene. Letérve az útról, a szán csak még jobban lassít titeket, egy órája haladtom már a megadott irányba, de úgy érzitek, alig jutottatok messzebre.

Aúú: hiába igyekeztek nem tudjátok beérni őket, egy idő után kétfelé ágaznak a nyomok, az egyik csoport dél-keleti irányban halad tovább, a másik irányt vált Kelet felé.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
  #1088  
Old 02-16-2007, 11:21
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A magunkkal vinni nem szándékozott cuccokat egy harci kalapáccsal, vagy csatabárddal törjük össze. (kardot földbeszúrni mélyen, oldalról rácsapni, penge eltörik)
Mikor letérünk az útról megnézem Hyas-, hogy érzi magát. Ha elég erős, hogy lovagoljon akkor lesegítem a szánról és nyeregbe segítem. A szánról lekapom a takatót és ráterítem, aztán a szán köteléből csinálok egy kapaszkodó hurkot neki. Utánna indulunk tovább. Közben kérdezgetem néha, hogy hogy van és merre menjünk.
Hyas vállalja, hogy lovagoljon.

Az irányról, majd akkor, ha Aúú nyilatkozott, mit tesznek.

Last edited by Chris; 02-16-2007 at 11:32..
  #1089  
Old 02-17-2007, 22:37
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Hyas-nak:
- Az úrnőt dél-kelet felé vitték, arra menjetek, őt nektek kell kiszabadítani.
- A gyerkőcöt másik irányba vitték, keletnek, a város felé, arra én megyek az elfel, őt semmiképpen nem hagyom bántani.
Hamarosan megejelenik egy pap a városból nálatok (mágia segítségével érkezik), hogy meggyógyítsa a sebeiteket, így lesz esélyetek nektek is a haladásra, valamint a harcra. A papot NE bántsátok semmiképpen. Legyetek gyorsak és eredményesek, utána találkozunk. Ha gond van, szóljatok.

Hyas átadja nektek a nagyúr üzenetét. Körülbelül félórával az után, hogy ez megtörtént, egy sötét köpenyes alak lép ki a éjszakából elétek.
- Segíteni jöttem. Melyikőtöknek vannak sebei?
Ha hagyjátok, hogy megpróbáljon meggyógyítani titeket, akkor a következő eredménnyel zajlanak a dolgok: Hyast teljesen meggyógyítja, hiába igyekszik Grennek csak a sebei felét tudja meggyógyítani, míg Farkason egyáltalán nem tud segíteni. Közli, hogy istene ennyi segítséget engedett nyújtani, aztán újra belelolvad a sötétségbe, és eltűnik a szemetek elől.
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
  #1090  
Old 02-19-2007, 07:52
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Miután a különös figura elmegy:
- Hát jubb is, hogy ilyen setétből előpattana alakok nem gyógyítganak itten rajtam semmi.(körbe körbe pillantgatok, kicsit csökkent a biztonság érzetem)
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 01:31.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu