Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1041  
Old 06-30-2009, 22:53
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Phoenix View Post
SC2 3 részre darabolva jön ki
Úgy látszik keveslik az így szerezhető extra bevételt, újabb okosságot agyaltak ki. link (A lényeg az 5. kommentben van)
__________________
קפוד!
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1042  
Old 06-30-2009, 23:04
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
Úgy látszik keveslik az így szerezhető extra bevételt, újabb okosságot agyaltak ki. link (A lényeg az 5. kommentben van)
Én spec örülök, hogy évente ki akarnak hozni egy újabb adag világbüntető videót
A LAN hiánya bosszant kissé, de biztos vagyok benne, hogy lesz valamilyen megoldás.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #1043  
Old 06-30-2009, 23:26
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

úgyis fel lesz törve, és valami non official patchel lehet majd lanozni...

ott van pl az Oblivion.

ahhoz is írt pár srác egy multiplayer kiegészítést, én multiztam lanon haverommal, együtt nyomultunk Oblivinban...
ha egy akkor játékot meg lehetett törni, akkor egy SC2-t is meg lehet. sőt, könnyebb lesz sokkal, hiszen mondjuk lesz benne vajonként 20 egység, meg 15 épület, meg a pályák is fixek...

Az oblivionban meg kb 134282389471928 féle képpen beállíthattad a karakteredet, kb 9823754 féle ellenség volt, és a pálya elképesztően hatalmas... és ugye a szél is fújt, a fák, a fű, minden mozgott, lengett, azt is szinkronizálni kellett... Elég brutális, mégis megoldották.

Ne aggódjon senki, lesz lan az SC2-ben...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #1044  
Old 06-30-2009, 23:32
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
úgyis fel lesz törve, és valami non official patchel lehet majd lanozni...

ott van pl az Oblivion.

ahhoz is írt pár srác egy multiplayer kiegészítést, én multiztam lanon haverommal, együtt nyomultunk Oblivinban...
ha egy akkor játékot meg lehetett törni, akkor egy SC2-t is meg lehet. sőt, könnyebb lesz sokkal, hiszen mondjuk lesz benne vajonként 20 egység, meg 15 épület, meg a pályák is fixek...

Az oblivionban meg kb 134282389471928 féle képpen beállíthattad a karakteredet, kb 9823754 féle ellenség volt, és a pálya elképesztően hatalmas... és ugye a szél is fújt, a fák, a fű, minden mozgott, lengett, azt is szinkronizálni kellett... Elég brutális, mégis megoldották.

Ne aggódjon senki, lesz lan az SC2-ben...
ööö... bocs, hogy itt is megtalállak, de... te nem infós végzettséggel rendelkezel? Te komolyan átvinnéd a szelet, fákat, minden marhaságot? A tereptárgyak mindenkinél megvannak a saját gépén, fix pozícióban vannak, nem a másik játékos hozza zsebben. A mozgatható elemeknek van jelentősége. A karaktert is egyetlen számsorral le lehet írni, ami alapján a partner gép kirajzolja a saját adatbázisának megfelelően. Éppen, hogy egyszerűbb egy Oblivion hálózati viselkedését leprogramozni, mint több 100 egység mozgását töredék másodperc pontossággal összehangoltan kommunikálni.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #1045  
Old 06-30-2009, 23:37
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Az oblivionban nem párszáz egy ség mozgott egyszerre, hanem soktízezer mob...
és azt szinkronizálni kell, mert hülyén néz ki, amikor az egyik monitoron előtűnik egy szikla mögül egy tigris, a másikon meg nem......

és mivel a fű, a fák, a ládák, a láncok, a vödrök, tulajdonképpen minden mozgatható, és mozog is, ezt szinkronizálni kell. különben elcsúszik a két játék egymás mellett, és olyankor van az, amikor kiírta, hogy szinkronizációs hiba, és a haverom éppen gyakott egy farkast, én meg ott álltam, és a saját monitoromon nem volt semmi.

szerintem egyszerűbb leképezni valamit, ami fix. az SC-ben a sebzések fixek, a mozgások fixek, a pálya totál fix.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #1046  
Old 06-30-2009, 23:47
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Az oblivionban nem párszáz egy ség mozgott egyszerre, hanem soktízezer mob...
és azt szinkronizálni kell, mert hülyén néz ki, amikor az egyik monitoron előtűnik egy szikla mögül egy tigris, a másikon meg nem......

és mivel a fű, a fák, a ládák, a láncok, a vödrök, tulajdonképpen minden mozgatható, és mozog is, ezt szinkronizálni kell. különben elcsúszik a két játék egymás mellett, és olyankor van az, amikor kiírta, hogy szinkronizációs hiba, és a haverom éppen gyakott egy farkast, én meg ott álltam, és a saját monitoromon nem volt semmi.

szerintem egyszerűbb leképezni valamit, ami fix. az SC-ben a sebzések fixek, a mozgások fixek, a pálya totál fix.
Láncok lengése, fű mozgása irreleváns, ilyen informácioót senki nem továbbít (kit érdekel, hogy a 3172456. sorban levő 6253148. fűszál éppen másik oldalra konyul, mint a másik gépen?). Nem kell az egész világ mozgását tárolni, elég a látóterek uniójában levő elemeket. A tárgyak meg nem mozognak maguktól, tehát elég csak az interakciónak megfelelően elmozgatni, nem folyton küldözgetni a pozícióját. A farkas gyakása már fontos kérdés, de ott is belefér egy erős ping is, nem kell olyan erősen szinkronizálni, mint egy pörgős FPS-t, vagy egy pörgős RTS-t.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #1047  
Old 06-30-2009, 23:52
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Rendben, legyen. Bár nálunk elég sok gond volt a szinkronnal, pedig a atomerőmű gépeink voltak a játék max követelményéhez képest is.

Szóval remélem, hogy valaki írni fog egy LAN módot hozzá...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #1048  
Old 07-01-2009, 00:00
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Rendben, legyen. Bár nálunk elég sok gond volt a szinkronnal, pedig a atomerőmű gépeink voltak a játék max követelményéhez képest is.

Szóval remélem, hogy valaki írni fog egy LAN módot hozzá...
Azt én is nagyon remélem
Én csak azzal nem értettem egyet, hogy az Oblivion hállózati megoldása sokkal bonyolultabb volna. Nagyon bonyolult lesz a SC2 LAN megvalósítása ha nem adnak hozzá hivatalosat
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #1049  
Old 07-01-2009, 00:14
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Bár még mindig nem értem, ha az én monitoromon a fát jobbra fújja a szél, a haveromén meg balra, és én belelövök egy nyílvesszőt egy ágba,a mi nálam jobb oldalon van, nála meg bal, akkor az ő monitorán lesz egy nyílvessző a "semmiben". Mert csak annyit lát, hogy egy nyílvessző beleáll a levegőbe.
Szóval ha csak a látómezőt szinkronizálja le a program, az is több négyzetkilóméteres terület lehet. Ahol minden állat külön AI, de a két gépen egyszerre kell mozogniuk.
Valamint ha én mozgok, de a látómezőnkön kívül eső állatok máshogy mozognak, akkor más helyen fognak belépni a látómezőnkbe, ha feléjük megyünk.
És máris szinkronizációs hiba, mert én úgy fogom látni, hogy a haverom a levegőt csépeli, miközben az ő monitorán ott egy hatalmas ellenfél.
Tehát fenntartom, hogy le kell szinkronizálni az egészet, mert ha nem teszem meg, akkor szét fog esni a játék.

(Hozzáteszem az Oblivion nem hivatalos multiplayer patch-ének pont ez a gyengéje. Sűrűn szakadt szét a kapcsolat a két gép között, mert képtelen volt összehozni sokszázezer lény mozgását. Az első 20-30 perc stabil volt, és utána egyre jöttek a bug-ok, aztán meg a szétesés. (A user mindig leszakadt a host gépről.))
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #1050  
Old 07-01-2009, 01:33
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
úgyis fel lesz törve, és valami non official patchel lehet majd lanozni...
Persze, fel lesz törve. De ezzel a húzással csak annyit érnek el a Blizzardosok, hogy ha egy RTS LAN partyra vágyom a cimboráimmal, akkor nem az ő játékukkal fogok játszani. Van kismilló másik, ráadásul jó néhány már túllépett a bányássz-építs-fejlessz-képezz sereget "őskori" játékmeneten.
__________________
קפוד!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14293 08-11-2024 17:40
Google játék Darkmaster Egyéb 598 04-12-2011 10:52
játék nem rendeltetés szerű használata Hóhér Segítség 14 01-15-2008 07:23
A Hódító, mint körökre osztott stratégiai játék kg-- Általános beszélgetés Hódítós témákban 53 08-02-2007 23:45
Hétvégi játék győztesének díjazása olasz Elvetett javaslatok 1 10-26-2006 14:13


All times are GMT +1. The time now is 01:13.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu