Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #91  
Old 09-11-2006, 19:59
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A Kaptáras hullák egy virus miatt olyanok amilyenek, nem szeretnék illúziót rombolni, de a "tisztességes" hulla nem hasonló azokhoz, az én fejemben legalábbis biztos nem.

Láma ötletét támogatom, ezzel már jobb lenne, de még mindig húzós.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #92  
Old 09-11-2006, 20:30
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú View Post
... illetve illeszkedjen a Hódba is...
Az már bizony fantázia

Megmondom mi a bajom srácok és jányok
Nem játszom hullával.
Azonban én mint már oly sokszor említettem a hullát tipikus támadó beálítottságú fajnak képzelem el.
Bátorkodom továbbmenni. Az élőhalottakat sokkal hadisabbnak képzelem el, mint egy gnómot. Sokan el vannak szálva a gnómok harciasságával végeredményben jogosan a tudományban elérhető %-ok miatt, pedig a gnóm mint faj inkább olyan szemüveges könyvmoj kéne hogy legyen, aki szivesebben védekezik mint támad. Ez szerintem úgy is lett kitalálva, mivel kevesebb a tábijaés a tornyok is %ban jobban védenek. Szal - a támadásra és + a védekezésre akár hogy is nézzük; mégis sokan támadó jelleggel használják igencsak sikeresen.
A hulla maximálisan lopható + ártózható, ami reális, hiszen mindenki néz filmet + játszik PC-játékokat és az élőhalottak nem igazán tesznek olyat amihez "ész" illetve "furfangosság" szükségeltetik.
Nah nem szaporítom a szót feleslegesen. Attól, hogy kap némi védelmet lehet, hogy erősebb lessz... sőt, ez nem kérdés!Egyértelműen erősebb lessz, de én a komplett militaritására szavaznék, ami valamelyest közelebb hozza például az orkokhoz
Röviden és tömören olyan fajt kéne belőle csinálni minimális módosítással, ami a felső szinteken is megállja a helyét igazi hadioriként. Persze ügyelve a Hódító belső egyensujára.
Szerintem ez csak szinesítené a játékot és 1el több erős hadis csak jó tenne Elvégre online harci játékot játszunk kedves Hadhölgyek és Hadurak

Nos egy kicsit leszállok erről a topicról teret biztosítva mások nak is
Reply With Quote
  #93  
Old 09-11-2006, 21:10
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Mint korábban említettem, nekem tetszik az automata védelem, és a játéktechnikai magyarázat is megvan hozzá: az élők természetes idegenkedése a holtaktól...

Ezzel szemben nem támogatok olyan verziót, hogy több férőhely, meg ilyenek, mert akkor akár adhatnánk nekik tekit is, ilyenről meg eddig nem volt szó. Földrengés kevesebbet üt rajta, szárazviharra érzéketlen, emberlopás kevesebb áldozatot szed mint másnál, és sereggyilok nála nem működik. Ennél több toli-vari elleni védelmet hova akartok? Mint megbeszéltük, a hullák hűjék, mennek előre ész nélkül, azaz 56 óriás tolvaj is simán kicselezi őket...
Reply With Quote
  #94  
Old 09-11-2006, 22:22
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

hmmm... olvasgattam az ötleteket itt, és gondoltam én is megpróbálok valami kreatívat hozzátenni, hátha...

első problémám a hullával hogy a vonuló zombihullák mintájára teljesen tomba ostoba népségnek kezeljük őket, pedig egy vámpír is magasan halott, sőt, annyira, hogy már élvezi is.... és nem tartaná senki ostoba fatönknek...
de maradjunk akkor a hódon belül. nem lop, nem varizik, nem tanul tekivel... de ha már ilyen időtállóan igénytelen, igazán beleférene egy 20% vagy akár 25-30% lakiteki bónusz neki, az állandó védelem vari, és egy kicsit jobban rontani a gyújtogatás hatásfokán ellene. a szintenkénti bónuszát is lehetne inkább hekiszámhoz kötni, hasonlóan a tekikopáshoz, mert igazából a hátránya igazán csak a hekiszámmal nő, nem a szinttel.... és persze a végén lehetne valami 40-50% hadibónusza.... és lehetne 6 tábornoka. nem sok az, de mondjuk már esetleg megéri a tábi személyiség neki is, nem csak a kereskedő (hisz a túlélő nem ér semmit neki mert csak azellen véd ami ellen elve nem kell nagyon a védelem, a gyújtás ellen nem... a tudós még csak csak, de akkor inkább kereskedő, a többi felesleges, mert a gabona meg sehol nem anynira drága hogy termelni legyen érdemes. mást meg elég trágyán termel... ) persze hasra ütöttem a számokkal, persze lehet aggódni hogy egy erős hadis van kéznél, de szerintem még így is messze gyengébb a gnómnál és az orknál meg az óriásnál. lehet sereg erőben felér velük, de azok meg leártózzák akármikor... egyszerűen csak ütni tud, és olcsó eltartani... ennyi lenne az előnye. szerintem ez nem annyira félelmetes még.
Reply With Quote
  #95  
Old 09-12-2006, 07:42
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Véleményem szerint a hulla jelenleg offenzív faj, de abban sajna nem elég erős.
Én mikor hullával játszom abszolut "nem érdekel", hogy beütnek vagy lopn(án)ak, mert ezt vállaltam be. Ami zavar, hogy 500 hektár fölött szinte nem tudok senkin átmenni, csak a rosszul felépített országokon. Jobban örülnék, ha a támadó erőt növelnék.
Én például megadnám neki a 7 tábornokot (ork mellett más faj is "eredményesen" használhatná a tábornok személyiséget).
A hadi bonuszai is az 5-ös szinttől indulhatnának(10%, 20%, 30%, 40%, 50%) vagy nagyobb mértékben a 4-es szinttől (15%, 30%, 45%, 60%).
Utána számolva még ez is kevés az eredményes támadáshoz.
A lakáshelyzetre mindenképp kéne valami faji bónusz, mert tényleg durva a gyújtogatás. Vagy a házak férőhelyeit dupláznám vagy a mások által emlitett egységes 20% férőhelyet támogatnám.

Hülyeség lenne azt állítanom, hogy nem örülnék a védelem varázslatnak, de attól még ütni nem tudnék és igy is-úgy is bárki átjönne rajtam. Szvsz aki védekezni nem tud az tegye a dolgát: Támadjon!
Reply With Quote
  #96  
Old 09-12-2006, 09:05
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

szvsz +20% férőhellyel, és a szintetnkénti haderőbónusszal azért már lehetne ütni, mfként pláne. de sztem is jobb lenne, h anem szintektől, hanem hektárszámtól függne a növekedés. pl 400 hektártól 100 hekinként kapna 5% harcerőt így 1200 heki körül kapná meg a 40%ot ami közel van a 2/B top30 hoz. A 7 tábornok sztem remek ötlet.
Reply With Quote
  #97  
Old 09-12-2006, 11:27
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Colony View Post
Véleményem szerint a hulla jelenleg offenzív faj, de abban sajna nem elég erős.
Én mikor hullával játszom abszolut "nem érdekel", hogy beütnek vagy lopn(án)ak, mert ezt vállaltam be.
Mert még nem kaptál 25 szembe, vagy kísérő sereget, azért nem zavar, hogy röhögve átütnek akár egy fél-elfel is (én mondjuk anarchon kívül nem játszom zombival és a másik oldalon szoktam állni, ott ahonnan a kísérő sereg indul)...

Quote:
Originally Posted by Colony View Post
Ami zavar, hogy 500 hektár fölött szinte nem tudok senkin átmenni, csak a rosszul felépített országokon. Jobban örülnék, ha a támadó erőt növelnék.
Én például megadnám neki a 7 tábornokot (ork mellett más faj is "eredményesen" használhatná a tábornok személyiséget).
A hadi bonuszai is az 5-ös szinttől indulhatnának(10%, 20%, 30%, 40%, 50%) vagy nagyobb mértékben a 4-es szinttől (15%, 30%, 45%, 60%).
Utána számolva még ez is kevés az eredményes támadáshoz.
A lakáshelyzetre mindenképp kéne valami faji bónusz, mert tényleg durva a gyújtogatás. Vagy a házak férőhelyeit dupláznám vagy a mások által emlitett egységes 20% férőhelyet támogatnám.

Hülyeség lenne azt állítanom, hogy nem örülnék a védelem varázslatnak, de attól még ütni nem tudnék és igy is-úgy is bárki átjönne rajtam. Szvsz aki védekezni nem tud az tegye a dolgát: Támadjon!
Őszíntén szólva ha ennyire bedurvítanánk a zombit, akkor gyakorlatilag háttérbe küldenénk az orkot, lévén akkor olyan támadója lenne, vagy még jobb is mint egy orknak, csak gyakorlatilag varikkal és tolikkal semmit nem lehetne csinálni ellene, míg az orkot nem csak ugyanúgy gyújtják mint a zombit, de ölik a varijait, lopják a tekijeit és hasonlók... tehát ezt a fajta +20% férőhelyet, a 7 tábornokot nem támogatom egyáltalán ebből kiindulva.

A zombi maradjon az ami, egy olyan faj, amivel el lehet boldogulni, de sosem lesz top1, cserébe keveset is kell vele foglalkozni...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
  #98  
Old 09-12-2006, 11:42
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by aúú View Post
Mert még nem kaptál 25 szembe, vagy kísérő sereget, azért nem zavar, hogy röhögve átütnek akár egy fél-elfel is (én mondjuk anarchon kívül nem játszom zombival és a másik oldalon szoktam állni, ott ahonnan a kísérő sereg indul)...
Ha 25 sereggel neki mész egy "üres" vagy minimális védelmű országnak, annak szerinted segít valamit is a védelem varázslat???
Ez nem a védelem varázslat hiánya hanem a védekező egységek hiánya.
És nem zavar ha egy fél-elf lazán átüt egy vagy két sereggel, ha ezt én is megtudnám csinálni visszafelé egy hullával magasabb szinten.
Reply With Quote
  #99  
Old 09-12-2006, 11:46
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Colony View Post

Ha 25 sereggel neki mész egy "üres" vagy minimális védelmű országnak, annak szerinted segít valamit is a védelem varázslat???
Ez nem a védelem varázslat hiánya hanem a védekező egységek hiánya.
És nem zavar ha egy fél-elf lazán átüt egy vagy két sereggel, ha ezt én is megtudnám csinálni visszafelé egy hullával magasabb szinten.
Igen számít, ugyanis ezt mi meg szoktuk csinálni nem üres élőhalottal is... ugyanis a vérszomj ad 30% támadót a zombi ellen... ezt még szépen megszorzod az alulról támadó bónusszal, a faji és teki bónuszokkal és mikor ezeket összeszorzod símán meglátod, hogy 1 paci nem ritkán símán átüt 2-3 zombi íjászt (fajtól jelentősen függ ez a szám persze) és hiába hagyod otthon te mondjuk a 3e fős seregedből 1000 fődet, azt is símán átütik... ha nagyon biztosra akarnak menni és nincs kedvük számolgatni, akkor csak 12 sereget nyomnak rád és akkor még bőven marad védelem is otthon, illetve esetlegesen mozgósítható sereg is...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.

Last edited by aúú; 09-12-2006 at 11:48..
Reply With Quote
  #100  
Old 09-12-2006, 11:48
aúú's Avatar
aúú aúú is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 993
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Colony View Post
Ha 25 sereggel neki mész egy "üres" vagy minimális védelmű országnak, annak szerinted segít valamit is a védelem varázslat???
Amúgy fajtól függetlenük szét lehet verni egy üres orit... ezért nem is írtam, hogy üres a zombi ilyen esetben...
__________________
Én mindig itt voltam
És mindig itt leszek,
Körülöttem pusztulnak
És születnek emberek.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 21:32.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu