Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 10-21-2010, 22:57
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

szinte annyi elég egy szövibe, hogy mindenki max íjra és lóra tudjon cserélni szükség esetén innentől egy mf halott mert ha be akar menni egy full íjas orihoz hiába a 40%-a eléggé ki kell támadnia.
Sponsored Links
  #52  
Old 10-21-2010, 23:05
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 10%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by tisztelet63 View Post
szinte annyi elég egy szövibe, hogy mindenki max íjra és lóra tudjon cserélni szükség esetén innentől egy mf halott mert ha be akar menni egy full íjas orihoz hiába a 40%-a eléggé ki kell támadnia.
Ez alsóbb szinteken nem megoldható...
Legalábbis amerre én járkálok, szinte mindig üres a piac, vagy rettentő drága...
  #53  
Old 10-21-2010, 23:18
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Ez alsóbb szinteken nem megoldható...
Legalábbis amerre én járkálok, szinte mindig üres a piac, vagy rettentő drága...
Bocsi, azt hittem a 2/B-s témában a B-ről van szó amit írtam az B-re jellemző leginkább, de alsóbb szinteken is megoldható.... nem mind1iken, de némelyiken
  #54  
Old 10-22-2010, 17:15
Batu's Avatar
Batu Batu is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vámosgyörk
Posts: 350
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Pénz és idő kérdése általában egy háború (tudást feltételezem). Minél több a pénz, annál jobban lehet élezett illetve kevéssé védős orikat csinálni.
Óriást messze az egyik legnehezebb megborítani a játékban szerintem.
Hex olyan magasságban anno nem is vártunk 3 óriásos szövit. Mivel, mi tolis-varis megborításra voltunk berendezkedve és pénzzel sem álltunk jól (a játékkedvet hagyjuk), esélyünk sem volt igazán. Amilyen jól álltatok pénzzel, hetekbe került volna mire megnyitunk 1-2 orit rendesen. Nem volt kedv addig gyűrni titeket, míg valaki pénze el nem fogy.
A napokban találkoztam mf óriással 500 heki körül 5-ös csopiban, mf orkként. Szégyenszemre elég komoly fejtörést okozott. Varizni nem tudtuk egymást, beütni csak nagyon kinyílva tudtam. 2 sereg akkor sem fért, ha kitámadott. Lehet én vagyok a béna. Mondjuk tartalék és élezés nulla volt nálam.
__________________
by Batu

Last edited by Batu; 10-22-2010 at 17:19.. Reason: elírás...
  #55  
Old 10-22-2010, 17:47
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Batu View Post
Pénz és idő kérdése általában egy háború (tudást feltételezem). Minél több a pénz, annál jobban lehet élezett illetve kevéssé védős orikat csinálni.
Óriást messze az egyik legnehezebb megborítani a játékban szerintem.
Hex olyan magasságban anno nem is vártunk 3 óriásos szövit. Mivel, mi tolis-varis megborításra voltunk berendezkedve és pénzzel sem álltunk jól (a játékkedvet hagyjuk), esélyünk sem volt igazán. Amilyen jól álltatok pénzzel, hetekbe került volna mire megnyitunk 1-2 orit rendesen. Nem volt kedv addig gyűrni titeket, míg valaki pénze el nem fogy.
A napokban találkoztam mf óriással 500 heki körül 5-ös csopiban, mf orkként. Szégyenszemre elég komoly fejtörést okozott. Varizni nem tudtuk egymást, beütni csak nagyon kinyílva tudtam. 2 sereg akkor sem fért, ha kitámadott. Lehet én vagyok a béna. Mondjuk tartalék és élezés nulla volt nálam.
Batu egy kérdésem lenne annó a B-és harcunkkal kapcsolatban. Ugye mivel én elmentem a mhelyemmel három napra kirándulni, így elmentünk szabira. Három nap alatt hogy mentetek fel a csopi tetejére? Ez azóta is érdekelne. Nem álltak le harcolni veletek? vagy vissza se mentek, ah földért mentetek? Egyáltalán bármi ellenállást rajtunk kívül felmutatott valamelyik szövi?

ha válaszolsz, köszi érte

amúgy anno olyan volt, és a törpét azért nem vittétek át, mivel tőlem 15-20k ij, 10 körökre vendégeskedett nála

Ts-sel felváltva küldtük az ijakat

Last edited by Hex; 10-22-2010 at 18:07..
  #56  
Old 10-23-2010, 09:01
Batu's Avatar
Batu Batu is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vámosgyörk
Posts: 350
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
Batu egy kérdésem lenne annó a B-és harcunkkal kapcsolatban. Ugye mivel én elmentem a mhelyemmel három napra kirándulni, így elmentünk szabira. Három nap alatt hogy mentetek fel a csopi tetejére? Ez azóta is érdekelne. Nem álltak le harcolni veletek? vagy vissza se mentek, ah földért mentetek? Egyáltalán bármi ellenállást rajtunk kívül felmutatott valamelyik szövi?

ha válaszolsz, köszi érte

amúgy anno olyan volt, és a törpét azért nem vittétek át, mivel tőlem 15-20k ij, 10 körökre vendégeskedett nála

Ts-sel felváltva küldtük az ijakat
Nem nagyon volt ellenállás. Minden szöviben max 1 óriás volt, a többi ork, gnóm és törpe. Azok ellen ragyogóan működött a rendszer. Látták, hogy szedjük le az alattuk levőket és sokan beszabiztak, hogy ne adjanak földet. Ugye, ha nem óriás az ellen, akkor elég költséges a szárazvihar+gyújtás ellensúlyozása. Ha kimozdultak sereggel, akkor meg mentünk mi is a megfelelő helyre. Asszem amúgy fedeztünk is egy vagy két nagyot ott a végén célpont híján.
Viszont, mint kiderült, sok óriás ellen kifejezetten hátrányos volt a felállásunk. Lehetett volna átépülni, szervezni, de nem érte volna meg a fáradságot szerintem. Egy elhúzódó háború csak pénzpazarlás vagy szórakozás.
__________________
by Batu
  #57  
Old 10-23-2010, 09:04
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Batu View Post
Nem nagyon volt ellenállás. Minden szöviben max 1 óriás volt, a többi ork, gnóm és törpe. Azok ellen ragyogóan működött a rendszer. Látták, hogy szedjük le az alattuk levőket és sokan beszabiztak, hogy ne adjanak földet. Ugye, ha nem óriás az ellen, akkor elég költséges a szárazvihar+gyújtás ellensúlyozása. Ha kimozdultak sereggel, akkor meg mentünk mi is a megfelelő helyre. Asszem amúgy fedeztünk is egy vagy két nagyot ott a végén célpont híján.
Viszont, mint kiderült, sok óriás ellen kifejezetten hátrányos volt a felállásunk. Lehetett volna átépülni, szervezni, de nem érte volna meg a fáradságot szerintem. Egy elhúzódó háború csak pénzpazarlás vagy szórakozás.
ha nem lett volna a szabink, akkor elhúzódó háború lett volna
  #58  
Old 10-23-2010, 09:08
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 10%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
ha nem lett volna a szabink, akkor elhúzódó háború lett volna
Ez elég régen volt már ahhoz, hogy tökmindegy legyen, akár túl is léphetünk rajta. Mindenkinek volt már nyertes háborúja vesztes helyzetből, csak nekünk több.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


The Following 2 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #59  
Old 10-23-2010, 09:11
Batu's Avatar
Batu Batu is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vámosgyörk
Posts: 350
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Gyakorlatilag megkönnyebbültem, mikor szabiztatok. Jóformán felmenekültünk, hogy ne kelljen veletek harcolni. Egyébként elismerésem az egészért!
__________________
by Batu
The Following User Says Thank You to Batu For This Useful Post:
  #60  
Old 10-23-2010, 09:50
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Batu View Post
Gyakorlatilag megkönnyebbültem, mikor szabiztatok. Jóformán felmenekültünk, hogy ne kelljen veletek harcolni. Egyébként elismerésem az egészért!
Tényleg rég volt már, de mintha akkor egy termelésre tervezett szövi lettetek volna. Így a megkönnyebbülés érthető, sőt már szinte az kéne meglepő legyen hogy a kirándulgató Hex miatt az egész szövink a szabi mellett döntött. A korabeli írásokban ezt egész másként is értékeltétek, egyáltalán nem úgy mint most.

Mi lett a szövetségeseiddel? Meglepődtem hogy mf-ként toltad 5-ben.
__________________


Last edited by Princ; 10-23-2010 at 09:54..
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
anarch csoport gambrius Segítség 21 12-31-2008 08:23
Anarchista csoport Shievone Segítség 26 10-01-2007 14:36
5. csoport teteje Rántotta Általános beszélgetés Hódítós témákban 98 08-06-2007 13:42
Csoport tagság? Pepa A fórumról... :) 29 07-18-2007 14:51
Lassú csoport Bogár Általános beszélgetés Hódítós témákban 24 11-30-2006 07:44


All times are GMT +1. The time now is 14:01.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu