Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #91  
Old 10-23-2008, 12:23
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Az elmélet szép, csak az a nem helyes, hogy akinek tényleg szüksége volt erre, az inkább otthon ült, vagy a földjén dolgozott, a régi kis Zetorjával...
Ez kb olyan mintha most mindenki merciből kiszállva, arany fuxxal menne tüntetni az utcára, lehet hogy a lakásra felvett jelzálog hitelből vette, de akkor sem tünne hitelesnek
AZért ezen egy kicsit gondolkozz el.A mercivel milyen haszonra teszel szert?semmire.Egy újabb traktorral?újabb felszerelések, jobb fogyasztás, amivel lehet nyerni.De azzal, hogy a kocsiban bőrből van az üléshuzat, nem sok mindent lehet nyerni
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Redback For This Useful Post:
Sponsored Links
  #92  
Old 10-23-2008, 12:41
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Ez kb olyan mintha most mindenki merciből kiszállva, arany fuxxal menne tüntetni az utcára, lehet hogy a lakásra felvett jelzálog hitelből vette, de akkor sem tünne hitelesnek
Erről a tarka-birka tüntetés ugrott be kapásból
A cigók mennek felveszik a segílyt,lopnak,rabolnak és végül a fuxokkal kimennek tüntetni,hogy nekik milyen rossz az élet,meg semét fasiszták jajjj jajjj
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to J.Ati For This Useful Post:
  #93  
Old 10-23-2008, 13:29
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
AZért ezen egy kicsit gondolkozz el.A mercivel milyen haszonra teszel szert?semmire.Egy újabb traktorral?újabb felszerelések, jobb fogyasztás, amivel lehet nyerni.De azzal, hogy a kocsiban bőrből van az üléshuzat, nem sok mindent lehet nyerni
ha mondjuk taxizok, akkor már igen és taxisként nem fogok mercit venni hitelre, ha tudom, hogy közel nem biztos,hogy tudom törleszteni...

Nem mondtam, hogy olyan jó helyzetben lenne a mezőgazdaság,sőt tudom, hogy a legtöbb földműveshez képest még a templom egere, is fuxos kulák. Csak arra világitottam rá,hogy pl a gazda tüntetésen nem azok a tényleg rossz helyzetben lévő gazdák voltak, hanem a tehetősebbek...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #94  
Old 10-23-2008, 14:14
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
ha mondjuk taxizok, akkor már igen és taxisként nem fogok mercit venni hitelre, ha tudom, hogy közel nem biztos,hogy tudom törleszteni...

Nem mondtam, hogy olyan jó helyzetben lenne a mezőgazdaság,sőt tudom, hogy a legtöbb földműveshez képest még a templom egere, is fuxos kulák. Csak arra világitottam rá,hogy pl a gazda tüntetésen nem azok a tényleg rossz helyzetben lévő gazdák voltak, hanem a tehetősebbek...
Direkt ezért írtam le, hogy jó állapotban volt a gazdaság. Akkor senki sem lehetetlenítette el a helyzetüket, ezért volt lehetőségük beruházni, hogy fejlettebb, produktívabb legyen a gazdaság. És ez a gazdasági helyzet omlott össze.
Ránézésre pedig lehet, hogy tehetősebb, de sanszos, hogy nyakig el van adósodva, és azok ellen tüntetnek, akik ezt tették vele.
Akik pedig alapból rossz helyzetben vannak azok esélyes, hogy egyedül, esetleg családi vállalkozásban dolgoznak. Akiknek volt esze, nem lépett ki rögtön a TSZ-ekből, ahogy tehette... Ha nem kényszerből tömörülnek termelő szövetkezetekbe, nagyon jól működő termelő közösségeket alakíthatnak ki - nyugaton is ezt csinálják.
Reply With Quote
  #95  
Old 10-23-2008, 14:35
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
Direkt ezért írtam le, hogy jó állapotban volt a gazdaság. Akkor senki sem lehetetlenítette el a helyzetüket, ezért volt lehetőségük beruházni, hogy fejlettebb, produktívabb legyen a gazdaság. És ez a gazdasági helyzet omlott össze.
Ő, ha jól emléxem azért volt a tüntetés, mert az állam nem fizette ki a földterületre járó visszanem téritendő támogatást. amit azért nem fizetett akkor még ki, mert nagyon sokan (direkt) hibás pályázatott adtak be. mert a támogatás föld területre és nem személyre szólt, de a családi földeken papa,mama, gyerek is elküldte, mert hát mindanyian tulajdonosok... kb a pályázatoknak a több mint 1/3-a volt hibás. és a tüntetés azért szólt,hogy megsürgesse a kifizetéseket...
Quote:
Ránézésre pedig lehet, hogy tehetősebb, de sanszos, hogy nyakig el van adósodva, és azok ellen tüntetnek, akik ezt tették vele.
A bankok ellen??? amúgy rokonságom nagy része vidéki, és sokat is járok arra, hidd el, hogy akinek new holland kombájnja van, annak emellett nem szakadt ladája meg kis viskója van.
Quote:
Akik pedig alapból rossz helyzetben vannak azok esélyes, hogy egyedül, esetleg családi vállalkozásban dolgoznak. Akiknek volt esze, nem lépett ki rögtön a TSZ-ekből, ahogy tehette... Ha nem kényszerből tömörülnek termelő szövetkezetekbe, nagyon jól működő termelő közösségeket alakíthatnak ki - nyugaton is ezt csinálják.
na ebben teljesen egyetértek, ha végre nem azt néznék hogy hogy tud a szomszéd alá ajánlani a kereskedőnél, hanem közösen termelnének és közösen adnának el, sokkal jobb lenne, kevesebb energia, és magasabb haszon
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #96  
Old 10-23-2008, 15:04
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
na ebben teljesen egyetértek, ha végre nem azt néznék hogy hogy tud a szomszéd alá ajánlani a kereskedőnél, hanem közösen termelnének és közösen adnának el, sokkal jobb lenne, kevesebb energia, és magasabb haszon
Ez az, ami sajnos belőlünk elég sokszor hiányzott
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Andrew For This Useful Post:
  #97  
Old 10-24-2008, 11:08
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Nem csak az érzelmeim vezérelnek, hanem mint arra Kuty is rámutatott, a számok. A számok nem csalhatnak meg senkit, függetlenül az érzelmeitől. És a számok nem a huligánokat ítélik el. A huligánokat a törvénynek kéne elítélnie, de nem teszi meg. Ez a tövrény hibája.

Felmerült, hogy a rendőr Londonban, meg Magyarországon így, meg úgy... Ez nagyon szép, csak Londonban ha van rendbontás (és van ott is, az sem a Kánaán...), a huligáokat kiemelik a tömegből, mert beattakkol 8-10 rendőr, és képesek elkapni azt aki nem megfelelő stílusban van kint az utcán, és képesek csak azt az egyet agyonverni, és bíróság elé állítani. És ezt legtöbbször tényleg lőfegyver nélkül teszik meg. Hát, van mit tanulnia a rendőrségnek.

Visszaolvastam, sehol sem írtam, hogy most azonnal október 24-én váltsunk kormányt. A szakértői kormány szerintem nem a legjobb megoldás Mo-n. Vagy bármilyen átmeneti állapot.
Ezt sajnos a köztársasági elnők bökte el, még 2006-ban. Ugyanis lett volna alkalma (törvényes módon természetesen) feloszlatni az országgyűlést, és új választásokat kiírni. (Mondjuk nem lepődnék meg, ha megfenyegettékvolna őt is meg egész családját is, hogy elássák őket, ha ezt megteszi... Szóval nem 100%, hogy ő bökte el a lehetőséget, de nagy valószínűséggel igen.)

Ha már 2006-ban lett volna egy kormányváltás, régóta nem itt tartanánk, mert ugye akkor azonnal át lett volna írva az egész alkotmány... (Én speciel arra vártam...) Nem itt tartanánk, az biztos. Fényévekkel előrébb. És ezt sem érzelmek miatt mondom, hanem mert igen sok közgazdász ismerősöm mondta ezt. Akik se nem jobb se nem bal oldaliak, hanem csak a számokat nézik pártatlanul. Szerintük minél tovább megy a reform, annál rosszabb lesz minden. (Ezt 2006-ban mondták, úgy látom, bejött... Innnentől kezdve hiszek nekik teljes mértékben.)

Ünnepelni meg úgy ünnepeltünk, hogy haverokkal összejöttünk, megnéztünk 2 '56-os filmet, meg a Star Wars 4-5-6. epizódot, és mellé elfogyasztottunk 1 üveg pálinkát, meg egy kocka sört. Jól éreztem magam eközben a tevékenység közben, úgyhogy nem bántam meg, hogy így döntöttem.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #98  
Old 10-24-2008, 11:22
Betelgeuse
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Nem csak az érzelmeim vezérelnek, hanem mint arra Kuty is rámutatott, a számok. ..
A számaidban komoly csúsztatások voltak nem csak egységnyi kukaégetések voltak anno sajnos Londont meg inkább haggyuk ott aztán igazán figyel a nagytesó az egyfőre jutó kamerák száma több mint egy TV stúdióban. Ha jól emlékszem a londoni metróban lőttek fejbe egy bevándorlót ok nélkül.
A köztársasági elnöknek meg semmi jogköre nincs feloszlatni az országgyűlést olvass kicsit utána a választási törvénynek...
Reply With Quote
  #99  
Old 10-24-2008, 15:36
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

1. Jó, legyen 100 kuka, meg 2 autó, meg 4 kirakat, az is elhanyagolható pénzösszeg egy állam számára a milliárdos lopásokhoz képest, amik magánkezekben gyülnek össze.
2. Van hozzá jogköre. Azért köztársasági elnök, mert vannak ilyen jogosultságai. Más kérdés, hogy mennyire hagyják megvalósítani, vagy mennyire megvalósíthatóak a jelenlegi jogi szabályozás keretein belül (amiben több a kiskapu, mint egy kiskapu gyárban...).
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #100  
Old 10-24-2008, 15:46
Betelgeuse
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
1. Jó, legyen 100 kuka, meg 2 autó, meg 4 kirakat, az is elhanyagolható pénzösszeg egy állam számára a milliárdos lopásokhoz képest, amik magánkezekben gyülnek össze.
2. Van hozzá jogköre. Azért köztársasági elnök, mert vannak ilyen jogosultságai. Más kérdés, hogy mennyire hagyják megvalósítani, vagy mennyire megvalósíthatóak a jelenlegi jogi szabályozás keretein belül (amiben több a kiskapu, mint egy kiskapu gyárban...).
1. Csak az MTV ostrom 230 millió forint kárt okozott és ebben nincs benne a biztosítás költségei milliárdokban lehet számolni az eddigi anyagi károkat nem beszélve az országot ért erkölcsi károkról
2. ha még 100x elmondod akkor sincs jogköre hozzá mondom tájékozódj...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 10:07.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu