Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #121  
Old 08-11-2006, 22:26
Smith Smith is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Never View Post
Üdv
Sztem egyáltalán nem inkorrekt, hogy nagyon nagy előnye van annak a szövinek,amelyik 1-2 évig 199 hekin tekitírt, azzal a szövivel szemben, amelyik ugyanezt nem tette meg.
Ha vkinek van hozzá türelme,tegye


Teljesen egyetértek.., s nem is értem, hogy lehet ilyen témával topikot nyitni
Sponsored Links
  #122  
Old 08-11-2006, 23:27
Kari Kari is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 18
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Felhalmozás ellenesség ?

Azt kellene kitalálni, hogy miért is szeretnénk módosítani a szabályokon? És utána kellene kitalálni hogy mit változtassunk. A piac automatikus felvásárlása egy halott ötlet, nem is minősítem.
A tekik piacon tartása ellen én annyit tennék, hogy a piacon lévő tekik is ugyanolyan mértékben kopnának mint a bent lévők. 199 hekin persze ez az érték 0% marad, ahogy most is. A másik ami még fura és szerintem módosításra szorul, hogy a piacon lévő seregek nem esznek. Miért? Szerintem azok is ugyanúgy egyenek. Aki tudja etetni őket, annk legyen a piacon 800 trillió lovasa, vagy amennyit csak akar piacoltatni.
Végigolvastam a topicot az imént. Egy szavazásról írtatok, amiben ez el lett vetve. Valószínűnek tartom, hogy ezen a szavazáson mindenki csak a saját érdekeinek sérelmét látta és nem gondolta végig mit is jelentene mindez. Nem csak neki kell etetnie őket, hanem a többieknek is! Ez főként az 1/A ban nehezítené meg az életet. De -szinte- mindenkinek !
Az oriban tartható pénz limitjéhez nem kell nyúlni.
  #123  
Old 08-11-2006, 23:33
Never Never is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 462
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Sztem nincs semmi különös gond.Aki 1 évig írja a tekit,megérdemli,hogy előnye legyen azzal szemben,aki nem írt,csak amennyi szükséges volt.
A piacon lévő tekik kopását én elvetném Mert bár Ati mindig hangsúlyozza, hogy a piac nem raktár,nagyon is jól lehet annak használni,aki ügyes
Ha a tekik ugyanúgy kopnának a piacon,mint az oriban,pár hét alatt elkopna az a mennyiség,amit nagyon sokáig írogatott az a vki.
Ha a piacon lévő katik is kopnának,sok csopiban kifogyna a kaja a piacról
  #124  
Old 08-13-2006, 09:45
Kari Kari is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 18
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Azt kell nézni, hogy mi a cél. Ha azt szeretnénk, hogy a játék ne a felhalmozásról szóljon, akkor valamit tenni kell ellene. Jelenleg a játékban két olyan mértékű könnyítés van, ami nemhoy megkönnyíti a felhalmozást, hanem egyenesen ösztönzi. Az, hogy a piacon nem kajálnak a katonák arra ösztönöz, hogy a piacon tárold őket. Az, hogy a piacon nem kopnak a tekik, az megintcsak egy felhívás : Gyerünk tárold ott és raktározd.
Mindenki megteheti. OK. De most -ebben a topicban- arról van szól, hogy ez a felhalmozási taktika a játéknak csorbítja annak a lehetőségét, hogy aktív támadó játékkal is megfelelően előre lehessen haladni. Ugyanis akinek nincsenek tartalkai a raktáron az nem győzhet. Legalábbis a topic indítója szerint. De olvastam itt ellenkező véleményt is.
A véleményem továbbra is az, hogy a tekiknek kopni kell, a katonáknak pedig enni kell. A piacon is.
Még emlékszem azokra az időkre, amikor a tekik egyáltalán nem koptak. Vajon miért kellett bevezetni hogy kopjanak? Az egyensúly miatt!
Olyanra nem emlékszem, hogy a katonák ne ettek volna. )))
A bevezetés egyik pillanatról a másikra nem célszerű, mert felboríthatja az 1/A csoportot, de fokozatosan bevezethető.
  #125  
Old 08-13-2006, 09:52
Kari Kari is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 18
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A 199 hekin tekit író orikat semmilyen hátrány nem érné az esetleges változással, mert ott amúgy is 0% a tekikopás. Ha valakinek ez a jó, akkor írjon 199 hekin tekit évekig. Hogy mire megy vele később az már más kérdés.
  #126  
Old 08-14-2006, 18:52
Smith Smith is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 10
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Elég érdekes lenne, ha valaki írja a tekit évekig, s miután elindul felfelé, pár hónap alatt elkopna az egész

Én ezt az ötletet nem támogatom.
pl. ha vkinek 10 millió db tekije van, akkor abból napi 100k kopjon el?!

Mindenkinek joga van ahhoz, hogy vagyont halmozzon fel...
Bárki írhat tekit, aki nem sajnálja rá az időt, sztem ebben semmi elitélendő sincs...
Arra lennék kiváncsi, hogy akik ezt az ötletet támogatják, azok mégis miben kívánják a vagyont tartani persze, ha nincs, akkor könnyű

Szvsz senki sincs biztonságban, nincs beüthetetlen ori, csak jó taktika kell hozzá, s mindenkit szét lehet szedni.. na most elég érdekes lenne, ha vki eljut a 2. szintig, ahol vki szétszedi, utána meg törölheti magát az illető, mert nincs miből talpraállni
  #127  
Old 08-15-2006, 00:06
[Qpe_] [Qpe_] is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 88
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Ugy gondolom, hogy a termelok korlatozasaval/megszuntetesevel egysikubb lenne a jatek, es pont a szinessegebol veszitene. Nem veletlen van arra lehetoseg, hogy egy orszag bekesen termelgetve/felfedezgetve jusson egyre magasabbra. A tobb eves vagyonfelhalmozas is csak akkor er valamit, ha a vagyon gazdaja tud elni vele, egyebkent masoknak termelt csupan, mert elszedik tole elobbutobb. Szerintem a dolgok durva leegyszerusitese azt mondani, hogy az nyeri a haborut, akinek tobb penze van. Az eletben ez talan valoban igy van, de ebben a jatekban ez most sincs igy, hiaba halmozzak a vagyont egyesek. Akinek vagyona van, az felti azt, mivel sok energiat/idot/penzt fektetett bele hogy legyen, tehat nem fog a penze vegeig csatazni, ahogy korabban Synkel is irta, inkabb elmenekul, a dicsoseget meghagyva a jobb jatekosnak. Szamtalan, a fentihez hasonlo haborut lattam, at is eltem nehanyat. Szamit a penz, de nem perdonto, mert ha az ellenfel csapataban akar csak egy jo stratega is van, es a tobbiek hallgatnak ra, a legtobb ami tortenhet, hogy a vagyon gazdat cserel.
Ezek miatt szerintem a jatek gazdasagi adottsagain finomitani lehet, talan kell is, de drasztikus valtoztatasok nem szuksegesek, inkabb artananak mint hasznalnanak.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:24.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu