Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #121  
Old 03-02-2007, 12:36
Meteo's Avatar
Meteo Meteo is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Veszprém/Pécs
Posts: 164
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
Egy szöviháborút ne hasonlíts ezzel össze.. Ott sokkal több a bizonytalansági változó. Már csak azért is, mert nem 1 kv-alatt zajlik le...
Itt tudni lehet hogy végezné. Elvesztené a varijait.
Érdekes, hogy megint váltunk, eddig volt mf-mf, szövi szövi ellen, most meg szövi vs mf.

Egy jó szövi ellen egy mf ígyis, úgyis veszít, vihar ide vagy oda , tehát itt nincs miről beszélni.
__________________
Est modus in rebus.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #122  
Old 03-02-2007, 15:13
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Meteo View Post
Érdekes, hogy megint váltunk, eddig volt mf-mf, szövi szövi ellen, most meg szövi vs mf.

Egy jó szövi ellen egy mf ígyis, úgyis veszít, vihar ide vagy oda , tehát itt nincs miről beszélni.
Mert te azt mondtad, hogy a vihar nem ér semmit jelenlegi állapotában. Én erre írtam, hogy egy szövi esetén már elég sokat ér....

Nincs itt váltás. Én beszéltem egy példában szöviháborúról, te pedig összehasonlítottad ezt a varigyilkolással...
Ami mint írtam, nem összehasonlítható. Nem tudom te miről beszélsz, de én nem mf vs. szöviről...
Azon, meg ne csodálkozz, ha a gnóm hamar kifárad...
Ilyen a faji sajátossága.
Olvasd el még 1x mit írtam.

Ha bejön az új vari, eltudnám képzelni, egy csupa óriás varázslóból álló szövi alapítását is.
Mind bevédve 15% tornyos íjíal...

Last edited by Kubbi; 03-02-2007 at 15:39..
Reply With Quote
  #123  
Old 03-02-2007, 18:58
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Meteo View Post
A másik: valaki korábban ellőtte, hogy 2-3 nap alatt a mostani viharral is lehet eredményt elérni (ami szerintem nem igaz).Az lenne a kérdésem, hogy akkor miért nem mindegy hogy 3 nap, vagy csak 1? Kicsit pörgősebb lenne a dolog.
hidd el, igen is lehet csúnya dolgokat művelni a viharral, habár véleményem szerint a legjelentősebb hatása a bevándorlás (részbeni) megakadályozása

ugyanis ha valakire fölpakolod, + lelopjátok az emberét esetleg megtüzelitek, igen hamar igen szép kis emberhiányt lehet összehozni
egy nap alatt 15000-es lakossággal (olyan 11-1200 heki) 3000-as emberhiányt minden gond nélkül össze lehet hozni és ez még csak a vihar + egy kis tüzelés csak egy tagtól, de ha lelopják emberre is... ronda tud az lenni, ekkora hiánynál már meglehet hogy elmennek a varik vagy tolik is...
Reply With Quote
  #124  
Old 03-04-2007, 05:28
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem támogatom a vihar erősítését. Persze az mf óriásomnak jól jönne, de túl nagy erőt adna a varisoknak, ha viharral háborút lehetne nyerni.
Itt végig úgy számoltok, hogy háború van, és az ellenfelek ismerik egymást. De mi van a hadissal, akire hirtelen ok nélkül felteszik a 36 kört? Persze, leszedi, bár nekem gnómmal különösebb ártózás nélkül is mindig figyelnem a készülire, olyannyira, hogy gyakran nagyobb sereggel vérszomj nélkül támadok, így aztán aligha győzném még a vihart is leszedegetni.

Nem lenne jó, ha háborút lehetne nyerni anélkül, hogy egyik fél felfedje magát, csak pakolássza a viharokat.
Meteo, szerintem vagy lépj szövibe, vagy fedezz ha másképp nem megy az előrejutás, de ne akard ennyire a magad orijához igazítani az egész játékot.
Reply With Quote
  #125  
Old 03-04-2007, 12:45
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Meteo View Post
Érdekes, hogy megint váltunk, eddig volt mf-mf, szövi szövi ellen, most meg szövi vs mf.

Egy jó szövi ellen egy mf ígyis, úgyis veszít, vihar ide vagy oda , tehát itt nincs miről beszélni.
hát az a helyzet, hogy ez is általános tévhit
ha az mf.-nek több léje van, mint a szövinek, simán nyer, főleg, ha vmelyik fenti csoportról van szó, és az mf. gnóm, vagy óriással játszik
nekem legalábbis többnyire sikerül, de nemrég láthattunk a B topjában szépeket

a témára koncentrálva én a vitaindítóval értek egyet, túl könnyű viharozni, és magas hekin a vihar leszedhetetlen, miközben az ártózó is csak felrakni tudja, leszedni már magáról sem tudná

az a javaslatom, hogy a jelenlegi készülivel csak annyi vihart tudjon feltenni, amennyit le is tud magáról szedni legalább 50%-os eséllyel, a többi lehetőség meg se jelenjen a lehetőségek között
Reply With Quote
  #126  
Old 03-04-2007, 15:01
Kancsendzönga Kancsendzönga is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 178
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by NorB View Post
hát az a helyzet, hogy ez is általános tévhit
ha az mf.-nek több léje van, mint a szövinek, simán nyer, főleg, ha vmelyik fenti csoportról van szó, és az mf. gnóm, vagy óriással játszik
nekem legalábbis többnyire sikerül, de nemrég láthattunk a B topjában szépeket
egyáltalán nem értek egyet. Egy JÓ szövinek van elég tartaléka. és csak pénzzel nem lehet csatát nyerni. (ráadásul ha egy óriásnak folyamatosan lopják az embereit, az kellemetlen... bocs, ez már off volt
Reply With Quote
  #127  
Old 03-04-2007, 15:02
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kancsendzönga View Post
egyáltalán nem értek egyet. Egy JÓ szövinek van elég tartaléka. és csak pénzzel nem lehet csatát nyerni. (ráadásul ha egy óriásnak folyamatosan lopják az embereit, az kellemetlen... bocs, ez már off volt
csak pénzzel és jó piaccal lehet mf-nek csatát nyerni Sereg cserére gondolok
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #128  
Old 03-04-2007, 15:03
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

és a pénz és a számodra jó piac között eléggé erős kapcsolat van
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
  #129  
Old 03-04-2007, 19:40
NorB NorB is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Budapest
Posts: 322
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kancsendzönga View Post
egyáltalán nem értek egyet. Egy JÓ szövinek van elég tartaléka. és csak pénzzel nem lehet csatát nyerni. (ráadásul ha egy óriásnak folyamatosan lopják az embereit, az kellemetlen... bocs, ez már off volt
tartok tőle, kevés a tapasztalatod a dologhoz
mi az hogy elég pénz? azt mondtam, az mf. nek több van, mint a 4-nek együtt

ha egy óriásnak az emberlopás kárt okoz, akkor kezdje elölről a játékot

a vihar, és itt ez a téma nem a gazdag orik problémája
Reply With Quote
  #130  
Old 03-04-2007, 20:19
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

azért az emberlopást ne nagyon emlegessük egy gazdag orinál... vesz 1 kis katit és befokoz
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 08:51.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu