Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #41  
Old 09-30-2006, 12:10
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dym View Post
Szerintem nem kell változtatni a felfedezésen, így jó ahogy van.
Aki nem akar harcolni, az is tud így haladni (igaz nagyon lassan), aki meg eleve harcban gondolkodik azt meg úgy sem érdekli, hogy mi lesz a felfedezéssel.

Én továbbra is csak 2 megoldást látok az 1A problémájára:
-A már említett max területet csökkentése az egyik. Így aki az első helyre akar kerülni annak lesz lehetősége beérni az elsőt (persze csak akkor, ha tényleg drasztikus csökkentés lesz ez, mert azzal nem oldódik meg semmi, ha 100k-ról csak 50k-ra lesz csökkentve).
Garantáltan harccal lenne eldöntve ki van az első helyen, így az is megkapja a megoldást aki a több háborút szeretné elérni, mindezt úgy, hogy nem a "kicsik" járnak rosszul, hanem végre a "nagyok" is be lesznek vonva a háborúkba.
-A másik megoldás ami ellen tuti, hogy az összes mega-giga ori tiltakozni fog és szerintem Ati is egyből elveti, az a fordulás kényszer bevezetése az 1A-ban.


Tiltakozom, pedig nem vagyok mega-gigaori. Bár valószínű sose nem leszek, attól még egyszer én akarok lenni az első, az 1/A csúcsán. És ha egyszer első lettem, akkor szeretnék a lehető leghosszabb ideig ott ülni, hadd lássa mindenki, milyen király vagyok. És nagyon nem szeretném, ha kötelezve lennék a fordulásra. És azt se szeretném, hogy a top 10-ben vagyok, gyűjtöm az erőt, hogy feljebb jussak, és akkor kellene leforduljak... Sőt, engem nem zavar az sem, hogy messze vagyok a céltól, és valószínű az elkövetkező 2 évben a top 10-nek közelébe se szagolhatok. Ha könnyű lenne elérni, kisebb lenne az értéke.
Viszont lenne egy krédésem: Téged miért zavar a pár darab 20k hekis ori? Te nem akarsz játszani A-ban, csak ork tábornokkal felütni magad, és 1000 kör múlva lefordulni. A mostani lépéshatár iszonyat messze van a toptól, és távolról sem lehetetlen elérni.
Szal én játszok, és szeretek játszani A-ban. Monroval ellentétben szeretek játszani lentebb is, azaz van még pár orim, amikkel itt-ott háborúzhatok. Remélem sose kerülök olyan helyzetbe, hogy választanom kelljen, melyik játékstílust játszom, mert mindkettőt nem lehet.
Jó és pörgős dolog 200 hekin háborúzni. Két szövi 70-80 ütést is bevihet egymásra, aztán max 2-3 nap alatt- rendszerint kevesebb idő is elég ehhez- helyreállítják az összes kárt. Nem hiszem, hogy A-ban van olyan klán, amelyik kibírna 70 ütést akárhány ori is van benne, és a helyreállítás is lényegesen hosszabb időt venne igénybe.

És végszónak: Ati nem egyszer kijelentette, hogy a játék végcélja az A első helye, azaz semmiféle fordulási kényszer nem lesz azzal kapcsolatban....
Egyetértek vele
Reply With Quote
Sponsored Links
  #42  
Old 10-01-2006, 08:05
Dym Dym is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 19
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Ebben meg igazad van talán, hacsak nem azért gondolod ezt, mert minél kisebb a területed annál kisebb a vesztenivalód.
Kérlek kicsit olvass figyelmesebben. Ott volt a következő sorokban, hogy miért szeretem kisebb területen a háborút, de szívesen leírom megint. Nem azért mert kisebb a veszteség, hanem mert jóval kisebbek a tartalékok már akinek van és ebből kifolyólag nem azon múlik kinek tart tovább a tartalék, hanem az hogy ki tud jobban harcolni. Ha nincs utánpótlás akkor azzal kell gazdálkodni amid jelenleg van, nem úgy mint fent ahol milliárdokban és milliós tekercs készletekben gondolkodnak az emberek, így az első x ütésváltás semmit nem jelent, csak készlet veszteséget.
Reply With Quote
  #43  
Old 10-01-2006, 09:10
Dym Dym is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 19
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
...nekem végig kell mennem ahhoz 4 csoporton keresztül, hogy játszak az 1A-ban ahol szeretek...
Bocs, ez ügyben ne tőlem várj megoldást, felőlem javasolhatod Atinak legyen lehetőség egyből 1A-t kezdeni, nem fogom ellenezni.

Quote:
Originally Posted by monro View Post
... akkor nektek mitől van olyan érzésetek, hogy nektek ugyanez nem kötelező??? Neked és még pár emberkének 1000 kört kell eltöltenie fenn és ezért képesek vagytok nyavajogni ...
Erre vissza kérdeznék, Ti miért érzitek úgy, hogy nekünk is fel kell menni az 1A-ba amikor nem szeretnénk, és a szabályok ezt lehetővé is teszik.
Ha jól emlékszem volt egy időszak amikor csak simán 1000 kört kellett fent tölteni, utána lehetett fordulni. Ezután már ezt sem kellett, mert lehetett egyből 2B-ből fordulni.
Most ott tartunk, hogy már csak akkor ha van forduló képes ori az 1A-ban.
Mi lesz a következő lépés, nem lehet fordulni A-ból?
Nem tudom érzékeled-e amit mutatni akarok, nem az 1000 kör eltöltésével van a bajom.
Hanem azzal, hogy azért mert ti ott fent szerettek játszani, azért ránk akarjátok erőszakolni az 1A-t. Akár a szabályok módosításával is.
Megint csak ha jól emlékszem pont Te írtad (ha esetleg mégis más írta volna akkor előre is bocs) egy másik téma hozzászólásban, hogy az a bajod, ne legyenek "1000 kör és vége" nevü klánok.
Akkor már az sem jó, hogy felmegyünk de 1000 kör után fordulunk?
Mindig olyan módosításokat dobtok be, ami csak azt szolgálja, hogy mi is úgy játszunk ahogy Ti szeretnétek. Mondván, hogy az 1A-ban mindenki bevédi magát és felfedezve fordul, meg még sorolhatnám.

Én csak annyit kérek, hogy ha én látom rosszul és nem erről van szó, hanem tényleg azt szeretnétek elérni, hogy igazán pörgős játék legyen az 1A-ban, akkor olyan dolgokat akarjatok megváltoztani, ami nem befolyásolja a többi játékost, hanem a tényleges célt éri el (szerintem ez kivitelezhető csak akarni kell). Mert ahogy pár írásoddal feljebb is írtad a mostanival ellentétben, nem pár ember az aki nem akar az 1A első helyére lépni, hanem a játékosok 90%-a.
Reply With Quote
  #44  
Old 10-01-2006, 09:29
Dym Dym is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 19
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Tiltakozom, pedig nem vagyok mega-gigaori. Bár valószínű sose nem leszek, attól még egyszer én akarok lenni az első, az 1/A csúcsán. És ha egyszer első lettem, akkor szeretnék a lehető leghosszabb ideig ott ülni, hadd lássa mindenki, milyen király vagyok. És nagyon nem szeretném, ha kötelezve lennék a fordulásra. És azt se szeretném, hogy a top 10-ben vagyok, gyűjtöm az erőt, hogy feljebb jussak, és akkor kellene leforduljak... Sőt, engem nem zavar az sem, hogy messze vagyok a céltól, és valószínű az elkövetkező 2 évben a top 10-nek közelébe se szagolhatok.
Ha ez így van, akkor fölös tiltakozni, mert akkor fölös bármi változtatás a játékban, mert a jelenlegi helyzetben te is tudod azt csinálni ami szeretnél, meg mi is, akik ezt nem. Így mindenki választhatja a neki szimpatikusat. Szerintem ez a legjobb helyzet.
Ugyan akkor sajnos, állandóan az 1A-ra hivatkozva szeretnének változtatásokat elérni a fent játszók, ráadásul úgy, hogy ami problémára hivatkoznak azt nem oldja meg, de a lenti 4 csoportban játzsó emberek játékát megkeseríti. Mint pl az aktuális téma is, a felfedezés.
Mert ha az elsők utolérése a cél, akkor nem a felfedezést kell nehezíteni, hanem meg kell szabni a felső határt vagy akár a felvetéssel ellenkezőleg pont hogy könnyíteni kellene a felfedezést, hogy egyszerüen behozható legyen a különbség. Jelenleg az 1a top határa, 3300 heki körül van, ami folyamatosan elemkedik. Ha az eredeti javaslat szerint változna a felfedezés, akkor nem azok játéka nehezedne meg nagymértékben akik az első 50 helyen vannak, hanem a maradék x ezer játkosé.
Szóval én csak azt kérem, ne az 50 első ember kénye kedve szerint változzon a játék.

Ennek tükrében semmi gondom a 20k vagy akár a 100k hekis orikkal, ha nem az lesz a vége, hogy nekem is akkorának kell lennem egyszer.
Reply With Quote
  #45  
Old 10-01-2006, 16:49
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Dym View Post
Bocs, ez ügyben ne tőlem várj megoldást, felőlem javasolhatod Atinak legyen lehetőség egyből 1A-t kezdeni, nem fogom ellenezni.
Jah ez téged nem érdekel csak a saját problémád ami gyakorlatilag ugyanez, csak fordítva... Nézd én "aszisztálok" nektek lenn ti meg "aszisztáltok" fenn ahogy te fogalmazol. Mi lenne ha játszanál inkább aszisztálás helyett? Fogadd el, hogy a Hódító 5 csoportból áll! És ha ez nem teccik akkor a 2B után lehet törölni.

OFF: Elnézést ha sértő volt de picit ideges leszek amikor valaki folyton csak a maga szemszögéből tudja figyelni a dolgokat a mások problémáira meg tojik.
Reply With Quote
  #46  
Old 10-01-2006, 16:56
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Dym View Post
Én csak annyit kérek, hogy ha én látom rosszul és nem erről van szó, hanem tényleg azt szeretnétek elérni, hogy igazán pörgős játék legyen az 1A-ban, akkor olyan dolgokat akarjatok megváltoztani, ami nem befolyásolja a többi játékost, hanem a tényleges célt éri el (szerintem ez kivitelezhető csak akarni kell). Mert ahogy pár írásoddal feljebb is írtad a mostanival ellentétben, nem pár ember az aki nem akar az 1A első helyére lépni, hanem a játékosok 90%-a.
Ezt most is fenntartom. Nem is a létszám miatt kell a sok hozzád hasonló gondolkodású játékos... Azért van szükség arra, hogy ott is jelenlégy,hogy megtanuld,hogy nem vagytok ti sem kivételek. Nektek is ugyanugy ki kell járni az egész iskolát nem elég csak a 7.-ig! És még az is előfordulhat, hogy kedvet kaptok a 8.-hoz, de ez csak akkor lehetséges, ha nem kerülöd ki a 8.-at és nem csinálunk rendszert abból, hogy pár hisztis gyerek miatt lesz egy osztály akinek más kaját főz a konyha... Remélem érthető volt a hasonlatom.
Reply With Quote
  #47  
Old 10-01-2006, 19:28
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 3%
Longevity: 99%
Default

Nyah akkor én mint megaori 1.Szerintem nem szabad a felfedezést korlátozni mert akkor senki nem tudja a megákat utolérni!2.fordulási kényszer?vicc én már fordítottam le orit a csoport topjából bár akkor még kisebb orik voltak a tetején és Monroék is fordultak már nagyobb orikkal is és ezért ez szerintem mindenkinek legyen a saját döntése!
Reply With Quote
  #48  
Old 10-01-2006, 19:37
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 3%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dym View Post
Jelenleg az 1a top határa, 3300 heki körül van, ami folyamatosan elemkedik. Ha az eredeti javaslat szerint változna a felfedezés, akkor nem azok játéka nehezedne meg nagymértékben akik az első 50 helyen vannak, hanem a maradék x ezer játkosé.
Szóval én csak azt kérem, ne az 50 első ember kénye kedve szerint változzon a játék.

Ennek tükrében semmi gondom a 20k vagy akár a 100k hekis orikkal, ha nem az lesz a vége, hogy nekem is akkorának kell lennem egyszer.
Bocs,de ha jó játékosnak tartod magad az alsó 4 csopiban akkor az 1A tophatárt elérni felfedezés nélkül nem okozhat gondot és ha jól emlékszem az 1A nehezítése pont azért történt mert voltak olyan lámák akik szépen körbeforogtak x szer 1000 mntvel szintenként és fogalmuk nincs a játékról és a többség azt mondta anno hogy ne kapjanak olyan bónuszt amit nem érdemelnek meg!
Reply With Quote
  #49  
Old 10-01-2006, 22:46
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Bocs,de ha jó játékosnak tartod magad az alsó 4 csopiban akkor az 1A tophatárt elérni felfedezés nélkül nem okozhat gondot és ha jól emlékszem az 1A nehezítése pont azért történt mert voltak olyan lámák akik szépen körbeforogtak x szer 1000 mntvel szintenként és fogalmuk nincs a játékról és a többség azt mondta anno hogy ne kapjanak olyan bónuszt amit nem érdemelnek meg!
Ezt még kiegészíteném annyival, hogy lehetőség van lemondani a kék számról. Azaz felmehetsz A-ba vagy B-be, és nem kell millió évig fedezned - bár menj hadis fajjal, akkor felütöd magad, és pl orkkal ha télleg jó játékos vagy még tisztességes klánt is találhatsz magadnak. Szal lefordulhatsz te folyamatosan top30%-ról is, legfeljebb játszani fogsz, nem kékszámot gyűjteni. Ha meg játszani is akarsz meg kékszámot gyűjteni is, az A legteteje elég sokára fog érinteni, de a kis 5-6-7-8-asért már dolgozz is meg szerintem, ne 1k kör alatt söpörj végig a szinteken.
Reply With Quote
  #50  
Old 10-02-2006, 17:12
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Nyah akkor én mint megaori 1.Szerintem nem szabad a felfedezést korlátozni mert akkor senki nem tudja a megákat utolérni!
Serg lehet neked elképzelhetetlen, de fel lehet menni csak ütésekkel is, lehet picit nehezebb, de meg lehet csinálni,
és pont a felfedezés mostani baromi könnyű volta miatt lehettek Ti "megaorik"
tehát a dolog el van cseszve ideje lesz javítani.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
újraindulás 5. szinten kedvenc hóhérod Megvalósult javaslatok 675 10-02-2006 11:09
Célzott felfedezés módosíítás aúú Elvetett javaslatok 11 06-20-2006 14:05
Tartalék javaslat, mindenki olvasson :) Raw Elvetett javaslatok 12 06-18-2006 20:27


All times are GMT +1. The time now is 11:19.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu