Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #91  
Old 10-23-2006, 07:53
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
magyarul a javaslatod, pont annyi, hogy ne az eddigi 10%-ot lehessen képezni hanem 7% ot mindenkinek.

ezt se látom be mitől lenne jó bárkinek is??
Nos ez sem ennyi pusztán, ugyanis ma 100 házból egy elf ori 520 katonát tud képezni míg egy törpe 624-et. Ha az igaz lenne amit írsz akkor ezentúl is meglenne ez e különbség. Amit én javasoltam abban 100 házból fajra való tekintet nélkül 400 katonát tudnál képezni! Ugyhogy a javaslatom korántsem "pontannyi" hogy leviszem a 10%-ot 7-re.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #92  
Old 10-23-2006, 07:57
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
vetkőzd le előitéleteid, és olvasd és gondold át figyelmesen az eredeti javaslatom.

érdekes mód bankoknál be tudod látni, hogy fix összegen kell beszabályozni a termelést, gondold végig miért, és folytasd azt a logikát. mégpedig azért mert irreális, hogy egy ori, 50 milliárdot kamatozzon havonta, mitahogy az is irreális, hogy 10M fegyvert gyártson, vagy éppen 10M tekit írjon..
és mindezt bonyolult számítási képletek nélkül kéne véghezvinni. és erre legegyszerűbb mód a termelés maximalizása, ami a kicsiket sehol nem súlytja, és nagyokat is csak az irreális termelsékben.

és ha 1x lesz egy 40k-s ori, az majd megeveszi a fegyvert az őt követni szándékozóktól, miért probléma ez?
Jó végülis ez nem befolyásolja negatívan a játékot, olyan kérdés ami napi praktikussági problémákat feszeget. Le lehet szabályozni a kovácsokat pld... a tanyákkal mi a helyzet?

Mindenki etesse az összes barakjaiban elférő egységet akkor is ha az a piacon dekkol... Ez lenne a legkomolyabb sarc a nagyorik előnyére!
Reply With Quote
  #93  
Old 10-23-2006, 09:56
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 3%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Jó végülis ez nem befolyásolja negatívan a játékot, olyan kérdés ami napi praktikussági problémákat feszeget. Le lehet szabályozni a kovácsokat pld... a tanyákkal mi a helyzet?

Mindenki etesse az összes barakjaiban elférő egységet akkor is ha az a piacon dekkol... Ez lenne a legkomolyabb sarc a nagyorik előnyére!
Annyi mindent akartok változtatni hogy majd a végén átestek a ló tuloldalára...jó magyar szokás szerint
Reply With Quote
  #94  
Old 10-23-2006, 09:59
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 3%
Longevity: 99%
Default

Az építési költségek már így is elég magasak és még mindig nem látom be hogy miért kellene sokkal több anyag egy nagy orinál mint egy kicsinél?Magasabb életszinvonal nagyobb ház?
Reply With Quote
  #95  
Old 10-23-2006, 10:48
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem tartom jó ötletnek hoyg egy orszag termelését korlátozzuk.Ha elérte egy törp hogy annyi bányája legyen akkor miert ne lehetne?Ezzel fel is vállalja hogy beverhetik...

A banknál más a helyzet.A bank a semmiből csinál pénzt.Méghozzá nem is keveset.De én még ott se szabályoznék 180millio/napnál.Egyszerűen beállítanám hogy sávosan kamatozzon.
200 bank 7500
300 bank 7500*0,9

stb
A számok csak hasraütések voltak.
Reply With Quote
  #96  
Old 10-23-2006, 10:50
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

És a bnnál jön elő igazan a nagy ori előnye.
Van mondjuk 10k hekin.Ott azert mar relativ biztonsag van és 50-60 % barakkot lehet siman vinni....

A kereskedő személyiség A ban nem ér semmit csak ha magas hekin vagy, ott meg marha sokat.
Reply With Quote
  #97  
Old 10-23-2006, 12:38
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Nos ahogy én látom...
1. Miért jó ha kevesebb a csopiban a katona? Talán felesleges mondanom,hogy van egy másik topic amiben éppen a felfedezések elszaporodásáról van szó. Nos többek közt a felfedezések nehezedésével járna ha kevesebb lenne a katona.

2. Egy 1 millás nagyori ha minden képzését eladja ma akkor 15K-s ár mellett akkor elad 26250 katonát ami cc 400milla.

egy 200K-s ori ha eladja minden képzését akkor a bevétele hasonló áron 5250 katona után cc 80 milla.

A két ori közt a különbség 20 körönként 320 millió arannyal nő.

A javaslatom szerint:
Az 1 millás ori termel 17500x15000 = 262.500.000 aranyat kevesebb, mint maga a rés a két ori termelése közt az előző példában!

A 200K-s ori termel 3500x15000= 52.500.000 aranyat
A két ori közt a különbség 20 körönként 210 milla aranyra esik vissza.
Nos akkor ahogy én látom...

eredeti számítsá jó a külömbség 20 körönként 320 mila arany

a javaslatod szerint, viszont már nem jó számítás, lébvén ha kiveszed a csopi katonatermelésének 30%át, akkor ételemszerűen fel fog menni az ára, ha csak 18K-ra megy fel a katona ár, akkor már így néz ki:

Az 1 millás ori termel 17500x18000 = 315 millió

A 200K-s ori termel 3500x18000= 63 millió

és már a két ori külömbsége 20 körönként 252 milióra nő a általad számolt 210 helyett ha bedig a katonaár tovább nő, akkor tovább csökken a külömbség is

és felmerül benenm a kérdés, szerinted tuti jó lenne egy hadakozásra "kényszerített" kis vagy közepes orinak a magas katona piaci ár??

és a másik komoly problémám biztos, hogy egy 200k-s orit egy 1miilláshoz kell hasonlítani? szerintem természete, hogy a nagyorinak több a bevétele is. a 200k-s ori úgyis más 200-ks orikkal fog küzdeni és nem 1 milásokkal, aztán majd lesz 500k-s akkor már közelebb lesz bevételileg az1M pontoshoz.


ha meg csak a nagyori katonaeladásból származó pénzbevételt akarod lefaragni, egy sokkal egyszerűebb megoldás a katona képzés költségének a növelése.
könynen beláthjató, hogyha egy 1 milla pontos oriban 3000 arany/katona a képzés, míg egy 200k-s ban 500 arany, akkor az pont olyan mintha a nagyori 2500 arannyal olcsóbban lenne kénytelen eladni a katonákat. (26250 katona esetén + 78millió kiadás )
Reply With Quote
  #98  
Old 10-23-2006, 12:40
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Annyi mindent akartok változtatni hogy majd a végén átestek a ló tuloldalára...jó magyar szokás szerint

Ezzel marhára egyetértek.
Régebben mikor kicsi voltam és hülye voltam asszem támogattam egy ilyen javaslatot, hogy egyenek a piacon tárolt egységek. Csak az a gáz vele, hogy ezzel méginkább a kizárólagos felfedezés fele tereljük a játékot. Nem tudsz sereget cserélni egy támadáshoz, mert nem tudsz elegendő lovat etetni a piacon. A katincsot eladod vagy elfedezed, és beíjazod magad mint állat. Vagy elitezel, de szerintem A-ban az elit nem fogja kiszorítani a seregcserés íj-lovat, meg elitekkel macerás lenne beverni egy betonos orit.

Nehezítsünk, de azért ne tegyük lehetetlenné a nagyorival való játékot sem szerintem. Főleg ne azok kedvéért, akik 1k kör alatt fordulni akarnak...

Albának igaza van, hogy a törpe ha már annyi bányát begyűjtött, és termelni akar, ne legyen benne korlátozva. Ha sok termelő épülete van, magát teszi sebezhetővé, azaz jár neki annyi jutalom, hogy sokat termeljen. Ráadául Albáékat rövid időn belül kétszer verték be nem kevés hekire, szal bizonyítva is van a tétel, hogy aki sokat termel azt minden extra szabályozás nélkül szájonvágják.

Az is elég izé lenne, hogy lekorlátozzuk a nagyok termelését, ugyanakkor extra anyagot kérnénk az építésért. Abban egyetértettünk, hogy a fedezést nehezíteni kell, de a játékot azért ne tegyük teljesen tönkre. Ha már ennyi féke akartok beépíteni, akkor talán az lenne a legegyszerűbb, ha le lenne maximálva pl 10k hekin az oriméret.

A másik, hogy nem értem mi a probléma azzal, hogy a nagy orik gazdasági fölényben vannak. Valahogy én természetesnek látom ezt. Érdekes lenne, ha a kicsik lennének fölényben...
Reply With Quote
  #99  
Old 10-23-2006, 13:02
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Nos ez sem ennyi pusztán, ugyanis ma 100 házból egy elf ori 520 katonát tud képezni míg egy törpe 624-et. Ha az igaz lenne amit írsz akkor ezentúl is meglenne ez e különbség. Amit én javasoltam abban 100 házból fajra való tekintet nélkül 400 katonát tudnál képezni! Ugyhogy a javaslatom korántsem "pontannyi" hogy leviszem a 10%-ot 7-re.
No akkor lássuk számokkal:
1000 hekire számolva:

fajtól függően:
0 laki teki, kell neki 231 ház a 99% os foglalkoztatottsághozl most képezhet: 1150 katona javaslat szerint: 924 katona. 80%
30% lakiteki, 188ház, most: 1222 katona, javaslat szerint: 752. 61%
40% laki teki, 177 ház, most: 1239 katona, javaslat szerint: 708. 57%
50% laki teki, 167 máz, most: 1252 katona, javaslat szerint: 668 53%

valóban a jasvaslatod," korántsem "pontannyi" hogy leviszem a 10%-ot 7-re", hanem hulla kivételével sokkal roszabb

az baj az eredeti számításoddal ("Nos ez sem ennyi pusztán, ugyanis ma 100 házból egy elf ori 520 katonát tud képezni míg egy törpe 624-et. "), hogy ugyan egy törpe tényleg többet képez 1 házból mint egy elf, de mindezek mellett az elf több házat tart.

ergo a mostani rendszer szerint halál igazságosan, ugynakkora hekin mindenki tök ugynannyit képezhet, míg a javaslatoddal ugynakkora hekin a két szélső érték között (hulla-törpe) 38%-al magasabb képzést engedne a hullának,
Reply With Quote
  #100  
Old 10-23-2006, 13:12
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Synkel, elviekben egyet értek, a nagyoriknak értelemszerűen legyen gazdasági előnye is, DE vannak dolgok amik irreálisak, ilyen pl a 225 katonás felfedezés, ha minden igaz léassan ki is lesz szedve, ugyanilyen az, hogy egy ori 50 milliárdot kamatozzon, vagy írjon havi 35 millói tekercset.

persze a bányász termeljen, de azt se ierrálisan, a 30K/körnél is havi 21 Milliót termelhet falytánként!

éreteémszerűen ezeket is csak nagyorik fogják tudni megcsinálni, viszont lenn egy felső határ, aminél akár mit is csinál nem tud feljebb menni termelésben.

olyan ez mint az életben az OPEC, megegyeznek a termelő orik a kvótákban és nem lehet túllépni ha az életben működik akkor a játékba is beleférhet
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Mese, mese mátka... :) Cece Kreatív sarok :) 255 02-16-2010 18:49
A szabis orik ne számítsanak bele a pontlistába! Hunor a sirály Elvetett javaslatok 2 04-09-2007 14:52
nagy párbaj felirat megszüntetése a főmenüben kérdés Elvetett javaslatok 54 03-13-2007 18:59
Saját pontlista - Ellenséges orik szine Non Omnis Moriar Elvetett javaslatok 1 02-15-2007 13:17
Démon orik Démon Országlisták 0 07-01-2006 20:17


All times are GMT +1. The time now is 16:18.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu