Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Fantasy, szerepjátékok > Online RPG > Hollószárnyak
Register Stats Members List Today's Posts

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1021  
Old 01-31-2007, 11:51
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Míg nem őrködöm a szobámból előbb csend, majd tompa duhogás és halk, dallamos hangok hallatszhatnak ki a folyosóra.
Miután az Úrnő feladatot ad megkérem Farkas-t hogy őrködjön és Stancilt, hogy segítsen körötte, aztán Hyas-t kérem fel, hogy menjünk el batár után nézni. (mégiscsak ő a "legemberibb" kinézetű és ha bármi gond van tenni a legtöbbet ő tud a helyi viszonyok között)
Felkészülök és felszerelkezem. A pénzt négy részletre osztva (három 25 aranyas adag Hyasnál, egy nálam) helyezzük el, mondván úgy nem kell egyszerre villogtatni a pénzt. A fogadóstól megkérdem merre lehet ijesmivel foglalkozó embert találni.
Miután a fogadós elmondta merre találtok ilyesmit és kinél. Elindultok és gond nélkül oda is értek. Kiválasztotok egy megfelelőnek tűnő batárt, de nagyon magas árat szab meg az árus. Hyas kemény alkudozás árán végül megegyezik 115 aranyban az eladóval. Megállapodtok, hogy holnap elhozzátok a maradék pénzt, és a lovakat is, hogy elvihessétek a batárt.

Last edited by Chris; 01-31-2007 at 12:00..
Sponsored Links
  #1022  
Old 02-02-2007, 13:16
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A közeljövőben nagyobb csetepaté várható. Az a kérdésem, hogy egyeztessünk-e időpontot, hogy egy alkalom alatt letudjuk az egészet, vagy ahogy esik úgy puffan freestyle módon menjen a dolog? Javaslatokat, véleményeket zöldben várom.

A kapott zöldek alapján arra jutottam, hogy első körben próbáljunk meg időpontot egyeztetni. A számotokra megfelelő időpontokat írjátok meg ide.
Várom a javaslatokat!

Nekem hétközben 18.00 után jó lenne kb 21.00-ig.
Ezen a hétvégén bármikor jó lenne (a hétvége azért lenne kedvezőbb nekem, mert többet tudnék folyamatosan gépnél lenni, mint hétközben).

Pettyes: péntek, vasárnap számításba jöhet, szombat nem biztos, hétfő és szerda este nem jó


Z: elméletben jó a hétközben 18.00 után és hétvége is, gyakorlatban meg...

Massza Rex: péntek nekem is ok elvileg, a hétvége is, bár ott lehet minimális kever...

Nem jó mindenkinek ugyan az az időpont ma, ezért Kedden este 18.00-tól lesz.
Ha ismét el kell halasztani, akkor freestyle megy a dolog, kockadobás és körökre bontás nélkül.
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
  #1023  
Old 02-05-2007, 11:55
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Exclamation

Hogy ne holnap 18.00-kor kelljen bajlódni vele, kérlek játszátok le a hátralévő részeket (készülődés, indulás, ki hajtja a kocsit, ki megy elöl, hátul, stb.)
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/
  #1024  
Old 02-05-2007, 13:43
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Összekészítem a holmimat, ellenőrzöm a felszerelésem minden darabját és kipótlom az élelmet hat napra elegendőre.
A pónimat jól megetetem megitetom előző este és indulás előtt is gondoskodom róla. Feltöltöm a neki való készleteket is (3-4 napra elegendő zabot teszek egy kis zsákba).
Az Úrnőtől megkérdem az uticélt és hogy hogyan készüljünk élelemmel felszereléssel. Azt mondja Ifin az uticél. Ha bármi kívánsága van akkor igyekszem teljesíteni. (élelem mindenkinek, sátor, stb) A batárért még el kell mennetek a kereskedőhöz.
Indulás előtt igyekszem nem az utolsó őrségben lenni, hogy minél pihentebb legyek.
Megkérdem Hyas-t, hogy ért-e a kocsihajtáshoz és ha igen akkor vállalja-e a hajtást. Ért hozzá és vállalja. Ha igen akkor a "szokott" helyemre a batár hátuljára kapaszkodom majd fel, hátrafele és kétoldalra figyelve. Szürkesörényt a batár bal (nekem jobb) hátsó sarkához kötöm hosszú pányván, hogy kényelmesen mozogni tudjon és ha kell bármikor elvághassam a pányváját.
A kétkezes csatabárdot az ölemben tartom minden esetre készen és a batár hátfaláról lelógó (poggyászrögzítő) szíjjak közé hurkot készítek amibe bedughatom a karom, hogy ha nagyon zötyögős lenne a terep akkor se essek le, meg a szekérről harcolást is könnyíti kapaszkodóval.

Last edited by Chris; 02-05-2007 at 18:05..
  #1025  
Old 02-05-2007, 14:54
Pettyes Pettyes is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 464
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Az indulásig igyekszem pihenni annyit amennyit csak lehet, csak a szükséges dolgokat végzem el, illetve ha szükség van rám, akkor persze vállalom a szerepem. Ha már jobban vagyok, összeszedelőzködöm, a cuccom összeszedem és induláshoz készítem Foltost. Mivel nem értek a kocsi vezetéshez, így nwm próbálkozom vele. A frisseséget számítva, ha jól vagyok én megyek elöl Foltoson. Ha bármi komolyabb csata kezdődik, akkor visszahúzódom a kocsi egyik oldalához, Foltost az ajtó mellett tartom, róla pedig fel a batár tetejére. Innen megfelelően belátom a teret, ahhoz, hogy besegíthessek. Kb. mindig 8-10 ló távolságban haladok a batár elött. Öszpontosítok az érzékszerveimre éjszaka petig a kettős látást felváltva használom.

Last edited by Chris; 02-05-2007 at 18:05..
  #1026  
Old 02-05-2007, 19:46
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Amint lehet (lesz rá szabadidőm) elmegyek egy pyarr templomba és kérem az égiket, hogy áldjanak meg, adjnak erőt, viseljék gondomat eme szent küldetésben. Összes pénzem felét a perselybe rakom.

Az indulásig részt veszek a készülődésben, ahol csak tudok, főleg miután megtudom, hogy végre Ifinbe tartunk újra. Alapvetően jó kedvem van, de néha egy egy pillanatra elsötétül a tekintetem, ami után mindig egy nagyobb korty következik az övömen lévő pálinkás butykosból.
  #1027  
Old 02-06-2007, 10:34
VérGyöngyTyúk Z VérGyöngyTyúk Z is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Ahol épp vagyok
Posts: 917
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A batárért előző este elmegyek Hyas-sal.
Gondolom előtte a maradék 15 aranyat amivel tartoztok a kereskedőnek, elkéred az úrnőtől...
Gondosan ellenőrzöm és a fogadó istálójába érve felkészítem az útra. Indulás előtt gondoskodom némi tüzifáról és a nagyja cuccaink elhelyezéséről és rögzítéséről.

Természetesen elkérem a tartozást és ha az Úrnőék élelmet is akarnak felhalmozni az útra akkor arra is a költségeket.

Last edited by Chris; 02-06-2007 at 11:47..
  #1028  
Old 02-06-2007, 12:06
Chris's Avatar
Chris Chris is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Csongrád-Kecskemét-Szeged
Posts: 1,108
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default P.sz. 3737, Kyel 1. havának 2. napja, az Acél órája

Reggel összekészülődtök, és elindultok. A tenger partját követő kövezett országúton haladtok, viszonylag gyors tempóban. Több helyen olyan közel van a parthoz az út, hogy látni lehet a tengert. Utatokat rétek, cserjések és kisebb csoportokban fel-feltünedező babérlombú fák szegélyezik. Csak időnként találkoztok egy-egy utazóval, valahogy most nem nagy a forgalom. Az idő szép, az ég felhőtlen, bár kissé hűvös van. Ahogy napközép felé közeledik az idő fokozatosan melegszik fel a levegő is. A délelőtt eseménytelenül telik. Napközép tájt megálltok pihenni és enni, inni. A délután első fele is eseménytelenül telik. Körülbelül félúton lehettek Yankar és Alcara közt, mikor Alysium arra lesz figyelmes, hogy az úton keresztbe fordulva egy szekér borult fel, az egyik kereke eltörött. A szekérre pakolt zsákok szana-szét gurultak az úton. Egy ló fekszik a kövön a köcsi elé fogva, már nem él, valaki átvágta a torkát. Ahogy jobban megfigyeled, észreveszed hogy még egy ló a szekér elé lehetett fogva, de annak a szíjait valaki elvágta, mert a ló nincs sehol. A szekér végétől vérfoltok láthatóak egészen az út széléig, majd a füvön folytatódnak, be a cserjésbe. Olyan, mintha valaki sebesülten bevonszolta volna oda magát.

Ki mihez kezd? (itt még nem kezdődnek a körök, majd szólok ha már igen)
__________________
Sogron táplálja lelkének lángját,
Weila vezesse kardjának csapását,
Tharr törje meg ellenség hatalmát,
Morgena őrizze álmának nyugalmát,
Igere, a legnagyobb, vigyázza élte minden napját!
/ókyr töredék/

Last edited by Chris; 02-16-2007 at 09:07..
  #1029  
Old 02-06-2007, 13:20
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Csöndesen mondom és a nő is csöndesen fordítja:
- Figyelni mindenki körbe, hátra is, ez tipikus csapda. Hyas menni körbenézni erdő, a többiek körülöttünk, elf készülni lőni, akárcsak a kölyök.
Azzal előszedem a fegyvereimet én is.
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.

Last edited by aúú; 02-06-2007 at 13:23..
  #1030  
Old 02-06-2007, 13:26
Massza Rex Massza Rex is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 848
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Fegyvereimet kézbe veszem és a batár rám eső oldalán védem az ajtót. Egy kicsit toporgok, fel alá mászkálok időnként, ne legyek annyira álló célpont.

Valami motoszkálást meg fájdalmas nyögést hallotok arrafelé, ahol a vérnyomok a cserjésbe vezetnek.

Last edited by Chris; 02-06-2007 at 13:36..
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 10:59.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu