Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #91  
Old 04-27-2007, 14:35
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Amit tanácsoltak az igen, sokkal jobb, mintha folyamat töltenéd az aksid.
Attól, hogy áramról megy, az nem tölti az akksit. Ha fel van töltve, és áramról megy, azt érzékeli azért, és nem tölti tovább.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #92  
Old 04-27-2007, 14:43
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Attól, hogy áramról megy, az nem tölti az akksit. Ha fel van töltve, és áramról megy, azt érzékeli azért, és nem tölti tovább.
Hát nem tudom. Szerintem ez kb egy kategória azon elemtöltőkkel, ami miután feltöltött az elem tölti tovább, vagy ami ha feltöltötte az elemet, nem tölti tovább.
Nekünk mindenesetre ezt a notebook.hu szervizében mondták, egy Clevo M400A tipusú notebookra.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #93  
Old 04-27-2007, 14:45
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Hát nem tudom. Szerintem ez kb egy kategória azon elemtöltőkkel, ami miután feltöltött az elem tölti tovább, vagy ami ha feltöltötte az elemet, nem tölti tovább.
Nekünk mindenesetre ezt a notebook.hu szervizében mondták, egy Clevo M400A tipusú notebookra.
Nekem eleve más színe van (fogjuk rá, hogy volt... ) a kijelzőjének, amikor töltött. Amikor abbahagyta, akkor lehetett tudni, hogy nem tölt már.

Végülis nem feltétlen múltidő, linux elfut rajta... Windows mellé már erős nyugtató kell.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #94  
Old 04-27-2007, 15:02
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nekem eleve más színe van (fogjuk rá, hogy volt... ) a kijelzőjének, amikor töltött. Amikor abbahagyta, akkor lehetett tudni, hogy nem tölt már.

Végülis nem feltétlen múltidő, linux elfut rajta... Windows mellé már erős nyugtató kell.
Mondjuk a pasziánsz hasít rajta.
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
  #95  
Old 04-27-2007, 18:40
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
Másik dilemma:

Ha rádugom a tápra ,és úgy használom sokat a laptopot az rontja az laptop aksiját?
Ergo ha van konektor, akkor jó ha azt használom, mégha fullon is az aksi?
Tehát, ha van konektor azt használjam v. inkább az aksit?
Egy két dolgok.

Az akksi akkor is öregszik, ha nem használod, szóval használd. Mozogjanak azok az elektronok, ne hagyd őket ellustulni
Amit megtehetsz a hosszabb életéért, hogy nem tartod/használod/töltöd meleg helyen. Pl. nem hagyod nyáron forró kocsiban (mondjuk ebben az országban semmit sem szabad a kocsiban hagyni :P). De nem kell extrém meleg, már 40 celsius is képes viszonylag gyorsan, végleges kapacitáscsökkenést okozni.
Sok helyen mondják, hogy érdemes kivenni az akkut, miután feltöltődött. Főleg, ha melegedős a notesz. Mondjuk erre ellenpélda a céges notebook. Szinte mindig a 220 ... khm 230-on lóg, kb. 1,5 év alatt vesztett 20 percet a max. akkus üzemidejéből, de ez úgy nagyjából a természetes öregedése is.
Szvsz én a vonaton nem venném ki, de ha egy hétig csak otthon használod, akkor már érdemes lehet
Ha hosszab időre kiveszed az akksit, akkor 40% körüli töltöttséggel zacskózd be, majd dobd be a hűtőbe (NE a mélyhűtőbe!).
Magasabb töltőáram nagyobb kapacitást, de kisebb életciklust eredményez. A gyors töltés sem használ neki, de a gyors lemerítés sem, főleg, ha magasabb hőmérséklettel párosulnak. Próbáld csökkenteni a fogyasztást, akksis üzemnél vedd minimumra a fényerőt (a legtöbb notesz automatice lejjebb veszi), vinyót hamar küldd pihenőbe, stb...
Ja még valami. Teljesen nem szabad lemeríteni, de elvileg ezt nem is engedi a belső védelme.
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #96  
Old 05-02-2007, 15:16
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

No tehát összefoglalva.

???
Ati félreértettél: Ha konektor akkor rádugom, de... olyankor nem az aksit meríti? Tehát akkor a konektor lép elsődleges áramforrásá és az aksit nem meríti használja, gyengíti?
Ha konektorra dugom, vegyem ki az aksit vagy érzékeli és alapból nem az aksin keresztül nyeri olyankor az áramot, így nem koptatva azt...
Vagy ugye vegyem ki mert az aksiról szedi az áramot amit ujratölt a táp, vagy más de vegyem ki mert olyankor is gyengíti a konektorról való használat..

Amúgy üzemidő kb. 2 órát bír, legalábbis múltkor ezt írta ki...
De még tesztelem...

Alapból nem engedi teljesen lemeríteni van rá alapból a gépen egyprogi ahol be lehet ezeket állítani...

Ugyanígy lejjeb veszi a progi, ha kihúzom a tápról a fényerőt meg ezeket, amit végülis írtatok...

Tehát én kb 2 hetente utazom 3-4 napra...

A kérdés az hogy : A 2 hetes intervallumba vegyem ki vagy ne????

Mert én úgy gondolom, h ha konektorról megy, de az aksi bennt van akkor az aksit használja a gép ... abból gondolom hogyha hírtalan kihúzod a konektorból, akkor nem kapcsol ki a gép, nincs apró villanás stb.. hanem marad bekapcsolva tehát kapja az áramot az akksiról...
__________________
LotR
Reply With Quote
  #97  
Old 05-02-2007, 15:24
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
Ati félreértettél: Ha konektor akkor rádugom, de... olyankor nem az aksit meríti? Tehát akkor a konektor lép elsődleges áramforrásá és az aksit nem meríti használja, gyengíti?
Ha konektorra dugom, vegyem ki az aksit vagy érzékeli és alapból nem az aksin keresztül nyeri olyankor az áramot, így nem koptatva azt...
Vagy ugye vegyem ki mert az aksiról szedi az áramot amit ujratölt a táp, vagy más de vegyem ki mert olyankor is gyengíti a konektorról való használat..
Feltételezem, hogy ezt valamilyen szinten laptopja válogatja, de ha aimán a Windows-t megnézed, akkor ott külön ikon jelöli, hogy most áramról megy és nem akkuról. A laptop kijelzője is más, amikor áramról megy, mint amikor akkuról. Szerintem olyankor nem az akkut használja, csak néha ránéz a töltöttségére, és újratölti, ha kell.

Márpedig néha kell, hiszen az lemerül akkor is, ha nem használod. Ez lehet nem tesz jót neki, hogy félnaponta kicsit rátölt...

Igazából passz.

Csokibácsi egész mást írt, mint amit én anno tanultam az akkuk működéséről, no de persze akkor még másmilyen akkuk voltak...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #98  
Old 05-03-2007, 10:40
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Feltételezem, hogy ezt valamilyen szinten laptopja válogatja, de ha aimán a Windows-t megnézed, akkor ott külön ikon jelöli, hogy most áramról megy és nem akkuról. A laptop kijelzője is más, amikor áramról megy, mint amikor akkuról. Szerintem olyankor nem az akkut használja, csak néha ránéz a töltöttségére, és újratölti, ha kell.

Márpedig néha kell, hiszen az lemerül akkor is, ha nem használod. Ez lehet nem tesz jót neki, hogy félnaponta kicsit rátölt...

Igazából passz.

Csokibácsi egész mást írt, mint amit én anno tanultam az akkuk működéséről, no de persze akkor még másmilyen akkuk voltak...

Hmm értem. Bennem felmerül a kérdés ,h mikor kihuzom a tápot akkor h nem akad, kapcsol ki??? Hogy tud egyből átálni az aksira oly hirtelen???

Nos összeségében ha 2 hhétig egyfolytában konektorról használom, addig vegyem ki az aksit? Már csak erre várnék érvet, ellenérvet, igen-t, nem-et? Ö
__________________
LotR
Reply With Quote
  #99  
Old 05-03-2007, 10:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,199
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
Hmm értem. Bennem felmerül a kérdés ,h mikor kihuzom a tápot akkor h nem akad, kapcsol ki??? Hogy tud egyből átálni az aksira oly hirtelen???
Ahogy a legtöbb szünetmentes táp teszi: egy nagyon pici áramkiesés van. A laptop belső tápja ezt bírja.

Ahogy a legtöbb asztali pc is bírja, ha kb 3 ezredmásodpercig nem kap áramot.

Amelyik nem bírja, ahhoz lehet használni speciálisabb zsünetmentes tápot, ami folyamatosan akkuról megy, és azt tölti újra és újra, miközben használod, ott nincs ilyen kiesés.

De ez másik topic.

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
Nos összeségében ha 2 hhétig egyfolytában konektorról használom, addig vegyem ki az aksit? Már csak erre várnék érvet, ellenérvet, igen-t, nem-et? Ö
Én nem venném ki, mert aztán elmegyek, viszem magammal a laptopot, és útközben jut eszembe, hogy hoppá, nincs nálam az akksi. Kevésbé feledékenyek, vagy az akksit kapásból a laptoptáskába rakók erről máshogy vélekedhetnek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #100  
Old 05-03-2007, 13:33
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post

Én nem venném ki, mert aztán elmegyek, viszem magammal a laptopot, és útközben jut eszembe, hogy hoppá, nincs nálam az akksi. Kevésbé feledékenyek, vagy az akksit kapásból a laptoptáskába rakók erről máshogy vélekedhetnek.
Ezt a kockázatot vállalom
Más hátrányom származha-e esetleg abból, hogy ha konektorról használom kiveszem az aksit?
__________________
LotR
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Túra topic Ati Túrák 341 05-23-2011 08:21
Bajnokok Ligája (Foci BL) lll Szabadidő, Sport 44 12-01-2006 20:14


All times are GMT +1. The time now is 20:59.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu